Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Haj szárazságán/fénytelenségén segíthet a hajfestés/hajfesték? fórum

Haj szárazságán/fénytelenségén segíthet a hajfestés/hajfesték? (tudásbázis kérdés)


20. 259a746ef3 (válaszként erre: 16. - Syria)
2014. ápr. 10. 13:29
Persze, és sokkal több kence szükséges az ápolásához,mint a természetes, száraz, fénytelen haj esetében.
19. Anda39
2014. ápr. 10. 12:03
ha csak a fényén kellene javítani, de az árnyalata rendben van, akkor ajánlanám a cassiát. Színtelen hennának is mondják, pedig semmi köze ehhez a növényhez. Nem színez, csak fényt ad és jót tesz a hajnak állítólag. Olvass utána. :)
18. emagdi (válaszként erre: 16. - Syria)
2014. ápr. 2. 09:30

már miért reklámoznám? egy hajfesték gyáram sincs :D

viszont már 10+ éve festem a hajam, mindenfélével, és teljesen rendben van, nem törik, fényes. (mondjuk hullámos amit utálok, de az gyári hiba :S)

17. mmacus (válaszként erre: 1. - 74740b7c7c)
2014. márc. 31. 17:53
A hajfesték nem annyira jó, inkább színezőt használj, az valóban élénkíti a színt, sokkal élettelibb tőle a haj. És nem épül bele a hajszálakba, mint a festék, mert csak a felületén tapad meg, így dúsabb hatást is ad. Néhány hajmosás után (kb 8-10) fokozatosan lekopik. Én nagyon sok évig használtam, semmi károsodást nem okozott. Már festem, mert több lett az ősz hajszálam.
16. syria (válaszként erre: 8. - Emagdi)
2014. márc. 31. 17:47

"a haj fényét kimondottan emeli a festés. sokszor csak azért festik a hajat, hogy szép fénye legyen"


Ez itt a reklám helye!


A rendszeres festéstől csak ideig-óráig lesz szép a haj. Utána évek kellenek, mire helyre jön. :(

15. 5674644b5d (válaszként erre: 13. - C114183a1c)
2014. márc. 31. 06:32

Köszi, de már ha akarnám se tudnám abba hagyni a festést, mert korán őszülő típus vagyok és sajnos már nekem is megjelent egy-két szál :(


A fórumindítónak mondom még ha az összes praktika, amit itt felsoroltak akkor még próbálkozhat színezővel illetve ha nem szőke, akkor a hennával is kísérletezgethet.


De ha festéket,színezőt vagy épp hennát akar kipróbálni minden esetben teszteljen nehogy allergiás reakciót váltson ki nála.

14. Vivvv
2014. márc. 30. 23:21
Nekem kifejezetten rontott a hajamon a festes. Fekete az alapszinem, nagyon nem szeretem, ezert voltam mar szinte minden szinu. Iszonyatosan tonkretette a hajamat, ronda volt. Le kellett vagatnom, pedig nagyon szep hosszu volt es dus. :( Most az eredeti hajszinemmel hibatlan a hajam. Nem torik, fenyes, nem szaraz, nem hullik csomokban. Nem merem ujra befesteni, pedig nagyon csabit. :) Az en tapasztalatom szerint a festek inkabb csak ront a haj allapotan. Mindenkepp massal probalkoznek a helyedben. Egyebkent ugy hallottam, hogy vilagosabb hajuaknak a henna jo megoldas. Nem tudom igaz - e, esetleg nezz utana ha egyebkent is szeretnel festetni. :)
13. c114183a1c (válaszként erre: 10. - 5674644b5d)
2014. márc. 30. 22:23
Kipróbálhatnád az én módszeremet. Nekem is fénytelen hajam volt. Majd a pakolás hatására egyre többen mondták, hogy milyen szép fényes. Ráadásul nagyon gyorsan nő tőle.
12. C**** (válaszként erre: 11. - T.Ili)
2014. márc. 30. 22:03

Tuti tippek :)


Még hozzátenném a B-komplex vitamint, és a D-vitamint, a megfelelő mennyiségű fehérje fogyasztását.


Plusz, nekem bejött a heti 1*mézes tojásos citromos hajpakolás, fél-egy óráig rajta hagyva.


Ragad, csöpög, macera és a méz nem olcsó, de szép erős fényes lesz tőle a haj, az első pakolás után érezhető. Utána ki kell mosni belőle samponnal.


Jah, és a sampont ne közvetlenül vidd a hajadra, hígítsd fel, és elég egy teás kanálnyi belőle, 2 dl vízzel, két sorral...


Balzsamként én levendula balzsamot használok, vegyszermenteset.

11. t.Ili (válaszként erre: 1. - 74740b7c7c)
2014. márc. 30. 21:29

Azért nincs fénye, mert a hajszál felületén lévő pikkelyréteg,nem simul rá,hanem szépen a hajszálra.Száraz,töredezett,roncsolt. Mert nem sima, ezért nem úgy veri vissza a fényt,h.fényesnek lássuk. Csak azt látjuk fényesnek aminek a felülete sima.

A festék időlegesen valóban segít, hiszen a festékpigmentek szépen kitöltik a töredezett részt---időlegesen!!

Viszont ha roncsolt a haj, ugyanolyan gyorsan ki is pereg belőle,és újra fakó lesz.Ha befested, csinálsz egy ördögi kört.Mindíg festened kell,és sokszor nem elég,4-5 hetente sem.

Inkább vigyázz a hajadra.


Használj minőségi fésűt!

Sampon után mindig használj balzsamot,amit minden esetben öblits le vízzel.

A balzsam ugyanannyi ideig maradjon a hajadon ameddig a sampon is volt.

Ne maradjon a hajon vegyi anyag.

Csak a tövét tupírozd.

Ne használj hajlakkot,zselét a hajvégen.

Igyál sok vizet.

2014. márc. 30. 21:14

Nekem eredetileg se színű (egész szürkés barna), vékony szálú, tartás nélküli a hajam.

Mikor festem akkor 2-3 hétig szép fénye van és a textúrája is jobb.

Aláírom, hogy vegyszer és nem a legjobb, de az én fenn említett problémáimon nem segített se almaecet vagy más házi praktika sem.

2014. márc. 30. 21:11
Én nem tudom, mit tesz vele a festék, de miért nem kezeled mással? Vannak iszonyúan jó hajpakolások, amiktől szép fényes lesz a hajad.
2014. márc. 30. 20:58
kicsit vitatkoznék az előttem szólókkal: a haj fényét kimondottan emeli a festés. sokszor csak azért festik a hajat, hogy szép fénye legyen.
2014. márc. 30. 20:55
Köszönöm
6. tamtamano (válaszként erre: 1. - 74740b7c7c)
2014. márc. 30. 20:42

A festék biztosan nem segít! Viszont válasz kímélő sampon, és utána, almaecettel öblítsd le.: öntsünk 1 kanál almaecetet fél liter langyos vízbe, és ezzel végezzük az utolsó öblítést. Tonizál, eltávolítja a samponmaradványokat, és a hajat selymessé, csillogóvá varázsolja. Vagy pedig, a citromlé: 1 citrom leve és fél liter víz (ásványvíz jobb) keverékével. Eseteleg:

Világos sör: a sör magas B2-, B6-vitamin, biotin és folsav tartalma miatt táplál, fényesít, tartást ad a hajnak. Hajmosás után vigyük fel és oszlassunk el egyenletesen a nedves hajon, majd öblítsük ki, és hagyjuk megszáradni.

5. lillenet (válaszként erre: 1. - 74740b7c7c)
2014. márc. 30. 20:38

Dehogyis.

Csak rontana rajta.


Természetes sampont-balzsamot próbáltad már?

2014. márc. 30. 20:35
Nem,szárítja a hajat.
2014. márc. 30. 20:32

Pedig látok olyan szép, festett, Csillogó hajakat!

Akkor nem a festéktől csillog?! :'(

2014. márc. 30. 20:30
Nem! Minden vegyszer csak ront a haj állagán.
2014. márc. 30. 20:21
Haj szárazságán/fénytelenségén segíthet a hajfestés/hajfesték?:-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook