Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy 8 hónapos babának miket lehet adni enni? fórum

Egy 8 hónapos babának miket lehet adni enni? (tudásbázis kérdés)


1 2
48. AnciPanci (válaszként erre: 47. - Lizi34)
2008. dec. 20. 13:48
IGEN! Az én kisfiam imádja rágcsálni! Nyugodtan adjál neki!
47. lizi34
2008. dec. 20. 12:30
sziasztok!Kölesgolyót lehet adni a babának?kösz a választ
46. borbelya (válaszként erre: 44. - Kriszti76)
2008. júl. 28. 15:44
Hát ezen teljesen kiakadtam. Inkább vegyem a bolti mürmülét, mint a oiacon a répát. Na nem viccelj már, ekkora baromságot még nem hallottam!
45. dus
2008. júl. 6. 23:44

Én szinte minden zöldséget és gyümölcsöt adtam neki (babot, káposztát és gombát nem, apró magvasokat is kihagytam), ami ilyen idősen adható. A húsokat is végi mentünk, eleinte turmixolva, aztán csak megtörve. Édesség gyanánt háztartási kekszet adtam neki, esetleg azt reszelve és valamilyen gyümölccsel keverve. 8 hónaposan kapott először gyümölcs joghurtot (ami krémes, gyümi darab nélküli), semmi baja nem volt tőle.

Üveges bébi ételt még nem kapott, nem is fog. Szerintem a friss hozzávalókból készült ételek sokkal finomabbak, mint a gyár által összekutyult (számomra) ízetlen bébiételek. De ez csak az én véleményem!

44. Kriszti76 (válaszként erre: 2. - Pruntyi)
2008. júl. 5. 23:53

Sziasztok!


3 gyerkőc anyukája vagyok, legapróbbam 6 hós, legnagyobbik 9 éves. Kb 9-8 évvel ezelőtt történt több tragédia kisbabákkal, a bolti sárgarépa magas nitrit s egyéb felgyülemlett méreganyagai miatt meghaltak...

Szóval, amíg a Nagyi kertjében saját termesztésű sárgarépa nem lesz, addig a lehető legjobb a kész bébiétel.

2008. márc. 12. 07:51
Nekem még nincs saját gyerekem, most várom, de a barátnőm kisfiát gyakorlatilag szinte én neveltem fel. Ha már nem szopizik egyáltalán a picur, lehet próbálkozni az üveges bébiételekkel, azokon rajta van az is, mikortól ajánlott. Általában szeretik a gyerekek. De én adtam szinte mindent, amit a család evett, nem főztünk soha fűszeresen. Mindenféle főzeléket, nem csak turmixolva, de a levesből a répát, zöldségeket összenyomva villával, rá egy kis leves, kapott mindenféle gyümölcsöt is. De ha még szopizik is néha, az az igazi!
2008. márc. 5. 12:55

Érdemes lekérni a cégek mintáit is, abban vannak tájékoztatók, bevásárlást segítő füzetecskék. Ilyet küldött nekem a Kecskeméti, a Hipp és a Humana is. Én még a kórházban kaptam egy ajándékcsomagot és mindent beküldtem, amiért járt valami kis ajándék. Még a Libero és a Pempers is küldött valamit.:-))

De a weboldalukon is ott van. Én a babakajákban csak azt nem vettem meg, amiben tej van. Pl. sütőtök a Kecskemétitől.

2008. márc. 5. 00:12
Anyatej, tápszer! +jók az üveges bébiételek(direkt kisbabáknak készítették- jobb, mint kisérletezgetni), persze mellette reszelt alma, sárgarépa, banán, sütőtök
40. f9a0a36712 (válaszként erre: 37. - Kostyi79)
2008. márc. 4. 17:21

Azt én sem vágom. Talán mert "divatos" kifejezés a gluténmentes.:-DD

Én 3.5 hónaposan kóstoltattam. Nem hozzátápláltam, csak megnyalattam vele az almát, egy kis kanálka ez-az amaz. 4 hónaposan elkezdtem a hozzátáplálást. Bár én nem tudtam szoptatni, hamar elment a tejem.

2008. márc. 4. 17:20
Bocs, most mennem kell, majd este még benézek.
2008. márc. 4. 17:18
Persze nem húsokkal kezdik, hanem párolt zöldségekkel, gyümölcsökkel, puffasztott rízzsel, stb.
37. kostyi79 (válaszként erre: 36. - F9a0a36712)
2008. márc. 4. 17:16

Miért tartanak glutén mentes diétát Magyarországon? Ezt nem értem. Ha lisztérzékeny, az persze érthető. De ha nem?

Itt csak akkor tartják, ha hat hónapnál korábban kezdik el a hozzátáplálást. (Ált. 4 hónapos korban elkezdik.)

36. f9a0a36712 (válaszként erre: 34. - Kostyi79)
2008. márc. 4. 16:55
Azt szét tudják trutyózni a nyálukkal, az egy másik kategória. Én egész húsokra gondoltam. A kiflivel én vártam, mivel glutén.
2008. márc. 4. 16:53
De hogy legyen valami poén a hozzátáplálás kapcsán, én a következő könyvet vettem alapul: Amanda Grandt (angol tv-s és rádiós nőci) Egészséges babakonyha. Ebben is van némi túlzás, de alapjában véve bejött.
2008. márc. 4. 16:53
A finger foodokat már elég korán elkezdik adni. Tudom, hogy akkoriban korábban kezdték a hozzátáplálást, de anyukám is azt mondta, hogy hat hónapos korunkban már belenyomta a kiflit a kezünkbe. (Két hugom van.)
33. f9a0a36712 (válaszként erre: 32. - F9a0a36712)
2008. márc. 4. 16:49
A cikk írójának üzenem, hogy ne tömesse és csináltassa a fogait, csak simán húzzák ki, mivel úgysincs rá szüksége!:-DDD
32. f9a0a36712 (válaszként erre: 30. - Kostyi79)
2008. márc. 4. 16:48
Simán befulladhat az egész kajától. Mivel rágni nemigen tud még ilyen picinek, kérdéses az aprítás. Én szeretem megrágni a zöldbabot, mielőtt lenyelem.:-))
31. kostyi79 (válaszként erre: 24. - Win)
2008. márc. 4. 16:37
Nekem a védőnő mondta, hogy adjam, amit mi eszünk, amikor a fiam 8 hónapos volt.
30. kostyi79 (válaszként erre: 28. - F9a0a36712)
2008. márc. 4. 16:35
Nem erre gondoltam. Van, aki egészben adja oda a kaját a hat hónaposnak. Legalábbis ezt olvastam egy baba magazinban. A másodikkal még a hozzátáplálás előtt vagyok, így kíváncsivá tett a cikk.
29. kostyi79 (válaszként erre: 27. - F9a0a36712)
2008. márc. 4. 16:32
Két típus van. Az egyik, amelyik már 3 hetes korában beadja a gyereket a nurserybe, és műkajával eteti, mert a napi 12 óra munka mellett nincs ideje és energiája főzni. A másik típus (sajnos ritkább, de a babygroupokból inkább őket ismerem) aki főz, és elég jól keres a férje ahhoz, hogy otthon maradhasson a gyerekkel.
28. f9a0a36712 (válaszként erre: 26. - Kostyi79)
2008. márc. 4. 16:13

Nekem azt mondták, hogy legalább villával törjem össze, nem muszáj tök pépnek lenni, ha hajlandó lenyelni. Hajlandó volt!:-))

Most mindegy mit eszik, csak pörköltízű legyen.:-)

27. f9a0a36712 (válaszként erre: 25. - Kostyi79)
2008. márc. 4. 16:10
Semmi újat, a régi sorozat ment újra decemberben, amikor veszettül meg akarta menteni az iskolákat. Úgy lett beállítva, hogy az angol anyukák csak shipszen és csokin tartják a srácokat, meg kész indiai és kínai kaján. Mi itthon meg nézünk ki a fejünkből, hogy ez most tényleg így van?
2008. márc. 4. 15:57
Sőt olyat is olvastam, hogy van, aki egyáltalán nem pépeli a kaját. 6 hónaposan kezdik el a hozzátáplálást, és egyből egészben adnak mindent. (Párolt zöldséget, ilyesmit.) Hallott v.ki már erről a módszerről v.mit?
25. kostyi79 (válaszként erre: 23. - F9a0a36712)
2008. márc. 4. 15:50

Kínaiaktól vesszük.:) Általában szoktam főzni, de néha azért kapok szabadnapot, ilyenkor jön a take away.

Egyébként a fiam imádja a babgulyást is. Az édes-savanyú csirke csak egy a sok kedvenc közül. Nagyon jó evő azóta, amióta nem külön főzök neki, hanem ugyan azt eszi, mint mi.

Szégyenlem a műveletlenségemet, de mit talált ki már megint ez a Jamie fiú?

24. win (válaszként erre: 22. - Kostyi79)
2008. márc. 4. 15:43
Na, ja, 19 hónaposan már az enyém is szereti. Csak a kérdés 8 hónapos gyerekről szól, aki emésztőrendszerének még egy rakás dolog ismeretlen...
23. f9a0a36712 (válaszként erre: 22. - Kostyi79)
2008. márc. 4. 15:42

Azt csinálod, vagy veszed a szószt?

Egy kicsit offolok, hamár így távoli tájakon élsz...:-)) Ez a Jamie Oliver -féle "mentsük meg a gyerekeket a műkajától" tényleg ennyire gázos?

22. kostyi79 (válaszként erre: 21. - Win)
2008. márc. 4. 15:37
Nem, természetesen nem mondta, csak kiköpte. Persze ebben is minden gyerek más. Az enyém szereti a fűszereket. 18 hónapos, és az édes-savanyú csirke a kedvence.
21. win (válaszként erre: 20. - Kostyi79)
2008. márc. 4. 14:22
Mondta valamelyik 7 hónapos gyerek, hogy íztelen neki a só, bors, paprika, etc. nélkül elkészített főzelék és büntetés azt enni? Meri ezt valaki állítani? ;)))
20. kostyi79 (válaszként erre: 19. - Win)
2008. márc. 4. 14:14

Honnét tudod, hogy ez okozza? Meri ezt valaki állítani?

Az még hihető, hogy ételallergiát kiválthat. De azt sem évekkel később, hanem azután nem sokkal, hogy megette.

Na de pollenallergiát? Egyébként nekem is van pollenallergiám, de amióta itt élek, egyszer sem jött elő. Még orrsprayt sem kell használnom. És nem futok bele állandóan tüsszögő, pirosszemű emberekbe. Szerintem máshol kéne keresgélni az okot, és nem a babákat büntetni ízetlen kajákkal.

19. win (válaszként erre: 14. - Kostyi79)
2008. márc. 4. 14:00

A fiamnak nyáron 6 foga volt... nem is evett darabosat! ;))

Nem minden gyerek egyforma.


Az allergia meg kihjöhet rajta bármikor, míg meg nem hal. Legfeljebb nem fogsz a túl korán adott tojásra, tejre, eperre, stb.re gondolni, mint a probléma okozójára, mikor a 20 éves gyereked széttüsszögi a fejét, pirosra trombitálja az orrát, és vörösre vakarja a szemét...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook