Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha kezdik kihasználni a hangjukat... fórum

Ha kezdik kihasználni a hangjukat... (beszélgetős fórum)


2009. jún. 7. 22:12
Sőt! Nekem mindkét kezemet megműtötték, és emiatt nem nagyon tudom tartogatni a súlyát a gyerekeimnek. 4 hónaposan, azért volt sokat kézben, mert szopási sztrájkja volt, és ezt azzal kezeltem, hogy minnél többet tartottam magamhoz közel, és a cicimen. Aztán majdnem 5 hónapos volt, mikor megunta, hogy sokat fekszik (, mert még nem tudott ülni), és azért kéreckedett fel hozzánk, hogy függőlegesben legyen. Na mivel nekem fájt a kezem, így beleraktam a kompba. Tartani már tudta magát, úgy hogy nem volt gond. 2 hét múlva erősen, és biztosan álldogált benne. 6 hónaposan már rohangált vele a folyosón. De a lényeg, hogy sokkal nyugodtabb, mióta beleraktam, mert rájött lassan, hogy a komppal önállóbb, és ez tetszik neki, hogy a lakásban oda megy, ahova akar.
2009. jún. 7. 22:06
Én is mikor sírtak, mindig felvettem őket. Anyósom szokott e miatt piszkálni, hogyfelkapatom a gyerekeimet, most pl. a fiamat. De én csak legyintek, és közlöm olyankor vele, hogy olyan nincs, hogy felkapatás. Mert egy gyerek akkor sír, ha szüksége van valamire, vagy anyjára, vagy ilyesmi. Szegény nem tud beszélni, és csak így tudja elmondani, ha valami baja van. Én olyankor mindig beleképzeltem magam a helyzetébe: lehet, hogy fáj a hasa, vagy ő is ember (még ha kicsi is), és fájhat a feje is. Nő esetleg a foga, vagy érzi a frontot. Egyedül van, melege van, vagy éppen fázik és magányos. Testkontaktusra van szüksége vagy csak egyszerűen ölelgetésre vágyik (,ahogy sokszor én is!).
2009. jún. 7. 21:29
én mikor sírtak mindig felvettem őket, mégsem lettek ölbebabák, tudják, hogy számíthatnak rám és ezáltal kiegyensúlyozottabbak
2009. jún. 7. 21:08
általában felvettük, de volt hogy csak ottmaradtunk a közelbe ő meg sírdogált a járókába...olyan 4-5 hónapos korában kezdte, de nem engedtem dajkálni ringatni.felvettük megnéztük minden ok és letettük a játékaihoz,vagy a hordóba nézelődni aztán hat hónaposan elkezdett mászni és már nem sírt hogy felvegyük.Valószínű azért sírt előtte,mert mozogni akart jönni menni.
2009. jún. 7. 21:02
ja, a fiamnál is ezt csináltam és másfélévesen is sokat rajtam lóg. Viszont nagyon kiegyensúlyozott és nyugodt gyerek.
2009. jún. 7. 21:01
nekem születése óta ezt csinálja :) sír de ha felveszem megnyukszik. Én ha tehetem felveszem.
2009. jún. 7. 20:58

Sziasztok!

Ti hogy reagáltátok le, mikor a gyermeketek már kezdett tudatában lenni annak, hogy ha sír, odamennek Hozzá, babusgatják, stb. Az én kisfiamnál ezt mostanában kezdtem észrevenni, és már egyre biztosabb, hogy sokszor csak azért sír, hogy ölben lehessen. Pedig eddig nem kapkodtuk ki az ágyból, most viszont olyan nehéz megállni (sokszor nem is tudom :-)), hiszen nagyon rossz hallani, hogy sír... Segítsetek :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook