Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességre készülve... fórum

Terhességre készülve... (beszélgetős fórum)


1 2
53. Ilcsi Mama (válaszként erre: 51. - Hajnal1)
2011. okt. 4. 12:34

Kedves "hajnal1".


Nagyon örvendetes, hogy ilyen sokan szeretnétek kisbabát. Ezért most ide erre a fórumra felrakom, hát ha valaki nem olvasta és nem ismeri, ezt a természetes módszert.

Mindenki ismeri azt a mondást, hogy egy nő mindent megtesz azért, hogy gyermeke legyen, de azért is, hogy ha még nem szeretné, hogy terhes legyen, hogyan védekezzen ellene. Pláne, ha valamely okból nem szedheti a fogamzás gátló tablettát.

Nem tudom, hogy ismeritek-e: Knaus – Ogino - féle naptár módszert?

Megbeszéltem Hoxával, hogy feltöltöm nektek.

Amennyiben nem ismeritek, akkor, a módszer lényege a következő:

Knaus – Ogino - féle naptár módszer. (Ezt egy közel 60 éves Dr. Kovács Lajos

Szerelem - házasság-gyermek címmel írott könyvből írtam le.)


1929-ben Ogino japán és Knaus osztrák nőgyógyászok dolgozták ki azt a módszert, amelynek alapja az a megfigyelés, hogy a kb. 28 napos ciklusban csak 4-5 nap az, amikor a terhesség bekövetkezhet. Mivel azonban a nőknek mindössze kb. 20 % -a menstruál rendszeres időközökben, ez a peteérés időpontjának kiszámítását bizonytalanná teszi.

A menstruációs ciklus ismeretében a termékeny és terméketlen napok nagy valószínűséggel meghatározhatók, de ehhez legalább 5-6 hónapon át rendszeresen vezetett menzes – naptár vezetése szükséges.

A legrövidebb ciklusszámból ki kell vonni 18 napot, a leghosszabb ciklusszámból pedig 11 napot. A kapott eredmények közötti napok adják a nő menstruációs ciklusában előforduló termékeny időszakot. Pl., ha a legrövidebb ciklus 24 napos volt (24-18 = 6). Ha a leghosszabb ciklus 32 napos volt (32-11 = 21). Tehát a termékeny napok a menzes 6 - 21. napjai közé esnek. (Tágabb értelemben a havi vérzést követő nyolc nap és a következő menzes megelőző nyolc nap a terméketlen időszak egy cikluson belül.)


Mit is kellene már mostanság tenni. Az Ogino - Knaus féle kiszámítással jegyezd fel, hogy mikor van a menstruáció ideje. Ugyan is szinte minden nőnél eltérő az időpont: 28-36 nap időre esik. Mivel a pete életképesség csak 24 áráig, tart ezért nagyon fontos a legideálisabb meg termékenyítési időnek a kiválasztása.

A havi ciklus a havi baj első napjától a következő vérzés előtti napig terjedő idő.

Ezért fontos menstruációs naptár pár hónapon áttörténő vezetése, hogy abból lehessen látni, hogy 28-32. napon belül milyen a ciklus időd.

Tehát készíts egy naptárt, a mellékelt minta szerint: az első oszlopba kerül a havibaj megjöttének az ideje. Például: IX. 12.

A többi 2, 3, 4, 5, 6- stb. napokat - egészen 36-ig jelzik. A piros napokra be kell behúzni, vonallal, jelölve, hogy hány napig tartott a vérzés. (tehát ez a számsor nem naptári napokat, hanem a ciklus gyakran változó napjait jelzi.)

Ezt, ettől kezdve minden hónapban jegyezd fel. Ebben a számsorban + kell tenni, amikor a következő menzes majd, megjelenik.

Ebből aztán látható, hogy az érett petesejt kilökődése, mindig a 15. napon, várható a havibaj előtt, még ide lehet venni a pontosság kedvéért + 1 utána és 3. napot előtte, hát, ha a pete előbb szabadul ki, vagy az ondó még esetleges életképességi ideje.

Ezek az időpontok a nő fogamzás képességének a legvalószínűbb időpontjai.

A fenti példa szerint: IX. 26, 27, 28, 29.-e, az a bizonyos peteszabadulási nap, amikor a meg termékenyülés a legvalószínűbb.

Erre készítheted el a minta szerinti sablont, oly módon, hogy egy 15X 3 cm, - s, karton lapot vágj ki. Majd vágj ki, az elején,  négyzetet, ez lyukas négyszög takarja le azt a napot, amely a menzes első napja.

(A fenti példa a hosszú minta lap szerint jelzi a IX. 12-i napot.) Innen egy jobbra

vezető----- nyíl takarja le a menzes előtti 15 napot, vagyis 26.-ánál, kezdődik a fogamzásra alkalmas 27-28-29-30.-ig való 5 nap- nap. Ezt az 5 napot is vágd ki oly módon, hogy mint egy sablont rá lehessen tenni a megadott napokra: 27, 28, 29, 30-nál, mutassa a fogamzási időket. Ebből a 28.-a leg jobb időpont a pete megtermékenyítésére.

Természetesen ez a módszer, illetve az elkészített sablon azt is megmutatja, hogy mikorra esnek általában a terméketlen napok. Tehát, aki még nem készült fel arra, hogy a kisbabát szeretne, akkor ebből láthatók azok az időpontok is, amikor a legvalószínűbb, hogy nem következik be a fogantatás.

A sablont szívesen elküldöm JPG-ben, ha ilyen írott formában nem lenne érthető.(amennyiben priviben elküldöd az e-mail címed.) Üdvözlettel:

7X-en túli Ilcsi Mama.

2011. okt. 4. 11:36

Most nézem, hogy milyen régi az utolsó hozzászólás...

Lehet tudni valamit rólatok... már ha nem indiszkrét a kérdés...

2011. okt. 4. 11:32

Sziasztok!


De jó, hogy rátok találtam! :)

Én éppen csak abbahagytam a fogamzásgátló tabletta szedését, decembertől szeretnénk komolyan próbálkozni. Nekem a háziorvosom azt ajánlotta, hogy szedjek terhesvitaminból hetente két szemet, és pluszban folsavat minden nap. Összehasonlítottam a tablettákat, nagyrészt ugyanazt tartalmazzák, én egyelőre a Gravidát szedem. Javasolta még, hogy menjek fogorvoshoz, legyenek rendben a fogaim, mire megfogan a baba. Voltam nőgyógyásznál is, nem mondott semmi különöset, csak a vitamint ajánlotta ő is (Femibiont). Én rengeteg zöldséget, gyümölcsöt eszek amúgy is, de szerintem nem baj, ha ilyen módon rásegítünk a dologra. Főleg, hogy a manapság kapható, kényszerérlelt, agyonpermezetett gyümölcsök vitamintartalma messze nem tankönyvi érték. De valóban jobb természetben bevinni, főleg ha akad otthon termesztett zöldség-gyümölcs. De ez persze csak az én véleményem :)

Sokat tornázom, nem szeretnék felesleggel teherbe esni.. ismerem magam, nagyon nehéz lesz megállni a kajálást.. :)

Dohányzást szerencsére 2 éve abbahagytam, bár néha elcsábultam, de most ez sem.

A lelki felkészülés szerintem is nagyon fontos, én a tabletta abbahagyása óta rengetegszer kétségbeestem, meggondoltam magam, aztán mégse.. szóval eléggé felkavarodott a lelki nyugalmam, de ez tuti, hogy a hormonok miatt is van.. :)

Meg amúgy is nagyon aggódó, és pesszimista alkat vagyok.

Én is annyira vágyom már kisbabára.. És tényleg nagyon szép már ez az időszak is.. és az idő is olyan szuper! Mintha velem örülne.. Imádom amúgy is az őszt!


Bocs a regényért.. de olyan jó volt leírni :)

2010. ápr. 14. 08:27
Mindenkinek köszönöm a válaszokat... Úgy látszik a dolog nyitja az egészség, amire eddig is gondoltam! De kindenképp jó dolog volt-kismamák tapasztalatait hallani!!
49. Szoszi76 (válaszként erre: 26. - Vvicus)
2010. ápr. 14. 08:23
Köszi vvicus! Remélem nálunk is ilyen gyorsan fog menni és minket is meglep a baba, mint ahogy nálatok történt!! :)
48. pieta4 (válaszként erre: 45. - C75565e593)
2010. ápr. 11. 21:38

Spenótból napi 15 tányérral kellene megenned, h elegendő folsavhoz juss, nem beszélve a többi vitaminról.Azt hiszem,h erre kevés nőt lehetne rávenni.

Amúgy tisztában vagyok a zöldségek, gyümölcsök vitamintartalmával.

2010. ápr. 11. 21:17

Sziasztok!Mi is most dolgozunk a 2. babán.Múlt hónapban hagytam abba a bogyót.Nekem azt mondta a doki amikor az első babára gyúrtunk,hogy ne szedjek semmi vitamint.Sok zöldés-gyümölcs,no cigi és kevés stressz.Na meg minden 2. nap szex.

És nekem akkor azt mondta,hogy palástfű és cickafark tea segíti a cilus beállítását és a fokozza a peteérést.Nekem annó(2 éve) bejött,mert elkezdtem inni a teát és 1 hónap múlva összejött a baby.Nem tudom ennek köszönhető-e de csak egy tanács.Sok sikert mindenkinek!!!

2010. ápr. 11. 20:10
Legjobb folsav forrásaink a máj, a leveles zöldségek (különösen a paraj), a gyümölcsök, és az élesztő.
2010. ápr. 11. 20:04
folsav (a természetes formájában folsav), mint például a zöld leveles zöldségek, beleértve a spenót és a vízitorma, diófélék, hüvelyesek, wholegrains és a gyümölcslé.
2010. ápr. 11. 19:52

* A-vitamin sárgarépában, spenótban, sóskában, cseresznyében, sárgabarackban;

* D-vitamin margarinban, tőkehalmájban, olajban, tojásban;

* E-vitamin búzacsírában, teljes kiőrlésű lisztekben, avokádóban;

* K-vitamin zöldségekben, főzelékekben található.

2010. ápr. 11. 19:44
Szedd engem nem érdekel...bocs...
42. c75565e593 (válaszként erre: 39. - Pieta4)
2010. ápr. 11. 19:43
ez a sors...mindig születtek és fognak beteg babák születni..sajnos.....
41. c75565e593 (válaszként erre: 40. - C75565e593)
2010. ápr. 11. 19:42
vitamin tablettát..
40. c75565e593 (válaszként erre: 39. - Pieta4)
2010. ápr. 11. 19:41

Környezetemben nincs kismama...de baromságnak tartok mindenféle vitamint....

Enni kell normálisan...ennyi...

39. pieta4 (válaszként erre: 36. - C75565e593)
2010. ápr. 10. 18:12
Nyilván azért más a véleményed, mert szerencsére olyan kismamák voltak a környezetedben, akik egészséges babákat szültek. Az én véleményemet eltérő tapasztalatok alakították. Ha a Te környezetedben is előfordult volna idegrendszeri fejlődési rendellenességgel született pici,akinek az értelmiségi anyukája is csak az egészséges életmódra alapozott...Én nem mondom,h terhesvitamin nélkül nem születhet egészséges baba, de én szeretnék minden óvintézkedést megtenni, minden olyan bajt kiküszöbölni, ami előrelátható és megakadályozható.
38. c75565e593 (válaszként erre: 37. - Pieta4)
2010. ápr. 10. 12:15

Ne is szedjél...minek???

Én beszéltem egy dokival, aki a fejlődéstannal foglalkozik...és mondta, hogy minden megtalálható a természetben,,,

vigyázni kel a vitaminokkal is

Én nem tudom mikor szedtem be gyógyszert....de beteg sem voltam...

37. pieta4
2010. ápr. 10. 12:09
Amúgy én se szedtem soha életemben gyógyszert!
36. c75565e593 (válaszként erre: 35. - Pieta4)
2010. ápr. 10. 11:42

nem szállok vitába veled...

Hidd el itt sok mama van..és biztos nem Elevittel táplálták magukat, hanem friss levegőn vannak, esznek rendesen és egészséges babák születnek, aki akarja szedjen amit akar de ezt nem kel erőltetni, én nem szeretem ezeket és kész!

35. pieta4 (válaszként erre: 34. - C75565e593)
2010. ápr. 10. 11:15
Szerintem a nem Tescos gyümölcs is lehet vegyszermaradványokkal telített!
2010. ápr. 10. 11:11
Én nem szedek ilyen vackokat....ja gyümölcsök...nem TESCO gazdaságos narancsot kel érteni a gyümölcs alatt!
2010. ápr. 10. 11:08
Akkor egészségedre!
32. pieta4 (válaszként erre: 30. - C75565e593)
2010. ápr. 10. 11:06

Ha már ennyire gyógyszer és méregellenes vagy, akkor szerintem vedd számításba azt is, hogy a mai világban mennyire egészségesek a gyümölcsök, zöldségek!

Amúgy kár a terhesvitaminokat szidni, mert nem gyógyszerek, hanem vitaminok és ásványi anyagok vannak bennük.Persze a folsav is megvan sok mindenben, de nem tudsz természetes úton annyit magadhoz venni, mint amennyi szükséges. A másik meg az,h a szervezet jobban fel tudja dolgozni valamiért a kész folsavat.

2010. ápr. 9. 20:51

volt H1N1 is és ugye mindenkit riogattak, persze volt alapja....

De aki szerintem odafigyelt egész évben mit eszik, az tudta nem lehet gond...hisz a szervezetünk nem buta...

A neves genetikusunk,meg sajnos igen el üzletiesedett...sajnos...tehát ajánlgat mindent mert tőle ezt hitelesnek tartjuk..de ma már ő nem hiteles.....

30. c75565e593 (válaszként erre: 28. - F3ef182e14)
2010. ápr. 9. 20:46

A zöldségek, gyümölcsök minek vannak szerinted??

Nekem teljesen mindegy ki mit szed...de én a természetes dolgokban hiszek ennyi...nekem ez a meggyőződésem!

És ezt próbálom másokkal is megértetni, hogy nem a gyógyszert kel kapkodni...se ezeket a igen drága vitaminokat...

2010. ápr. 9. 20:44

ja még annyit magamról, hogy én gyógyszer ellenes vagyok!

Én soha nem szedtem fogamzásgátlót, sem multivitaminokat, én annak a híve vagyok, hogy normálisan étkezek, naponta eszek gyümölcsöt zöldséget attól függetlenül, hogy nem várok babát!

próbálok oda figyelni magamra, mert tudom ez később is fontos lesz..

És ha beteg vagyok homeopátiás gyógymódokkal kurálom a betegséget...végső esetben fordulok orvoshoz.

Én egyet szeretnék minden leendő anyukának, hogy nem kell az orvosnak mindég bedőlni...hisz a gyógyszerek mind mind mérgek!

Mint ugye van a reklám, az Elevittel kapcsolatban, hogy ha ezt szeded totál egészséges babád lesz ha nem akkor tuti beteg lesz ezt ti beveszitek??

Mert én nem.....szép reklám ennyi de mögötte szerintem nincs semmi tudomány, csak pénz....

2010. ápr. 9. 20:39

a várandóság előtt elég a folsav ha valaki "normálisan " táplálkozik

ha nem akkor kell a tarhesvitamin


ha viszont várandósak vagyunk akkor megnövekszik a vitaminszükséglet

kell alatta szedni vitamint

de minnél egészségesebben étkezünk annál kevesebb vitamin kell

27. c75565e593 (válaszként erre: 24. - Zani)
2010. ápr. 9. 20:36

szerintem ha egy nő egészségesen él, akkor nem kel efféle bogyókat szednie.

Régen sem szedtek semmit és szebb gyermekek születtek, ma egyre több gyerek semilyen ...

Azért, ha megnézed anno a 90 évek előtt más gyerekek születtek, a mai gyermekek, fel vannak fújva!

Persze nem bántani akarok én senkit...de ezek a terhes vitaminok ...baromságok...ez kemény űzlet!

én azt gondolom, hogy normális életmóddal nincs szükség elevitre és egyébb mérgekre!

A folsav meg annyi mindenben megtalálható...

Ja és azért nagyok a babák, mert sok nő szedi a sok bogyót a fogamzásgátlókat, és leáll és azonnal jön a bébi...ezzzel hozom kapcsolatba a nagyobb méretű poronytyokat.

szerintem a fogamzásgátlót ahogy valaki abbahagyja..legalább egy évet kéne várni, hogya mérgek ki menjenek a szervezetből....persze itt a fogamzásgátlókat értem...ezek mind mind befojásolják a későbbi magzat fejlődését..

tudom most jönnek az ellen vélemények de nekem ez a véleményem...

fontos mind lelkileg, mint fizikailag felkészülni a baba fogadására...

Sok sikert akik mostanában szeretnének teherbe esni!

26. vvicus (válaszként erre: 9. - Szoszi76)
2010. ápr. 9. 16:13
Szia! Szerintem elég a csak folsav, az én dokim is azt írt fel nekem, pedig nekem már a pocakomban van a Babóca! Olyan gyors sikert kívánok Nektek, amilyen nekünk volt! :-D
2010. márc. 31. 13:40

Igen valahogy igy van.

én pl:a kisfiammal a munkahelyemről mentem szülni,kislányommal a 34.hétig dolgoztam,mert akkor 2 ujjnyira kitágultam éspihenésre itélt a dokim,

3 gyermekemmel veszélyeztetett terhesként elláttam a háztartást,a kertimunkát,dolgoztam is mellettük és a gyerekeket is elláttam.

3600-3800gr nem nagy már ahhoz képest hogy nagyfiam 3300gr 37.hét 5nap.kislányom3550gr 37.hét 0 nap,kisfiam 1530gr 29.hét 5nap(ő sajna mghalt)

24. zani
2010. márc. 31. 12:37

azt olvastam nem olyan rég, és igaz lehet, h a babák azért nagyobbak az elmúlt 15-20 évben mert a terhesek elkezdtek jobban odafigyelni magukra, ma már trend szinte a terhesség alatt végig táppénzen lenni, pihenni. kímélőbb életet élnek, mint pl nagyanyáink, akik ha nem is dolgoztak munkahelyen, azért a háztartásban nagyon sok és megerőltető munka volt, ami nem éppen kímélő.

ez a tudatosság pont egybeesett a magzatvédő vitaminok megjelenésével(mint ahogy azért is szednek a nők multivitaminokat mert tudatosan óvják saját és magzatuk egészségét), ezért az lett a következtetés h amióta magzatvédő vitaminok vannak, azóta nagyobb babák születnek.

hozzáteszem szerintem a 3600-3800 gr-os babák nem óriásbébik

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook