Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha sokat zsibbadnak a végtagjaim, az mit jelent? fórum

Ha sokat zsibbadnak a végtagjaim, az mit jelent? (tudásbázis kérdés)


2011. szept. 12. 22:58

már félig kihalt ez a fórum, de azért leírom mi lehet még:)

bár azóta már lehet kiderült..

nekem is dettó ez van, mióta mellékpajzsmirigyelégtelenségem van...

jó ki szó mi?

ennyire nem élvezetes sajna, mint amilyen hosszú..

szóval a lényeg, hogy az izmok működéséhez kálciumra van szükség, és ha kevés kálcium van a szervezetedben és izommunkát kell végezned, vagy alszol, és ellazulnak az izmaid, akkor a legrosszabb vérkeringésű részeken zsibbadást érzel.. (nekem pl.arc, száj, orr, kézujjak, lábujjak) olyan érzés, mintha elfeküdted volna.. de ez vezetés közben pl. lehetetlen... (tisztelet a kivételnek:)

Szóval én ezt odáig fejlesztettem, hogy ha leülök a wc-re, és emiatt elnyomódnak az erek a lábamban, akkor nem tudok felkelni, mert egy pisi ideje alatt totális érzéstelenítésig zsibbad mindkét lábam...

tehát ha már vérvételre mész a dokihoz, mindenképp csináltass egy kálciumkontrollt.

Egyébként a változó korban gyakori a vitaminhiány, főleg a kálcium, ettől lesznek hosszútávon az idősebbek csontritkulásosak...

2011. aug. 3. 13:07
Köszike ! akkor elballagok az orvos orvosovicshoz hátha életben tud tartani még egy kicsit. :)
2011. aug. 2. 20:41
A kezdődő cukorbetegségnek is lehet tünete, éppen most mélyedtem el a témában :(
2011. aug. 2. 18:08
ha a lábad zsibbad járáskor, az érszűkület miatt is lehet, egyébként gerinc, ahogy már írták
2011. aug. 2. 17:59

Szia! Tudomásom szerint a végtagi zsibbadésok elsődleges oka a gerinc vonalán keresendő, a csigolyák helyzetében, vagy állapotát illetően! Idegvégződések nyomás alatt, stb.


De természetesen más okai is lehetnek. Az agyi vérellátás zavara is okozhatja. Ne találgass, menj el minél előbb orvoshoz, bár azok sem mindanhatóak, de a diagnosztikában alapvetően jó a nyugati orvostársadalom. A gyóyításban - véleményem szerint - már nem minden esetben és nem annyira. Jobbulást!

2011. aug. 2. 17:18
22 éve ülök az autóban reggeltől estig, meghíztam ,zsibbadok és szörnyen nézek -érzem magam...Valaki mentsen meg!!:O
18. bizsu67 (válaszként erre: 16. - Kissuta)
2011. aug. 2. 17:16

hát persze hogy kiváncsivagyok...

és ha végre elő kerül a 3 hetes szabiáról az orvos még el is megyek hozzá! Éa tuti hogy itthon azt fogom mondani hogy sajnos vellneszelnem kell minden hétvégén a barátnőimmel...

2011. aug. 2. 17:14

Nem a súly okozza de nem is használ neki!!Elküldtek egy gyógytornászhoz aki 3000 ért megmutatta hogy tudom karban tartani magam!!!

Fej hátra mozdítása úgy hogy a test egy helyben marad ezt 10 szer óránként!!ha nem felejted el akkor 1 hét után érzed a hatását!!!Megmentette az életem!!Minden napom a zsibbadásról szólt!!Borzasztó volt!!!Ez csak egy próba mert nem biztos hogy neked is ez van!!!MR után mentem a gyógytornászhoz!!

2011. aug. 2. 17:07
Kivizsgáltattam 80 ezer forintomba került és a csigolyám a nyakamban össze van nőve!!Pontosabban a 4.és az 5.néha becsípődött az ideg de megmutatták hogy tudom onnan kiszedni azóta nincs kéz zsibbadásom!!Régen bició közben és vezetés kor is!! néha fájt is nagyon idegesített!ha kíváncsi vagy rá jelezz!!
15. bizsu67 (válaszként erre: 13. - Kissuta)
2011. aug. 2. 17:04
és milett...
14. bizsu67 (válaszként erre: 12. - C95c921ae7)
2011. aug. 2. 17:03
A súlyfelesleg ?..
13. Kissuta (válaszként erre: 4. - Bizsu67)
2011. aug. 2. 17:02
szia nekem pont ez volt ami neked
12. c95c921ae7 (válaszként erre: 10. - Bizsu67)
2011. aug. 2. 17:02
Dehogy:) Az ilyen kérdésekkel vigyázni kell, mert tuti megírja vki, hogy halálos beteg vagy. :) Lehet, hogy semmi bajod, csak keveset iszol, ki vagy merülve testileg, vagy idegileg, de persze bármi lehet. A háziorvost azért nem árt meglátogatni.
11. bizsu67 (válaszként erre: 9. - 378a8e16b7)
2011. aug. 2. 17:00
nem
2011. aug. 2. 16:59
Szóval válasszak virágokat...
2011. aug. 2. 16:58

menj el ideggyógyászatra....háziorvos adhat beutalót és ott megvizsgálnak.


de sok mindentől lehet...a legalapvetőbb, hogy szedsz-e pl:fogamzásgátlót.

2011. aug. 2. 16:58

egyik rokonnál így kezdődött a sclerozis multiplex :((

érdemes kivizsgáltatni!

2011. aug. 2. 16:58
vizsgáltasd ki magad, keringési zavar lehet
2011. aug. 2. 16:58
akkor nagy valószínűséggel a keringéseddel lesz gond.
2011. aug. 2. 16:57
infarktust kaphatok?
2011. aug. 2. 16:56
Többnyire este szokott, v arra ébredek pedig nem fekszem rajta , de volt hogy bicajozás közben is éreztem....
2011. aug. 2. 16:56
sérv,és ahogy előttem írták.
2011. aug. 2. 16:55
keringési zavar
2011. aug. 2. 16:55
Ha sokat zsibbadnak a végtagjaim, az mit jelent (azonkivül h elfeküdtem) :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook