Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Azok az idézetek, amelyek sokat jelentenek számunkra fórum

Azok az idézetek, amelyek sokat jelentenek számunkra (beszélgetős fórum)

1 2
2013. ápr. 27. 09:50

"Légy jó mindhalálig!"


M. Zs.

2013. ápr. 27. 05:18
"Ki-ki saját magának az ördöge, és saját maga csinál az életéből poklot." Oscar Wilde
40. grizus
2013. ápr. 27. 05:04

Általában, fogadjon meg egy jótanácsot, Margarita Nyikolajevna: soha semmitől se féljen! Semmi értelme.


Bulgakov: A Mester és Margarita

2013. ápr. 25. 19:42

Weöres Sándor írta:


Alattad a Föld.

Fölötted az Ég.


Benned a létra.

2012. szept. 16. 01:51

Telihold fényével lágyan átkarolt,

Gyöngéd mosollyal titkon rám hajolt,

Csókja, a szerelem csókja volt.

Majd ott, ég-föld között,

Holdtündér alakba öltözött,

S lényed örökre szívembe költözött..

2011. júl. 30. 09:13

Amikor még egész pici voltál, egy puszival jobbá tudtam tenni számodra a világot. Vagy egy kanálnyi orvossággal. Meg tudtam javítani olyasmit is, amin még a puszi sem segíthetett - ragasztóval és szalaggal, tűvel és cérnával, kapcsokkal és madzagokkal. A felnőttdolgok meghaladják a képességeimet. Azt kívánom, bárcsak lenne olyan varázserőm, amivel helyre tehetném az ilyesmit is. De nem tehetek mást, mint hogy itt vagyok. Mindig itt leszek...


(Pam Brown)

2011. ápr. 19. 10:52
"Az ember elfuthat valaki elől, akitől fél, és megpróbálhatja legyőzni azt, akit gyűlöl. (...) Ám ha végtelenül szereted azt, aki végezni készül veled, nem marad választásod. Hogyan menekülhetnél meg tőle, hogyan küzdhetnél ellene, amikor azzal ártasz a szeretett lénynek? Ha nincs más, amit Őneki adhatsz, mint az életed, hogyan foszthatnád meg tőle?"
2010. dec. 13. 20:59
„A sors akkor állít minket nagy döntések elő, amikor a legkevésbé sem számítunk rá. Ilyenkor derül ki, elég bátrak vagyunk-e, hogy megváltoztassuk az életünket. Ilyenkor nem tehetünk úgy, mintha mi sem történt volna, és nem hivatkozhatunk arra, hogy még nem vagyunk felkészülve a döntésre. A próba nem vár. Az élet nem néz hátra."
2010. dec. 2. 22:10
Nincs annál rosszabb, mikor azt érzed, hogy nem voltál elég jó annak, aki neked az egész világot jelentette..
2010. nov. 12. 13:06

"Ez nem regény. Nem is elbeszélés. Ez egy történet. (...) Mondhatnánk, hogy szerelmi történet. De ha csupán az volna, nem érné meg elmondani. Szerepel benne vágy és fajdalom, mindkettőről tudjuk, mi fan terem, még sincs rá igazi szavunk. (...) Minden történetnek zenéje van. Ennek fehér zenéje. Ez fontos, mert a fehér zene különös muzsika, időnkint zavarba ejtő: halkan szól, és lassan kell táncolni rá. Ha jól játsszák, olyan, mintha a csönd szólna, s akik szépen táncolják, úgy tűnik, meg sem mozdulnak. Átkozottul nehéz a fehér muzsika."

Alessandro Baricco

2010. nov. 4. 10:09
A szerelem olyan, mint egy kád forró víz - nyakig elmerülsz benne, aztán szép lassan kihűl.
2010. okt. 5. 15:14
"Ha valakinek nem tudtam megbocsátani, az mindig számomra volt kellemetlen. Nagyon kellemetlen. Olyan karmos érzéseket hurcoltam magamban, melyek elsősorban engem sebeztek. Az én lelkemet mérgezték meg, s állandóan kizökkentettek a nyugalomból. Nem kellemes haragban, sértettségben, tompa bosszúvágyban, bármiféle fojtott indulatok tüzében élni."
2010. szept. 13. 17:15
"Elmúlt, mint száz más pillanat, de tudjuk mégis múlhatatlan, mert szívek őrzik, nem szavak."
2010. szept. 13. 17:14
Soha ne mondd,hogy soha!!!!!
2010. szept. 13. 17:10
Az élet olyan üres és semmit érő, akár a partra sodródott kagylóhéj.
2010. aug. 6. 13:32

- Mi van az olyan dolgokkal, amiket képtelen vagyok megbocsátani?

- Akkor bocsáss meg magadnak, amiért nem vagy képes rá. És a megbocsátás megbocsátást szül.

2010. aug. 4. 05:52

Ne gondolkodjon hosszú távban. Csak vacsoráig vagy lefekvésig. Behatárolt időintervallumok, feladatok és örömök. Menekvések.

(Philip Kindred Dick)

2010. aug. 3. 15:07

Az alapvető hiba, amit a férfiak elkövetnek, hogy azt hiszik, a nők az évek folyamán nem fognak változni. Ez nagyon nagy baklövés. A nők a hormonok miatt minden 10 évben megváltoznak, és - mondhatni - valaki mássá válnak. A nők nagy hibája, hogy azt gondolják, majd ők meg tudják változtatni a szeretett férfit. Úgy vélik, a rossz tulajdonságok az évek folyamán elmúlnak majd, sikerül az illetőt formálniuk. Nos, a férfiak nem változnak. Idővel kövérebbek lesznek, megritkul a hajuk, de ennél több változást nemigen szabad elvárni tőlük. Így mindkét fél téved a másikról alkotott elképzelésében.

Allan Pease

24. huhha
2010. júl. 28. 17:21
Nem kívánok ragyogást, pénzt, dicsőséget. Csak egy tűzhelyet kívánok. Hívó lámpafényt,meleget azoknak akiket szeretek. Egy darab kenyeret, csendet, pár halk szót, jó könyvet, és kevés embert. De az aztán Ember legyen! /Fekete István/
2010. júl. 23. 05:48

Az életben néha előfordul, hogy beleesünk egy-egy gödörbe, amiből nem tudunk egyedül kimászni. Erre vannak a barátok meg a család. Hogy segítsenek. De csak akkor tudnak segíteni, ha szólsz nekik, hogy ott ülsz a gödör alján.

(Meg Cabot)

2010. júl. 22. 22:02
“Célozd meg a Holdat! Még ha elhibázod is, a csillagok közt landolsz.” (Les Brown)
2010. júl. 22. 22:00

“Az élet folyamatos tanulás, és az egyik tantárgy, amit meg kell tanulnunk: az emberi kapcsolatok. A világegyetem adja fel a leckéket. Ha nem tanulunk meg egy leckét, akkor azt újra feladja nekünk. Néha osztályt ismétlünk ugyanazzal a személlyel, néha pedig egy új emberrel, de a régi problémával.”

(Andrew Matthews)

2010. júl. 22. 21:59
„A gyerekek nem a tündérmesékből tudják meg, hogy a sárkányok léteznek. A gyerekek már tudják, hogy a sárkányok léteznek. A tündérmesékből azt tanulják meg, hogy le lehet őket győzni." (G.K. Chesterton)
2010. júl. 22. 21:59
“Megtanultam, hogy mindenki a hegytetőn akar élni, anélkül hogy tudná, hogy a boldogság a meredély megmászásában rejlik.” (Wass Albert)
2010. júl. 22. 21:58

Nagy kedvenc:


"Az élet nem arról szól,hogy várjuk a vihar elvonulását,

hanem arról,hogy megtanuljuk,hogyan kell táncolni az esőben...."

2010. júl. 22. 21:54

"... az élet gyakran egy álom, és néha egy álom maga az élet.... "

Gróf Almásy László

2010. júl. 22. 19:20

"Egy idő után megtanulod a finom különbségtételt a kézfogás és az önfeladás között,

És megtanulod, hogy a vonzalom nem azonos a szerelemmel és a társaság a biztonsággal,

És kezded megérteni, hogy a csók nem pecsét és a bók nem esküszó,

És hozzászoksz, hogy emelt fővel és nyitott szemmel fogadd a vereséget,

a felnőtt méltóságával, nem pedig a gyermek kétségbeesésével,

És belejössz, hogy minden tervedet a mára alapozd, mert a holnap talaja túl ingatag ehhez.

Egy idő után kitapasztalod, hogy még a napsugár is éget, ha túl sokáig ér.

Műveld hát saját kertecskédet, magad ékesítsd fel lelkedet,

nem mástól várd, hogy virágot hozzon neked.

És megtanulod, hogy valóban sokat kibírsz; Hogy valóban erős vagy. És valóban értékes." Veronika A. Shoffstall

15. manul
2010. júl. 22. 19:05

"Szólj, gondolj, tégy jót s minden szó, gondolat és tett

Tiszta tükörként fog visszamosolyogni Rád!"


Wörösmarty Mihály

2010. júl. 22. 19:01

' Most valósággá válik minden édes remény,

Mely ott ég a szívünk rejtekén.

Az élet tárt karokkal vár,

Hogy szép lesz-e, csupán rajtunk áll. ´

Antoine de Saint-Exupéry

2010. júl. 22. 19:00

A siker titka, hogy megtanuld, hogyan használd fel a fájdalmat és az örömöt ahelyett, hogy a fájdalom és az öröm használna ki téged. Ha ezt megtanulod, te tartod kézben az életedet, ha elmulasztod, kiszolgáltatod magad az életnek.

(Anthony Robbins)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook