Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajápolásról fórum

Hajápolásról (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hajápolásról

29. Lilibeth59 (válaszként erre: 28. - Gadin)
2014. jan. 25. 19:06

Ezt tudnám ajánlani:

Szőke henna

Szárított és őrőlt kamillavirág, rozmaringvirág, semleges hennalevél (Cassia Obovata), himalájai rebarbaragyökér. Ezek olyan növényi porok keverékei, melyek elismertek, és hagyományosan használatosak a szőke haj színének élénkítésére és a ragyogó aranysárga árnyalatok elérésére.

A kamillavirág nyugtató hatású, gyulladásgátló, segítséget nyújt a hajhullás ellen, aranyszínű, fényes árnyalatot kölcsönöz a hajnak.

A rozmaring serkenti a fejbőr vérkeringését és szabályozza a faggyútermelődést, korpásodásellenes tulajdonsággal is rendelkezik.

A Semleges henna erősíti, fényessé teszi a hajszálakat, tisztítja a fejbőrt, dúsítja és szépíti "hajkoronánkat".

A himalájai rebarbara mézszínű árnyalatot kölcsönöz a hajnak.

Alkalmas a természetes szőke, az ősz és a világosbarna hajra. Pakolás formájában alkalmazzuk.

Felfőzzük a vizet, hagyjuk hülni egy kicsit. Egy tálban a még forró vízzel homogén pasztát keverünk a növényi porok keverékével (kb. 70 % víz, 30 % növényi porok). Lefedjük, kb. 30 percig állni hagyjuk.

A tiszta, száraz, kifésült hajra egy ecsettel, vagy akár kézzel felvisszük a pasztát. Dörzsöljük alaposan, de kíméletesen a fejbőrbe, a hajunkra, majd folpackkal, vagy műanyag sapkával takarjuk be a fejünket, erre még egy törölközőt is tekerjünk rá, hogy melegen tartsa a pakolást a jobb hatás eléréséért. Kb. 2-3 órát hagyjuk hatni, majd öblítsük le bő vízzel.


Használhatsz még méreg/vegyszermentes samponba C citamint (aszkorbinsav), hagyod ezt is hatni 15-30 percig, világosítja a hajat, ill. a vegyszeres hajfestéket kétszeri/háromszori "mosás" után leszedi.

Remélem, segíthettem...

28. Gadin
2013. júl. 16. 22:00

Hali


Olyan sok topik van, remélem valaki tudd adni tanácsot itt :).

Gyermek koromban szép szőke hajam volt, mostanra "36 éves" mára csak sötét szőke vagyok, legalább is a fodrász szerint, nem akarok festékest használni, adjatok tanácsot hogy tudnám visszahozni a hajam színét.

2011. aug. 26. 11:37

Szia!


megkérdezhetem, hogy mióta használod a Hair Womant? Mennyi idő múlva vettél észre bármi változást?

2011. aug. 23. 00:14
nekem is problémáim vannak a hajhullással hajzsirosodással:s pattanásokkal mindennel:S sajna ez van már kezdek belefáradni
2011. aug. 16. 13:00

Tud nekem valaki tanácsot adni, hogy mit lehet kezdeni a gyorsan zsírosodó hajjal? Két naponta mosom a hajam, bár akár naponta is moshatnám, mert a 2. napra már lelapult és összeállt.

Nagyon bosszant, hogy ilyen a hajam, és tenni szeretnék ellene. Van valakinek valami ötlete, mit lehetne kipróbálni?


Előre is köszi!

2011. jún. 21. 12:01
Én is voltam ingyenes hajvizsgálaton patikában,drága termékeket megvettem.Nem használtak.Neten kerestem hajgyógyász orvost.Kiderült a hajhullásom egy belgyógyászati betegségem miatt van ,orvosi vizsgálatokra küldött.A belgyógyászati kezeléssel egy időben kezelem a hajam.A hajhullásom megállt,zsírosodás csökkent,lett tartása a hajamnak.Lassú folyamat,de már apró hajszálaim is nőnek./3 hónapja kezelem/
2011. jún. 2. 20:00
Oh, még nem is hallottam ,ilyen formában a kakaót használni,igazi csokibarna lesz?:D
22. genlips (válaszként erre: 21. - Genlips)
2011. máj. 23. 12:58
vagy mi, kókuszvajat. a mikróban
2011. máj. 23. 12:57
megölöd azt a kakaóvajat a mikróban... az igazi úgyis elolvad kézmelegben, hát még a fejbőrön...
2011. ápr. 5. 12:52
A víz önmagában nem távolít el minden szennyeződést a bőr felszínéről! Harminc másodpercig hidratálja a bőrt, és ezután már szárító hatással bír. A kemény víz és az ekcéma megjelenési gyakorisága között összefüggés van.
19. Pitypangné (válaszként erre: 18. - Fa8f3f5c02)
2011. ápr. 5. 11:47
És számításba vették, hogy mindennap megmossa meleg vízzel? Mert nem egyszerűen csak nem tűnt koszosabbnak, hanem kifejezetten TISZTÁNAK tűnt... Bár nekem aztán mindegy, én nem akarom kipróbálni, csak felhoztam lehetőségként.. (=
2011. ápr. 5. 06:50
A National Geographic magyarországi számában megjelent cikk cáfolta a közhiedelmet: igazságértéke legfeljebb annyiban állhat, hogy a haj egy idő után telítődik zsírral, füsttel, és nem tűnik koszosabbnak, mint előtte.
17. Pitypangné (válaszként erre: 16. - Pitypangné)
2011. ápr. 4. 18:06
JA, és épp azért kell sima vízzel átmosni naponta, hogy ne telítődjön el kosszal.
16. Pitypangné (válaszként erre: 15. - Fa8f3f5c02)
2011. ápr. 4. 18:05
Szívesen bemásolnék most neked egy saját tapasztalatokon alapuló cikket erről, de nem tudom lehet-e... Mindegy, a lényeg, hogy egy srác hallott erről, kipróbálta, évek óta nem mos hajat. Szép haja van, dicsérik neki, hogy milyen egészséges stb.. és volt neki hosszabb-rövidebb haja, szóval nem ilyen 1-2 mm-es hajról van szó.
2011. ápr. 4. 16:41
A haj nem öntisztul, csupán egy idő után annyira eltelítődik kosszal, hogy nem lesz feltűnő...
14. Pitypangné (válaszként erre: 4. - Jogica)
2011. ápr. 4. 14:09

Nem tudom olvasgat-e még itt valaki, de azért leírom, hátha...


Sampon és balzsam helyett is lehet használni tojást. Felversz pár tojást, attól függően, hogy mennyi és milyen hosszú hajad van. Felkened, rajtahagyod kb félórát, majd jó alaposan, nem túl meleg vízzel lemosod és kész is. Belefacsarhatsz esetleg egy félcitromot, de nem fontos, a tojás önmagában is nagyon jó. Táplálja, és tisztítja is a hajat. Korpára pedig.. mosás után öblítsd át a hajad citromos/ecetes vízzel. Még a szódabikarbónás vízről olvastam, hogy jó sampon helyett. Azt még nem próbáltam, de a tojást már többször is, és tényleg tiszta, szép hajam lesz tőle. Illetve ha valaki ki tudja várni, akkor azt is megteheti, hogy egyáltalán nem mos hajat, csak naponta átöblíti meleg vízzel. Két-három hónap után olyan lesz a haj, mintha rendszeresen mosnád, és nem fog töredezni, stb, mivel a haj eredetileg öntisztuló, csak a sok vegyszerrel kiírtjuk.. Ezt én sem bírnám kivárni, úgyhogy maradok a tojásnál, az nekem tökéletesen bevált. (=

2011. febr. 12. 12:21

Hozzátennék még párat, hátha valakinek még jól jönnek :)

Én kakaó helyett, szintén a hajam barnaságát akarván erősiteni, lefőzök kb három deci jó erős kávét és azzal öblitem le a hajamat, nekem szokott segiteni. Bár a kakaó illata finomabb lehet :)


Pakolásként én a ricinus olajra esküszöm. Nagyon gyorsan nő tőle az ember haja, ami jól jöhet azoknak akik régóta nem tudják megnöveszteni a hajukat. Emelett állitolag jó hajhullás ellen is, ezt nem tudom,mert nem használtam elég ideig rendszeresen,mert kolis vagyok és ilyen bibelődésekre nincs módom, ugyhogy én csak akkor használom,ha épp szükségét érzem egy kis plusz energiának. Ugyanugy alkalmazom, ahoy a cikkben leirt kókuszosat.


Ecetes öblités is jót tett a hajamnak, amikor épp használtam. Eléggé érdekelnek a gyógynövények és használatuk, ugyhogy pár alapanyagot ismerve és szoktam az ecet mellé tenni felfőzött levendula virágot, leforrázott csalánt, meg még sok mindent,attól függően, hogy mit akarok elérni vele.


Huh, ahogy irom egyre több jut eszembe:) Ugyhogy ha valakinek valamilyen kérdése lenne, konkrétan egy-egy problémára, irjon privátban, és ha tudok valamit, ami nekem bevált szivesen leirom.

2011. jan. 16. 21:39

Sziasztok! Azoknak a véleményét kérném, aki kipróbálta a samponba kevert kakaót.

Tényleg csokibarnább és fényesebb a haj? Mennyi idő után látható a különbség? Előre is köszönöm! :)

2011. jan. 11. 10:36
Köszi. igyekszem megfogadni a tanácsaidat.
10. Celéna (válaszként erre: 9. - Fa8f3f5c02)
2010. dec. 26. 20:11

Szia zau ditu!

Nagyon jó téma,sok embert érint. Kortól nemtől függetlenül.Én is sok mindent kipróbáltam,az életem során.Volt korpás,volt zsíros,hullott.elvékonyodott.Mára szembesülnöm kellett azzal,hogy kívülről akarjuk kezelni azt,amit belülről kell.Méregtelenítés,no és az vagyok,amit megeszem.A többit elvégzi a természet.

9. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 8. - Jogica)
2010. dec. 24. 20:27
Én interneten rendeltem. De mostanság van natur boltban is.
8. Jogica (válaszként erre: 6. - Fa8f3f5c02)
2010. dec. 19. 18:36
És hol lehet venni ilyen kakaós sampont?
2010. dec. 18. 18:42

Köszönöm:)

Holnap ki is próbálom:)

6. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 5. - Dalmiii94)
2010. dec. 17. 19:03
Mindenképpen kap fényt, de mint mindenhez, idő kell. Pl.: lehet kakaós sampont is kapni.
2010. dec. 17. 19:02

Szia Zau Ditu!

Azt szeretném kérdezni, hogy ha kimosom a hajam a samponos kakós cuccal.. már az első mosásnál szebb lesz a hajam? :$ :D

2010. dec. 15. 17:00

Ha rajtam múlna, én sampont sem használnék, sem balzsamot. Jó lenne a természetben megtalálni mindazt, ami ezeket pótolja. Néha diólevél teával mosok hajat, az jó korpára, és zsírosságra is.


A kamilla tea világosítja a szőke hajat.

A csalán, meg a hagymatea meg sötétíti.


Ennyi jutott most eszembe.

A kókuszzsír nagyon hasznos dolog, ki fogom próbálni! :)

Korábban még azt alkalmaztam, hogy fürdés előtt tettem olajat a hajamra, de nem tekertem be a hajamat. És az is segített.


Ja és amin lehidalok mindig: a száraz hajra való hajas cuccok összetevője úgy kezdődik, hogy alcohol... ami köztudottan szárít. :(


Köszi, hogy elolvashattam!

3. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 2. - Cstamara)
2010. dec. 15. 15:38
Örülök, hogy tetszik ez a téma. Esetleg dobnál nekem egy privi üzenetet, hogy pontosan mi is a neve annak a samponnak amit használsz és hol vetted? Nekem is nagyon hamar zsírosodik, örököltem, sokat stresszelek stb. stb. Amit szoktam alkalmazni: gyógynövényes öblítők. De sajna nem mindig van rá időm. Pedig, használ, de ugye annak is kell idő.
2010. dec. 15. 15:03

Szia Zau Ditu

Kedves, hogy ezt a témát elinditottad bíztos, hogy nagyon sok nő /férfiak is/ küzd a zsiros, hulló, korpás hajjal. Én is ide tartozom,lehet, hogy ez már a múlt, legalább is remélem. Nagyon gyorsan zsirosodó, hulló, vékony szálú hajam van.

Sok mindent kiprobáltam,de igazán nem használt semmi, és itt a fórumon olvastam a thajföldi samponról és tonikról kb. hét hete használom és látványos az eredmény. A zsirosodás csökkent, a hajhullás minimális és dúsabb lett a hajam. Én nagyon örülök ennek remélem, hogy tartós a javulás. Az is igaz, hogy most kitartóan az előírás /majdnem/ szerint használom a sampont és a tonikot amit elözőleg a többi szernél nem tettem.

Amiket leírtál azzal egyet értek a sok kémiai szer tönkreteszi a fejbört és hajat is és még ki tudja milyen mellékhatásokat okoz.Jobb a természetes anyagok használata, a kókusz olaj-zsir-ol már nagyon sok jót hallottam, de ezt a pakolást még nem ki fogom probálni.

Üdv

2010. dec. 13. 16:08
Szeretném megosztani veletek a hajápolással kapcsolatos tapasztalataimat, tippjeimet és receptjeimet. A mai világban rengeteg csodaszer létezik és tömérdek reklámmal bombáznak minket. Bizonyára feltettétek magatoknak a kérdést: Valóban olyan jó ez a termék?

Ugrás a teljes írásra: Hajápolásról

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook