Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajnövesztés - hajápolás fórum

Hajnövesztés - hajápolás (beszélgetős fórum)


1 2
34. Shando (válaszként erre: 26. - Tökfej.)
2010. nov. 4. 16:26

Akkormég jó hogy a fehérjét nem tettem bele!! :)

Ha a vége u.olyan, akkor lehet egy frissítő hajvágás a végéből jót tenne!! Nehéz rávennie magát az embernek h vágasson de ha a töredezett résztől megszabadul a haj, sokkal egészségesebbnek tűnik.

33. Csigusz 79 (válaszként erre: 32. - Fa8f3f5c02)
2010. okt. 29. 20:10
Igen ez igaz. Csak arra akartam kilyukadni hogy valaki itt írta hogy száraz a haja és zsírosodik a fejbőr,tehát amelyik samponra az van írva hogy száraz-strapált hajra való az sem lesz jó mert zsírosodni fog a fejbőr,lényeg a lényeg,akinek száraz a haja az annak megfelelő balzsamot vegyen és csak a hajra vigye fel,valamint fontos hogy alaposan ki legyen öblítve.
32. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 31. - Csigusz 79)
2010. okt. 29. 19:42
Nyilván én is ezt mondom, a fejbőr. Csak sok készítmény, ami zsíros hajra van, szárítja a fejbőrt. Ez hiba! Mivel a fejbőr pont ezért termel több faggyút. Ezért érdemes gyógynövényeset vagy vmi kímélő sampont használni. Hacsak nem fertőzés okozza a zsírosodást, de arra is kiváló a teafa és a grapegruitmag kivonat.
31. Csigusz 79 (válaszként erre: 29. - Fa8f3f5c02)
2010. okt. 29. 19:36

Én csak annyit tudok hogy olyan sampont kell használni amilyen a fejbőr,mert a sampon a fej tisztítására van elsősorban,balzsamot pedig a haj állapotához megfelelelően kell választani és ezt csak a hajra tenni.


A zsíros haj az egyenlő azzal hogy a fejbőr zsíros,nem a haj,ezért kell a sampont jól megválasztani.

30. veledjooo (válaszként erre: 26. - Tökfej.)
2010. okt. 29. 19:30
... a tojásfehérje a sütit is kiszárítja. :)
29. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 28. - Csigusz 79)
2010. okt. 29. 19:29
Vigyázni kell a samponokkal. Tévhit, hogy az a jó a zsíros hajra, h szárítja, mivel akkor még jobban ösztönzi a fejbőrt, h termeljen faggyút a szárazság miatt. Én most érzékeny fejbőrre használok sampont, attól függetlenül, h zsíros és korpás is a hajam..
28. Csigusz 79 (válaszként erre: 20. - Tristania)
2010. okt. 29. 14:56
Sampont ugy kell venni hogy a fejbőrhöz megfelelő legyen,ha pl valakinek zsíros a fejbőre de száraz a haja akkor zsíros hajra való sampont kell használni,a hajra viszont balzsam mehet.
2010. okt. 29. 14:03
durva amúgy nekem most melírozva van a hajam, és kb 1 hét után már látszik a lenövés :S főleg mikor sima szőke hajam van és kb már 3 nap után volt lenövés és 2 hetente festhettem volna, mert undorító volt, VISZONT a hossza mindig ugyanakkora sose változik :S letörik gondolom
26. Tökfej. (válaszként erre: 25. - Shando)
2010. okt. 29. 13:56
Eszedbe ne jusson a tojás fehérje része!!! Attól szárad ki ! :D csak sárga kell. :) + mézet szoktam hozzá
25. Shando
2010. aug. 30. 17:17

Sziasztok! Én a panten hajregeneráló "ne mosd ki" balzsamot ajánlanám. Visszaolvasva láttam a tojásos házipakolást. Én csak a tojássárgáját probáltam ki egy kiskanál olajjal. De utána (öblités és szárítás után) ugy láttam h száraz maradt. Lehet h a fehérje is kell bele? Milyen módszereket ismertek még?

Üdv mindenkinek!! :):)

2010. jún. 19. 21:21
Nekem derékig érő hajam van. Festem is, igaz ritkán, de jön az őszülés, így majd gyakrabban kell. Én nem használtam bonyolult dolgokat, általános suli óta ugyanaz a samponom, műanyag sörtéjű a hajkefém, néha vág(ok)atok belőle, ha már nagyon gáz, de elég ritkán és hetente használok hajpakolást. Időnként testápolóval szoktam a hajam végét "meghuzigálni". Csak azt sajnálom hogy vékony szálú. Nem tudom mi a tuti tipp a növesztésre, de az tuti, hogy ahány ember annyi módszer. :)
23. t.Ili (válaszként erre: 22. - Kék Hajnalka)
2010. jún. 19. 21:14
Ott a pont.
22. Kék Hajnalka (válaszként erre: 20. - Tristania)
2010. jún. 19. 20:45
Sajnos minden embernek más a jó. Talán, ha csak a végére kennéd nem zsírosodna, a fejbőrt hagyd ki. Abban igazad van, hogy a töredezett haj rövidebbnek tűnhet, ha letörik a vége.
21. tristania (válaszként erre: 19. - Kék Hajnalka)
2010. jún. 18. 13:50
Azért nő gyorsabban ha gyakrabban vágatsz belőle, mert ha már töredezett, akkor hiába növeszted, mindig eltörik a vége, és emiatt nem tud hosszabbra nőni.
20. tristania (válaszként erre: 19. - Kék Hajnalka)
2010. jún. 18. 13:48
Háát, ha én testápolót kennék a hajamra, iszonyú zsíros lenne tőle. Én száraz,töredezett hajra való sampont használok, de az a baj,h nagyon hamar bezsírosodik a hajam.
2010. jún. 17. 10:23
Sziasztok! Először is el szeretnék oszlatni egy tévhitet: attól, hogy vágatsz időnként a hajad végéből, a hajad csak frissebb, ápoltabb lesz, de nem nő gyorsabban, mivel a hajgyökérhez semmi köze. Egyéni, kinek milyen gyorsan nő a haja sajnos. Mondjuk én szerencsésnek tartom magam, mivel a 3cm-es hajam majd 1.5 év alatt a hátam közepéig érő hajzuhatag lett. Ehhez baromi sok türelem kellett. Meg sok hajgumi, és csatt, hogy elviseljem az átmeneti sem így, sem úgy nem áll korszakot:) Én egy búzacsírás hajpakolást használok, boltit, mely egyből selymessé teszi a hajat, szinte fésülni sem kell. Időnként olívaolajat és tojást teszek fel egy kis krémmel vegyítve. Azt mondta nekem egy mesterfodrász, hogy akár a testápolónk is jó, mert az alapanyag ugyanaz, mint a hajra valóké, és teljesen megfelel. Ezek mellett használok egy nem kimosható hajbalzsam spray-t, ami szintén nagyon jó. Nem töredezett a hajam, bár nem is festem.
2010. jún. 16. 20:21
Nekem is volt ilyen problémám.De elkezdtem szedni a revalidot és látványosan sokat nött.Egyébként nekem vékony szállú és sok hajam van.
17. t.Ili (válaszként erre: 15. - Tristania)
2010. jún. 9. 09:48

Ez a valaki,csak tervezi a babát.Kb.2éve volt az Elevit kúra,és vagy fél évig szedte.

Baba ugyan nincs,de a haja gyönyörű.

16. Krisztine2 (válaszként erre: 14. - T.Ili)
2010. jún. 9. 09:41

Én is szedtem az Elevitet,de azt hittem a hormonoktól szép a hajam:)

Mikor valaki terhes,szép lesz a haja meg a bőre:)

15. tristania (válaszként erre: 14. - T.Ili)
2010. jún. 9. 09:37
Komolyan?
14. t.Ili (válaszként erre: 12. - Krisztine2)
2010. jún. 9. 09:34

Még az Elevitet is nagyon mondják.Ugyan terheseknek ajánlják,de bárki szedheti,mert egy vitaminbomba.

Akinek láttam a haját-(előtte-utána),nem akartam elhinni,hogy ilyen van.

2010. jún. 9. 09:34
Én műanyag kefét használok, már vagy 10 éve ugyanaz van, de nekem azzal a legkönnyebb kifésülni. Volt közben fa kefém is, de az jobban beleakadozott.
2010. jún. 9. 09:26

Nekem szőke hajam van.Nagyon lassan nőlt,és tört..

Ami rendbe tette:

Biovanne vitamin,kéthavonta vágatom,és hetente hajpakolást teszek rá.

Egyik sem csodaszer,idő kell mire látszik az eredmény:)

11. t.Ili (válaszként erre: 10. - Fcb1afbd10)
2010. jún. 9. 09:06
Tanácsolnám neked,h.ne használj műanyag hajkefét egyáltalán!
2010. jún. 9. 08:34

Nos igen,nekem is törik!:SDe azért hamarosan el jutok a fodrászhoz,és rendbe szedetem,utána pedig teljes gőzzel előre!

Én rícinus olaj+tojás pakolást csinálok amit általában 2 órát hagyom rajta!

Utána egész más a haj színem és a tapintása is kellemesebb!

2010. jún. 9. 07:18

Aki növeszti a haját,az 2-3 havonta 1/2-1 cm vágasson belőle.

Egy átlagos haj egy hónap alatt másfél cm nő.

Van akinek genetikailag gyorsabban(akár 5cm),de az nagyon ritka.Van akinek csak fél cm/hó.Van akinek csak úgy tűnik,hogy nem nő,mert annyira törik,h.szinte rövidebb lesz.

Könnyen meg lehet állapítani egy festett hajnál,h. mennyit nő.Fejtetőn lassabban növekszik,mint hátul vagy oldalt.

2010. jún. 8. 19:29

Sziasztok!

Én is növesztem a hajam, viszont sajnos pénteken megyek a fodrászhoz, mert a vége eltöredezett... :((( Remélem, hogy nem kell sokat vágni, mert nekem nagyon lassan nő.

Viszont sok, és erős. :)))


Engem is érdekelne a házi hajpakolás és a vágás sűrűsége. :)))

2010. jún. 8. 18:54

Deemon, jó neked, nekem annyira törik, hogy tök nehezen akar megnőni. Te milyen gyakran vágatsz belőle?

Dalária, milyen házi hajpakolást készítesz magadnak?

2010. jún. 8. 18:52
milyen aházi hajpakolás?
2010. jún. 8. 17:42

igazából én is növesztem,és heti 1x vagy 2x házi hajpakolást csinálok!

És mindig vágunk a végéből!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook