Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha sokáig vajúdik valaki, lehet baja a babának? fórum

Ha sokáig vajúdik valaki, lehet baja a babának? (tudásbázis kérdés)


17. Klauka_ (válaszként erre: 14. - Panna9191)
2017. márc. 5. 14:05

9 óra szenvedés szerintem még belefér, a magzatviz elfolyás után 27 óra sem vészes sztem, ugye a fertőzés veszély miatt mondjak hogy 24 órán belül meg kell születnie. De erről nem volt szó nalatok, ha jól gondolom. Az meg hogy vákuum lett a vége, gondolom elfaradtál vagy szűkös volt a hely.... de ebbol sem adódott probléma, igaz?

Szerintem ne aggódj, a masodik egyebkent is könnyebben, gyorsabban jon általában, meg mar az elsőszülötted előkészítette a terepet.

Mennyi idős terhes vagy?

16. 5236d12e25 (válaszként erre: 14. - Panna9191)
2017. márc. 4. 19:28
Nekünk is a nyakán volt a zsínór. Nem a te hibád ez.
2017. márc. 3. 15:39
Nekem azt mondták, az az uh-n nem látszik, ha a nyaka körül van a köldökzsinór. Így akár régóta is rajt lehetett.
2017. márc. 3. 13:42

Köszönöm a valaszaitokat! Ugy értettem a magzatviz elfolyastol míg megszületett a kislányom az volt 27 ora ebből az igazán szenvedés 9 ora volt kb. Közbe forgattak,massziroztak,ehettem is,guggoltam es hogy nem ez miatt csavarodott ra a Kislanyomra a köldökzsinór? Nagyon halas vagyok hogy megmentették de ha nem hagytak volna igy szenvedni akkor lehet nem is kellett volna vákuum???

Azert foglalkoztat mert a pocaklakomat is ott fogom megszülni...

2017. márc. 2. 09:06

Lehet, hogy ez a természet rendje. De az is a természet rendje, hogy ha nem megy a szülés, akkor anya-baba meghal. Amióta van orvoslás, kevesebb a haláleset, nem hiába nőtt igy megy a népesség a régi időkhöz képest.

Sajnos be kell látni, hogy vannak nők, akik ha megszakadnak sem tudnak megszülni egy babát. Farfekvés, köldökzsinór, anyával problémák, stb. Én azóta nem hiszek abban, hogy természet rendje, amióta császárom volt. Mert ezek szerint az én és a babám sorsa az lett volna, hogy távozzunk erről a világról.

2017. márc. 2. 08:34

Engem indítottak toxémia miatt, az egész terhességem nehéz teli komplikációval telt.

7 órát vajúdtam, gyorsan tágultam, de még is sürgősségi császárral lett befejezve,fájdalomcsillapítást nem kértem vajúdás alatt, de nem is kaphattam volna kislányom miatt.

Az orvosom egyben család nagyon jó barátja, a természetes szülés és a gátvédelem híve hipnózisban.

Végtelenül hálás voltam neki, hogy megpróbálhattuk a természetes szülést a sok komplikáció ellenére, ő egyébként is úgy van meg kell próbálni mindenképp, hisz ez a természet rendje,de nem habozik ha gond van, még ha sajnos nem is jött össze.

Nagyon nehezen épültem fel a császár után lelkileg, fizikailag is.

2017. márc. 2. 06:58

Akkor nekem szerencsém volt.Az én dokim azt mondta,ha nincs megfelelő tágulás x időn belül,akkor császár.Nyilván nem akart kockáztatni.Hát én sem.Plusz azt mondta,hogy a sokáig tartó vajúdás után még egy császár is...az bizony kimerítő.

Így már másnap reggel szinte "futottam".Igaz,mint egy pingvin,de még anyós is rácsodálkozott,hogy ez nekem milyen jól megy egy 4kilós gyerek után.

2017. márc. 1. 23:03

Bár nincs a fájdalomcsillapítóval tapasztalatom, de szerintem semmit nem ér, pláne akkor nem, ha nyomják az emberbe az oxitocint.


Nekem volt császárom, és komplikációm is. Ha valaki, hát én tudom, hogy sokkal jobb a természetes szülés. Elég volt látni azt a szobatársam, aki hüvelyi úton szült. Lehet megszenvedi az ember, de utána minden elmúlik (max a gát fáj egy ideig ha átvágják). És bár tolófájásom nem volt, de oxival toldott rohadt erős fájásaim voltak, de mivel van közte szünet, kibírható. A fogfájásom jobban fájt.


Viszont van egy határ, aminél tovább nem kellene az anyát kínlódni hagyni. 27 óra az rengeteg.

9. panna9191 (válaszként erre: 8. - 5236d12e25)
2017. márc. 1. 22:54

Nem adtak! Azt mondtak mar itt a vége mindjárt

es mosolyogva elment mindezt el viseltem es meg ajándékokat is vittünk mert pénzt nem fogadnak el

De most gondolkozom hogy lehet miattuk voltunk veszélyben? Mert ennyi ideig hagytak szenvedni?

8. 5236d12e25 (válaszként erre: 3. - Panna9191)
2017. márc. 1. 22:49

A császár minden esetben életmentő mind a baba mind a mama számára. (kellene lennie mert van pár hülye aki azt hiszi ez a könnyebb út és maga kéri és persze ehhez van pár orvos is aki asszisztál jó pénzért)

A vajúdás természetes folyamat. A császár pedig beavatkozás, a császár akárhonnan is nézed, egy nagy hasi műtét rengeteg komplikációval járhat, egyáltalán nem jobb semmivel sem mint a hüvelyi szülés, sőt- én már egyáltalán nem vagyok ugyan olyan mint császár előtt.

Akinek kicsi a fájdalomküszöbe kérhet fájdalomcsillapítást.

2017. márc. 1. 22:42

Akkor ha én 27 órát vajudtam es a

Kislányom vakuummal es rátekeredett köldökzsinórral született akkor valószínű ezért volt ja es a

Szülésznő forgatott is oldalra jobbra balra tornaztatott? Akkor van okom Reni a második babammal :( :(

2017. márc. 1. 22:31
lehet
5. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Panna9191)
2017. márc. 1. 22:24

Azért,mert nem feltétlen veszélyezteti a babát a hosszabb vajúdás. Figyelik közben az anyát és a babát is. Ha valami baj van, közbeavatkoznak.

Persze, néha rossz döntések is születnek.

Nagy mázli kell ehhez is.

4. floracska (válaszként erre: 3. - Panna9191)
2017. márc. 1. 22:21
Vagy azért, mert császár ellenesek, vagy azért, mert nem tömjük tele a zsebüket pénzzel.
2017. márc. 1. 22:09
De ha ezt az orvosok is tudjak miért hagyjak az anyát szenvedni?
2017. márc. 1. 22:06
lehet
2017. márc. 1. 22:05
Arra gondolok hogy szivhang leesik,köldökzsinór a nyakán ezek mind lehetnek attól hogy az anya sokáig vajudik gyorsító meg mindenféle gyógyszer nélkül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook