Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Háborítatlanságra készülve fórum

Háborítatlanságra készülve (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Háborítatlanságra készülve

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2011. jún. 20. 11:10
Nálunk a fiúk megkapták anno, sőt párszor ismételttük is. Jelena még nem, gondolkodok rajta hogy beadassam. A kiscsajba tavaly belement egy itthon a kertünkben. Kiszedtem, de utána izgultam és figyeltem hogy nem lesz-e valami tünete. Erre felé nagyon sok mérges kullancs van, a szomszédunk elkapott valami fertőzést tőle, a csípés helyenagyon be volt dagadva neki. Még kórházban is volt vele. De nem Lime és nem az agyhártyagyulladás volt hanem valami más.
605. Nikolett5 (válaszként erre: 604. - Bonti74)
2011. jún. 20. 11:04
dilemma, hogy megkapja-e. Már mennénk össze-vissza, de mindig félek, hogy hiába a sok B vitamin, azért megcsípi valami szörnyszülött és beteg lesz. :)
604. Bonti74 (válaszként erre: 598. - Nikolett5)
2011. jún. 20. 10:58

Nálunk a két nagy kapott kullancs elleni oltást. A kicsinek még nem adta be a háziorvos, mert másfél éves kor előtt ő nem adja be....

Szóval féltem is rendesen.

603. Bonti74 (válaszként erre: 601. - Rizsa31)
2011. jún. 20. 10:57

Nekünk is van kertünk rendesen. 1300m2, elől csak fenyők vannak, mondjuk vagy 50 évesek... meg tuják, de hátul 24 gyümölcsfa, málnás, epres és nekem van egy veteményesem, paradicsom, paprika. Nekünk is van egy hatalmas diófánk, de alig van rajta valami. Sajnos.

Szóval munka az van, de most nagyon sok gyümölcs is...:)

602. Bonti74 (válaszként erre: 597. - Nikolett5)
2011. jún. 20. 10:54
Ja, azt tudom mi!:) Az apósom használja a sarkára.
601. rizsa31 (válaszként erre: 600. - Rizsa31)
2011. jún. 20. 10:36

Elöl a ház mellett pázsit,mögötte szaladgálós+ egy nagy diófa,kis tó,egy kis veteményessel,középen rózsa-szőlő-gyümölcsöskert és itt van a fűszerágyás,hátul meg a dzsumbuj-vadvirágos akácos.

Tegnap bekopogott a közeli méhész,és mondta,hogy az idén 3szor annyit gyűjtöttek a méhek nekünk köszönhetően!(csak gyalogutat kaszálunk a vadvirágok között)

600. rizsa31 (válaszként erre: 599. - Rizsa31)
2011. jún. 20. 10:29

Ilyet majd akarok rendelni kullancs ellen.

[link]


Amúgy bennem volt egyszer úgy kullancs,hogy nem vettem észre,csak amikor már jól megszívta magát.


Biotippjeim:Weleda szappan,drága,de megéri,mert sokáig elég,és nem kell testápoló,-Tomi mosópor,mert szódás,-leégett edényben szódabikarbónás vizet forralni,lehűl,és kitörölhetjük a szennyeződést szivaccsal.


Szaunában még nem voltam,a lehetőségeink Dodica,hasonlítanak,amúgy a Szatyor Közösségben(biopiac) önkéntesként dolgozok,múltkor vettem egy sajtot500ft/10 dk.Ja,és nekem óriási kertem van!!!

599. rizsa31 (válaszként erre: 598. - Nikolett5)
2011. jún. 20. 10:17
A tesóm gyerekei még nem kaptak.Én vmikor kamaszkoromban,de az emlékeztetőt akkor se vettem föl.
2011. jún. 20. 09:59

gyakorló anyukák! van egy újabb kérdésem.

elöljáróban annyit, hogy nagyon rosszak a tapasztalataim a védőoltásokkal kapcsolatban, minden kötelező után hosszú napokig szenvedett a kislányom.

Mi egy nagyon természetjárós család vagyunk. Sajnos pest megye az egyik legerősebben fertőzött kullancs által. A ti gyerekeitek kaptak kullancs ellen oltást? 21hós múlt a csöppség, a háziorvos szerint nem lesz mellékhatása, bár ő eddig is ezt mondta

597. Nikolett5 (válaszként erre: 596. - Bonti74)
2011. jún. 20. 09:57

:) ez aranyos :) a habkő az a bárhol megszerezhető, régi kőformájú bőrkeményedésre használt valami :) manapság már tappancs formában is van, kb 100ft egy hipermarketben, vagy 100as boltban.


Azon az oldalon még nem jártam, de most megkukkantom, van időm :)

596. Bonti74 (válaszként erre: 595. - Nikolett5)
2011. jún. 20. 07:51

Nikolett! Mi az a habkő, mert erről még nem hallottam? Hol lehet beszerezni? Én eddig mosószódát és ecetet használtam a kád, gáztűzhely egyebek tisztítására, de karcol.

Ismered az Antal Valit? Van egy oldala is a neten antalvali utána pont és com.

595. Nikolett5 (válaszként erre: 593. - Gavrilo1)
2011. jún. 20. 07:16

nálam a terasz van tele és az ablakok. :) ha egyszer lesz igazi kertem, akkor a zöldségeket és gyümölcsöket is magam szeretném "előállítani" majd.

Csak a civilizációs ártalmak szennyezik majd őket, bár ez is bőven elég...

594. Nikolett5 (válaszként erre: 587. - Titánia83)
2011. jún. 20. 07:15
én pedig világ életemben bp-n éltem. azt hinné az ember, hogy itt fel sem tűnik a szmog. pedig szörnyű érzés egy jó kirándulás után megérkezni a városba. Ennek ellenére, én nehezen bírnám elképzelni az életet máshol. :)
593. Gavrilo1 (válaszként erre: 592. - Titánia83)
2011. jún. 19. 22:40
Sajnos nekem sincs igazi kertem, csak ez a pár nm-er. De legalább fűszereim vannak belőle ha más nem is.
592. Titánia83 (válaszként erre: 591. - Gavrilo1)
2011. jún. 19. 22:17
Anyumnak is vannak fűszernövényei. Sőt, rebarbara kompótot is onnan készít. És amit csak tud, megtermel. Jó is az, akinek van kertje... Remélem pár éven belül nekünk is lesz. :)
591. Gavrilo1 (válaszként erre: 588. - Titánia83)
2011. jún. 19. 22:06
Én meg fűszernövény mániás vagyok. Mindenki mondja hogy de jól néznek ki a virágok az előkertemben (max 6 nm az egész) És akkor elmondom, hogy igazándiból ezek nem is vérágok, hanem a konyhakerti növényeim, de ugye a levendula, a zsálya, a borsikafű, kakukkfű, rozmaring, oregano mind szép virággal rendelkeznejk. Sokan igancsak lepődnek, hogy ezek azok. Még sose láttak sokan virágzó zsályát, annyira szép. Ma pl. zsálya és rozmaring került a krumplira a kertből. A fiúk kedvence pedig a mentaszörp.
590. DODICA (válaszként erre: 589. - Titánia83)
2011. jún. 19. 21:48

Köszi.


Elképesztő....Undorodom a civilizáció "mellékhatásaitól".


Istenem, hova jutott az emberiség...

589. Titánia83 (válaszként erre: 585. - DODICA)
2011. jún. 19. 21:42

Nátrium Lauryl Szulfát

(Sodium Lauryl Sulfate) Erős tisztító és nedvesítő hatású anyag, amely előfordul a felmosószerekben, a gépi zsírtalanítókban és az autómosószerekben egyaránt. Tudósok szerint a Sodium Lauryl Sulfate a leggyakoribb bőrallergén anyag. Gyorsan felszívódik, és az agyba, májba, szembe és szívbe kerülve maradandó károsodást okozhat. Mindemellett a Sodium Lauryl Sulfate lelassítja a gyógyulás folyamatát. Felnőtteknél szürkehályogot okoz, a gyerekeknél pedig megakadályozza a szem normális fejlődését. Súlyos nyálkahártya károsító.


Általában, ami habzik, abban van!

588. Titánia83 (válaszként erre: 584. - Gavrilo1)
2011. jún. 19. 21:40

Nálunk is szerencsére. És Anyukám nagy gyógynövényszakértő. :)


Egyébként én a felsoroltakkal gyógyultam ki a magas prolaktin szintből, amely karöltve járt egy mikroadenomával az agyamban. Sok babásodásra vágyónak ismerős sajna a történet. Amikor nekem a doki az adenomát ledaganatozta, és közölte velem, hogy egy életen át gyógyszert kell szednem, többé nem mentem vissza. Hanem életmódot váltottam, amit csak tudtam, kitisztítottam az életemből, mármint ami káros, és meggyógyultam. Tökéletesen rácáfoltam a doki minden állítására.


Anyukám ugyanez, a pajzsmirigy alulműködéssel. Már csak évente 1-szer kell járnia kontrollra, annyira jól van. De hisszük, hogy teljesen meggyógyul belőle. Az orvosok értetlenül állnak az eredményei fölött. :)

587. Titánia83 (válaszként erre: 581. - Gavrilo1)
2011. jún. 19. 21:36
Igen, van. De pont emiatt kell leredukálni a mérgeket. Elég baj az, hogy van a levegőben. Mondjuk ez attól is függ, hogy hol lakik az ember. Mert pl. a Hutáknál elképesztően tiszta a levegő, és még a Mátrában is. Mivel vidéki vagyok, amikor életemben először 2006-ban leszálltam a Keleti-Pu-on a vonatról, azt hittem, megfulladok. Olyan vacak volt ott a levegő. Szívem szerint visszaszálltam volna egy hazafelé induló vonatra...
586. DODICA (válaszként erre: 576. - Gavrilo1)
2011. jún. 19. 21:31
Sajnos veled kell, hogy egyetértsek. :( Már újszülött korunkban is tele vagyunk méreganyagokkal, kezdve pl. a DDT vegyszert, amit noha betiltottak jó pár éve, mégis kimutatható korunk gyermekeiben is.
585. DODICA (válaszként erre: 575. - Titánia83)
2011. jún. 19. 21:28

Mi az az SLS?


Érdekes, én pl. ki nem állhatom a Dove termékeket, azt még akkor se használom el, ha ingyen van, olyannyira nem bírja a bőröm, tisztára kiszáradok és kipattogok tőlük. Ennyit a negyed rész hidratáló szlogenről. :)

584. Gavrilo1 (válaszként erre: 577. - Titánia83)
2011. jún. 19. 21:11
Még azt akartam írni, hogy ezek amiket felsoroltál nálunk teljesen alap dolgok. A gyerekeimnek is. Ők is így nőttek fel . A gyógyszer általában kimerül a propoliszban és a grapefruitmag cseppekben.
583. Gavrilo1 (válaszként erre: 577. - Titánia83)
2011. jún. 19. 21:08
Én ezeken nőttem fel. Vagyis nálunk ez volt a normális otthon- sport, szauna, tisztitott víz, tudatos táplálkozás stb. Csináljuk már vagy- nem is tudom mióta- de nagyon régen. Bár nem vagyok vegetáriánus (most is grillpartiról jöttünk).
582. Gavrilo1 (válaszként erre: 579. - Nikolett5)
2011. jún. 19. 21:04
A homokos tisztítás isteni. A leégett tejet ezzel tudom a legjobban leszedni!!
581. Gavrilo1 (válaszként erre: 577. - Titánia83)
2011. jún. 19. 21:01

Sajnos a lecvegőtől kezdve minden tele van- erre gondoltam, hogy nem lehet sajnos elkerülni hogy behusson a méreg a szervezetünkbe.

Én nam vagyok agykontrolos, de attólo függetlenül én is méregtelenítek, tisztitom magam. Mi is próbálunk eképp élni, már vagy tizen valahány éve.

580. sara1986 (válaszként erre: 578. - Titánia83)
2011. jún. 19. 20:04
én megcsinlátam a házi szódabikarbónás keményítős deot és isteni, mondhatom, hogy a tini hugommal együtt teszteljük és nincs szag még ha kinn dologzunk akertben akkor sem!!!
2011. jún. 19. 19:10

azt hiszem át keresztelem a fórumot, altermamik és leendő mamikra :)


én is igyekszem mindenből a természeteset használni. Mosódió és mosógolyó, mosószóda :) én ezeken kivül tusfürdő helyett kizárólag kecsketejből készült szappant és krémeket használok. Takarításhoz pedig, az eceten kívül, citromlevet, boraxot, habkövet, szódabikarbónát, sót..stb. Ezek a szennyvízbe keveredve is elbomlanak, nem kell a természetnek mesterségesen előállított cuccokkal küzdenie. :) Bár állítólag Budapest szennyvizeinek 90%át tökéletesen szűrik és tisztítják, nekem azért jó érzés, hogy kicsiben hozzájárulhatok az egészségesebb környezethez. :)

Valóban, a bioélelmiszerek drágábbak, de az egyebek nem!

Illatosításra van egy jól bevált recept, alkohol+kevés víz, bele pár csepp narancsolaj.ha nem kapsz alkoholt, vodkába is lehet keverni, szagtalan. Ráadásul jóval olcsóbb mint bármilyen illatosító, 1dl szesz+1dl víz+ 10csepp olaj elég egy egész évre! Télen a fűtőtestre rakott pároolgatóba is teszek.

Próbáljátok ki, vízkőre pl a habkő tökéletes gyógymód! és akár a kádat, wc-t bármit súrolhatsz vele, nem károsítja a zománcot, csak nyoma sem marad a szennyeződésnek.

Én is sok jó ötletet olvastam és kaptam, de még biztosan van mit tanulni ezen a téren is. :)

Még egy ötlet, aki megteheti, mosogatásnál előszeretettel használok homokot. Sima, egyszerű homokot. Bármit tisztára lehet súrolni vele, a vizet pedig bárhová öntheted. A homokkal annyiban vigyázni, hogy wc-be, lefolyóba kerülve dugulást csinál, én egyszerűen kiöntöm a viezt róla és kiszárítom újra az erkélyen.

578. Titánia83 (válaszként erre: 575. - Titánia83)
2011. jún. 19. 18:27

Jó példa a méregtelenedésre, és már többen is tapasztalták, hogy lecseréled a mérges tisztálkodó szeredet méregtelenre. Először rosszabb lesz minden.

(Több beszámolót olvastam már.) Ekkor kezdenek a felhalmozódott vackok ürülni.


Jó példa, alumíniumos, propilén glykolos, meg talán sls-es deót használtam. Ez mind egy termékben. Nem is izzadtam...


Termékszelektálás, vettem helyette al*erde körömvirágosat. Olyan büdösen izzadtam tőle napokig, hogy én még ilyet nem éreztem. Most kezd beállni a történet.


Amúgy az a legnagyobb röhej, hogy elvileg az izzadás egy természetes folyamat, méregtelenítési! Akkor miért is kell gátolni? Ha kellemetlen a szaga, akkor ott problémák vannak, és nem elnyomni kell. Ilyenkor kell méregteleníteni. Mi ideiglenesen vegák lettünk tavaly, és még az izzadásunk intenzitása is lecsökkent, na meg nem is voltunk büdösek.

577. Titánia83 (válaszként erre: 576. - Gavrilo1)
2011. jún. 19. 18:22

Jobb szeretem, ha ilyen kijelentéseknél általánosítanak az emberek, és nem rámvonatkoztatva írják. Egy agykontrollosnak, szóval töröld, töröld. :D


Azt te csak hiszed csajszi! Sport, szauna, niacin, tisztított víz, tudatos táplálkozás (javarészt makrobiotikus), ideiglenes vagy végleges vegaság, természetes alapú vitaminok és ásványi anyagok, gyógynövények, tengeri só, aviva torna és ha nem is az összes, de túlnyomó részt ki tudod pucolni a szervezetedet. Én ezt csináltam babavárás előtt. Használt! :)

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook