Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Háborítatlanságra készülve fórum

Háborítatlanságra készülve (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Háborítatlanságra készülve

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
696. Titánia83 (válaszként erre: 688. - DODICA)
2011. jún. 25. 16:56

Ezt már korábban kifejtettem, hogy ha begyakorolsz egy légzőgyakorlatot, akkor az ott spontán aktiválódik. Nem kell rajta agyalnod. :)


Meditálás=befeléfordulás számomra is. Pl. agykontrollban van az alfaállapot. Akkor is magadnál vagy, de mégis egy másik tudatállapotban.


Attól függetlenül valóban lehet, hogy mindez ösztönszerű, csak ki így hívja, ki úgy. :)

695. Titánia83 (válaszként erre: 687. - DODICA)
2011. jún. 25. 16:53

Nagyon köszönöm ezt a választ is.

Tökéletesen egyetértek mindennel.


A pszichológusnőnek 4 gyermeke van, mind a négyet a katonás szülésznőnél szülte.


A dokim 80 e, a szülésznő 40 körül, és úgy tudom, hogy a dúla is.


Ha a dokim nem ér be, tök mindegy, hogy ki a szülésznő részéről. Viszont sajnos az orvosoknak meg van, hogy mely szülésznőkkel tudnak együtt dolgozni. Az összesnek, nem csak az enyémnek.


És az én dokim nagyon ezoterikus felfogású,nem az a régimódi. De ő sem tagadhatja le, hogy orvosból van.


Való igaz, nekem kell meghozni a döntéseket. Azt programozom, hogy az történjen, ami mindenki számára a legjobb. Szóval ennek megfelelően remélem tényleg bevonzom azt a team-et, akiről írtál. De tényleg jó lenne utána járni az egésznek.


Januárban költöztünk ide Nyíregyre, és nem sok ismerősöm szült itt mostanában, vagy aki szült, nem igazán fogadott senkit.


Szerintem a szülési tervre tesznek amúgy. Úgy indul az egész, hogy bemégy, és minden papírt aláíratnak veled az edától az oxiig. :S


Köszi a jó kívánságokat. :)

694. Titánia83 (válaszként erre: 686. - Sara1986)
2011. jún. 25. 16:43

Lehet elfelejtettem írni, de itt csak akkor lehet szülésznőd, ha van fogadott orvosod. Dúla pedig akkor lehet benn, ha ők ketten jóváhagyják! Bármelyiküknek vétójoga van.

Vagy őt viszem be, mint kísérőt, de a Párom akkor kint marad. Őt viszont nem hagynám kinn, mivel Reikis, meg amúgy sokat jelent, ha mellettem van.

2011. jún. 25. 09:14
A dúla pedig természetesen pénzbe kerül. Miért ne kerülne? Ő rám álozza egy csomó idejét, sokkal többet, mint a doki meg a szülésznő. Nekem 30000 Ft volt.
692. sara1986 (válaszként erre: 689. - DODICA)
2011. jún. 25. 09:13
Szolnokon mostanában azok a legszebb szülésélmények, ahol csak ügyeletes van jelen és tudatják vele, hogy nem kell neki belekontárkodni semmibe...
691. Nikolett5 (válaszként erre: 685. - DODICA)
2011. jún. 25. 09:04

:)

ezt is ugyanígy gondolom. :)

amíg megtehetem, hogy nem adom akezébe, addig nem kap.nem ismeri, egyenlőre nincs is rá igénye. Azzal én is tisztában vagyok, hogy legkésőbb az oviban majd látja a többieket, szülinapi bulikon megkóstolja és onnantól nincs megállás. :)

Alkalmanként, alkalmakra biztosan lesz majd nálunk is. de egyenlőre én is tartom magam ahhoz, hogy rágcsálni kell akkor az inkább biobuláta vagy gyümölcs legyen :)

Szerencsére a párommal nincs ebből vita, vagy meggyőztem, vagy sosem szerette :)))

690. Nikolett5 (válaszként erre: 687. - DODICA)
2011. jún. 25. 09:01

nincs is mit hozzátennem.

tökéletesen fogalmaztad meg az én gondolataimat is. :)



talán csak annyit, hogy tényleg törekedj azon személyek kiválasztására, akik számodra a legszimpetikusabbak. Azt nagyon jónak és felelőségteljes hozzáállásnak érzem, hogy már most, nagyon fiatal terhességgel azon gondolkodsz, hogyan és miként fogsz szülni.

Én elsősorban bábát szeretnék magam mellett tudni,a páromat, a kislányomat és a dúlámat.

remélem sikerül az intézményen kívüli szülés, mert ha kórházba kényszerülnék a kislányom már biztosan nem lehet mellettem. Csak várakozhat valahol egy folyosón, ahelyett, hogy játszana a másik szobában és amint megszületik a kicsi nem csodálhatja majd meg.

Nekem ez az álmom. Szépen, "csendben" (?), háborítatlanul megszületik a kistestvér, pár perc múlva pedig már az egész család csodálhatja ahogy szopizik :)

689. DODICA (válaszként erre: 686. - Sara1986)
2011. jún. 24. 21:46

Álom, álom, édes alom... Kórházban szülésznő és orvos nélkül, csak dúlával? Vagy valamit félreértettem?

Az ügyeletesek is csak a végére szoktak beesni, ha jól tudom, és szülésznőt akkor is kirendelnek. Mifelénk legalábbis így megy.

A szülési terv meg papíron nagyon szép... Kár, hogy még mindig nagyon kevés orvos az, akit valóban érdekel. Úgyis be tudja bizonyítani, ha akarja, hogy kell az infúzió, kell az oxitocin, szükséges a gátmetszés, stb...

688. DODICA (válaszként erre: 684. - Titánia83)
2011. jún. 24. 21:42

:))


MInt mondtam, az ugráltatást nem tűrném el.


Ellenben a befelé fordulás, elmélyülés és a nagyon gyakori pózváltás abszolút nem zárja ki egymást!! Ettől ne félj! Csak az nem mindegy persze, te önmagadtól vakarod magad ide-oda, vagy kívülről akarnak beleszólni. Az utóbbi rém bosszantó lehet. (Nekem anno a kórházban 7 órán át kőmetsző pózban, kikötve kellett szenvednem, hát azzal se voltam kibékülve, elhiheted. Otthon viszont nem emlékszem, hogy bármilyen pózra utasítottak volna - mert nem is volt ilyen. Első intézeten kívüli szülésem végén volt egy perc, amikor rohadtul nem találtam a helyem, semmi se tetszett, se állva, se guggolva, se ülve, sehogy, akkor kérdezték kedvesen, esetleg volna-e kedvem egy szülőszéket kipróbálni, mire kapkodva válaszoltam, hogy nem, de igen, nem tudom. Mire ezt így elhadartam, már a lábam előtt volt a szülőszék, csak magam alá kellett kapnom, s tolhattam is ki a lányomat, aki azzal az egy fájással kint is volt. :) )

Meditálni meg légzőgyakorlatozni szerintem nem fogsz, ezen is kár görcsölni. A tested tökéletesen tudni fogja magától is, mikor hogyan van szüksége levegővételre. Én hiszem (és tapasztalatom is, az a rossz, ha azon agyal az ember, hogy egy-kettő-három, nagy levegő, most kell nyomni, mert ez a figyelmét a befelé fordulástól végképp elvonja. Bízz magadban!! Nagymamám (isten nyugosztalja, 91 évig boldogított minket, s vele nagyon jól el lehett beszélgetni régmúlt idők szokásairól, bizony sokat tanultam tőle) idejében soha senki nem foglalkozott légzőgyakorlatokkal (tőlem hallotta először, hogy kórházi felkészítő tanfolyamon ilyet tanítanak), mégis gond nélkül szült 4 gyereket. Vajon hogy vette a levegőt? Ahogy a teste diktálta. :)


Meditálás alatt mit értesz?

687. DODICA (válaszként erre: 681. - Titánia83)
2011. jún. 24. 21:31

Jajj, te drága, nem könnyű a helyzeted, ahogy figyelem.


Na nézzük csak, pontokba szedve, sorjában. :)


1. Ha beavatkozásmentesen, háborítatlanul szül egy nő, a lehető legritkább esetben akar feküdni. Nem mondom, hogy a vajúdás alatt soha nem fordulhat elő ez a póz, de biztosan nem tart órákon át, a kitolásnál meg szinte kizárt, hogy fekve, a gravitáció segítő hatásával ellentétesen akarna nyomni a nő.

Ellenben a szülésznőtől én kikérném magamnak, ha az ő engedélyén vagy tiltásán múlhatna, milyen pózban szülök. :) Tudom, ez kórházban sajnos nem valósítható meg olyan könnyen. Mindenesetre az eleve egy jó pont, ha egy szülésznő tisztában van azzal, a szabad mozgás mennyire fontos ilyenkor! Ugyanis baba és mama kölcsönösen jeleznek egymásnak. Ha valahol nyom, nagyon szúr, borzasztóan fáj, kényelmetlen, elviselhetetlen, akkor óhatatlanul pózt vált a mama (közben a pici is helyezkedik, fészkelődik, kihasználva az új helyzetet), így segítve babájának a szülőcsatornán való átevickélésen.


2. Alapvetően szülésznőt érdemes választai, mert elvileg ő van veled a vajúdás alatt, a doki sokszor csak a kitolásra, gátmetszéshez jelenik meg.

Az nagyon nem jó, ha ők ketten nem értik meg egymást. :( Ugyanakkor az se jó, ha a doki akarja eldönteni, neked ki a megfelelő szülésznő! Úgyhogy én a helyedben mindenképp felkeresnék szülésznőket, a személyes ismeretség nagyon fontos, a legelső benyomás úgyszintén, a saját belső hangod, megérzésed meg mindenekelőtt! Mondom felkeresnék, de nem egyet, nem kettőt, hanem ahányra lehetőségem lenne, s miután feltérképezném az össz lehetséges szóbajövőt, csak azután választanám ki a számomra legszimpatikusabbat. Közben pedig nyitott füllel, nyitott szemmel gyűjteném mindegyikről az infókat. Azon meg nem szabad elkeseredni, hogy mindig van pozitív és negatív vélemény is, csak az nem mindegy, melyik van többségében, s ki mondja. Számomra pl. fontosabb lenne más anyák véleménye, mint a dokié...Végtére is nem a doki fog szülni, nem neki kell egy szülésznőnek megfelelni, hanem a te igényeidnek!!


3. A dúla asszonytársi segítő. A legjobban ő tud megérteni, lesi minden kívánságod, gyakorlatilag mindenben kiszolgál, még azon dolgokban is, amiket kimondva nem is kértél. Én nem mondanék le róla. Ráadásul jogod van ahhoz, hogy ott legyen, mégha látszólag erről le akarna beszélni az orvos. Persze, hogy nem szimpatikus a kórházak nagy többségében a jelenléte, mert sajnos a szülészet jár mág nálunk annyira gyerekcipőben, hogy a dúla jelentőségét nem fogja föl. A pszichológusnőn azért meglepődtem.... (Férfi vagy nő?? Ha nő, akkor is feltételezem a régi rendszer szerint szült, ha szült egyáltalán. Különben nem beszélne le a dúláról, hanem pont rábeszélne.) A szülésznőn kevésbé lepődtem meg: sajnos vetélytársnak érzik a dúla személyét, holott erről szó sincs. A dúla elsődlegesen lelki társ, aki ráér azzal foglalkozni, hogy simogasson, biztasson, törölje a homlokot, tartsa a hátad, ha kell, stb... A szülésznőnek elvileg nem ez lenne a feladata, de ugye mapanpság a szülésznők a kórházon belül nem tehetik azt, amire valójában hivatottak. Nyugaton önállóan kísérik a szüléseket, s az orvost csak akkor hívják, ha szükséges. Idehaza pedig csak az orvos keze alá dolgozhatnak.


Nagyon nehéz kérdéseket tettél fel, s valójában tudod azt is, a döntés(eke)t neked egyedül kell meghozni. Mivel te fogsz szülni, senki más, ezért én csak azt kívánom, egyedül magadban tudj jó döntéseket hozni!! Se férj, se barátnő, se orvos, se dúla, se szülésznő, és még mi se vagyunk képesek helyetted dönteni, s az a leghelyesebb, ha nem is engedsz beleszólást ezekbe a kérdésekbe!!! Tudom, a döntéseid felelősségét felvállalni nem könnyű, de hidd el, akkor fogsz jól szülni, ha olyan team lesz körülötted, akik érted, miattad vannak jelen, akik a te igényeidnek, elvárásaidnak a legmegfelelőbbek! Ha kell, akkor bátran válts orvost, válassz szülésznőt, keresd meg a dúládat! Ne törődj azokkal, akik nem értenek meg! Nem róluk van szó, hanem rólad és a pocaklakóról, arról, hogy nektek a legjobb legyen!


Őszintén kívánom, hogy szép szülésélményed legyen!!!!



(Csak zárójelben kérdezem, ha nem titok, mibe kerül egy dúla? És a szülésznő? És az orvos? Honnan való az a dúla? Még nem hallottam - csak pletyka szinten - olyat, hogy egy dúla pénzbe kerülne... Kíváncsi lennék, csak kórházban dúláskodik, vagy metán otthonszüléseknél is?)

686. sara1986 (válaszként erre: 681. - Titánia83)
2011. jún. 24. 21:06
semmiképp ne válassz olyat, aki irányít, ez a szülésznő, aki pozícióváltásokat csináltat ez nekem durvának hangzik. A fővonala a szülésnek legyen az, amit te érzel és ami neked jólesik, hiszen te adsz éppen életet, nem ő. A dúla biztosan jó választás, nem lehetne szülésznő és orvos nélkül csak dúlával és ügyeletesnél szülési tervvel??? esetleg???
685. DODICA (válaszként erre: 680. - Nikolett5)
2011. jún. 24. 21:02

Álmodozz csak! :))


Minél egészségesebb étrendet szeretnél a gyerekednél kialakítani (azért ezt akkor se adom fel!), annál jobban fog kuncsorogni a többieknél egy kis chipsért. :( Sajnos ez nálam is elvi kérdés, s ha nem is értek vele mindig egyet, de be kellett látnom, "haladni kell a korral", legalábbis mértékletesen. Inkább elnézek néhanapján egy kis chipset ( én ugyan meg nem eszem, de a párom is szereti), minthogy állandóan fusztráljam a gyerekeimet, pláne kiskamasz korban. :)

684. Titánia83 (válaszként erre: 682. - Gavrilo1)
2011. jún. 24. 20:11

Aztán majd a doki legfeljebb annál kevesebbet jön be, minél unszimpibb a szülésznő. :D Azt viszont a tudomására fogom hozni, hogy már régóta tudjuk, hogy nem biztos, hogy ott lesz a szülésnél. És akkor legalább egy szülésznő legyen már biztos...


De amúgy úgy technikailag melyik lenne a legjobb? Én tényleg szeretnék lehetőleg háborítatlanul szülni, megválasztva a szülési pozíciót. Csak nem tudom, hogy mi a hatékonyabb: gyakoribb pozíció váltás, vagy csendes elmélyült befelé fordulás? Mert ha viszont ugráltatnak, akkor nem fogok tudni meditálni és légzőgyakorlatozni...

683. Titánia83 (válaszként erre: 670. - DODICA)
2011. jún. 24. 20:09

Egyetértek. Amúgy az orvosok most már rugalmasabbak. Mert tőlem a genetikán is kérdezték, hogy milyet szedek, mondtam, hogy nem terhes vitamint, csak táplálékkiegészítőt, de abból is természetes alapút. És annyi volt a válasz, hogy mindegy, csak szedjek. Persze ez még télen volt. Aztán a fogadott doki is annyit mondott, hogy ahogy jónak látom.


Mondjuk én sem viszem túlzásba ezt a vitamin szedést. Mert párnaponta veszem be kb. Annyi gyümölcsöt és zöldséget megeszek, hogy csak na. Bár tudom, hogy ahogy leszeded, naponta feleződik a vitamintartalama. (Vagy csak a c-vitamin?) Na meg igyekszem kiegyensúlyozottan táplálkozni. Ca-mg-t szoktam szedni, ezzel kiváltva a gyógyszertári készítményeket. Ebben szerves kálcium van, és az is kell a magnézium felszívódásához. Néha veszek csak be 1-1 magnerótot. Bár arra meg nagyszerűen az van felírva, hogy kálciummal ne szedjük egyszerre.


Én azon dobtam hátast, amikor azt írták, hogy valamelyik kismama vitaminban valami 250% folsav van. Pedig egy homeos könyvben azt írták, hogy még azt csak ugyan könnyű természetes úton bevinni a szervezetbe egy megfelelő táplálkozással...

682. Gavrilo1 (válaszként erre: 681. - Titánia83)
2011. jún. 24. 19:54
Szerintem beszélj mindenkivel és aki a legszimpatikusabb neked azt válaszd.
2011. jún. 24. 19:37

Lányok segítség! :D


Ne haragudjatok, hogy ritkán jövök. Van annyi minden, amivel foglalkoznom kell. De tudom, hogy vannak kérdések, amiket csak itt tehetek fel.


Szülésznő kérdés:


1. jártam korábban egy pszichológusnőnél, aki a 30. hét után autogén tréninggel készít fel a szülésre. Ő ajánlott egy szülésznőt, akinél elvileg tök gyorsan szülnek a kismamák, mert nem engedi őket lefeküdni, hanem változtatja a pozíciókat stb. (Ezt olvastam is, hogy bizonyos időközönként ha változtatunk pózt, akkor leredukálódik a vajúdás ideje. És a legutolsó legyen a fekvés...)


2. Ma találkoztam a dokimmal. Sajna a kórházban úgy van, hogy csak akkor fogadhatsz szülésznőt, ha van fogadott orvosod. És a fogadott orvos meg nem dolgozik akárkivel. :S Jó mi? Mondom neki az előző hölgyet. A dokim már ismer, bár túl paramaminak könyvelt el, el is zavart kineziológushoz. :D Ő inkább ezt preferálja, mint a pszichodokit. És mondta, hogy az előző szülésznő elég nagyszájú, meg parancsolgatós, és hogy az én lelki világomnak ő nem jó. Ajánl egy másikat. És már fel is hívta nekem, na meg ide adta a telszámot. Egy idősebb hölgy, aki csendes, halk szavú, és elvileg csak kíséri a szülést, nem vezeti. (Ami szintén előny, hisz a háborítatlanság erről szól. Már csak az a kérdés, hogy a doki mennyire beavatkozós, mert azt még nem tudom. :D)


3. Van egy dúla ismerősöm. A dúlaság nálunk még gyerekcipőben jár. Ketten vannak, sokan leszólják őket, úgy az orvos, a pszichológusnő és a legtöbb szülésznő is. Én jónak tartom magát a dúlaságot. Sajna az is pénzbe kerül, és most még azt nézem, honnan ássunk pénzt az orvosra/a szülésznőre (ez utóbbi biztosabb, mert a dokim nem biztos, hogy a szülésemhez egyáltalán beér. Sanszos, hogy egy hétig akkor Bp-en lesz. És még lehet az alternatív szoba is pénzdíjas. Van VIP szoba, amit lehet szeretnénk igénybe venni, sajna itt a megyében elég sok kisebbségi szül, és mondjuk a cuccod sincs biztonságban.) A dúla olyat ajánl, aki alternatív párti. De nem hiszem, hogy a dokim dolgozna vele. Mert még egy másik szülésznőt emlegetett, aki fiatal, csacsogós. És ez a 3-as számú is idősebb.


Most kit és mi alapján válasszak?

Beszélgessek mindannyiukkal?

Vagy válasszam a doki által javasoltat?


Tudnátok pár tanácsot adni?

Előre is nagyon-nagyon köszönöm!

680. Nikolett5 (válaszként erre: 679. - Andreasaghy)
2011. jún. 24. 18:32

nem is a túladagolásra gondoltunk :)

hanem arra az egyszerű tényre, hogy a zsírban oldódó vitaminok (A,D, E,K) a zsírszövetben raktározódnak. Vagyis a teljes kiürülésünk nem megy olyan gyorsan, mit a vízben oldódóké. Ha már a terhesség előtt is rendszeresen vkimultivitamin készítményeket szed, akkor annak biztosan van tartaléka is. Főleg ha nem a vékonyka fajtából való. Babásanmeg jól megbombázza magát még plussz ezekkel, mivel nem nézetünk vitamionszintet (nem is tudom lehet-e egyáltalán)könnyen okozhat vele hipervitaminózist.

Persze ez csak a nagyon "elfajultakra" lehet jellemző, de sajnos ismerek én is olyan szülőt, aki ahelyett, hogy egy kis gyümölcst adna a gyereke kezébe inkább ezekkel tömi, mert a gyerek nem szereti az almát...

Az enyém meg nem ismeri a chipset (egyenlőre, persze attól nem félek, hogy ez igy is marad, de mielőtt közösségbe kerül igyekszem egészséges szokásokat rögzíteni a kicsi kobakjába)

679. andreasaghy (válaszként erre: 676. - DODICA)
2011. jún. 24. 12:58

Nem úgy gondoltam azért volt idézőjel.:) Csak maga a tabletta elhagyása.

Attól modjuk nem tartok hogy túl adagolom. Az meg hogy hogy szól a reklám őszintén leszarom.De tényleg. Én is elolvastam hogy egy hónappal előtte na de már kérem hogyan, ha nem tudhatom hogy most egy honap vagy 6 amíg megfogan a kincs nehogymár nyomjam magamba és felszedjek már előtte rögvest vagy 6-7 kilót, hát mire jó az. Nem őrültem meg. Nem muszáj mindent agyon biztosítani. Egész lelazultam megint.. :D

678. Nikolett5 (válaszként erre: 676. - DODICA)
2011. jún. 24. 10:37
egyszer fogalmazódott meg bennünk a kétely :)
677. Nikolett5 (válaszként erre: 674. - Andreasaghy)
2011. jún. 24. 10:27

azt érzem én csak ezekkel a vitaminokkal kapcsolatban problémának, hogy már a reklámjuk is úgy szól, szedd előtte-alatta-utána :)

a hipervitaminózis nevű betegségekről pedig szó sem esik.

sőt, már a nem terhesvitaminokat is szedd állandóan, mert kell az immunerősítés... (marhaság, nem afrikai éhezők vagyunk)

676. DODICA (válaszként erre: 674. - Andreasaghy)
2011. jún. 24. 10:26

Teljes vitamin-megvonástól tisztességes táplálkozás esetén aligha kell tartanod. :)

Fene se tudja mikor hol van az igazság, de abba is érdemes belegondolni, mi van, ha a vitamin tablettával x. vitaminból túl sok kerül a szervezetbe.... Szerintem az se jó.


A lényeg, hogy úgy csináld, ahogy te a legjobbnak érzed!!

675. DODICA (válaszként erre: 673. - Andreasaghy)
2011. jún. 24. 10:24
Persze, logikus. :)
674. andreasaghy (válaszként erre: 667. - DODICA)
2011. jún. 24. 10:20
Én nem kifejezetten azt gondolom hogy ettől majd erősebb lesz vagy ilyesmi. Inkább azokon az érveken gondolkodtam el amik bizonyos rendellenességek Czeizel véleménye szerint génhibákat is helyre állít. Lehet hogy rosszul fogalmaztam meg a kérdést még először, de én eleve úgy gondoltam hogy csak ezeknek a kivédésére szedném a vitamint (nyiltgerinc és társai) és emiatt csak az első 77 napban kb az első három hónapban kell csak szedni tovább nem kell hacsak nincs valami nyomós indok. Én ebben mondjuk látok némi logikát de nem zárkózom el a teljes vitamin "megvonástól" sem, egyenlőre két naponta bekapok egyet és meglátjuk. Ha nagyon nő az éhség akkor lehet hogy leállok vele mert a túlevésnek mind a ketten megisszuk a levét nem vagyok én saját magam ellensége.
673. andreasaghy (válaszként erre: 670. - DODICA)
2011. jún. 24. 10:16
Úgy értem hogy szeretném hallani hogy ő miért vállal felelősséget mert annak fényében döntök természetesen én. De mivel tapasztalatlan vagyok szeretem kikérni mások véleményét ahogy a tiéteket is az övét is meg fogom hallgatni. :)
672. Gavrilo1 (válaszként erre: 671. - Nikolett5)
2011. jún. 24. 10:00

Nekem meg valahogy sose nőnek nagyra a babáim bennem. A legnagyobb is 3450 gr volt. Jelena meg 2800. De kint mindent bepótolnak, egy hónap alatt 1.2-1.5 kg híztak általában. Jelcsi majd 4,5 kg volt 4 hetesen.

A férjem meg 5 kg val született, pedig akkoriban nem szedett semmiféle vitamint még senki sem a terhesség alatt. Ez szerintem leginkább az anyuka alkatától függ. Azt olvastam valahol és a szülésznővel is beszélgettünk, hogy leginkább a méhlepény nagyságától függ a baba mérete, és nálam pl. mindegyiknél kicsi volt a méhlepény.

671. Nikolett5 (válaszként erre: 669. - DODICA)
2011. jún. 24. 09:46

:) én is szeretnék, legalább megközelítően ekkora babát szülni. :))

több kutatás is ráfogja a magzatvédő vitaminokra az"óriásbébiket".

igazán, talán, abban az esetben tartanám indokoltnak az anyukákkal való szedetésüket,amikor pl. az anyai alapbetegség miatt várhatóan előre tervezett szülés lesz. Gondolok itt olyanra, hogy van egy szívbetegség, ami miatt nem lehetséges a várandóság teljes kihordása, hanem 35.hét környékén császár. Ez még akkor hallottam amikor a kislányommal feküdtem bent. Egy kismama végig szedett Femibiont és amikor kérdeztem, hogy miért, ő válaszolta, hogy ezért. Az orvosa javasolta, mert koraszülött lesz a pici, hátha nagyobb és erősebb lesz igy. Ezt el tudom fogadni, de ez megint egy speciális eset, változatlanul az a véleményem, hogy egészséges anyukának a kiegyensúlyozott táplálkozáson kívül ninc másra szüksége.

Vagyis van, nyugalomra, hogy az egymásnak ellentmondó, sokszor téves információk között megtalálja azt a békét ami a babának a legszükségesebb :)

670. DODICA (válaszként erre: 666. - Andreasaghy)
2011. jún. 24. 09:08
Erre mondom én azt, ne a doki mondja meg neked, hogy mi legyen a bogyóval, ne az ő, hanem a saját döntésed legyen, hogy szeded, vagy nem!
669. DODICA (válaszként erre: 664. - Nikolett5)
2011. jún. 24. 09:06
Érdekes, nekem az se tűnt fel, hogy a vitamintól nagyobbra nő a baba. Bár, mikor a fiam kibújt 64 centivel, 4780 grammal, akkor mindenki biztosra vette, hogy a vitamin volt az oka. Majd 3 évvel később, teljesen bogyó-mentes várandósság után jött a lányom 60 centivel és 4750 grammal. :)
668. DODICA (válaszként erre: 661. - Andreasaghy)
2011. jún. 24. 09:04

Jól teszed!

A legfontosabb, hogy bízz magadban, az ösztöneidben, saját megérzéseidben, s bátran hallgass a tested jelzéseire! Mindenki más meg nyugodtan mondjon, amit akar...

667. DODICA (válaszként erre: 660. - Andreasaghy)
2011. jún. 24. 09:02

Pontosan, jól látod, hogyan működik a gyógyszerlobbi. :)


Nikolettel értek egyet én is: tök feleslegesnek tartom a magzatvédő vitamint. Kidobott pénz. Ráadásul fene tudja, mit is tartalmaz valójában, tényleg csak azt, ami rá van írva? Másképp kérdezve: tényleg benne van az, amit ráírtak? És az adalékanyagok? A tablettának meg max. 20%-a szívódik fel... Ha már vitamin, akkor mindenképp folyékony halmazállapotút vennék.

Egészséges, kiegyensúlyozott táplálkozás, sok vitamindús zöldség, gyümölcs, ennyi. :)


Bevallom, legelső gyerekkel végig szedtem én is (Maternát - doki mondta, akkor még én is elhittem mindent), majd a másik kettővel a világon semmit (a plusz vasra a legkevésbé sincs szükség!!!) Nem tűnt fel, hogy a legelső babám egészségesebb lett volna a tesóknál. :)

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook