Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hamyka boszorkánykonyhája avagy mindent elkésziteni természetesen és adalék anyag mentesen amit csak lehetséges!! fórum

Hamyka boszorkánykonyhája avagy mindent elkésziteni természetesen és adalék anyag mentesen amit csak lehetséges!! (beszélgetős fórum)

1 2
2012. márc. 25. 14:18
Nem értjük egymást, azt mondtam, ha választanom kell mit teszek a fejemre akkor inkább almát, mint gépzsírt, vagy kátrányt, vagy felesleges anyagot ami csak az illat miatt van, vagy ami csak a habzást segíti. Ezeknél többet nem árthat egy alma. Nyilván ha nem válik be az alma, próbálkozunk mással, azért abban remélem megegyezünk, hogy hajat mosni azért kéne olykor.
27. a31cf0fa6a (válaszként erre: 26. - Tempest)
2012. márc. 25. 14:12
Kérdés hogy miért gondoljuk azt, hogy az alma jót tesz a hajnak, vagy a fejbőrnek? Alapvetően nem ilyen célra találták ki.
26. Tempest (válaszként erre: 25. - A31cf0fa6a)
2012. márc. 25. 13:59
Azt gondolom, hogy nem tudományos doktori fokozaton, nem Phd. sziten szeretnénk ezt megtárgyalni. A "józan paraszti" hétköznapi gondolkozás, egy kis odafigyelés már sokat segíthet. És ha megkérdezik, hogy a samponomba mi legyen sls. vagy alma hááát akkor kipróbálom inkább az almát, aztán meglátjuk. Ez csak ennyiről szól szerintem. És nem kell azzal jönni, hogy vajon az alma vegyszeres -e, mert akkor sosincs vége és nem mosunk hajat egyáltalán. Szerintem ez ennyi és nem több.
25. a31cf0fa6a (válaszként erre: 24. - Tempest)
2012. márc. 25. 13:54
Na de ha nem tudjuk hogy mi számít adaléknak, és mi nem, mi számít természetesnek, és mi mesterségesnek, akkor hogyan lehet ilyen receptet összeállítani?
24. Tempest (válaszként erre: 20. - A31cf0fa6a)
2012. márc. 25. 13:44
Csak,hogy egyértelmű legyek, értem, hogy mit mondassz, és valóban fontos kérdés ezt tisztázni, CSAK AZ EGY MÁSIK TOPIC,ennek nem ez a témája. Csak ennyit szerettem volna.
2012. márc. 25. 13:43
Hajmosáshoz: tojás összekeverve reszelt almával és citromlével
22. Tempest (válaszként erre: 20. - A31cf0fa6a)
2012. márc. 25. 13:40
Nem ezért jött létre ez a topic, szerintem, vagy elértetted, vagy tényleg kekeckedni szeretsz. Engem érdekelnek a receptek, mindenki nagylány ( fiú) eldönti egyetért-e vele vagy sem, kipróbálja, használja -e vagy sem. Szóval jó lenne, ha tudna úgy működni ahogy vélhetően a "tervben van".
21. hamyka (válaszként erre: 20. - A31cf0fa6a)
2012. márc. 25. 13:23
Látom nem érted a boszorkány konyhát... sebaj..
2012. márc. 25. 13:08
Ha már félünk az un "adalékanyagoktól", nem árt tisztázni, hogy konkrétan mik azok, és milyen káros hatásuk van.
19. hamyka
2012. márc. 25. 13:00

hajaj... látom jönnek az itélkezések....


Nem baj nem haragszok....


én akkor is maradok a boszi konyhánál :)

18. a31cf0fa6a (válaszként erre: 15. - Hamyka)
2012. márc. 25. 12:56
Ha házilag készíted az nem mesterséges?
17. a31cf0fa6a (válaszként erre: 14. - Michelle.r)
2012. márc. 25. 12:56

Mitől mesterséges, vagy természetes valami?

Hol a határ?

Miért jobb a természetes? A természet tele van mérgekkel, sőt ott találhatók a legerősebb mérgek. A legtöbb kémiai elem, természetes vegyület, növény, állat, mérgező az ember számára, kevés kivétellel.

16. a31cf0fa6a (válaszként erre: 12. - Hamyka)
2012. márc. 25. 12:53

Nem hallottam olyasmiről hogy szarból készítenének sampont.

Olyanról igen, hogy parfümöt pisiből. :)

15. hamyka (válaszként erre: 14. - Michelle.r)
2012. márc. 25. 12:44

Ohh tán te is házilag készitesz szappant/bör radirt/testápolot??


ha igen ird le ide nyugodtan a recepteket!!


irj és üdv: hamyka :)

14. michelle.r (válaszként erre: 11. - A31cf0fa6a)
2012. márc. 25. 11:00

Egy része igen, más része nem. De ha el lehet készíteni valamit eljesen természetes anyagokkal, miért használnánk mesterséges színezékeket, illatokat, stb.?

Nem kapok sírógörcsöt, ha nagyüzemi samponnal kell hajat mosnom, de sokkal szebb a hajam, amióta semmilyen kémiai anyag nem éri. A bőrömről nem is beszélve ;)

13. 5e1b581a2e (válaszként erre: 11. - A31cf0fa6a)
2012. márc. 25. 09:32
:)
12. hamyka (válaszként erre: 11. - A31cf0fa6a)
2012. márc. 25. 07:11
Nem is tudod mi van a bolti samponokban?? hát sok szar!! legalábbis én ugy hallottam :)
2012. márc. 24. 23:51

Mi az hogy "adalék"?

Az valami ördögtől való dolog?

10. hamyka
2012. márc. 24. 21:43

Sziasztok ujra én!!


Mi a tapasztalatotok a száraz samponnal? Az eléb láttam a neten...

2012. márc. 24. 20:41

Sziasztok :)


Gyertek minnél többen!!


irjatok és üdv és pusz a hölgyeknek: hamyka :)

2012. márc. 24. 19:58
Most rohanok, de tetszik az ötlet, majd benézek. :)
2012. márc. 24. 19:47
vannak jó páran akik naplóban írják a természetes tisztítószereket pl Mágika75 és Monstro!
6. hamyka (válaszként erre: 5. - A14deb9047)
2012. márc. 24. 19:03

Majd csak irnak,ha nem akkor nem nem kötelezö részt venni a boszorkány konyhában...


Akinek van pénze vegye a drágább cuccokat a boltbol és ha mérgezni akarja saját magát akkor mérgezze ö tudja....


Tényleg lesznek itt receptek, de addig nem irok le egyetsem miig ki nem probáltam.... Amit irtam teásat aztsem probáltam még ki, de az nem mérgezö....


Épp az elébb irtam le házilag elkészithetö folyékony szappan receptjét...


Sokat tanakodtam és arra a döntésre jutotam hogy lesz remélhetöleg olyan házikészitésü szerem is ami multifunkcios, ezt a nevet adtam neki:


Multifunkcios ápoloszer házilag, ez is jelenleg fejlesztés alatt áll,


Ezekre lesz jo remélhetöleg a multifunkcios ápolo szerem ime:


hajmosáshoz/arc ápoláshoz arc tisztitáshoz( gondolom a kettö ugyanaz),pattanásokhoz,tusfürdönek,viselkedjen szappanként az az tisztitsa is a testet, jo legyen borotválkozáshoz is, kéz tisztitáshoz is, lábszag elüzö is legyen, kézkrémnek is jo legyen, kézmoso is legyen bár ezt már irtam.....


Kb ezeket kell tudnia szerintem egy ápolo szernek!!


mosogatni ill feltörölni vele nem lehet, inkább kenem a testemre mint a edényekre vagy a liluneumra, tuti rendesen csuszna töle bár lehet hogy jo lesz feltörlésre meg mosogatáshoz is... ez csak hab lenne a tortán ha sikerülne ezt a 2 funkciot is bele tenni....


Ha sikerülne megcsinálni lehet hogy árulnám is aki kér belöle,bár nem tudom hogy kéne-e engedély ha pl itt a forumon árulnám...... szerintetek??


Még nem kaphato a termék, ötleteim azok vannak hozzá, csak azt nem tudom hogy a sok alkotorész össze veszne-e??


A házi szeremnek az alapja a Olivia szappan lenne, csak hát nem tudom hogy hogyan lehetne megcsinálni, mert ezt a nátrium hidroxid izét le akarom cserélni.....


Tehát teljes egészében más lesz mint a boltban kaphato....


Sööt!! nem is láttam még ilyet hogy jo mindenre, max 1 terméket láttam de az nem sürü és kétezer nemtom menyibe kerül belöle fél liter....


Ha majd érdekel valakit majd akkor megirom az árát...


Jah amit én megszeretnék csinálni ennek annyi a hátránya hogy ezt meginni sajna nem lehet mert olaj is lesz benne, erre otvannak a külömbözö készitmények....


Nah de gondoljatok csak bele hogy idáig ezekre menyi pénzt kiadtunk/kiadtatok?? nem lenne jo ugy hogy 1 termék amiben benne van szinte minden?? Erre biztos azt felelnétek hogy sokba jönki.... Én erre azt mondom hogy különkülön még drágább és károsak is.....


Ha valaki esetleg szeretne segiteni a fejlesztéseimben szivesen veszem a segitségét ötleteit/ véleményeit....


Sokat kutakodtam már a neten és elég sokat tanultam már,de mint tudjuk a pap is holtig tanul!!


Azt is tudom hogy hülyének találtok engem ehhez, én erre csak azt tudom mondani hogy kutakszok és utána nézek mindennek mint hogy kell csinálni...


nah elég hosszu lettem, hamarosan jelentkezem....


Irjatok és üdv: hamyka

2012. márc. 24. 18:26
Úgy tűnik, nem tolonganak :)
4. hamyka (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2012. márc. 24. 16:25

Sebaj, majd aki offol nem kell figyelembe venni ha olyat ir...


esetleg van jo recepted??


pusz: hamyka

2012. márc. 24. 16:25
Ezt inkább naplónak írhattad volna.
2012. márc. 24. 16:20

ui: ugy akartam mondani hogy a boltinál jobbat elö állitani természetesen,mert sok rosszat hallottam a bolti termékekröl mint pl: sampon,kenyér stb....


ezértjo boszorkánykonyházzni hogy minnél egészségsebben/költséghatékonyan: nem mind1 mire adjuk ki a pénzüket, sokan megveszik a drága termékeket mikor lehet hogy olcsobban is meglehetne olcson csinálni,és abbol a pénzböl esetleg mást is tud venni....


irjatok és üdv: hamyka


Ui: Hamarosan lesznek receptek is,legyetek türelemmel!! Persze ti is irjatok recepteket, az én boszorkány konyhám olyan hogy ember összetarto, egymástol tanulni és persze lehet ismerkedni is akinek van hozzá kedve....


Kutyulásra fel!!

2012. márc. 24. 16:14

Sziasztok!!


Ezennel megnyitom a saját boszorkány konyhámat ezen a forumon!!


Mindig is szerettem volna egy saját forumrészt ahol az én saját ötleteim praktikáim benne vannak egy forumrészben!!


Természetesen mások ötleteit/véleményeit/tapasztalatait/ praktikáit/stb/ szivesen veszem és nyugodtan leirhassa ide!!


Gondolom felmerült bennetek a kérdés hogy mi is az a boszorkánykonyha ill hogy mire is joh a boszorkánykonyha ill hogy kik csinálhassák/csatlakozhatnak....


A boszorkánykonyha számomra (nekem legalábbis) azt jelenti hogy nem ismétlem nem a boltban kaphatok termékeket használom hanem házilag ha van rá esély/mod akkor házilag megcsinálni,és sokkal jobb mint a boltban kaphato termékek....


Tehát mindent természetesen....


Jah és persze minnél egyszerübben ne legyen bonyolult, sok embernek eszébe se jut hogy akár egyszerüen meglehet csinálni otthon az adott terméket ill termékeket....


Bár ki akárki csatlakozhat mindenki csatlakozhat akinek fontos az egészsége, ill szeretné egészségét megörizni......


Nah ez volt a bevezetö most pedig jöjjön egy recept, ime:


Homoktövis energia gyümölcs tea házilag:


Hozzávalok: homoktövis 30%/csipkebogyo/ almadarabok/ bodzavirág/ narancs darabok/ levendula virág


Homoktövist hol kapok?? gondolom a almát/narancsot/ megkapom a zöldségesnél nah de a többit??


Elkészitése:


nah ezzel még kicsit bajba vagyok ebben kérem a segitségeteket.... mert ugye lehet a teát forrázni meg áztatni is....


aki nem akar bibelödni vele,kaphato ez teában is az ára 1015 ft/100 gram....


Ezt kicsit sokallom érte, házilag mi magunk szerintem sokkal jobbat tudunk késziteni!!! ebben is várom a véleményeiteket!!


Remélhetöleg lesznek majd receptjeim itt pl: szappankészités, szájviz, sampon stb házilag.... ezek még jelenleg fejlesztés alatt állnak....


Kérem hosszas türelmeteket meglesznek ezek a recepteket is!!


Egyenlöre ennyi, aki kedvet érez hozzá csatlakozzon nyugodtan, rám is irhattok privátban ha van jo receptjeitek!! Jelmondatom: Kutyulásra fel!!


ui: Ha nagyon segitö készek vagytok segithetnétek nekem abban hogy a nátrium hidroxidot mivel tudnám helyettesíteni mert elég veszélyes anyagnak tartom és jo lenne helyettesiteni és veszélyes anyagot nem szivesen hozzok be a házamba, kis gyerek nincs de lehetöleg kerüljük a veszélyes szúro szagu anyagokat... még sose használtam nátrium hidroxidot, csak azt hallottam rola hogy erös,szúros szagu és hogy nagyon vigyázzunk vele....


Én arra gondoltam hogy növényi glicerinnel helyettesiteni,de olyat hallottam hogy ez nem elég a szappan elkészitéséhez több minden kell hozzá hogy szappan legyen belöle... mi kell még hozzá hogy szappan legyen belöle??


én ugy gondoltam ki ezt a növényi glicerines szappan készitést hogy felolvasztam és beleteszek 1-2 illo olajat... ez igy hibás?


ill olvastam fahamu/fa lugos elkészitésröl is de erröl nem sok informácioval rendelkezem....


a célom az lenne a szappankészitéssel hogy teljesen természetes anyagokbol elkésziteni ill a bolti ár töredékéért ha ez lehetséges... Ha drágábban jönki a szappan mint a bolti az sem baj, akkor is érdekelnek a szappan megoldások ha drágábban jönki mint bolti...


de azért lenne jo ha kijönne olcsobban mint a bolti mert ha olcsobban jönki akkor annál sürübben tudunk szappant csinálni és azért a pénzért többet kapunk :D :D


Ill sajnos vagy nem sajnos olyan világot élünk hogy szegénység van és ez egyre roszabb lesz, ill mint tudjuk minnél drágábbak a termékek annál szarabbak annál rosszabb a minösége erre nagyon jo példa a kenyér (kenyér sütést is szeretném megtanulni)


a kenyérsütést nem kenyérsütö gépben hanem a gáztüzhelyem sütöjében akarom megcsinálni... ne dobjak már ki az ablakon csak azért 50 ezer ft-ot mert kenyeret akarok sütni....


Nah eléggé meg eredt a nyelvem, és nagyon lelkes vagyok, tele vagyok vagy leszek jo ötletekkel szeretném mindet leirni magamnak ill megosztani mind azokkal akiket érdekel....


Irjatok és üdv pusz mindenkinek még egyszer: hamyka


ui: Gyertek kutyulni kotyvasztani éljünk egészségesebben!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook