Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hármasikres kismamák fórum

Hármasikres kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1114. Lily26
2012. aug. 28. 21:29
Hajrá Bunny! Fog az menni, csak pihenj, amennyit csak bírsz és igyál-egyél jókat!
1113. Vancsa1977 (válaszként erre: 1112. - Bunny63)
2012. aug. 28. 14:43
Kitartás nektek!!!!!!!!
1112. bunny63
2012. aug. 28. 13:22

Sziasztok! Csak egy gyors bejelenkezes. 31+3-nal tartunk. A korulmenyekhez kepest jol vagyunk. A mult heten 1500gr korul voltak mindharman. A mult heti hoseg nagyon sokat kivett belolem... A dokim meg harom hetig szeretne huzni. Most nem erzek mar magamban annyit, de hatha jobb lesz, ha mar huvosebb lesz...

Meg igyekszem jonni szules elott:-)

1111. Lily26
2012. aug. 27. 18:30

Nekünk is Tommee Tipee van, de szerintem nem ezen múlik, hanem a temperamentumon. A 3 -ból csak 2-nek van cumizavara, ők az egypetéjűek, akik kezdettől nagyon mohók: lényegében akármennyit tudnának enni, nagyon gyorsan és erősen szívtak, amíg szívták a cicit és a cumisüveget is. Bendegúz viszont kis nyugis, komótos. Vele nincs is gond. A fiúk viszont már nem viselik el, hogy a cumisüvegből gyorsabban jön, mint a ciciből és kisebb erőt kell kifejteni. Tegnap elkezdtük a szoptanítot használni, így szopiznak, de nagyon lassú. :(

És persze, ha muszáj mindent meg lehet oldani, csak tényleg féltelek christal,hogy magadra már tényleg nem marad energiád. De azért írok tippeket. Nekem még csak 4 hónaposak az ikrek, de azért van egy-két ötletem, a másik 2 gyerek miatt is.

Pagi tippjeihez: szerintem, amikor rendes kaját esznek, akkor már tényleg könnyebb, de addigra már van minimális időérzékük is és tudnak várni néhány percet nem úgy, mint egy 2-3 hónapos csecsemő. Ők még nem tudnak várni, mert nincs időfogalmuk. De 3 babát én pl. úgy etettem egyszerre tápszerrel, hogy egymás mellé fektettem őket szorosan kicsit megemelve a fejüket: kettő szélsőnek a kezembe tettem a cumisüveget, a középsőnek pedig egy párnát tettem a hasára, arra az üveget és az állammal támasztottam meg, de lábbal is próbálkoztam már. Amikor 3-an sírnak egyszerre volt, hogy egyet kendőbe kötöttem, egyet szoptattam a harmadiknak meg a kisujjamat tettem be a szájába, hogy szopogassa, mert az meg szokta nyugtatni. A másik, hogy háromfele viszem őket, mert sajnos az én babáim gerjednek egymásra. Így a legbalhésabbal maradok és nyugttom a másik 2 meg két külön helységben egyedül, hátha abbahagyják maguktól (mert csak a másik miatt sírtak), de ezt max. 2 percig, ha nem jön be akkor a továbbra is síróval is megpróbálok kezdeni valamit. Van, hogy egyet a hordozóban ringatoka kezemben, a másikat a kezemben tartom és ringatom. Azért Paginak tényleg szerencséje lehetett a babáival, hogy maguktól elaludtak, nekem kicsinek az 5-ből egyedül Bendegúzzal fordult elő, hogy magától elaludt, a többit csak akkor lehetett betenni a kiságyba, ha már elaludtak vagy a cicin vagy a cumisüvegen vagy ringatástól vagy ha befekszem melléjük akkor is szoptatnom kell, hogy elaludjanak mellettem. A ss-ss tényleg jó, de nálam kell hozzá az előre hátra ringatás is, ezt max. 2-vel tudom egyszerre, de az se egyszerű. De ezek a trükkök, tényleg gyerekfüggőek, kinek mi válik be. Lilinek pl. az altatódalok miközben kiitta az utolsó tápszerét. Éjszakai etetés, szerintem, amíg a gyerek igényli nem tudsz mit csinálni és ez is gyerekfüggő: Lilim 1 naposan átaludta az éjszakát és nem akart éjjel se szopizni, se enni, Benim meg 1 évesen aludta át először. De fokozatosan egyre kevesebbszer ébredt és mivel együtt aludtunk nem volt nagy ügy megszoptatni, sokszor csak félig ébredtem fel rá. Hárommal ez már nehezebb, mert folyton pakolgatnom kell őket az ágyban. De Boldi már egész sokszor átaludta az éjszakát, és a többiek is már kevesebbszer kelnek. Ja és nem ébresztem őket mióta elérték a 3 kilót. Nekem kegyetlenségnek tűnik felébreszteni egy alvó babát, és én csak örülök, ha alszanak (hozzáteszem nagyon kicsi az alvásigénye minden gyerekemnek, a nagyfiam 2 éves kora óta nem alszik délután). És én az igény szerinti etetés híve vagyok. Nekem azért is nehezebb, ha egyszerre kelnek, mert akkora ordítást csapnak, hogy felverik az egész házat. És egy pillanatig se tudnak várni, ha kajáról van szó. Szóval inkább szép sorjában egyenek. Egyébként maguktól beálltak napközben nagyjából 3 óránkénti evésre, de ha valamelyik átalszik egy étkezést én azon se izgatom magam, legfeljebb a következő etetéskor, ha felkel kicsit többet kap. Szóval én valamiben egész laza vagyok és nálunk ez bevált, nagyon jól híznak a fiúk. Egyébként mi se úgy eszünk mint a valami gépek, mindig ugyanakkor és ugyanannyit. De szerintem tényleg mindenkinek magának kell kitapasztalni, hogy mit bír és milyenek a gyerekek, annak függvényében. Az én egypetéjű fiacskáim pl. nagyon balhésak, sokat és hangosan sírnak, nehezen megnyugtathatóak, Bendegúz fiam, meg ha egyedül lenne, szerintem még nyelvet is tanulhatnék mellette, de így sokszor kiborul a másik kettő sírása miatt.

Még ami eszembe jutott. A fürdetésből se csinálok nagy ügyet: egy kád vízben gyorsan egymás után fürdetem meg őket, de jó, ha legalább egy valaki segít öltöztetés-vetkőztetésnél, meg szórakoztatja, akik kész vannak. De ha egyedül lennék, lehet bevinném a hordozókat a fürdőbe és abba tenném őket addig is, míg a másik fürdik. És csak 2 naponta fürdenek egyelőre, mert úgyse koszosak, max. ha nagyobb kaki van lemosom a popójukat. Ha majd kúsznak-másznak akkor naponta fognak fürdeni, de akkor már szerintem a nagykádban.

Az Alapítványt meg tényleg hívd fel!

1110. ChrystalM
2012. aug. 26. 18:00

Köszi csajok a tippeket!


Cumisüveg téma: én is tommee tippee üvegeket vettem, állítólag tényleg nem zavarja meg a babákat, és egyelőre még nem tapasztaltam hátrányát, bár bevallom, néha már előfordult, hogy nem tudtam mellre tenni őket, egyszerűen csak vigyorogtak rajta, de enni nem voltak hajlandóak :-( egyébkétn ezzel kapcsolatban inkább arra gondolok, hogy ettem valami olyasmit, ami nem ízlett nekik, mert általában mindig ugyanarról a gyerekről + alkalomszerűen egyik-másik tesóról van szó...


ezt az otthon segítős alapítványt már én is kinéztem magamnak, de még nem jutottam el odáig, hogy felhívjam őket. :-(


az időbeosztással szerencsére még jól állok, mi is azt csináljuk, hogy ha egy ébred, mert éhes, keltjük a többit is (általában a fiú a kis kakukkos óra, aki 3-3,5 óránként bejelez)... éjszakai etetés - hát semmi bajom nem lenne, ha azt a hajnali 2 órásat ki lehetne iktatni, de gondolom még kicsik hozzá, nem bírnák végigaludni az éjszakát, pedig anyarobotnak simán menne :-DDD


ami viszont gáz, hogy magamra egyáltalán nem tudok odafigyelni mellettük, szóval ha anyu nem lesz már itt és nem szól rám, hogy egyek/igyak, nem is tudom, mi lesz velem :-((( egyszerűen elfelejtek, mert vagy a gyerekeket intézem, vagy a lakást, és akkor semmi extrára nem kell gondolni, csak mondjuk mosok egyet, vagy elrakom a leszáradt ruhákat :-(

1109. pagi82
2012. aug. 26. 10:19

Sziasztok!

Rég nem voltam, és most sincs nagyon időm visszaolvasni. De azt kb. olvastam, hogy Chrystal egyedül marad a hárommal ilyen kicsiként és senki nem tudja elképzelni, ez hogy lehet majd. Hát úgy, hogy ha muszáj, muszáj. Ha nincs senki, akkor így kell megoldani. Azért tényleg korai még, jó lenne a segítség, de gondolom azért heti 1-2-szer csak el tud menni anyukád segíteni, nem? Apa hétvégén otthon van? Mert már az is valami.

Nálunk apa otthon volt kb. 4-5 hónapos korukig, az azért nagyon jó volt! Ő is főállású anya volt. Én csak utána maradtam egyedül.

Na, és kb erre emlékszem, amúgy fogalmam sincs mi hogy volt már. Hihetetlen, de nem tudom. Június végén születtek, kb. októberben ment vissza dolgozni, és akkor már ugye majdnem tél volt. Télen itthon voltunk általában, vagy anyósoméknál persze napi egyszer lementünk sétálni. Itt csak a gond a második emelet lift nélkül volt. Aztán jött a tavasz, akkor már sokat vittem őket babakocsival. Délelőtt elindultunk, elaldutak a babakocsiban, délben odaértünk a valahova - ahova éppen mentünk, anyuhoz a boltba, anyósomékhoz, tesómékhoz, mikor hova, ott elkészítettem a tápszert, megetettem őket. Forralt, forró víz a termoszban, ásványvízzel hűtve, tápszer a tápszeradagolóban. Ezeket gyorsan összeöntöttem a cumisüvegbe, összeráztam és már kész is volt frissen. Egyébként a tápszert el lehet készíteni előre, 1 napig hűtőben tárolva jó. Otthon úgy csináltam éjszakára is. Ásványvizes üvegbe be volt készítve. De egyébként olyan fél éves korukig szerintem még több ideje van egy anyának mellettük, mert még viszonylag sokat alszanak. Persze ez gyerektől is függ. Meg ez az egész, hogy ki hogy bír a hárommal annyira gyerekfüggő, hogy csak na! Pl. én leginkább bobababa gyerekeit ismerem, na, hát ha a sors őket nekem szánta volna, lehet nem lenne ilyen "könnyű" dolgom! :) Na, meg a másik a kórházasdi. Nekem szerencsém volt eddig, és remélem, az is lesz! Egyetlenegyszer mentem ki az egyikükkel az ügyeletre éjszaka, mert sugárban hányt délután óta. De napközben is lehet bármi, amikor jó lenne, ha lenne valaki, akit lehet "ugrasztani".

Amíg a férjem itthon dolgozott és éjszaka hazajárt "könnyű" dolgunk volt, de ugye 15 hónapos koruktól Budán dolgozik, 16 hónaposan kerültek bölcsibe. Azóta éjszakánként is sokszor egyedül vagyunk, de szerencsére anyuék közel laknak. Ők bármikor riaszthatók. Persze anyósomék is, de ők messzebb laknak kicsivel.

Na, és ennek köszönhetően, hogy anyuék közel laknak, és anyu pont akkor maradt munka nélkül, azért sokat segített ő nekem! Bölcsibe reggelente segített elvinni és este sokszor jöttek fürdetésre. Legalább addig, amíg önállóan nem tudtak a lépcsőn sétálni. Azóta tényleg egyedül csinálok velük mindent. Kézenfogva sétálgatunk a városban, elmegyünk vásárolni együtt, strandra is már kimerészkedtünk. Ehhez viszont kell a bizalom, hogy bízni tudjon az ember a gyerekeiben. AMihez viszont nekik is bizonyítaniuk kell, hogy lehet is bennük bízni. Pl. bátyáméknak van egy 5 és 3 éves kisfiuk, még soha nem vitték el őket vásárolni magukkal, hiába vannak ketten felnőttek. De őket lehet én se merném.

Na, hát eléggé összekuszált lehet az írásom, mert csak úgy írtam, ami eszembe jutott, és lehet semmi segítség nincs is benne, mert szerintem mindegy gyerek más, és másképp kell velük bánni.

Ötletek, hogy hogyan kell beosztani az időt? Szerintem a legfontosabb, hgoy össze kell hozni az egyszerre alvást és evést. ennél nagyobb könnyítést el se tudok képzelni. Mert ha egyszerre alszanak, az anyuka is le tud pihenni, vagy ha nagyon bírja, akkor a házimunkákkal tud foglalkozni (ja, és nagyon fontos, LE KELL SZARNI, ha kupi van, vasalatlan halmok és stb!!!!!! Ez nagyon nagyon fontos! én amikor bölcsibe adtam őket, akkor takarítottam ki, kb. 1 hétig tartott! :D ) Amikor még nagyon kicsik, biztos lehet velük foglalkozni, fejleszteni, de én nem vagyok híve ennek. JÁrtunk tornára, masszázsra, ott kaptunk egy-két feladatot, otthon azt csináltam velük, meg sokat énekelgettem (a gyönyörű hangommal! :D ) nekik. Ételeket nagyon gyorsan megfőztem nekik. Pl. sütőtököt kicsi darabokra vágva nagyon gyorsan megsütöttem (sütőzsákban), hozzá később kis csirkemell szintén 10 perc alatt megfőtt, összeturmixoltam és kész is volt.De a főzelékek is olyan gyorsan kész vannak, voltak. Ezt simán megcsináltam a délelőtti alvásuk alatt. Magunknak szerencsére nem kellett sose főznöm, mert étteremben dolgozik apárom. De ahogy bobababa is írta, a rendelésnél nincs gyorsabb! :)

Ja, most eszembe jutott egy tök jó ötlet, amíg tejet ittak! Bobababa ötlete volt: párnával támaszototta ki a cumisüveget, így egyszerre tudott inni három. Persze ehhez is kell már egy kor, amikor viszonylag stabilan ki lehet támasztani. Tipp még: minél előbb le kell őket szoktatani az éjszakai evésről! :D Én sokáig húztam, pedig lehetett volna előbb is. De ezt már csak így utólag tudom, mindent így utólag tudok, ami nem jelenti azt, hogy ha lenne még gyerek nem esnék újra ugyanabba a hibába.

EGyébként az egész akkor lesz könnyebb szerintem ha mindent következetesen, magaddal szemben szigorúan betartasz. Ez a titka az egésznek, ahogy én rájöttem. Ha valamit eldöntesz, akkor ahhoz tartani kell magad! És soha nem szabad megingani. Mert akkor már borul minden.

Visszatérve még a közös alvásra, evésre. Mert ugye nem egyszerű ez ha nem ugyanolyan az alvásigényük. Nálunk az egyiküknek sokkal nagyobb az alvásigénye, kicsiként viszont fordítva volt a másik kettő aludt jobban és többet. Akkor őket hagytam mindig egy negyed-fél órával tovább aludni. Ezt is ki kell tapasztalni. Reggel kell egyszerre kezdeni, mikor felkelnek, egyszerre keljenek. Aztán ha az első megy az ágybe a többit is vinni kell, ha nem is álmosak, mondani kell nekik, hogy most aludni kell. Én sokszor benn maradtam velük és mondtam, hogy ssssss. sssss. ssss. Max. 10 perc alatt be is aludt még az is, amelyikről én se gondoltam volna, hogy el bír aludni. Aztán amikor felébredt az első, a többit is max. 10 perccel utána már ébresztettem. És pár nap alatt beállt a rend, mindig együtt aldtak. az evésnél körbe ültünk és mindenki kapta egyesével a falatot. ezzel sose volt gond, nem is tudom, mi lehet ezzel a gond. Mert hát ha közben sír, szerintem 2-3 falat után már csak nem olyan éhes és sír tovább, de tényleg biztos van olyan gyerek aki meg igen. Nem tudom, nálunk rájöttek, hogy kaja van és amikor megkapta az első falatot mindegtyk, már nem volt gond.

Na, megyek, mert már zaklatnak, fél órája itt vagyok.....

Remélem, tudtam segíteni valamit.

1108. dubadri (válaszként erre: 1107. - Lily26)
2012. aug. 25. 22:14

sziasztok!

bocsi a bele szólásért! :)

csak annyit szeretnék hozzáfűzni,hogy az én kis fiam tommee tippee cumisüvegből kapta csecsemőkorában a vizet,ill. pár alkalommal a tápszert is,és egyáltalán nem okozott semmiféle problémát a szopizásnál. Még ma is 3x szopizik,pedig már 14 hónapos.

Tudom,hogy 1 gyerekkel más,mint 3mal,és nem is okoskodni akartam :) csak gondoltam megírom,hogy nekünk az a cumisüveg bevált,és nem okozott gondot.

Ha esetleg vkinek kell,még tejtermelésre van 1-2 bevált ötletem. :)

Mindekinek jó babázást kívánok! :)

1107. Lily26
2012. aug. 25. 17:32

Chrystall: Megértem a helyzetet, sajnos sokan vannak hasonló helyzetben. Nekünk még nincs hitelünk, de a házbővítésre gyűjtenünk kell. Az Otthon segítünk alapítványt tényleg keresd meg, ha csak 1 délelőtt tud valaki kijönni, akkor is sokat nyersz. Ez teljesen ingyenes. Nem tudom hol laksz, de az országban több helyen vannak embereik. Ha megírod priviben merre laksz, rákérdezek egy ismerősömtől, aki kismamákkal foglalkozik, hogy milyen lehetőségek vannak még. Én az első naptól szoptattam kettőt egyszerre, de ahogy nőnek egyre nehezebb, így ma már csak, ha 2 nagyon sír egyszerre, akkor szoktam. Én szopis párnával vagy más párnákkal bástyáztam körbe magam és az egyik baba mindig hónaljtartásban szopizott (a teste a hónaljad alatt a lába hátrafelé)a másik vagy ugyanígy vagy ő bölcsőtartásban (hagyományosan a hasa a hasadnál). Egyébként nem bonyolult és a tejtermelés miatt is jobb, mert így egyszerre szívják a melled.

Viszont a pótlással vigyázni kell, jó lenne kikerülni a cumisüveget, mert cumizavart okozhat. Én tudtam, hogy így van, de 3 gyerek mellett az alternatívák szűkösebbek, meg a türelem is kanalazásra, poharazásra, szóval cumisüvegbe adtam a pótlást. De most megszívtam, mert az egypetéjűek cumizavarosak lettek és nem akarnak szopizni. Úgyhogy pont ma döntöttem úgy, hogy veszek egy szoptanítot, SNS-t, meg egy softcup-ot. Mindenképpen szeretnék még szoptatni, mert sokkal jobb a babáknak, mint a tápszer és sokkal egyszerűbb is, mert mindig kéznél van. Ráadásul az újabb kutatások szerint a glutén bevezetésekor (új ajánlás szerint 4-6 hó) mindenképp jó lenne, ha még szopiznának a babák, mert így elkerülhető a lisztérzékenység, sőt a ckorbetegség esélye is csökken. Szopival kapcsoltban ajánlom az lll oldalát és érdemes szopis tanácsadót is megkeresni, nekem is sokat segítettek! (telefonban, levélben ingyen)Szoptaníttal tudok olyan hármasikrest, aki 17 hós korukig szoptatott!

1106. ChrystalM
2012. aug. 24. 13:09

Lily, a bölcsiből már igényeltünk segítőt napi 4-6 órában, nem ígértek ugyan semmit, de talán onnan kaphatunk majd valakit. Tudom, hogy nagyon nehéz feladatra vállakozom, de egyszerűen tényleg nincs más választásunk. CSaládi megy a lakáshitelre, adókedvezmény egy része az autó törlesztőjére, nekem nem is lesz már akkora adóm, embernek minimálbére van, na de hagyjuk is, lényeg a lényeg, hogy igen csak korlátozottak a lehetőségeink. :-(


Úgyhogy pagi tippjeit én is várom, mit hogyan érdemes, mert bár még együtt lehet kezelni őket, gondolom ahogy nőnek, úgy fog egyre jobban eltérni a három kis személyiség...


Nem tudom, kérdeztem-e már, de ti meddig tudtatok szoptatni? A két gyereket egyszerre hogy oldottátok meg? Én még nem próbáltam, de hamarosan kénytelen leszek, azt hiszem, már ha marad addigra tejem. :-(

1105. Lily26
2012. aug. 20. 13:50
Christall: Biztos, hogy nem tudtok felvenni valakit segíteni? Tudom nem olcsó, de legalább pár órában. Azért 3 gyerekre több családi pótlék meg adókedvezmény jár, én ezt biztos erre fordítanám. És az önkormányzathoz is menj be sírni, ha kell, beszélj a védőnővel, gyerekorvossal...! Szerintem egyszerűen nem lenne szabad egyedül hagyni egy anyát hármasikrekkel legalább az első 6 hónapban, de inkább 1 évben. Az egy dolog, hogy nem takarít az ember, amíg egyedül van vagy, nem főz, de a 3 babát ellátni normálisan szerintem fizikai képtelenség. Csak 2 kezed van és két melled! Ha egyszerre sír 3 mit tudsz csinálni? Max. 2 babát tudsz szoptatni, cumisüvegből nagy nehezen lehet 3-t etetni, de amíg a tápod csinálod addig is ordítanak. Mi van, ha fáj a hasuk, ha betegek lesznek egyszerre, ha majd másznak és 3 felé mennek... Ez se neked, se a babáknak nem jó. Ha nem lennék pszichológus és nem tudnám, hogy milyen károkat okoz a gyerek lelkében, sőt idegrendszerében, agyában, ha sokáig sírni hagyják, akkor se bírnám elviselni a folytonos babasírást. És magadra is gondolnod kell! Egy gyerek mellett is kaphat idegösszeroppanást az anya, ha sokat sír, hát még 3 mellett. Éjszaka is kelni fognak valószínűleg még sokáig, és egyedül 3 gyerekkel nem fogsz tudni napközben pihenni. Nekem 6 órás segítségem van, de most, hogy a 2 nagy is otthon volt a nyáron még egy órát ráfizettem, mert nem bírtam egyedül, este meg anyuék jönnek. De úgy, hogy anyu főz és a segítőm takarít, meg hétvégén mi a férjemmel, még így is folyton szalad a ház és fáradtak vagyunk. Persze nálunk a 2 nagyobb is sok energiát levesz, hisz a kisebbik 3 éves fiú és, ahogy Pagi írja folyton figyelni kell, hogy mit csinál, ráadásul a babákat is bántja, és a nagyobb sincs még 5 éves, ő meg igényelné, hogy játsszak vele, meséljünk... Ha csak a 3 kicsi lesz ősszel, akkor talán kicsit könnyebb lesz, de egyedül biztos, hogy nem bírnám. Esténként ha 4-en altatjuk az 5 gyereket, elvileg jó az arány, de mégis van, hogy annyira fáradtak mind, hogy minden baba egyszerre ordít, a nagyok meg hisztiznek-veszekednek, mi meg már a hajunkat tépjük. Szóval szerintem mozgass meg minden követ és fogadj el minden segítséget pl. az Otthon segítünk Alapítványt mindenképp keresd meg.
2012. aug. 19. 23:16

Mia,én pl nem főztem,hanem rendeltük a kaját,időnként még most is.(Babák meg kapták a bébiételt,sajnos amit mi főztünk az nem ízlett...)Mert volt idő,amikor elvoltak magukban,de most megint nem,pedig elmúltak 3 évesek.Egyszerűen SEMMIT nem lehet tőlük csinálni.

Mert ha csak 1 percre nem figyelek,legyilkolják egymást,ha rájukhagyom tuti vér folyik.Ha nagy a kuss,egyetértés van,akkor biztos,h baromságot csináltak és az éppen folyamatban lévő házimunka után már csinálhatom is a következőt,amivel megajándékoztak.Szóval fut a ház, de olvasnom kell,vagy kergetni őket,legózni,birkózni stb....Kisbaba korukban akkor lett picit könnyebb,mikor elkezdtek mászni,onnantól oda mentek ahova akartak és azzal elvoltak,viszont folyton résen kellett lenni akkoris ugyanúgy,h ne üssék meg magukat...Most kezdjük az ovit,kíváncsi leszek,h ott mit fognak alakítani.Nagyon antiszociálisak,össze vannak szokva,mást nem "engednek be".

1103. kecsmary
2012. aug. 19. 21:27

Sziasztok!


Kérhetek ötleteket, hogy bírtok egyedül,(de úgy teljesen egyedül. hogy reggel 6.-tól este 8.-ig rátok sem nyit senki) 3 babával és tudtok mind a három babóval maximálisan foglalkozni, játszani, lemenni sétálni és az egész napotok nem csak az etetésből áll? Chrystal nagyon megmozgatta a fantáziám. Szeretnék már Én sem mástól függni, de a babák érdekében, hogy rendesen fejlődjenek szerintem nem elég ha berakom a járókába Őket és foglalják el magukat. Ha jól emlékszem Paginak sem volt segítsége.Várom az ötleteket. :-)

1102. Vancsa1977 (válaszként erre: 1101. - ChrystalM)
2012. aug. 19. 19:14
Minden tiszteletem a tiéd!!!!!!
1101. ChrystalM (válaszként erre: 1100. - Kecsmary)
2012. aug. 19. 15:40
Szia, máshogy sajnos nem tudjuk megoldani, csak anyukám tud segíteni a családból, más nem nagyon... szóval nehéz lesz, tudom, de valahogy muszáj leszek megoldani :-(
1100. kecsmary (válaszként erre: 1099. - ChrystalM)
2012. aug. 19. 14:08

Hali! Ilyen korán egyedül maradsz?Minden tiszteletem a Tiéd. Én nem tudom egyedül megoldani, pedig már 7 hónaposak az ikrek. Mosni, főzni, takarítani, enni, kiegyensúlyozottnak lenni (mert ugye a gyerekeknek anyára, nem roncsra van szüksége) és még e mellett maximálisan a 3 gyerkőcre koncentrálni, le a kalappal! Nálunk most akkor van harmónia ha 3 gyerek 3 felnőtt, most már nagyon figyelmesek és hiába türelmes az egyik, látszik a kis szemén hogy most Ő el van hanyagolva.....

Szép napot, gondold meg ezt az egyedül létet, az a 4 óra is ilyenkor még egyenlő a nullával.

1099. ChrystalM
2012. aug. 18. 21:34

Sziasztok, jó rég nem jutottam el idáig, nem is tudok hirtelen visszaolvasni, csak remélem, hogy mindenki jól van! :-)


Nálunk egyelőre minden okénak tűnik. 1 hete hoztuk haza a babákat, azóta frankó kis karikákat növesztettem a szemem alá és gyakorlatilag elértem azt a súlyt, amivel terhes lettem. :-D Különösebb panaszom nincs egyelőre, csak az éjszakázást bírom nehezen, nem is szoktam őket kelteni olyankor, rájuk bízom az evést. Nappal tartom magam a 3-3,5 óránkéntihoz, fél 7-kor pedig szigorúan fürdetés és utána vacsora. :-)

Amivel hadilábon állok, az a szelesség, szinte minden nap/éjjel van olyan, hogy az egyik gyereknek beszorul valami, akkor van nagy sírás és részünkről félkómás járkálás, csitítgatás...


Egyelőre anyu van itt velem, esténként pedig ketten gyűrjük az ipart apjukkal, de ez a jólét még 2 hétig fog tartani, utána valószínűleg napközben egyedül leszek itthon - hát kíváncsi leszek nagyon! Még egy utolsó kört tudunk futni a bölcsődénél, elvileg onnan lehet segítőt kérni, remélem sikerül, ha csak napi 4 órásat is, már az is nagy segítség lenne...


Bunny, 16/24??? Nem mondod! :-DDD A kereszthuzattal vigyázz, nekem az elején sikerült a fülemre kapnom valamit, vagy 3 napig szenvedtem :-o

Én a 32. után rokkantam meg látványosan, na de most már tudjuk, miért. Kitartást, még húzni kell! :-)

1098. bunny63
2012. aug. 16. 11:14

sziasztok! Meg egyben vagyunk:-) Szombaton toltom a 30. hetet. El sem hiszem, h mar itt tartunk! A babak egyre tobbet es erosebben mocorognak:-) de ezt meg mindig nagyon elvezem.

Egyetlen problema, amit eddig talaltak, h a vasam lecsokkent. De adtak potlast - napi 3 szemet szedek. Ma volt vv holnapra kiderul, javult -e.

Egyebkent kb. 2-3 napja erzem, h kezdek rokkanni... Ferjem jon minden du. Mindig kisetaltunk a klinika parkjaba, ott beszelgettunk 1-2 orat, mikor hogy ert ra. De most mar ebbe is ugy elfaradok, h alig tudom magam visszavonszolni a szobaig... De no is a pocakom:-) Uh mar ket hete volt, akkor 1200 gramosak voltak mindharman. Most hetfon volt szivuh. ott is minden rendben.


Chrystal! nem tudom van -e idod erre jarni... De a 16/24 biztos jeleni valamit:-D


Lily! Orulok, meg szamon tartanak. Egyre jobban hiszem, h kell majd a segitseg:-)

2012. aug. 15. 07:55
Bunny,mi a helyzet?Hogy vagytok?Ez már a 29.-30. heted?
1096. Lily26 (válaszként erre: 1091. - Bunny63)
2012. aug. 4. 00:08
Én még plusz 8 hetet kívánok legalább és nagyon drukkolok! Tegnap is emlegettünk, mikor kint voltak az önkormányzattól nálunk, babanézőben. Rátok is készülnek már.
1095. pagi82 (válaszként erre: 1091. - Bunny63)
2012. aug. 3. 20:14

Azért remélem, tudsz majd néha bejelentkezni.


- Na, közben lefürdettem a lányokat. -


Szóval akkor már tegnap befeküdtél. Holnap meg akkor betöltöd a 28. hetet, még kb. 6 hét és szuper! Az már nem is olyan sok.

várjuk a beszámolókat és kitartást!

1094. pagi82 (válaszként erre: 1090. - Lily26)
2012. aug. 3. 19:41
Na jó, de időt kell adni a méhnek, hogy összehúzódjon és nem rögtön fog a császár után. Szóval én csak azért nem értem ezt a plusz műtétre való felkészülést.Persze tudom, hogy min mentünk keresztül és mennyire kockázatos. De szerencsére engem nem ijesztgettek még ezzel is.
2012. aug. 1. 07:51

Szia Bunny!

Én is csak kitartást kívánok,mert most jön a neheze,sokat nőnek a babucik.

Azért időnként jelentkezz,főleg,ha megszülettek!

üdv

1092. Vancsa1977 (válaszként erre: 1091. - Bunny63)
2012. júl. 31. 14:32

Sok sikert,egészséget,és KITARTÁST kivánok neked 1000-rel!!!!!!!

Ha bejelentkezel csak jó híreket halljunk!!:-)

1091. bunny63
2012. júl. 31. 12:57

Sziasztok!

Gondoltam, még egyszer bejelentkezem. Csütörtökön bevonulok a kórházba (akkor leszek 27+5). Sajnos ott netem nem lesz, csak a telefonon valami minimális. Szóval, igyekszem majd néha írni, de nem tudok túl gyakran jönni. A lényegről persze mindenképp beszámolok:-))

Egyébként egyre jobban feszül a hasam, úgyhogy most már jó lesz tényleg szem előtt lenni:-)

Remélem azért szeptembernél előbb nem bújnak ki a kicsik!

Tehát, további szép nyarat mindenkinek:-)))

1090. Lily26
2012. júl. 30. 09:50
Nem olvastam Chystall naplóját, de azt tudom, hogy hármasiker terhességeknél sokkal nagyobb a kockázata annak, hogy a méh nem képes hatékonyan összehúzódni szülés után, hiszen sokkal nagyobbra tágult ki, ez többedik szülésnél szintén gyakoribb, így én pl. többszörösen veszélyeztetett voltam (3. szülés, 2. császár), kaptam is rengeteg méhösszehúzót. Ha látják, hogy nem alakul a helyzet, akár ki is vehetik a méhet. Illetve a több méhlepényleválása is okozhat túlzott vérzést,főleg, ha valamelyik nem megfelelő helyen tapadt. Emiatt is szükség lehet a méh eltávolítására. De azért szerencsére az esetek többségében el lehet ezt kerülni.
1089. pagi82
2012. júl. 28. 16:55
Ezt nem értem, amit írtál. hogy még egy műtétre készültek, miért??? Volt valami gond? Miért kellene arra készülni, hogy ki kell venni az egész méhet? Jajj, ne már! Erre mit mondott a doki, miért? Persze hallottam már ilyet, de egyes terhességeknél főként, és az nem amiatt, mert veszélyeztetett terhes valaki és több lakó van odabenn, hanem más problémák miatt. De lehet csak az én orvosom nem tájékoztatott erről. Azért is kérdezem, mert kíváncsi vagyok. MOndott valakinek még ilyet a dokija?
1088. pagi82 (válaszként erre: 1087. - Pagi82)
2012. júl. 28. 16:52

már alig várom a képeket a kicsikről! Akkor mindhárman benn vannak inkubátorban, ugye? De csak melegentartás miatt? Azért az nem semmi, hogy mikor megszülettek rádtették őket és nem rohantak velük a pic-re, kicsit felelőtlenségnek tartom ezt az orvos részéről, persze hatalmas érzés lehetett!

Pocakod hogy van? Tényleg napról napra jobb lesz. Kitartást!

1087. pagi82
2012. júl. 28. 16:48
Chrystal gratulálok! És minden jót kívánok nektek!
1086. Lily26
2012. júl. 27. 16:07
Chystall: Gratulálok! Jó egészséget és sok tejet kívánok! Remélem mielőbb hazamehettek!
1085. dubadri (válaszként erre: 1084. - ChrystalM)
2012. júl. 23. 11:19
köszi,hogy részese lehetek a naplódnak,így az életeteknek! :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook