Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrászok, avagy semmit sem tudnak a hajápolásról fórum

Fodrászok, avagy semmit sem tudnak a hajápolásról (beszélgetős fórum)


29. 07c4794583 (válaszként erre: 25. - 53dfddad18)
2011. aug. 10. 09:57
egyébként szerintem jó poén volt :]
2011. aug. 10. 09:56

A ma menő, reklámokban látott hajakat nem lehet megfelelő beszárítás, vasalás vagy sütés, illetve rögzítés nélkül megcsinálni. Egyszerűen annyira távol állnak a haj természetes esésétől, viselkedésétől.


Az ember vagy elmegy ilyen bio irányba, hogy akkor csak házi mézes pakolás, meg magától megszáradás (a hajszárító még 2 méterről és minimál fokozaton is káros), meg hennával festés, de akkor elfogadja, hogy a frizója távol lesz angelina jolika plakátsérójától, vagy azt mondja, hogy egye fene, két hónapban egyszer kibírja a hajam a tonna lakkot, és akkor 2 napig reklámfejem lesz.


Szerintem csak egyértelműen meg kell mondani a fodrásznak, hogy nem akarsz vasalást meg hajlakkot, és beszél magyarul, azt meg fogja érteni. Csak akkor nem kell a végeredményt a loreláj reklámhoz hasonlítani, amit nyilván egy komplett fegyverarzenállal plusz egy rakat fotosoppal készítettek el.

27. 53dfddad18 (válaszként erre: 26. - Fa8f3f5c02)
2011. aug. 10. 09:52
Akkor szerencsésebb lett volna nem úgy megfogalmazni a fórumindító hozzászólást hogy "a fodrász" hanem úgy hogy "némely fodrász".
2011. aug. 10. 09:45
Én nem azt hangsúlyoztam, hogy minden fodrász ilyen, de sajnos a többség igen. Egyre többnél tapasztaltam, hogy rángat, húz, nem oda figyel, cseveg...s nem azt adja ki a kezéből, amit a vendég kért.
25. 53dfddad18 (válaszként erre: 24. - Anda39)
2011. aug. 10. 09:31
Csak vicceltem.
24. Anda39 (válaszként erre: 23. - Mókinca)
2011. aug. 10. 07:11

Igaz, hogy nem te írtad a következőt, de ebben nincs semmi olyan, amit ne vehetnék magamra:


A Fodrász az rohadt egy fajta. . . (idézve Bucikától)

23. Mókinca (válaszként erre: 20. - Anda39)
2011. aug. 9. 20:15

Kedves Anda!

Én nem ismerlek Téged! Nem személy szerint egy fodrászról beszélünk itt.

Amit leírtam A SAJÁT TAPASZTALATOM!

Tehát nem veszlek egy kalap alá a többi fodrásszal!

Csak úgy gondolom, hogy ha már fizetek valakinek a szolgáltatásáért (bármi jellegű), azért elvárok valamit....

2011. aug. 9. 19:25

Én 16 évesen találtam meg a jó fodrászt, amíg szülni volt a falat kapartam...


Ő mindig megkérdezi például hogy mit rakjon a hajamra, bírja-e a budget a drágább szereket vagy nyomhatja a kemikáliát (persze azt is ismeri és a maguk nemében drágák). Valószínű mákom volt, hogy ilyen hamar rá találtam. És nem is drága


Vele csak annyi a gondom, hogy 2 hétre előre kell bejelentkezni, mert nem győzi a munkát, pedig szombatonként is dolgozik.


Én eddig mindig azt mondtam az ember két dologhoz legyen hű: önmagához és a fodrászához!


De amiket leírtatok... azta

21. 53dfddad18 (válaszként erre: 17. - B73e24f31f)
2011. aug. 9. 19:16
És jó vendégek is. :)
20. Anda39
2011. aug. 9. 19:15

Én jó fodrásznak tartom magam, mert semmi olyat nem használok a vendégeimnek, amivel nem vagyok megelégedve - mindent ki szoktam próbálni. És meg kell mondjam, nagyon rosszul esik, hogy egy kalap alá vesztek azzal, aki tépi a hajat, aki nem szárítja meg, aki nyúz-húz, aki pattanást nyomkod...

Ezzel nem vagyok egyedül gondolom, mivel akikről ti beszéltek, nincsenek többségben.

Mindenesetre ilyen vélemények után egyikőtökkel sem szeretnék találkozni.

19. Zebra25 (válaszként erre: 16. - Spicispaci)
2011. aug. 9. 19:14
Úgy látszik:(
18. Anda39 (válaszként erre: 11. - Mókinca)
2011. aug. 9. 19:12
Csak nehogy róla is így beszéljenek majd! Illetve akkor már rá is vonatkozik az, amit itt beszéltek...
17. b73e24f31f (válaszként erre: 16. - Spicispaci)
2011. aug. 9. 18:55
De vannak jó fodrászok is. :)
2011. aug. 9. 18:45
Kikerem a fodraszok neveben!!!!!!!!!!!!!! Isten bizony amulok es bamulok,hogy ilyen fodraszok vannak. Egyszerüen szohoz sem jutok,hogy igy banjanak a vendeggel, vagy nekik nem kell megfogni a vendeget annyi van belöle?:-((((((((((
2011. aug. 9. 18:38
...meg az egyik barátnőm fodrásza amikor a póthaját rakta fel (barátnőm vette saját pénzén), a felét megtartotta a hajnak.
14. b73e24f31f (válaszként erre: 6. - Fa8f3f5c02)
2011. aug. 9. 18:32
Az igen! Egyszer én is jártam így. Nagyon hosszú hajam volt és nekem kellett megszárítani :)
13. ina87
2011. aug. 9. 18:21
a fodrászok is emberek:)de viszont ha meg nem úgy csinálják a frizurát a vendégnek,akkor még a vendék sértödik meg.ha kell a hajlakk hát fujon rá viszont ha nem tesz rá eleget akkor anyit is ért az egész haj korona.
12. kakukkfű (válaszként erre: 11. - Mókinca)
2011. aug. 9. 17:55
Na, akkor lehet, hogy két kuncsaftja már van is! ;)
11. Mókinca (válaszként erre: 10. - Kakukkfű)
2011. aug. 9. 17:40

Még én sem találtam meg az álmaim fodrászát. :DD

- Volt olyan akihez mentem, hogy mikor tudna vállalni? Éppen az arcán nyomkodta a pattanásokat és közölte, hogy nézzek be kb 2 hét múlva.... (Az igaz, hogy akkor volt a távhő nyári karbantartása és emiatt szünetelt a melegvíz szolgáltatás, de akkor is...)

- Másik fodrászom: kb. 2-3 nappal hamarabb jelentkezzek be időpontért... (Oké, de két gyerek, munka mellett ... még orvoshoz sem tudok olyan hamar időpontért szólni)

- Jelenleg fodrászom: nem csinál lapmelírt, mert "marcerás és nem szereti".


Na! Akkor hogy is van? Nagylányom jelenleg éppen fodrász akar lenni. NAGGGGYYYYYOOOON VÁROM!

2011. aug. 9. 17:33

Egyet értek! A mai menő (drága)fodrászok is a forró hajszárítót rányomják a hajamra, és a vizes hajat húzzák, nyúzzák a sűrű fogú fésűvel. Rossz nézni, ahogy nyúlik a hajam.


Volt egy fodrász egyszer, aki ordított, veszekedett velem, hogy hogy el van törve, vékonyodva a hajam. Hogy képzelrem, hogy ilyen rossz hajam van....... Rá kellett szólnom, hogy vegyen már vissza magából, hogy beszél velem?!

9. 53dfddad18 (válaszként erre: 1. - Fa8f3f5c02)
2011. aug. 9. 16:35
A Fodrász az rohadt egy fajta...
8. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 7. - Michelle.r)
2011. aug. 9. 16:29
1 év nincs olyan messze :D ennyit nem javul a fodrászat.
7. michelle.r (válaszként erre: 6. - Fa8f3f5c02)
2011. aug. 9. 16:25

Miiiiiiiii? az egy évvel korábbi tapasztalataidon vekengünk?

Nem érdemled a szuperfodrászok telefonszámát :P

:)

6. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 5. - Michelle.r)
2011. aug. 9. 16:22

már 1 éve nem voltam fodrásznál

volt már olyannal is dolgom, aki azt mondta nem vállalja el a hajam, mert túl hosszú... nem fogja megszárítani..

5. michelle.r (válaszként erre: 4. - Fa8f3f5c02)
2011. aug. 9. 16:20

Kéred a fodrászom számát? :)

Kettő van, választhatsz, fiút kérsz vagy lányt?

Nem olcsó egyik sem, de mindkettő a legszuperebb anyagokkal dolgozik, nem húzza a hajam, baromi jól vág, az egyik még el is megy hozzád, hogy az se okozzon traumát :))

2011. aug. 9. 16:16
Én azt tapasztalom, hogy a lényeg ,hogy megkapják a lóvét, a páciens haját húzzák, rángatják.... Becsípik a hajszárítóba...
2011. aug. 9. 16:14
Ne általánosítsunk.
2. michelle.r (válaszként erre: 1. - Fa8f3f5c02)
2011. aug. 9. 16:13

Azért ez egy kicsit erős, hogy a fodrászok semmit sem tudnak a hajápolásról.


Vannak fodrászok, akik dolgoznak méregmentes termékekkel, de az nem igazán szeretik megfizetni az emberek.

2011. aug. 9. 16:09
Ti is tapasztaltátok már, hogy a fodrász semmit sem törődik a hajatok egészségével? Egy kilo lakk, semmi ápolás.... Kemikáliás kozmetikumok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook