Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hallottatok már a három éves fogamzásgátló módszerről? Neve: Implanon. fórum

Hallottatok már a három éves fogamzásgátló módszerről? Neve: Implanon. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2012. dec. 14. 11:03
Sziasztok! Nekem 5 honapja van implantom. Angliában élek, itt ingyen adják, otthon nem tudom hogy megy. Amit átéltem: Amikor beultették elkeztem vérezni, nem olyan volt mint a rendes menzes , inkább pecsételos. De nem szunt meg 3 hét mulva elmentem az orvoshoz, aki pluszban irt még fel cliest fog. gátlo tabblettát is, hogy az majd beállitja a ciklust. Szedtem is 1,5 honapig, el is mulasztotta, de olyan depis es idegbajos lettem ettol a tabletáttol, hogy abbahagytam. Most ott vagyok, hogy ujra vérzek, mar tobb mint 1 honapja. Nem mentem vissza még az orvoshoz, mert ugy is csak felir egy ujabb gyogyszert. Amit még tapasztaltam az implantal kapcsolatban: Hiztam 8kg ot, ami nekem nagyon jol jott, mert mar csunyán vékony voltam. Ami viszont nagyon gáz, hogy egyre jobban megszunik a szexuális étvágyam. A páromat ugyanugy szeretem, és ugyanolyan jo pasinak tartom. Mégis annyira nem kivánom a szexet. Szinte nem is érzem nonek magam. Lehet hogy kivetetem az implanmtot. Nemtudom, az orvosok pedig itt nagyon dicserik, és ajánlják.
129. picvikk
2012. dec. 4. 16:20

Sziasztok!


Had irjak nektek erröl a fogamzásgátló modszerről.

Immár lassan 2 és fél éve van beültetve nekem. Svédorságban történt a beültetés. Akkor korábban még nem halottam erről, és ott javsolták nekem és


megtetszett.

Mivel 24 éven aluli voltam csak az anyagot kellett megvennem ami 1500ft volt és a korházba ingyen berakták, egészen 24 éves korig utána 24 felett


30.000ft ért rakják be, de ugy gondolom ez még igy is olcsobb mint 3 havonta venni a tablettát. Ez Stockholmba volt, itthon nem tudom mennyi, de


itthon is adhatnának rá támogatást.

Szóval...

Olvastam róla rémhireket, meg igy nem jo ugy nem jo. Mivel elég feledékeny ember vagyok gyogyszer bevevés terén, ezt nekem találták ki és többek


között ezért is esett erre a választásom.

Lassan letelik a 3 év és kiveszik, de ha akarok rakathatok be ujjat. 24 éves leszek akkor veszik ki.

Tapasztalataim.A menstruáciomról.

Mindig nagyon görcsölös tini voltam rettentöen fájt a hasam, megmondom öszintén, sokan irták hogy elmulnak a görcsök az inplanionnál. Nekem nem


multak el egyáltalán. Kicsit kevésbe görcsölök, de ugyanugy görcsölök.

Leirom részletesen ezt kettö és fél évet. Az elsö fél évben gyakorlatilag nem volt vérzésem.

De olvastam is róla hogy kb ha egy éven 2x megjön akkor jok vagyunk. Utána 3 honapos cikulusokba jött meg ez tartott 1 évig sose tudtam


kiszámolni.

Voltak elöjelei, onnan rájöttem. Nem mondom hogynem élveztem hogy nem vérzek minden hónapba de szerintem marhára nem esgészséges hogy nem tisztul


ki az ember.

Eltetlt egy év a menstruácios rendszertelensége volt az egyetlen mellékhatás, nem volt semmi más bajom.

Nem hiztam meg nem voltak hullámiam stb. Eddig tök jó volt minden. Következő év. Mondjuk ugy hogy kezdett kicsit beállni a menstruáciom volt kb


2x vagy 3x hogy minden honapba megjött, de utána mondhatni 2 honapra beállt. Hizás ugyanugy nem lépett fel. Na most nem tudom igazábol


megállapitani hogy a szexuális vágyam csökkent e majd az akkor derül ki ha kiveszik és utána más lesz.

2. év. jöttek a hangulatingadozások. 3 havonta a menstruácio közelette elött nagyon bedepiztem, hozzá teszem nagyszáju lány vagyok szeretem


hangoztatni a véleményem, de ez felsokszorozodott igy is, sokkal inegrültem érzékenyebb lettem mikor közeledett a menszes.

Sokat balhéztam a párommal, minden hülységen kiakadtam és nagyon magamra vettem, észre is vettem magamon, hogy azért ez már tulzás, amit


múvelek.

Utána minden normális volt mikor elmult a menstruáció. Aztán ugy negyed évenként ez a hullám ugy rámtört, Közben voltak rejtélyes rosszulléteim,


nagyon durva szédülés, hányinger fejfájás kombo jött rám ugy ebben az évben 3x.

Elmentem a dokihoz, aki hozzá teszem nem nagyon szimpatizált velem mikor megtudta hogy ez a fogamzásgátlom, ott fujjogot rá meg h minek kell ez


nekem, minek mentem el ezért küldöldre. Felvilágositottam hogy nem ezért mentem külföldre, hanem ott laktam és ezt választottam.

Amugy meg nem mintha bármi köze lenne hozzá , mert tök szuverén jogom hogy mit választok magamnak, oda jártam fogadja el és inkább kezeljen mint


más beteget.

Az ilyen rosszuléteknél, azt mondta h valoszinüleg a beültetett cucc az oka mert, hogy szerinte nagyobb adagot adagolt be nekem és ez egy kicsit


meglökött és ezért okozta a rosszuléteket.

2 és fél évnél tartok még fél évem van és kiveszik mert letelik a 3 év. Mostanába már fél éve nincsenek rosszuléteim, viszont a menstruácioim


megint elmaradnak nem jön meg normálisan ott tartok ahol az elején.

Viszont kifogom vetetni idő elött, kicsit megijedtem, mert anyukám azt mondta vagyis olvasta valahol, hogy ez a fogamzásgátlö használata alatt


sok nő meddő lett utána, és öszintén szólva ezt nem szeretném megkockáztatni, mert szeretnék gyerekeket.

Máshol azt riták hogy Nagy Britanniába, meg sok nö terhes lett.

Na most én nem mardtam terhes töle. Használt. Én nekem egyébként összevetve semi bajom vele. Olyan nagy problémákat nem okozott, max a


hangulatváltozás ami kicsit neccesebb volt, de összeéségébe nekem tetszik.

Most az hogy a menstruáciom ilyen az kb mindenkinél igaz, ennél a szernél ez globális, a többi egyénenként változó.

Egetrengető bajom sose vol tőle. Én egyedül ettöl a meddöségtöl ijedtem még és ezt nem akarom megkockáztatni.

A menstruáciom, mennyisége is ugyanolyan mint az elött volt, maximum kevesebb napig tart mint eddig. És annyi hogy nehezen akar megjönni. Most pl


már a számolásom szerint már 2x megkellett volna jönnie, és abszolut van elöjele, véladék hasfájás, söt kivánosabb is vagyok elötte tehát minden


elöjel megvan de mégse jön meg. Ez nemtudom mennyire normális. Nemtudom mennyire lesz ez a fogamzásgátlás elterjedt a közeljövöben, vagy csak


tesztalanyok vagyunk, de mndenesetre nekem nem volt ez olyan nagyon szörnyű. Remélem valakinek tudtam segiteni,és hasznositani tudja az itt


olvasotakat, és eldöntheti, hogy szeretni kiprobálni vagy sem. Üdv:))

2010. dec. 14. 03:10

Sziasztok!

Érdekel engem is az Implanon. Migrénes vagyok. Már nem is tudom hányféle tablettát szedtem, dokim pedig nem javasolja a Nuvaringet. Januárban hivatalos vagyok hozzá, feldobnám neki ezt a lehetőséget. Csak azt szeretném tőletek kérdezni, hogy vajon kihozza-e belőlem a rohamot az Implanon? Van esetleg valaki, akit migrénnel valóban diagnosztizáltak és ezt használja?

Már megőrülök a gumitól, és egyre többször veszem észre, hogy inkább hanyagoljuk az együttléteket.

Előre is köszi a segítséget!

127. Hagumi (válaszként erre: 124. - Lizaboszika)
2010. nov. 17. 22:46
Értem! Gondoltam h nem lett szakállad! :D
2010. nov. 14. 22:22
Én az UK-ban élek, semmiféle vizsgálat nincs elötte, legalábbis itt, hogy kaphatom e vagy sem. egyszerűen betették. ingyen van itt.azt mondta a doki azért nehéz nekikivenni mert nagyon mozgott és nem tudta megfogni rendesen a csipesszel, mindíg kicsúszott... Egyébként most hogy 3 hete nincs bent egész jól érzem magam, nincs hányinger , megjött a szexuális étvágyam is , ami az implanon alatt egyáltalán nem volt-azt mondják ez is egy mellékhatás, nálam elég sok mellékhatás megvolt.. hányinger, nemi vágy elvesztése, szőrösödés, hízás....amugy vkinek meg semmi baja nincs tőle
125. Jázmin1975 (válaszként erre: 122. - Lizaboszika)
2010. nov. 10. 08:51

Azt meg kérdezhetem,hogy hogyan tudtad beszerezni és mennyibe került?

A doki nem azért szenvedet a kiszedéssel mert nem volt gyakorlata?

124. lizaboszika (válaszként erre: 123. - Hagumi)
2010. nov. 1. 22:40
úgy vettem észre, hogy a karomon több szőr van és a bajszom is jobban látszódott ( mindennőnek van, kár tagadni) nem úgy kell érteni hogy szakállas lettem vagy ilyesmi..........
123. Hagumi (válaszként erre: 122. - Lizaboszika)
2010. nov. 1. 15:07
Szia Lizaboszika! Szőrösödtél? Ezt hogy kell érteni?
2010. nov. 1. 00:19
Én most szedettem ki az implanont. 6 hónapig volt bent. híztam12 kg-ot 6 hónap alatt és szőrösödtem is :D igazábül nem vicces, mert 2 számmal nagyobb ruhát kellett vennem. A menstruációm teljesen elmaradt tőle, abból a szempontból tok jó és kényelmes. nem fáj, sokszor el is felejtettem, hogy ott van. 1 hete szedettemki, mos egy kis luk van a karomon, még gyógyul, kicsit macerás volt kiszedni, tovább tartott, mint ahogy betették, de az érzéstelenítő miatt abszolut nem éreztem semmit, csak azt hogy a doki szenved mert alig bírta kiszedni.
2010. okt. 21. 16:34
Ha 3 évig van hatása,jó nagy lóadag hormon lehet benne.Én nem merném!
120. Hagumi (válaszként erre: 119. - Jázmin1975)
2010. aug. 26. 00:16
Értem, nincs kikötve akkor életkor. Köszi! Remélem sikerül találnod! :)
119. Jázmin1975 (válaszként erre: 118. - Hagumi)
2010. aug. 25. 11:37

Én úgy hallottam mindenkit elötte kivizsgállnak,hogy alkalmas e a szervezete rá.

Hol lehet kapni,mert itt kecskeméten egy gyogyszertárba sincs még.-(Én is ilyet szeretnék nagyon pedig.

118. Hagumi
2010. aug. 24. 21:18

Sziasztok! Lehet h már kérdezték, nem volt időm végig olvasni a fórumot. Én még nem szedtem tabit, menni akarok dokihoz és a tabi helyett inkább ezt szeretném, 21 éves vagyok én is használhatok ilyet?

Köszi!

2010. aug. 21. 20:58
Nekem az lenne a kérdésem hogy ez okozhat e meddőséget?
116. Jázmin1975 (válaszként erre: 113. - Aniko19)
2010. aug. 9. 18:59

Sajnos nem de egy gyogyszertárba kapttam egy linket,hogy nézzem meg ott.Meg ha olyan az orvos akkor valami papír munkákat el végez és megtudja ő is kintről rendelni.

Lengyelbe néztem most ott sincs.-(

Nem beszéltem még orvossal róla.

Van akinek be vállt van kinek meg ki kellett vetetnie.

115. Netti1
2010. aug. 6. 16:36

Sziasztok!

Nagyon kíváncsi vagyok én is az Implanon használóknál a tapasztalatokra. Főleg fejfájással kapcsolatban. Sajnos én fejfájós vagyok és valószínű a bogyó váltja ezt ki nálam. A gumit nagyon nem szeretem, lehet, hogy irritál is azért. Úgyhogy próbálkozom. Már vagy a 7. gyógyszernél tartok. Próbáltam a gyűrűt is, de azt meg nem bírtam. Nem fogadta el a szervezetem és folyamatosan görcsöltem. Pedig ennél nem fájt a fejem. A sors fintora. Szóval kíváncsi lennék, ha valaki esetleg fejfájós és kipróbálta az Implanont. Nincs ebből valami tesztdarab?

114. Aniko19
2010. júl. 28. 20:02
bocsi elírtam implanon. :-)
113. Aniko19
2010. júl. 28. 20:00
Szia! Nemrég voltam nőgyógyásznál mert nem bírtam a fogamzásgátlót azt mondta a dokim hogy ha fejfájós vagyok írhat bármit fájni fog a fejem. Nézelödtem hátha találok valamit ami jó és a dokimat is kérdeztem mit ajánl és modta az iplanont is és sajna azt is mondta hogy még Mo-ra nem hozták be ha van nagyon kevés helyen. Végül a nuvaringnél döntöttem. Jázmín1975 neked sikerült valahol találnod?
112. Jázmin1975 (válaszként erre: 111. - MelisUK)
2010. jún. 25. 12:14
Nem lesz egyszerű olyat találni szerintem de aki keress találl.
111. MelisUK (válaszként erre: 110. - Jázmin1975)
2010. jún. 23. 14:12
Persze, első körben a dokihoz kell elmenned, aki felírja neked, majd irány a gyógyszertár, ahol azt mondták, hogy hajlandók megrendelni, megrendelik, vissza kell menned érte, majd vissza a dokihoz a megbeszélt időpontra, mikor beteszi neked. Most már csak olyan dokit kell találnod, aki szintén képben van ebben a témában. :D
110. Jázmin1975 (válaszként erre: 109. - MelisUK)
2010. jún. 23. 11:43

Kecskeméten már párrat meg kérdezgettem de a legtöbbe még nem is hallottak ilyenről.

Volt egy aki azt mondta meg tudják rendelni ha fel íratom receptre.

Elöször úgy is kivizsgállnak,hogy alkalmas lennék inmplanonra.

De annyíra szeretném ha sikerülne és be is vállna.

109. MelisUK (válaszként erre: 108. - Jázmin1975)
2010. jún. 23. 10:19

Nálunk úgy működik, hogy a receptet fel kell íratni a dokival és be lehet menni érte a gyógyszertárba, nálunk se tárolják, hanem megmondják, hogy másnap menjek érte, addigra kiszállítják. A másik megoldás pedig netről megrendelni, ehhez is ugyanúgy kell a recept, mivel vényköteles. Nálunk a fogyasztói ára 100 font, azaz olyan 30-35ezer forint, viszont vényre ingyenes - ezért nem is értem, hogy miért van ára, hisz vény nélkül nem is vehetjük meg.

Kérdezgess meg pár gyógyszertárat sztem, aztán ha végképp nem megy akkor próbálkozz neten keresztül keresgélni.

Nekem teljesen az a véleményem, hogy ha már még magyar betegtájékoztatója is van, akkor csak kéne, hogy forgalmazzák.

108. Jázmin1975 (válaszként erre: 107. - MelisUK)
2010. jún. 23. 07:55

Köszönőm széppen.Nekem a gyogyszertárba azt mondták,hogy nincs ilyen még magyarországon.

Meg kell tudnom a külföldi címét és be hozatni futárral.De szerintem úgy nagyon húzos lenne az ára.

107. MelisUK (válaszként erre: 106. - Jázmin1975)
2010. jún. 22. 20:42

[link]


Itt van még egy link, ahol leírás van róla, pontosan bemutatják azt is, hogy hogy teszik be és hogy veszik ki, minden lehetséges mellékhatás is pontosan fel van tűntetve.


Biztos, hogy van Mo-on is, csak nem elterjedt. Vannak olyan nőgyógyászok is, akik nem tudnak róla semmit. Gondolom nem jár minden doki rendesen a továbbképzésekre.

2010. jún. 22. 20:02
Itt lehet már magyarországon kapni ezt a fogamzásgátló inmplanont?
105. Jázmin1975 (válaszként erre: 104. - MelisUK)
2010. jún. 18. 19:50

Bocsi a forumba szerettem volna elküldeni ide.

Mostmár mindegy.-)

104. MelisUK (válaszként erre: 98. - Hmhmhm)
2010. jún. 18. 16:45

Szió! Nekem is volt cysta-m régebben, még a tabletta és az Implanon használata előtt, 18 évesen műtöttek meg miatta, mert sajnos rossz indulatú volt és nagyon gyorsan nőtt...

De azóta nem volt és már 26 és fél éves vagyok. 18 éves koromtól kezdve használtam fogamzásgátló tabit (Harmonet drazsé), ez 2008-ig tartott, azóta Implanont használok. Újabb cysta-m nem jött ki azóta.

103. MelisUK (válaszként erre: 97. - Kk_87)
2010. jún. 18. 16:42
Mo-on nem igazán reklámozzák, mert mindig a pénz az úr, gondolj csak bele, hogy ha hirtelen rengeteg ember átállna az Implanonra, akkor mekkora pénzkiesése lenne a gyógyszergyártóknak. Az orvosok is mind le vannak szerződve évente vmelyik gyógyszercéggel, annak a gyógyszereit írják mindig fel. Nem az a cél, hogy kevés legyen a bevétel, így nem a legolcsóbbat fogják ajánlani.
102. MelisUK (válaszként erre: 96. - Jázmin1975)
2010. jún. 18. 16:40

Nekem se segítettek a gyógyszerek sosem a hasgörcseimre, pedig sokfélét próbáltam. Ha görcsölt a hasam, aznap semmit se tudtam csinálni, otthon feküdtem és szenvedtem, volt hogy még kórházban is voltam.


A fogamzásgátló tabi, amit ezelőtt szedtem (Harmonet drazsé) tökéletesen megszűntette a fájdalmaim, de drága. Az Implanon szintén tökéletesen megszűnteti, egyáltalán soha nem görcsölök - és ez már 2008 óta van így az Implanonnal. :D

101. MelisUK (válaszként erre: 95. - Cottilady)
2010. jún. 18. 16:38

[link]


Itt a részletes magyar leírás róla. Régebben még az árat is feltűntették, ami 30ezer forint volt.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook