Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hallássérült kapcsolat fórum

Hallássérült kapcsolat (beszélgetős fórum)


10. geranna7 (válaszként erre: 9. - Gabikukac)
2013. jan. 30. 17:13

Bizom benne,hogy jól sikerült a randi!!

Ha nem esik nehezedre...írj róla..:)

2013. jan. 29. 21:36

Ismerem a viccet: villany leolt= vita vége :-))

Tényleg az a baj, hogy még nem fogadtam el ezt az állapotot. Eleinte reménykedtem, hogy pár szem gyógyszer, és meggyógyul, de ez sajnos csak rosszabb lehet.

A lényeg:

csütörtökön lesz az első "igazi" randi: nála.

Nagyon várom már.(Addig meg szorgalmasan lapozgatom a jelnyelv- szótárat.)

Köszönöm mindenkinek a bátorítást.

8. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 1. - Gabikukac)
2013. jan. 29. 20:29
Persze! Nehezebb veszekedni.
7. aa84065182 (válaszként erre: 1. - Gabikukac)
2013. jan. 29. 18:37

Jól írják a többiek, itt a kapcsolattal nem lesz gond, maximum azzal, hogy te nem tudod elfogadni magadat. Pedig szerintem szuper dolog történik éppen most veled, és bizony könnyen lehet, hogy ha nem lenne a füleden az a hallókészülék, az a helyes pasi oda se ment volna hozzád! Biztosan nehéz, de próbálj egy kicsit lazulni, és örülni neki! Egy szerelemnél nincsen szebb ajándék az életben, és te/ti most éppen a legjobb úton haladtok efelé! :)

Ráadásul van már valamitek, ami összeköt, amiben hasonlók vagytok, és bár garancia nincs semmire, ez szerintem jó alap. Hogy mennyire lesz tartós, az kettőtökön múlik, hová alakítjátok, de ennek semmi köze a világon nincsen semmilyen érzékszervhez, csak ahhoz, hogy mit és hogyan csináltok kettőtökkel.

6. Lolita63 (válaszként erre: 1. - Gabikukac)
2013. jan. 29. 17:12

Szia!


A hallássérült emberek nagyon összetartanak, keresd a társaságukat, ezután körükben jobban érzed majd Magadat!Ők nem tesznek megjegyzést,szeretettel vesznek körül.

A halló emberek sajnos a mai napig nehezen tudják befogadni a hallássérülteket:( Pedig, senki nem mondhat semmit...bárki lehet az!

Ha jól érzed magad vele, akkor rajta, bátran előrébb ezzel a kapcsolattal!:)

Szép az élet, csak meg kell látni mindenben a szépet, örülni az apró örömöknek!

Szívből kívánom a boldogságodat!

5. 9f86e86d50 (válaszként erre: 1. - Gabikukac)
2013. jan. 29. 16:14

Kedves gabikukac!


Biztosan nehéz megszokni a tényt, amit a tompított hallás okoz. De ettől még nem vagy sérült sem fogyatékos. Némi hátránnyal indulhatsz ugyan, de lehet előny is ha nem hallasz meg minden felesleges dolgot. :) Amíg energiát fektet abba, hogy megértesse magát Veled, addig csak ez számít.

Ráadásul mivel ő is egy olyan mint Te, így egyikőtöknek sem kell azt érezni, de az butaság is lenne, hogy egyikőtök nem érdemli meg a másikat. Ezt magaddal célszerű rendezni, és átgondolni azt, hogyha meggyógyulsz akkor is szeretni fogod/akarod e Őt. Mert meggyógyulhatsz ugye.

A kapcsolat tartósságát az határozza meg, hogy két ember mennyi energiát fektet bele. Ez a tény halló emberek körében is gyakran süket fülekre talál. Szóval minden esélyetek megvan, hogy jobban „meghalljátok” egymás szavát mint akik újságba vagy TV-be mélyedve teszik ezt partnerükkel. Tehát a „fogyatékosságotok” biztosan nem fogyatékosság-e szempontból hanem előny.


Sok kellemes élményt kívánok Nektek!

4. -Délibáb- (válaszként erre: 1. - Gabikukac)
2013. jan. 29. 16:05

Magával a kapcsolattal nincsen semmi gond.

Abból viszont lehet, hogy te nem tudod elfogadni a tényt, hogy hallássérült lettél.

3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Gabikukac)
2013. jan. 29. 15:49
Miért ne lehetne?
2013. jan. 29. 15:27
sok sikert a kapcsolathoz! :) uccu neki! nem fogtok egymással kiabálni...leoltod a lámpát, vita lezárva.
2013. jan. 29. 15:22

Felnőttként, kb. 2 éve lettem hallássérült. Nem igazán tudom elfogadni a tényt, hogy fogyatékkal élő lettem...

Két hete odajött hozzám egy nagyon aranyos, kedves és helyes srác (ha lehet így hívni egy 40 éves embert), és kézzel- lábbal elkezdte magyarázni, hogy mennyire tetszem neki. És hogy nagyon csinos a fülem a hallókészülékkel :-)

Azóta gyakran találkozunk próbálunk "beszélgetni". És mindig egy kicsivel közelebb kerülünk egymáshoz. Megtudtam, hogy egyedül él, de neki ez nem jó. (Én is egyedül vagyok, már megszoktam ezt az állapotot.)

Nagyon jó vele, mégis félek ettől a kapcsolattól. Főleg a kommunikációs problémák miatt. Ő születésétől kezdve hallássérült, neki ez a természetes. Én azért még hallok valamit- de így sem egyszerű. Tény, hogy jobban érzem magam vele, mint a halló emberek között, akik gyakran a fejemhez vágják, hogy "Süket maga?"


Szóval, ha valaki hasonló cipőben jár, írja meg a tapasztalatait. Lehet ebből tartós kapcsolat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook