Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha hólyagok vannak kisgyerekem nyelvén, milyen betegség állhat a háttérben? Mi a gyógymód rá? fórum

Ha hólyagok vannak kisgyerekem nyelvén, milyen betegség állhat a háttérben? Mi a gyógymód rá? (tudásbázis kérdés)


1 2
35. lufi (válaszként erre: 32. - Be52089f0e)
2008. okt. 14. 09:58
Az unokahúgomnak is térképnyelve van. Nekik is azt mondta a doki, hogy nem kell vele foglalkozni. Ő 4 éves, és semmi problémát nem okoz azon kívül, hogy nem valami szép látvány.
34. VESZÉLY FILOZÓFUSA (válaszként erre: 32. - Be52089f0e)
2008. okt. 14. 06:08

Én is küzdöttem ezzel az a dologgal, aztán eszembe jutott, hogy körül kellene nézni a neten.


Magyar (térképnyelv), angol (geographic tongue) és német (Landkartenzunge) oldalakat néztem át, melyek az elváltozás okaként más és más dolgokat jelöltek meg:

- örökletes, nincs mit tenni (reméltem, ez így nem igaz)

- vashiány

- cinkhiány (ez nálam valószínűsíthető volt, mert mindig voltak kis fehér foltok a körmeimen, ami szintén a cinkhiány jele)

- B vitaminok alacsony szintje


Ez alapján úgy gondoltam, hogy olyasmit kellene szednem, amiben minden fontos anyag benne van, úgyhogy elkezdtem Centrumot szedni (naponta 1-et) és láss csodát kb. 2 hét alatt teljesen rendbejött a nyelvem. Mondjuk azóta egyszer fordult elő, hogy visszarondult, amikor rettenetesen megfáztam, de utána hamar eltűntek a foltok és azóta sincs a nyelvemmel semmi probléma. Ja és a körömről is eltűntek a foltok,


Garantálni nem tudom a sikert, de nálam bevált.

2008. okt. 14. 02:22
Jobbulást. Nekünk az ecsetelő vált be. A gégész ismim kitenyésztette, mitől lehetett, lepedékes a nyelve.
2008. márc. 14. 18:14

Sziasztok!


Az én 2 éves fiamnak térképnyelve van. Igazából semmi problémát nem okozott még. És a gyermekorvosom szerint nem is kell vele foglalkozni. De azért engem foglalkoztat.

Hallottatok már róla? Esetleg van már valamilyen tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?

Előre is köszönöm.

2008. márc. 14. 17:52

Sziasztok!


Ez több minden lehet, vírus, vagy gombafertőzés is okozhatja. Kórházi gyakorlatom során nagyon jól bevált erre a bóraxglicerines ecsetelés (Glycerinum boraxatum FoNo VII.), amelybe pár csepp citromlevet is tehetsz esetleg, bár alapból édeskés ízű. Ecsetelheted a hólyagokat fültisztító pálcikával, vagy egy kis gézdarabot belemártasz ebbe az oldatba, és áttörlöd vele a gyerkőc száját. Olcsó és hatásos.

2007. júl. 14. 23:41
Örülök neki, hogy túl vagytok a nehezén! Itt a webboltban keress rá az ezüstkolloidra. 3 gyerkőcöm van, nekünk nagyon jól bevált.
29. Elviracska (válaszként erre: 28. - Zizisicc)
2007. júl. 14. 22:54

Mostmár kezdett enni ,mert semmit nem vett a szájába annyira fájtatta a hólyagok végett...

Ugylátom ,teljesen kezd a régi lenni ,és fog enni mert napról napra jobban elfogadja ujra az ételeket,igaz vigyázok,hogy olyan legyen mi tuságosan nem iritálja a nyelvét ...

Folyadékot azt iszik elég sokat ,mert tea nélkül nemigazán van el...:)

28. Zizisicc (válaszként erre: 27. - Elviracska)
2007. júl. 14. 22:40
Evéssel hogy álltok, eszeget már? Bár tulajdonképpen ebben a hőségben az sem baj, ha nem eszik néhány napig, a lényeg, hogy igyon sokat! Nálunk ilyenkor a sima sós ropi volt a sláger, keverve a sima háztartási keksszel és ezekre mindig jól megszomjazott.
27. Elviracska (válaszként erre: 26. - Zizisicc)
2007. júl. 14. 21:00

Szia


A kisfiam 2 éves ,és egy hónapos,igen kivittem egy kis sétára össz-vissz fél órát töltöttünk a levegőn ,és örült nagyon hisz egy hetet ült bent a lakásban szegényke.

26. Zizisicc (válaszként erre: 25. - Elviracska)
2007. júl. 13. 22:52

Örülök, hogy jobban vagytok! Lehet, hogy lemaradtam vmiről, de mennyi idős a kicsi?

Szerintem, ha már nem lázas, és otthon már nem tudod ágyban tartani, akkor már kiviheted, ha nincs túl meleg. Futkároznia még nem kéne, de egy rövid séta nem árthat, ha már jó a közérzete, hangulata.

25. Elviracska (válaszként erre: 24. - Icus)
2007. júl. 13. 08:54
Igen ,én is ezért gondolkodom ,mert én is ugytudom ,de végül is nemtudok dönteni ,mert itthon is már olyan mozgékony lett nem fekszik...
24. Icus (válaszként erre: 23. - Elviracska)
2007. júl. 13. 08:52
Szerintem, még ne menjetek sehova. Aztmondják, nem jó mandulagyulladással mozogni, azzal feküdni kell. Legalábbis nekem a házi orvom mindig ezt mondta.
2007. júl. 13. 08:49
Mit szoltok ,kivihetem ,mert hétfő óta csak bent beteg állományban volt ,mára jobban van ,jó volna-e egy kis levegő ,vagy még hagyjam a kimenetelt?
22. emagdi (válaszként erre: 18. - Elviracska)
2007. júl. 13. 08:45
örülök, hogy a gyógyulás útjára léptetek:))))))
21. Elviracska (válaszként erre: 20. - Icus)
2007. júl. 13. 08:45
Igen ,nagyon örülök,igaz ,még jól köhög de remélem ,ez is helyrejön...
20. Icus (válaszként erre: 18. - Elviracska)
2007. júl. 13. 08:40
Ha, már kezd beszélni akkor minden rendben lesz!:))
19. Elviracska (válaszként erre: 15. - Loni)
2007. júl. 13. 08:39
Köszönönjük szépen...
18. Elviracska (válaszként erre: 14. - Icus)
2007. júl. 13. 08:39

KÖSZIKE,NAGYON ÖRÜLÖK,MERT MÁRA MÁR SOKKAL JOBBAN VAN ,SZERENCSÉRE VÉGE A LÁZNAK ,ÉS MÉG A HOLYAGOKBÓL IS TÜNTEK EL...

REMÉLEM ,HOGY KIGYOGYULUNK MINÉL HAMARABB,MOSTMÁR JOBBAN NÉZ KI MINDENKÉPPEN ,KEZDETT UJRA MONDOGATNI,MERT UGY FÁJT A SZÁJA ,HOGY KISEM NYITOTTA...

17. Dicska
2007. júl. 12. 20:43
Szia! Nekem is voltak aftáim kb.3éve. Ecsetelni kell. A picit szívószállal itasd, akár még a leves levét is adhatod. Tejterméket ne adj neki! Szénsavast szintén ne! És figyeljetek rá, hogy ha 3-4napnál is tovább tart a láza akkor irány a korház! Én+jártam, mert 1hétig volt 38-40 fokos lázam, és csak utána küldött be a doki és a végeredmény az lett, hogy elkaptam minden hülyeséget, mert legyengült az immunrendszerem.3hétig feküdtem bent:(. Jobbulást a picinek! Majd írj, hogy hogy alakultak a dolgok!
2007. júl. 12. 19:03
Hali. Tavasszal mi is beleestünk, de minekünk ajánlotta a dokink a Tantum Verde spray-t. Nálunk segített. Sőt az aftát pár nap alatt helyre teszi.
15. Loni (válaszként erre: 13. - Elviracska)
2007. júl. 12. 17:19
Jobbulást a picinek!
14. Icus (válaszként erre: 13. - Elviracska)
2007. júl. 12. 16:27

Szegénykém! Nem is hallottam olyan mandulagyulladásról, ami a nyelvre is átterjed. Ettől, természetesen még lehet ilyen, hisz nem vagyok orvos. Jobbulást a picidnek, és nagyon ne is enged mozogni, nehogy rámenjen a gyulladás az izületeire vagy a szivére. Egy mandulagyulladás nem is olyan hétköznapi betegség, mint gondolnánk!!!


Gyógyuljatok meg!

13. Elviracska (válaszként erre: 9. - Icus)
2007. júl. 12. 10:35

Szióka


Most tudtam irni csak...és voltunk dokinál,sajna gennyes mandula gyuladása van ,ami kiterjedt a nyerlvére is.:(((

Elég nehezen viseljük ,nem eszik fáj neki,és nagyon de nagyon ,türelmetlen...alig alszik,és nemtudom etetni sehogysem mert csipi minden...

Kaptunk erőss gyógyszert ha ez nem használ,majd rátérnek az injekcióra..:(((mit én megelőznék ,mert nemrég nagyon sokat kapott...

2007. júl. 11. 22:26

Szerintem is orvos. Bár reméljük, nem egy távolabbi időpntot ad meg, mivel ahogy hallom, mostanában ez a divat az egészségügyben. Nagyon drukkolok, hogy mihamarabb túl legyetek rajta!

Ettől függeltlenül én ezt is FIrst-tel fújnám. Ize miatt, lehet hogy nehézkes lenne, de ha birja, akár két óránként is. üdv és várjuk a fejleményeket!

2007. júl. 11. 22:04
Valószínű az afta. Mi csak ecsetelővel kenegettük, nem volt drága, és szerencsére hamar elmúlt. De mindenképpen sürgősen kezelni kell. Remélem, Ti is hamar gyógyultok.
2007. júl. 10. 23:12

Lehet afta, herpeszes torokgyuszihoz is kapcsolódhat, bárányhimlőnél is előfordulhat.

Mindenképpen érdemes orvosnak megmutatni, de ezen valószínűleg már túl vagytok. Amellett, amit a doki mond én biztos, hogy ezüst kolloid oldatot adnék neki belsőleg + öblögetni, ha már elég nagy hozzá.


Várjuk, mit mondott az orvos!

9. Icus (válaszként erre: 8. - Elviracska)
2007. júl. 9. 18:39
Mi a helyzet Elvirácska?
8. Elviracska (válaszként erre: 7. - Icus)
2007. júl. 9. 12:49

Nagyon köszi

Sajna nem eszik a tegnap óta ,és agyon idegeskedtem magam...

Már mindenre gondoltam...

LÁzz is volt nektek is ,mert köhög is de nem vészes...

Remélem ma lesz a doki ,déután ,és menni fogunk.

7. Icus
2007. júl. 9. 12:42

Afta. Szerintem. A nagyobbik fiamnak volt, 2-3 évesen. Azonnal, gyógyszert, kell felíratni, rá, nem szabad kisérletezni. Én sosem felejtem, el 3900Ft volt 4 szem, a GYES-em, pedig 3600Ft-volt. Se, enni, se inni nem tudod, a fiam. Majdnem korházba, került, infúzióra. Azért remélem nektek, nem ez van!


Azért ird meg, mi a helyzet!!

6. Elviracska (válaszként erre: 5. - Cdc6d6d4be)
2007. júl. 9. 12:40

SZia

Sajna láza is van ...:(((

Ezért aggodok ,de a doki csak déután lesz elérhető...kihez vinnem kellene...

Köszi mindenképpen

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook