Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha valakinek fáj a foga és nem húzatja ki, mi lesz a következménye? fórum

Ha valakinek fáj a foga és nem húzatja ki, mi lesz a következménye? (tudásbázis kérdés)


1 2
35. ina87
2017. jún. 18. 18:08
fájdalom és gond utána mert nehezen lesz kezelhető
2017. jún. 7. 18:51

sok minden.

állítólag a fogfájás a szem, arcüreg, szív, érrendszeri problémák, nagyon sok mindenre kihat!:(

33. anyone (válaszként erre: 32. - Gabriella_127)
2017. jún. 3. 19:38
Köszönöm a segítséget mindenkinek!
32. Gabriella_127 (válaszként erre: 28. - Anyone)
2017. jún. 2. 23:04

Van egy olyan érzékenység elleni eljárás, aminek a nevét mindjárt bemásolom, ha nincs rossz fog kizárhatóan, a fogérzékenységet csökkenti, megszünteti. Na de nem mindegy doki foglalkozik ezzel. Csak nem tudom mekkora fokú fájdalomnál lehet még alkalmazni.


Kuraray teethmate desensitizer a neve a kezelésnek, másolom mi ez:

"Fogérzékenységet kiválthat hideg/meleg édes/sós inger egyaránt. Az oka legtöbbször az, hogy a dentin felszín szabaddá válik, és a fogbél felé irányítja ezen ingereket. Ha nincs szuvasodás a háttérben, sokszor elég lehet speciális fogkrém használata. Ha mégsem, akkor a fogorvos kezeli az érzékeny területet valamilyen érzékenység csökkentő anyag felvitelével."


Még ez ami eszembe jutott, hogy talán segíthet ha más dolgot nem fedeznek fel kiváltó oknak.

31. Gabriella_127 (válaszként erre: 27. - Hidewatch)
2017. jún. 2. 23:02
Kiszedték, és újra csinálták a gyökértömést. Mivel van 1 kanyar a fogam gyökerén, azt mondta 2 fogorvos is, ha van kanyar, ott bizony beletörhet. Van aki úgy éli le az életét, hogy nem okoz panaszt, van akinek meg érzékenységet csinál.
30. Ikebana3 (válaszként erre: 28. - Anyone)
2017. jún. 2. 21:26

Ez semmiképpen sem igaz. Ha nem húzatod ki és meg akarod mentetni, akkor menj el egy másik fogdokihoz.

Csak a fogínysorvadáskor veszítheted el a fogaidat. De az súlyos betegség és neked egészen biztosan nem az van.

Nézesd meg egy másikkal, aki talán felfedez valamit.

29. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - Anyone)
2017. jún. 2. 21:19
Nem minden fogfájással kell feltétlenül kihúzni a fogat. Fájdalomcsillapítóval ki lehet bírni addig, amíg fogorvoshoz eljutsz. Az pedig lehet, hogy elküld röntgenre és megnézi mitől fáj. Ha be ies van dagadva ír föl gyulladáscsökkentőt és ha le ment a dagadás újból megnéz. Általában ha lyuk van, kitisztítja, próbatömést tesz bele és ha nem fáj akkor a végleges tömés jön. Ha fáj, akkor a gyökérkezelés jön, majd a tömés. Ezeket érdemes végigjárni, mert a legvégső esetben szabad csak kihúzatni. Ugyanis a fogad nem nő ki újból, vigyázni kell rá.
28. anyone (válaszként erre: 26. - Spann)
2017. jún. 2. 21:11
már elmentem, de nem tudtak segíteni...ezért írtsm ko ide a fórumot, sok röntgent csináltak, panoráma kisröngent ,de nem láttak semmit,ami magyarázná...én csak arrs kennék kíváncsi, ha nem húzatom ki a rosszat, akkor annak a következménye lehet, hogyaz összest elvesztem?
27. hidewatch (válaszként erre: 25. - Gabriella_127)
2017. jún. 2. 19:59
És mit csináltak, amikor kiderült, hogy beletört az az izé? hogy szedték ki vagy mi lett?
26. spann (válaszként erre: 1. - Anyone)
2017. jún. 2. 19:24
Elmegy a fogorvoshoz és az majd megmondja.
25. Gabriella_127 (válaszként erre: 5. - Anyone)
2017. jún. 2. 18:45

Nekem is páromnak is volt olyan, hogy gyökérkezelt fogunk fájt. A röntgenen látszódott, neki alul volt tömve, kb a 3/4-de volt csak rendesen tömve a többi része üres volt, újra csinálták neki.

Nekem meg beletört a gyökértisztító tű vagy mi a neve annak a műszernek, világított a fém a gyökér vége felé, az okozta az érzékenységet.

Röntgen, röntgen és röntgen. Az sok mindent elárul mi van ott ami bajt okoz. Vagy más szuvas fogról is átsugározhat fájdalom, de az is látszódik a röntgenen, ha van alászuvasodott fog, vagy fog közökben is gyakori dolog.

24. Gabriella_127 (válaszként erre: 1. - Anyone)
2017. jún. 2. 18:42

Menj csináltass egy fogászati röntgent, ott látszani fog hol van szuvas fog. Ha fáj és nem mész dokihoz, az lehet a vége, hogy ciszta nőhet a gyökércsúcsnál, vagy rá mehet a csont hártyára. Ami aztán feltárást von maga után.

Ne hagyd már annyiban, amilyen gyorsan lehet, vagy amikorra kapsz időpontot menj el és csináltasd meg.

23. anyone (válaszként erre: 22. - 31bc25d879)
2017. jún. 2. 17:29
dejó, akkor neked szerencséd volt, az úgy szokott lenni, elkezd sajogni, és aztán zsibbadni a fogam orrom fejem, de a télen még ekől nem fájtak, azóta megcsinálták a gyanúsakat, de rosszabb lett, röngen is volt
22. 31bc25d879 (válaszként erre: 1. - Anyone)
2017. jún. 2. 15:46

Ha az az igazi, mindent elsöprő kibírhatatlan fogfájás ami már a nyakba, vállba sugárzik és az agyad is szétmegy...nos...azt nem bírod ki és elmész a fogorvoshoz.


Ha csak úgy néha fájdogál akkor is sétálj el egy fogászhoz mert gócként szerepelhet és számos probléma okozója lehet.


Nekem egyszer volt a fent említett kibírhatatlan iszonyú fájdalmam. Este jött rám és csak azért nem mentem el a Szentkirályi utcába, mert tudtam, hogy ott kihúzzák ez pedig ugyan tömött de egészséges fog volt. Bevettem minden fájdalom csillapítót amit itthon találtam + lidocain spray, jegelés, borogatás, házipraktikák, anyámkínja.

Valahogy nagy nehezen elaludtam. Másnap reggel semmi, elillant a fájdalom. De én voltam olyan tompa, hogy a férjem vitt el a fogorvoshoz ahol alig tudtam bemászni a székbe úgy leszedáltam magam a sok gyógyszertől. Csak annyit tudtam mondani, hogy valahol bal felül. Végig kopogtatta, megnézte... semmi. Mondtam, hogy én még egyszer ezt a fájdalmat ki nem bírom, derítse ki mi volt ez és bealudtam a székbe:)

Csináltatott Rtg-t. Ott volt egy hajszálrepedés a tömés mellett. Kicserélte, azóta is meg van az a fogam. Kb. 20 éve volt:)

21. hidewatch (válaszként erre: 18. - Anyone)
2017. jún. 2. 15:04
Az általad leírt fájdalom jellege nekem a fogszabályozásomra emlékeztet, amikor húztak a dróton utána baromira fájt, feszült, volt, hogy az egész felső fogsorom elzsibbadt. Viszont az elmúlt pár nap alatt... Nem lehet, hogy túl szorosra tömte a fogakat? Fogalmam sincs mennyire érnek össze, de nem lehet, hogy befeszül tőle az állkapcsod? Csak tippelgetek, egyszerűen hihetetlen, hogy nem derül ki, hogy mitől fáj... :o
20. Lonna4
2017. jún. 2. 15:00
Fogtündér mérges lesz. Viccen kivül oka van, jobb k8deriteni mi a gond.
19. anyone (válaszként erre: 16. - Hidewatch)
2017. jún. 2. 12:34
folyamatosan fáj, de a nagyon meleget, hideget szelet nem bírja
18. anyone (válaszként erre: 17. - Hidewatch)
2017. jún. 2. 11:52
hidd el a legjobb orvosoknál voltam, van akihez fél év bejutni, de ismerős által sikerült.nem gyulladt az íny, és mégis fáj, semmi nem látszik olyan szépen betömte a nyaki részeket, már mélyen ki voltak kopva, de a tömés óta jobban fáj...az első 8 fogam az jó, de azok is fájnak, zsibbadnak, nem tudok gondolkodni sem normálisan, mert annyira tompít a fájdalom
2017. jún. 2. 11:34

Közben tudána néztem a fognyaki tömésnek, mert nekem ilyen még nem nagyon volt. Az nem lehet, hogy nem lett egyenletes a tömés felszíne, és irritálja az ínyedet? Az ínyed szép világosrózsaszín, vagy inkább sötétrózsaszín/pirosas árnyalatú?


Látod, annyi kérdést teszek fel, neház így messziről találgatni. Én a helyedben elmennék egy másik, ha kell egy harmadik, ha kell egy negyedik dokihoz, hogy mondjanak valamit. De mondom, szerintem neked dentál higiénikus kellene, aki látott már fogíny problémát életében. A fogdokik nagyon rá vannak szűkülve a fogakra, az ínyt leszarják, pedig sok galibát tud okozni...

16. hidewatch (válaszként erre: 15. - Anyone)
2017. jún. 2. 11:29
Milyen jellegű a fájdalom? Folyamatosan fáj, vagy valami hatására pl. hideg/meleg/édes? Vagy amikor ráharapsz? Felébredsz rá éjjel (konkrétan arra gondolok, hogy álmodból felébreszt-e a fájdalom, nem arra, hogy nem tudsz elaludni)?
15. anyone (válaszként erre: 14. - Cucicsillag)
2017. jún. 2. 04:43
de hogyan rendezte el? én már túl vagyok a kezeléseken, egyik nagyőrlőt gyökérkezelték, és mégis fáj,a másikat is betömték, de nem gyökérkezelték, mégis fáj, és szépen a többi fogra is terjedt a fájdalom, azt modták fognyakakat kell betömni, betömték, és nagyon szép, de mégjobban fáj már az összes...már majd megbolondulok, mert a kezelések csak rontottak...
14. Cucicsillag (válaszként erre: 13. - Hidewatch)
2017. jún. 1. 23:10

Tok egyetertek.

Nekem volt anno,hgy egy nagyorlommel fel evig szenvedtem-ahgy belekerult a vegleges tomes ,bedurrant... Es ezt kethetente /habonta eljatszottuk... Aztan egy masik doki elsore elrendezte, azota is minden oke!

13. hidewatch (válaszként erre: 12. - Anyone)
2017. jún. 1. 23:06
Hát ha mindegyik fáj, akkor szerintem nagyon esélyes, hogy az ínyeddel van a probléma. Keress egy olyan szakembert, akinek van dentál higiénikus végzettsége, hátha segít. Nem akarom elhinni, hogy valakinek a 21. században fájdalommal kell élnie, biztosan van a problémádra megoldás, csak hozzáértő szakember kérdése. Remélem megtalálod az okot, és a kezelést!
12. anyone
2017. jún. 1. 22:30
köszi a válszokat, mióta betömettem a fognyakakat azóta fáj mégjobban az összes , ami még épp az is.
11. hidewatch (válaszként erre: 10. - Anyone)
2017. jún. 1. 22:27
Szerintem ha semmi sem látszik a röntgenen (jó minőségű? éles? panoráma?), akkor esélyesnek tartom a fogínygyulladást. Egyszer elmentem a fogorvoshoz, mert annyira fájt fogam, hogy azt hittem ki kell húzni, de kiderült, hogy "csak" fogínygyulladás. Nekem annyira fájt, hogy volt, hogy alig tudtam elaludni. Szokott vérezni az ínyed fogmosáskor? Szoktál fogselymezni? Ha nem segít semmi, tegyél egy próbát, de nagyon kitartónak kell lenni, ha tényleg ínygyulladásod van, akkor annak idő kell mire helyrejön: szóval alapos fogmosás, egy vékony fogközkefével való fogköztakarítás, és végül fogselyem. A fogselymet úgy kell használni, hogy rátekered a két mutató vagy a két középső ujjadra a két végén, bevezeted a fogközbe, le az íny alá, és lassan, de erőteljesen, mintha le akarnád borotválni a fogad felszínét, lehúzod, egy fogközben 2x, mert mind a két fog adott oldalánál meg kel csinálni. Ezt a borotválós mozdulatot erősen kell csinálni, annyira, hogy egy pici pattanó hangot adjon a feszes fogselyem, amikor leér a fogról. Na amikor mindezek a lépések megvoltak, akkor a fogközökbe nyomkodj egy GengiGel nevű gélt, amit sztem gyógyszertárban lehet kapni. Legjobb, ha ezt reggel és este megcsinálod, de szerintem már azzal javulhat, ha csak este, alvás előtt. Viszont nem tudom mennyire és hogyan fáj neked. A tömés magasságát vizsgálta a doki?
10. anyone (válaszként erre: 6. - Hidewatch)
2017. jún. 1. 22:10
köszi a választ, de épp az a baj, h semmi sem látszik a röntgenen
9. anyone (válaszként erre: 8. - Dominós)
2017. jún. 1. 22:06
akkor nekem azu összes meghal :(
2017. jún. 1. 21:52
meghal
2017. jún. 1. 21:40

Ja azt elfelejtettem mondani, hogy a rosszul gyökérkezelt fog gyökerén nagy esély van góc kialakulására (tapasztalatom szerint 80-90%, csak az a kérdés, hogy mikor, mert általában nem azonnal következik be, sőt, inkább jóval később, van, hogy csak pl. 10 év múlva). Az viszont tény, hogy egy átlagos góc egy gyökérkezelt fognál nem szokott igazán fájni, bár ezt inkább tapasztalatból mondom, mert pont az szokott a probléma lenni, hogy későn veszik észre, amikor már másféle tünetet okoz (pl. hajhullás, fáradékonyság, megmagyarázhatatlan

szívdobogás, stb.), és elküldik a pácienst góckeresésre. Ezért érdemes 2-3 évente egy panoráma röntgent csináltatni.


És jobbulást!

6. hidewatch (válaszként erre: 5. - Anyone)
2017. jún. 1. 21:33

Elmenni egy másik (technikailag felszerelt rendelőben dolgozó) orvoshoz, csináltatni róla egy db röntgent, és megnézetni, hogy rendesen lett-e megcsinálva a gyökérkezelés, vagy csak amolyan ímmel-ámmal (pl. a fog gyökerének hosszának csupán 80-áig), ahogy az általam eddig megismert fogorvosok 70%-a csinálta. Ha az előző gyökérkezelés szarul sikerült, akkor újra gyökérkezeltetni, és a legjobb, ha utólag is készül róla röntgent, amin majd látszik az elsőhöz képest teljes mértékben elvégzett gyökérkezelés. Ha mindez nem áll fenn (mondjuk arról ne is beszéljünk, hogy hány fogorvos nem képes egy gócot felfedezni egy röntgenen), akkor érdemes megnézetni, hogy nincs-e kiterjedt (több fogat körbeölelő) fogínygyuladás, ez okozhat olyan fájdalmat, amire azt hiszed, hogy a fogad fáj. Ha ez is negatív, akkor érdemes megnézetni a harapást ilyen színező papírral, nehogy az legyen, hogy túl magasra csinálta a fogorvos a tömést, és megerőltetődik a fog. Ha fogorvos lennék, így járnék el :) Húzatni maximum azután engedném, hogy ezeken végigmentünk, és VILÁGOSAN LÁTSZIK a nagyméretű góc a fogam gyökerén, ami antibiotikumos kezelés

+ újragyökérkezelés után sem csökken, vagy szűnik meg.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook