Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha a munkaügyi kiközvetít közmunkára, akkor az önkormányzat mondhatja, hogy ők nem akarnak alkalmazni? fórum

Ha a munkaügyi kiközvetít közmunkára, akkor az önkormányzat mondhatja, hogy ők nem akarnak alkalmazni? (tudásbázis kérdés)


6. 45e71ccc79 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 2. 07:34
Ha erővel mész oda, úgyis találnak valamilyen okot, amivel kitolnak veled (szerintem).
2023. júl. 1. 16:49

Szerencsére ott még nem tartunk, hogy egy munkáltatót utasítani lehetne, hogy kit vegyen fel.


Szerintem se jó ötlet a közmunka. 12 önéletrajz semmi. Azt gondold át, hogy biztosan jól céloztad be, hogy hova küldöd?


Most közelről látok egy cégnél felvételi folyamatokat, az is katasztrófa, hogy mennyi önéletrajz jön, ami köszönőviszonyban sincs a meghirdetett paraméterekkel.


Három ismerősöm is elment futárkodni, egyikük egy labdarúgó egyesület edzője, csak a pénz motiválja. Nálad ez kizárt, hogy futár légy?

4. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 1. 16:24
Ha pl. egy vézna, kb. 30-35 kg-os emberke vagy, és őneki olyan közmunkára kell valaki, ahol 50 kg-os zsákokat kell pakolni, akkor símán mondhatja, hogy nem vagy alkalmas a feladatra.
3. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 1. 16:20
12 még semmi, küld bármilyen munkára, amit amúgy elvállalnál. Sokan több százat elküldenek, mire találnak...
2023. júl. 1. 14:12

Valószínű igen. Egyetlen munkáltató helyett sem hozhatnak döntést, hogy kell-e munkaerő, illetve, kit vegyenek fel.


Nem ajánlanám a közmunkát, mert abból nehéz tovább lépni, értem, miért lenne mégis Neked.

Volt kolléganőmmel éppen a napokban beszéltem 1 hónap alatt 12ö helyre küldte el a pályázatait és semmi. Ennyit arról, ha valaki akar, akkor az tud is dolgozni.

2023. júl. 1. 12:49

Jelenleg nem találok munkát, 12 helyre adtam be eddig önéletrajzomat és sehonnan se szolnak vissza, és gondolkodtam köztes megoldásként jó lenne közmunka, lenne évem is és több mint 22800 ft ami jár.


De itten önkormányzat mondva csinált ürüggyekkel nem akar alkalmazni pedig lenne hely közmunkán, és ismerősöm mondta menjek be munkaügyi központba és ha ők közvetitenek ki oda akkor kénytelenek felvenni. Ez lenne végülis kérdésem hogy önkormányzat úgy is megtagadhatja hogy alkalmazzon engem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook