Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Háborítatlanságra készülve fórum

Háborítatlanságra készülve (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Háborítatlanságra készülve

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2011. okt. 21. 08:43

Kedves Titiána!

Nagyon tetszik a hozzáállásod! Én is háborítatlanságra készülök, 4-ből két babát már itthon szültem, és tudom mi a különbség. Most a 22. hétben vagyunk az ötödikkel, és minden rendben van, de ha bármi adódna, nem biztos, hogy ilyen jól meg tudnám élni!

Pedig nem az a tapasztalat, ami az emberrel ténylegesen történik , hanem ahogy megéli. Nagyon jól csináltad, gratulálok!

Sok örömötök legyen a Babával!

845. Bonti74 (válaszként erre: 844. - Titánia83)
2011. okt. 20. 15:52
De jó, hogy összejött amit szerettél volna! Gratulálok én is, jó egészséget Nektek!!!
844. Titánia83 (válaszként erre: 843. - Rizsa31)
2011. okt. 19. 19:40

Köszi! :)


Igen, ezért is volt két kívánságom, hogy magától induljon, és át akartam élni a fájásokat!

843. rizsa31 (válaszként erre: 842. - Titánia83)
2011. okt. 18. 20:16

Gratulálok a babához és hogy jól vagytok!

A vajúdás közbeni császár M. Odentnak is tetszene.:)Sokkal több előnye van,mint a programozottnak.Pláne hogy a babád fekvése miatt valószínű mindenképp császároztak volna benneteket.

842. Titánia83 (válaszként erre: 839. - Rizsa31)
2011. okt. 18. 17:12

Köszi az érdeklődést.

3-án megszülettünk császárral. Maradtunk farfekvésben.


DE! Ahogy imádkoztam, Ő döntött az indulásról, mert elment a magzatvíz. 12-én lett volna programozott.


És annyit tököltek az ambulancián, hogy megérkeztek a fájások, ahogy szerettem volna. Én marhára élveztem, lehet azért, mert meg akartak tőle fosztani. De nem sikerült. Jó volt minden egyes kontrakció!


Alapvetően a császár ellenére is minden szép emlék. Nagyon jól éltem meg, nagyon gyorsan regenerálódtam, és második napon érkezett a tejcsi. Azóta igény szerint függünk a cicin. :D

841. Mágika75 (válaszként erre: 840. - Bonti74)
2011. okt. 18. 15:15

:-) Hát igen. A félelmeink irányíthatják a sorsunkat.

Megdöbbentő, hogy Csenge ovis társai mind császárral születtek, 26-an vannak a csoportban, és egyik anyuka sem természetes úton szült. Nem hiszem, hogy minden esetben életmentő császárra volt szükség.

Oh, ha ezek a nők és a gyerekeik tudnák - tudhatnák -, hogy milyen csodás élmény lehet a szülés-születés!

Áldás, hogy minket - a gyemekeimet és engem - nem fosztottak meg ettől az extatikus élénytől.

840. Bonti74 (válaszként erre: 837. - Mágika75)
2011. okt. 18. 12:26

Jujjjj ez nagyon jó!

Főleg az utolsó mondat, minden benne van. Ez az amiről állandóan írogatok, de nem ennyire szépen és összeszedetten. Nagyon tuti.

Egyébként megfigyeltem az imerőseim körében, hogy akik fétek nagyon a szüléstől, emlegették a császárt, bármi okból is.... azok szinte mind császárral szültek. Önhibájukon kívül... vagy talán nem is annyira...

839. rizsa31 (válaszként erre: 829. - Titánia83)
2011. okt. 17. 23:24
Mi újság?:)
2011. okt. 15. 17:14

Angolosok előnyben


[link]

2011. okt. 15. 16:50

"Számít, hogyan szülünk!

Amit a babáink átélnek, formálja, hogy kik ők.

Amit egy anya átél, amikor lányból anyává lesz, megváltoztatja őt.

A gyengéd, természetes szülés felszabadít valami ősit legbelsőbb önmagunkban, és megkönnyíti az anyaságot, megerősíti a családokat.

Ha a szülők rájönnének, hogy minden egyes döntés, amit a fogantatástól kezdve meghoznak, hatással van szülésük kimenetelére, visszakövetelnék, amiről nem is tudták, hogy elveszett."

-Kim Wildner: Anya szándéka

836. Mágika75 (válaszként erre: 835. - DODICA)
2011. okt. 15. 16:10

Basssssssssssszus!

A horgolás is én vagyok. De nem azt akartam beszúrni.

Egy amerikai lányról akartam linkelni egy cikket,aki természetes úton, háborítatlanul 6kg-s babát hozott a világra. Első baba.

Mire nem képes az ember teste, ha bízik magában!


Íme a jó link:

[link]

835. DODICA (válaszként erre: 834. - Mágika75)
2011. okt. 15. 10:25

????


Nem értem... Mi ez a horgolás?

2011. okt. 14. 14:32

[link]

Nem mondom, hogy szerettem volna ilyet kipróbálni, nekem a 4360g-os Csongor elég volt. :-)

6kg-s baba, természetes úton.

2011. okt. 6. 13:52

Amikor kell a segítség, akkor sem mindegy, hogy hogyan segítenek:

[link]

832. Bonti74 (válaszként erre: 831. - Mágika75)
2011. okt. 6. 10:05
Na ezekbe bele is szóltam...:))
2011. okt. 5. 10:26
2011. okt. 2. 18:02

Vízben szülésről:


Forrás: [link]


A német Cornelia Enning, aki jelentős bábai tevékenységet végez, a vízben szülés és a méhlepény nemzetközi szakértője. Statisztikái rendkívüliek – még a koraszülött babákkal együtt is, akiket bizonyos esetekben nagyon szívesen vállal – szaktudását egy részről Csarkovszkijnak, másrészről az EU-s gyakorlatnak köszönheti, s tudja, hogy egy koraszülésnél a megfelelő szaksegítséggel történő vízben szülés esetenként megelőzheti a koraszülésből származó sérüléseket.

829. Titánia83 (válaszként erre: 828. - Bonti74)
2011. szept. 19. 15:19

Örülök, hogy tetszett. A dúlámtól kaptam. :)

Érdekes lehetett. Szerintem még többedik szülésnél lehet be is vállalnák, de így elsőnél tuti nem.

Meg ugye engem is úgy elrémísztettek. :D

828. Bonti74 (válaszként erre: 825. - Titánia83)
2011. szept. 19. 11:43

Én is köszi! Írni is akartam, hogy nem ér korán reggel megsiratni...:)

Tényleg szépek voltak.

Nekem az egyik volt kolléganőm szült farral, teljesen simán és gyorsan. Az első lányát ráadásul.

Én is farral születtem, igazából egyik lábam jött ki először aztán a popóm és a másik lábam. A szülésznő csak annyit mondott hogy egy lábat érez. Gondold el anyám mit érzett...

Szóval spárgában jöttem ki, na azóta se tudom megcsinálni..:)

827. Titánia83 (válaszként erre: 826. - Mágika75)
2011. szept. 19. 09:06

Nincs mit! :)


Egy barátnőm azt álmodta, hogy megszültem. És meséltük neki telefonban, hogy annyira gyorsan jött babácska, hogy már semmire nem volt idő. De farral született. Hát még a hideg is kirázott, mikor elmesélte. :D


Kapnék is a fejemre, a kórház megmondaná, hogy tuti későn indultam.

826. Mágika75 (válaszként erre: 825. - Titánia83)
2011. szept. 19. 08:53

Úúúú Tita! Ezek gyönyörűek!

Köszönöm!


Ennél nehezebb dolgod/dolgotok ne legyen, akár popsival akár kobakkal előre indul el a Bébi. :-)

825. Titánia83 (válaszként erre: 824. - Gavrilo1)
2011. szept. 19. 07:06

De tudod, a mai világban ha megjelenik egy lábacska a szülőcsatornában, már tolják is anyukát a műtőben. :) (Igaz, már ha van még rá idő :p)


Az érdekes lehetett, hogy pont szülés közben fordult meg. Engem is ezzel biztatnak, ha beindulnak a fájások, még simán átfordulhat koponyavégűbe. Ezért is akarom kérni, hogyha már rögtön be kell mennünk, és kapjuk az orvosi felügyeletet, legalább engedjék kicsit megélni a vajúdást, mégha műtét is lesz a vége.


A dúlám küldött át egy videót, ahol vannak faros szülések. Az egésznek az a pikantériája, hogy vízben szülnek. Itt meg ugye azt sem lehet. De érdekes ilyet is látni, pláne a harmadik elég simaügy :D


[link]

824. Gavrilo1 (válaszként erre: 823. - Titánia83)
2011. szept. 18. 20:00
Unokahugom pillanatok alatt meglett farosan. a szülés előtti vizsgálatnál még fejvégű volt, aztán valahogy a fájások között megfordult. Az orvos volt a legjobban meglepve amikor lábat látott fej helyett. De minden probléma nélkül megszületett.
823. Titánia83 (válaszként erre: 822. - Mágika75)
2011. szept. 18. 18:37

Tudom Mágika, és azt is, hogy Brigo túlélte. :)

De azért is írtam, ha másnem, majd a másodiknál. :)))


Nálunk inkább jól elrettentenek a faros szüléstől kézzel-lábbal. :D

822. Mágika75 (válaszként erre: 820. - Titánia83)
2011. szept. 18. 17:30

Tita!

Annyi ideje van még forgolódni annak a bébinek! Ne stresszelj ezen! :-)

Ha meg nem fordul be, megszületik másképp. Brigó is túlélte, hogy végül a műtőből jöttek ki, nem a szülőszobából. :-)

A dokim szerint a faros babák is simán megszületnek természetes úton.

2011. szept. 18. 17:26

Mondhatjátk, hogy lerágott csont, de szerintem muszály, hogy állandóan napirenden legyen:

[link]

2011. szept. 18. 16:55

Sziasztok!


Jelentkezek már picit. Még egyben vagyunk, bár augusztus utolsó napjaiban volt egy pici riadalom. Véreztem kicsit, de utóbb annyit mondtak, hogy lehet valami hajszál ér pattant meg. (Anyumnak is volt az öcsémmel anno...)


Hát a babácskám medencevégű. :) Úgyhogy túlságosan is szerettem volna ezt a háborítatlan szülést. De mindegy. Még biztatnak, hogy majd a másodiknál... :)


Meg ugye még utolsó pillanatig befordulhat. Na majd ahogy jónak látja. :)))

2011. szept. 18. 16:42

Vajon el tudom küldeni a hozzáászólást a linkkel együtt? :-)

[link]

818. Titánia83 (válaszként erre: 817. - Rizsa31)
2011. aug. 24. 19:26

Eddig a legjobb, amit hallottam. Én is reménykedek, hogy valóban ilyen. Bár többen ajánlották már, és hallottam mástól is, hogy nagyon homeopátia párti. Legközelebbi találkán megpróbálok vele "bótolni", hogy infúziót csak akkor, ha kell az oxi. De ha meg nem kell, a lepény megszületéséhez meg már ne kösse be, hanem injekcióban adja be. Hátha...

Bár mennyi könyv feleslegesnek tartja az oxit a lepényhez. Csakhát a kórházakban sietnek. :S


Köszi a drukkot!

817. rizsa31 (válaszként erre: 815. - Titánia83)
2011. aug. 16. 12:43

Jó fejnek látszik az új szülésznőd.Drukkolok hogy az eseményen is rendes legyen.Nem lehetett könnyű orvost váltanod.

A relaxálást,meditálást lehet hogy más pózban is meg tudod majd csinálni.Majd adja magát közbe,hogy mit csinálsz.:)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook