Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért akarnak közmunkára kötelezni? fórum

Miért akarnak közmunkára kötelezni? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
111. Mezei Virág (válaszként erre: 110. - Kiss 36)
2016. febr. 23. 15:10
Nincs ismerősöd...
110. Kiss 36
2016. febr. 23. 13:55
Sziasztok!Én is közmunkán voltam 2 évig,utána munkanélküli lettem!Most járt le.De sajna beteg az orvosom kérdezte hol dolgoztam mondtam hogy közmunkán kint és ez által lett a betegségem!Szóval az a lényeg,a dokim azt mondta ha jelenkezem vissza akkor mondjam az önkormányzatban hogy nem rakhatnak ki csak bentire,ők felháborodtak rajta.De akinek nincs szakmája azt berakják jó helyre miért van ez?nekem 3 szakmám is van!
109. gyöngyszemü (válaszként erre: 107. - 273206364e)
2013. nov. 5. 08:36

Lehet kórházakba is betegeket ápolni vagy óvodákba mint dadus, dolgozni. Na de ha valakit nem "vonz" ez a munka. (Én pl nem tudnék betegekkel foglalkozni, se gyerekekkel, nem bírom a nyüzsgést a sok gyereket ilyen szinten.)

Kötelezni erre valakit gondolom nem lehet, max akkor azt mondanák nincs más és kirakják a programból, ez "zsarolás". Ha meg elfogadnák nembiztos hogy jól végezné a munkáját. Ez kinek jó?

108. a0c1361e44 (válaszként erre: 107. - 273206364e)
2013. nov. 5. 06:43

Voltam konyhalány napi 12 órában. Nem volt könnyű, és főleg azért nem mert nem ezért van diplomám, de kellett a pénz, mert 2 évig munkanélküli voltam és nem volt más lehetőségem. Még be sem jelentettek,

És elhiheted, hogy lassan 30 éve teszek a közösbe, és lehet többet, sőt biztos többet, mint sokan. És még is ezt kellett tennem.


Ráadásul úgy dolgoztam konyhalányként, hogy a pajzsmirigy műtétemre vártam, és már ekkor közel 20 évw volt 5 db porckorongsérvem.

107. 273206364e (válaszként erre: 106. - A0c1361e44)
2013. nov. 5. 06:20

Rendben van,csak addig amíg a "fiatalok" az iskolapadban végzik a nyóc osztályt,addig ne olyat akarjanak hólapátolásra kényszeríteni,aki egy büdös fillért nem vett ki a közösből.Nincs semmi kifogásom a tisztességes közmunka ellen,nekem is kell minden fillér! Miért nem lehet akár kórházban,gyerekotthonokban,ledolgozni az időt.Nőket férfimunkára kötelezni,ez az aljasság!:(Próbáltál már havat lapátolni hat órán keresztül,vagy akár avart seperni,vagy kapálni?

Nem tudom,ha kikerülnél az íróasztal mögül mit szólnál hozzá?

106. a0c1361e44 (válaszként erre: 104. - Lutaker)
2013. nov. 5. 06:00

Ezzel így nem tudok teljesen egyetérteni.

Mint írtam már az is fontos egy embernek, hogy bár kevés, de több, mint a szociális segély. 2x annyi, ami nem mindegy, illetve nem otthon ül és töri a fejét, hogy mitévő legyen, hanem dolgozni tud, emberek között van.


Persze ezeket a munkákat végeztethetnék rendes bérért is, de mit is nevezünk rendes bérnek? Ugye senki nem gondolja komolyan, hogy az átlagbért kell annak tekinteni? Manapság egy munkavállaló (kereskedelembe pl.) ha van kereskedelmi végzettsége, akkor a szakmunkás minimálbért kapja, ami bruttó 114 ezer, ennek a nettója 74 ezer körül van, és nem 4-6-8 órában dolgozik, hanem 10-12 órában. Ha ezt a nettót elosztjuk 12 órával, majd megszorozzuk 6-al, akkor pont ennyit kap a közmunkás is, sőt lehet többet.

Nem értem hol élnek az emberek, itt senki nincs tisztában a bérekkel? Mondok egy konkrét példát. CBA pék 114 ezer bruttó a fizetése. Heti 6 nap, 2 műszak (reggel 6-16 és este 6-tól reggel 6 ig). Van végzettsége, nem 6 órát dolgozik, de pont annyit keres. Na miért is megalázó a közmunka? Szerintem az a megalázó, hogy egy szakmunkásnak ennyi fizetést adnak csak. És persze biztos van még számtalan példa, amikor ruhaboltba pl. csak 4 órásba veszik fel a kis fiatokat és kapnak havi szinten 30 ezer körül kézbe, és túlóráztatják őket úgy, hogy lecsúsztathatják, de ki nem fizetik. És ezért megalázzák őket, kihasználják őket. Mondjak még? Pizzéri, ami az aluljárókban van. 300 Ft órabér hónapokig. Napi 10-12 óra kemény meló, nem igen van szabadidő, mert legtöbbször reggel 6-este 22 ig dolgoznak a szintén kis fiatalok, mosolyogniuk kell és pörögniük a semmiért, a szabadnapjukon berángatják őket, mert kevesen vannak, kauciót vonnak tőlük a ruháért, ami egyenruha. És ahogy viselkednek velük a "vezetőik". Ugyan ez igaz a mekire és társaira.

Én még ezt közmunkástól nem hallottam, mármint azt, hogy megalázzák, kihasználják őket.

105. a0c1361e44 (válaszként erre: 98. - Hmkati)
2013. nov. 5. 05:45

Igen. Az illető nem szemetet szedett, hanem egész jó kis melója volt, és a "kiszabott" 6 hónap közmunka alatt talált állást.


És olyat is ismerek, aki közmunka keretében irodai munkát végez, és többször hosszabbították már neki.

104. lutaker (válaszként erre: 101. - Gyöngyszemü)
2013. nov. 5. 04:04
A közmunka egy porig alázott tevékenység éhbérért...remélem a fidesz ezért,és a hasonló gaztetteiért jövőre lakolni fog!
103. 273206364e (válaszként erre: 101. - Gyöngyszemü)
2013. nov. 5. 03:45
Tegnap voltam az önkormányzaton,beszéltem a polgármesterrel.Nekem a közmunkáért még 20km-t utaznom is kellene,gondoltam hátha tudnak helyben munkát adni.Nincs lehetőség,mert a község nincs benne a közmunka programban.A polgármester azt mondta,hogy májusban gond nélkül keres valami melót.Azért nem jelentkeztek,mert a mostani közmunkaprogram 80%-a továbbképzés lesz.Hát engem nem akarnak továbbképezni,már ami létező képzés volt szinte mindenre pályáztam.Érdekes lesz...,a mulattok az iskolapadban én meg mehetek havat lapátolni.Felénk nem számít az érettségi.
2013. nov. 4. 23:03
Az ismerősöm visszavitte az orvosi papírt amit kértek hogy alkalmas e a munkavégzésre, persze szerintük igen, mert mindent be x-eltek. Kérdezte, és ezek után milyen munkára számíthat? Érettségi? Nincs, csak szakmunka. Ja akkor papírmunkára irodába nem mehet, a szakmájában nem tudják elhelyezni marad a takarítás hólapátolás..... De konkrétan még ők sem tudják mert nincs semmi...
101. gyöngyszemü (válaszként erre: 99. - 273206364e)
2013. nov. 4. 22:57
Nyolc órában. De most hat órában akarják őket dolgoztatni, minimum hat hónapon keresztül 37000-ért.
100. Hmkati (válaszként erre: 99. - 273206364e)
2013. nov. 3. 09:31
Ez se változtat sokat se a Tb, se a nyugdíjkassza bevételén.
99. 273206364e (válaszként erre: 97. - Hmkati)
2013. nov. 3. 09:24
A közmunkabér bruttója után fizetik a járulékot,ami 75500 Ft,aztán ebből a 47000.
98. Hmkati (válaszként erre: 86. - A0c1361e44)
2013. nov. 3. 09:21
Tudsz olyat ki visszatért rendes melóra köz után? Pont az a lényege, hogy a lenézett nem vállalt melót is végezze valaki, ha diplomája van akkor is. A szemétszedéshez, parkgondozáshoz nem a papírjára van szűkség, hanem a kezeire.
97. Hmkati
2013. nov. 3. 09:17

Sziasztok! Így van a közmunka olyan, mint a kirakat. Vagy bányarémen a smink. Szépít. statisztikát. Célja a fizetés megtakarítás. bizony sokszor vesznek fel inkább közmunkást, még szakmunkára is, mert kevesebbet kell fizetni neki. Aztán majd nyavalyog az állam, hogy kevés a egészségügy bevétele, hisz a közmunkabér után fizeti a járulékokat. Az illetőnek meg nem lesz nyugdíja. Segély feltétele szintén közmeló, így ez váltja egymást. Aztán nyugdíjaskor, tartsa el a család, ez benne van az alaptörvényben. Vagy időskorúak járadéka, ezt pedig ráterhelik a lakására, s a kifizetett összeg lejön az örökségből. Vagy annak fejében ki kell perkálni az örökösnek.

Szóval a lényeg a közmeló célja megutáltatni a munkát.

96. 273206364e (válaszként erre: 95. - A0c1361e44)
2013. nov. 3. 08:21
Kíváncsian várom a fejleményeket!
95. a0c1361e44 (válaszként erre: 94. - 273206364e)
2013. nov. 3. 07:41
Ez igen szomorú, bár sok hó nem szokott esni, de egy nőnek egyszer is sok.
94. 273206364e (válaszként erre: 93. - D4747860fa)
2013. nov. 3. 07:38
Hasonlóan jártam,a múlt héten voltam a központban,az ügyintéző közölte,hogy minek mentem már törölt a nyilvántartásból.Érdekes a történet,mert minden alkalommal megjelentem.Megnézte a könyvemet.Visszatett,de nyomban közölte,hogy számíthatok a téli közmunkára.Hát közelebb hatvanhoz,mint az ötvenhez nem tudom,hogy fogok egésznap havat lapátolni?
2013. okt. 22. 08:41

Nagyon mókásak ezek a munkaügyisek.

A múltkor,ugye nem fogadtam el a közmunkát,beszéltem velük telefonon,közölték hogy törölnek a nyilvántartásból.

Erre a napokban kaptam egy újabb levelet,hogy menjek téli közmunkára :D

Inkább nem írom le,hogy kiket kellene közmunkára kötelezni,akik ráadásul felveszik tőlük a pénzt,és az önkormányzattól is!

Meg szülnek 10 gyereket,nem házasodnak össze,külön lakcímre jelentkeznek be!

Ja,és küldtek még egy levelet tegnap,hogy nyilatkozzak a nemzetiségi hovatartozásomról!

Hát a pofám leszakad!Postafordultával,kitöltve visszaküldeni.

Hát hogyne.

2013. okt. 17. 10:56

Senki nem akar munkahelyeket teremteni, mert még a meglévő embereket is kirakják. Nem tudják fizetni a magas járulékokat.

Amíg ezen nem változtatnak, nem is lesznek új munkahelyek.

A közmunka csak pillanatnyi megoldás és rossz, drága.

Esély sincs jobbra...

Az emberek dolgoznának, de nincs hol. Vállakozni öngyilkosság sok esetben - és nem is mindenki alkalmas rá.

[link]

2013. okt. 17. 10:21

Én nem védem a munkaügyiseket, régen én is voltam regisztrált, velem normálisak voltak. De amikor ott vártam a sorra, hát láttam, hogy milyen emberekkel is kell kínlódniuk néha, akik NEM IS AKARNAK dolgozni. Elhiszem, hogy elszipirtyósodik az ember napi 8 órában ebben a munkában.

Igaz, munkát sosem tudtak ajánlani, de elvégeztem náluk egy tanfolyamot, ami ha másra nem is volt jó, de akkor arra h kaptam némi pénzt, meg munkaviszonynak számított, és nem fordultam be a depibe télen amiatt, hogy otthon dekkolok.

90. a0c1361e44 (válaszként erre: 89. - Gyöngyszemü)
2013. okt. 17. 09:29

Igen, bosszantja az embert, amikor kevesebbért dolgozik a szakmájában, mint egyébként, de akkor is kétszer többet kap a közmunkás mint egyébként és a számlák ugye nem attól függnek, hogy az ember mennyit kap, hanem azok állandóak, illetve emelkedőek, így fontos, hogy a bevétel több legyen, akár bármi áron.


Hogy miért nézegetek melót? Ennek több oka lehet, nem az a lényege, hogy kellek e, hanem pl. az én esetemben az, hogy meg fog szűnni a munkahelyem 2016. közepén, így kell nézgelődnöm, de persze nem vállalhatok el olyat, ami kevesebbet fizet, de próbálkoznom kell. Természetesen az ismerősöknek is szóltam, így reménykedek abban, hogy ők szólnak majd. Tehát ez nem ugri-bugri.

89. gyöngyszemü (válaszként erre: 88. - A0c1361e44)
2013. okt. 17. 09:23

Értelek.

Szerencsére engem nem érint.. csak a hugom nem tud elhelyezkedni már lassan 3 éve.

Szerencse ha közel van a hely ahol dolgozik valaki így nem kell utazásra költeni.

Én biztos nem tudnék a szakmámban ennyiért dolgozni mert bosszantana.....! És ki az aki ezt eltűri??

Ha meg van munkahelyem minek "ugráljak" jelentkezgessek máshová csak azért hogy megtudjam kellek e máshova is??

88. a0c1361e44 (válaszként erre: 87. - Gyöngyszemü)
2013. okt. 17. 09:11

Elég közeli ismerősöm volt közmunkás. 6 órában és 45 ezret kapott. A szakmájában kellett dolgoznia. Nem volt utazási költség, mert közel volt a munkahely.


Hogy miért lehet könnyebben elhelyezkedni munkából? Fogalmam sincs. Talán egy HR-es meg tudja mondani. Ez az ismerős pl. előtte sokáig nem talált munkát, de a közmunka 4. hónapjában igen.



És ha csak magamra gondolok. Amikor munkanélküli voltam, közel 2 évig nem találtam melót, most, hogy dolgozok, minden jelentkezésem sikeres.

2013. okt. 17. 08:50

Nem 47 hanem 37 vagy ez a 47 nettója? Fél évig dolgozzon nem "neki való" munkát napi 6 órában ezalatt nem tud másik kedvére való munkahelyet találni. Munkából miért lenne egyszerűbben elhelyezkedni??

Utazási költséget nem térítenek a 37-ből ezt nem lehet állni. Nem kényszeríthetnek valakit pl dadusnak ha nem tud gyerekekkel foglalkozni, kertészkedni..ha pollen allergiás... Igen ha valakinek nincs kézügyessége azt hiába rakják fizikai munkára, vagy fordítva....ha meg nem fogadja el amit ajánlanak neki akkor kirakják a regisztrációból.. :-(

2013. okt. 17. 08:28

Teljesen igaz, amit írtok, de ha egy olyan emberre gondolunk, akinek már több hónapja vagy akár évek óta is csak a 22.800 Ft a bevétele, és nem jár emberek közé dolgozni, mert nem veszik fel sehová, akkor neki igen is jól jön ez a 47 ezer Ft-s, közmunka is, hiszen 2x annyi a pénze, és dolgozhat és emberekkel érintkezik a családján kívül, ráadásként lehet innen egyszerűbben el tud helyezkedni, mert mint tudjuk munkából egyszerűbb elhelyezkedni valamiért.


Igen, szemét dolog, hogy az akinek meg van hozzá a megfelelő végzettsége az nem kapja meg a melót, mert odaraknak egy munkanélkülit kevesebb pénzért vagy odarakják munkanélküliként kevesebb pénzért, de az élet nem igazságos. nem tudunk mit tenni. Azt viszont rosszabbnak tartanám, ha valakit odaraknának egy olyan helyre közmunkázni, ami számára nem megfelelő, mert magasabb a végzettsége, stb., mert ezzel nem csak őt húzzák le, hanem az adott szakmát is, mivel azt vetítik, hogy ezt a munkát el lehet bizony végezni, bármilyen végzettséggel. Ami persze sok munkára igaz is, de nem mindre. Nem minden munkához elég a rátermettség. Én pl. hiába vagyok jó a bankszakmában, nem hiszem, hogy lakatosként is olyan ügyes lennék....

2013. okt. 17. 06:46
Hát ja..van munkahely,és munka is,ki lehet pipálni a statisztikát,csak emberhez méltó fizetés nincs hozzá.
84. 425031217d (válaszként erre: 82. - Ittmost)
2013. okt. 16. 19:53

Ez csodálatos! :((

Rengeteg embert küldtek el és vettek vissza, mint közmunkást.

Éhbér a magyar módi.

A közmunka egy jó nagy átverés.

Szép világ lesz itt, ha még 4 évig a közmunka lesz a fő munkahely.

Hajrá! :((

83. gyöngyszemü (válaszként erre: 82. - Ittmost)
2013. okt. 16. 10:27

Ez bosszantó hogy várhatják el hogy ugyanazért a munkáért kevesebbet adjanak... :-(

Sajnos a munkáltatók pedig erre fognak ráállni, hogy minek vegyenek fel többért embert, ha megoldhatják így... :-( Ezzel megint nem hogy munkahelyeket teremtettek odafent az okosok, hanem inkább még több lesz a munkanélküli!!!! :-(

82. ittmost (válaszként erre: 81. - Gyöngyszemü)
2013. okt. 16. 10:05

Ez az.


Nálunk az megy pl.hogy nekem van pedagógiai asszisztens végzettségem is ,és munkatapasztalatom is,kell is ilyen az iskolába,de nem vesznek fel normál állásba,hanem kikérnek az önkormányzattól közmunkást,és akkor PL engem küldenek,hogy a reális fizetés kevesebb,mint feléért elvégezzem ugyanazt a munkát.És ha engem hívnak,nem lehet visszautasítani,a retorziók miatt(ez most is így van,csak most engem nem érint)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook