Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha tortát sütök, a piskótatészta ha sül, mindig felpúposodik a közepe, nem szép egyenletes, miért? Mit rontok el? fórum

Ha tortát sütök, a piskótatészta ha sül, mindig felpúposodik a közepe, nem szép egyenletes, miért? Mit rontok el? (tudásbázis kérdés)


13. ilcsi50 (válaszként erre: 1. - Xbernyx)
2010. máj. 6. 14:25
Valószínű nem keverted össze alaposan a sütőport a liszttel,mielőtt a keverékhez adtad.
12. szanád (válaszként erre: 10. - Xbernyx)
2010. máj. 5. 18:37

egészen pontosan a cukrászik nem is kenegetik a formát ..tulajdomképpen tök felesleges

A tortakarika alját egy spéci csomagolási technikával körbeburkoljuk hogy ne essen le a papír.

bele a tepsibe , majd ebbe beleöntjük a piskótát...a tortakarikába nem tudod megcsinálni azt hogy a szélére vagy a közepébe több piskótát tegyél.,mert sülés közben kiegyenlítődik...

az a jó ha szépen felpúposodik, majd ahogy már írtam lentebb eljárni , lehúzni róla a papírt és kihűlni hagyni.

Az hogy levágjuk a púpot ,meg ilyenk az rossz..megoldás...

2010. máj. 5. 17:48

Nekem soha nem púposodik fel, mindig kikenem a formát vajjal....

Oda kell figyelni, hogy amikor öntöd a formába, a széleire több jusson és középre egész vékony massza kerüljön. Szerintem ez a trükkje.

2010. máj. 5. 17:45
de akkor hogy letezik hogy ugyanaz a recept mint a nagymamae,,neki szep,nekem pupos,en is csak az aljat szoktam bekenni,es kilisztezni,,azoldalat nem,,
2010. máj. 5. 17:44
koszike megprobalom,,akkor a lisztes trukkot..
8. szanád (válaszként erre: 7. - Pné Veronika)
2010. máj. 5. 17:40
felpúposodik mindenképpen , én nem kenegetem a formát és felpúposodik ,teljesen normális ...de a lentebb említett modszerrel szép egyenes lesz..
2010. máj. 5. 17:38
Ha a forma oldalát is bekenitek vajjal, akkor felpúposodik.
2010. máj. 5. 17:38
Amikor kiveszed akkor egy picit leszórod liszttel ,majd lefordítod és pár percig úgy hagyod, majd utána visszafordítod és az oldalára teszed és hagyod kihűlni...
2010. máj. 5. 17:37
de nem tudom miert jon fel a kozepe,,vagy normalis???neked is felpuposodik??vagy nem jo homersekletre teszem be??'nagymamnak mindig szep,,nekem nem(((((de masfajta teszta sem,,,,,,,sem a sacher nem volt egyenes,,az is felpuposodik,,,
4. MoncsiMama (válaszként erre: 2. - Triniti1020)
2010. máj. 5. 17:37
jó trükk:)
2010. máj. 5. 17:37

engem is érdekelne,nekem is mindig ilyen,akárhogyan simitgatom.

Arra gondoltam,hogy nem keverem elég ideig és a sütőpor rossz helyre kerül?:(

2010. máj. 5. 17:36
Vagy vágd le a puklit róla, vagy fordítsd meg és az alja lesz a teteje, ami szép lapos.
2010. máj. 5. 17:35
Ha tortat sutok, a piskota teszta ha sul, minidg felpuposodik a kozepel, , , nem szep egyenletes, , miert?mit rontok el?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook