Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány éves korban vennél először a gyereknek laptopot, telefont, tabletet? fórum

Hány éves korban vennél először a gyereknek laptopot, telefont, tabletet? (beszélgetős fórum)


2023. jún. 13. 11:28

7 éves fiam most fog telefont kapni, nem lehet majd nála egész nap.

Tabletet 1 éve vettünk de annak is alkalmazással korlátozom az idejét, mert képes lenne egész nap játszani rajta. Plusz alkalmazást sem tölthet le jóváhagyás nélkül.

Laptopja akkor lesz, ha kezd informatikát tanulni az iskolában, vagy az én laptopom már alkalmatlan lesz home office-ra.

2023. jún. 8. 08:52
Hát az első tablet három évesen...Mert az egyik ismerős gyerek játszott rajta és utána az apja telefonját kunyizta el mindig...aztán el is állította,így inkább vett neki egy sajátot.Be van állítva a szülői felügyelet,csak kisgyerekeknek való játékok vannak letöltve,internet nincs csak ha mi bekapcsoljuk.Meg zongorázik rajta.
14. 21d0107899 (válaszként erre: 10. - L.luiselotte)
2023. febr. 14. 23:54
És szociális élete, kapcsolati hálója, verbalitása, mozgáskultúrája, testtartása, egészségtudata, empátiája milyen a 91-es születésűnek?
2023. febr. 14. 23:41
Én nem korhoz kötöttem, hanem élethelyzethez. Akkor, amikor önállóan kezdett közlekedni (iskolába - nem a sarokra, messzebb -, barátokhoz alkalmanként átjárni, önállóan vásárolni). Így éreztem biztonságosnak, tudjon szólni, bármi van. És ez 11 éves korában volt.
12. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 13. 15:25
6
2023. febr. 13. 11:57

Lányom 13 éves volt amikor először kapott telefont még az ősidőkben :) De akkor is csak azért mert kórházba került és szerettem volna ha tudja, hogy bármi van, bármikor szól azonnal megyünk.


Az unokám 1 éves, de játéklaptop, játéktelefon van. Az igazi telefonokért meg van őrülve :). Próbáljuk nem odaadni neki, de ha pont hívnak és beszélni kell utána addig jajong érte míg oda nem adom. Hiába a nagyi nem tud a kicsi kérésének ellenállni :)

2023. febr. 13. 10:15

Telefon 8 évesen ( l999 )

PC . nekem 1993 óta van, azt használta, játszott vele,

amióta meglátta. Saját pc-t 7-8 éves korában vettem neki

laptop 12 é. korában, 2003-ban, akkor még nagyon kevés volt az országban

Táblagépet gimis kora elején, de igazán nincs rá szükség, most is van belőle otthon 4 db.

A fiam 1991-ben született, azért kiskorában még más volt a világ, más felhozatal volt, mint most.


De megérte, informatikus lett belőle és jól keres vele.

2023. febr. 13. 09:53

Nekünk a nagy ötödikes kora óta egyedül jár iskolába, azóta van telefonja. Tabletet már előtte is használt.

Közben bejött a covid, 6-7-8 osztály erről szólt, így első körben laptopot kapott, hogy tanulni tudjon.

Most középiskola elsős, sokszor telefonoznak órán, mert a tanár olyan feladatot ad ki, amit a covid otthon tanulás alatt már teszteltek, hogy működik, online oldják meg a feladatokat - ez generálja, hogy mobilnet is kell a gyereknek, nem elég maga a készülék...


Az 5 éves is biztonsággal használja a telefont, neki sajátja nincs, nem is tervezzük, majd esetleg ha jó is egyedül fog iskolába járni.

8. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 13. 09:39
Biztos, hogy előbb vennék telefont egy olyan gyereknek, aki a szomszéd városba jár át iskolába tömegközlekedéssel, meg különórákra, mint annak, akinek a sulija 2 sarokra van és a szülő kíséri.
7. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 13. 09:36

Attól is függ ez, hogy milyen életet él a család.


Én egyedül nevelem a fiamat. Most 5 éves ovis. Ő fog kapni telefont, amint tud írni-olvasni, azaz kezelni tudja. Szerintem általános első végén kb.


Most elég neki az én telefonom. Arra is figyelni kell, mire nyom rá. Tabletünk nincs, a laptopot még nem tudja normálisan használni, frankón el tudja állítani. Saját nem kell neki, tudná használni az enyémet, ha szüksége lenne rá.

6. globus (válaszként erre: 5. - Channa*)
2023. febr. 13. 09:20
Az első gépen meg op. rendszer sem volt, csak DOS. Kilométeres dos-os parancssorokkal lehetett utasítani. Na mindegy, nem nosztalgiázunk, mert nem jó. Arra igen, hpgy amikor sanyarúnak érzem helyzetem, ezekre gondolva rögtön meg tudok vigasztalódni 🙂
5. Channa* (válaszként erre: 4. - Globus)
2023. febr. 13. 09:15

Az még más világ volt;)

AZ én fiamnak 12 évesen lett telefonja, PC-je 14 évesen, de pl. PS 11 évesen...

2023. febr. 13. 09:12
Telefont felső tagozatban kapott. Laptopot gimiben, bár asztali gép korábban volt itthon. Tabletje nincs senkinek.
3. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 13. 09:08

Telefonja 6 èves kora óta van.

Laptopot a 10. szülinapjára kapott.

Tabletet még valamikor oviban.

2023. febr. 13. 09:06
Pl. én valahogy 5-6 éves korban.
2023. febr. 13. 09:05
Laptopot, telefont vagy tabletet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook