Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha hasi műtét (nem laparoszkópia) során távolítják el a méhet, meddig nem szabad felkelni? fórum

Ha hasi műtét (nem laparoszkópia) során távolítják el a méhet, meddig nem szabad felkelni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
125. d972032f0a (válaszként erre: 124. - 6b959121ac)
2009. jún. 15. 11:40

Nem azt nem vették ki..de egyik ismerösöm azt mondta,hogy neki kivette a doki azt is ha már felnyitották...de hát én nem igazán értem,hogy azt miért kell ha azzal nem volt gondja.


Neked is a bikibivonalnál lett felvágva?

Te meddig voltál bent és meddig pihentél otthon vele?

124. 6b959121ac (válaszként erre: 123. - D972032f0a)
2009. jún. 15. 11:28

Akkor neked szerencséd volt. Én még négy napig véreztem utána. Nem ömlött, de azért észrevehető volt.

Petevezetékeidet is kivették?

123. d972032f0a (válaszként erre: 121. - 4ab67f870d)
2009. jún. 15. 10:24

Szia...sziasztok..bocsi,hogy beleszólok......ha a méheltávolitási műtét utáni vérzést kérdezed nekem nem volt egy csepp vérzés sem és folyásom se...2 éve vették ki mert volt egy ökölnyi miómám.


Hát nem a legjobb élményeim közé tartozik de túléltem.

122. 6b959121ac (válaszként erre: 121. - 4ab67f870d)
2009. jún. 15. 09:19
Igen.
2009. jún. 15. 09:02

Majd gondolkodom rajta. :-))Megy egy privi...


Egy kérdés a műtéten már átesettekhez: hasi műtét esetén kell számítani vérzésre, folyásra lent? Szóval betétet vigyek?

2009. jún. 14. 16:46
Sajna én annak is köszönhetem a túlsulyomat, hogy keveset ittam míg dolgoztam. De nem tehettem meg, hogyha bejött egy kolléga és elmondta, hogy mit szeretne, megszakítsam, hogy bocsi de nekem ki kell mennem. Ebédelni is csak 20 percre mehettem el, tehát akkor valami sűrű ami gyorsan bemegy, és futás vissza. Most már próbálom betartani a vízivást. Már nem olyan dagadt a lábam se. Én ősszel a nikken -től vettem a víztisztítót. Nekem nagyon bejött.
2009. jún. 14. 16:27
Olvastam :-)) Valóban jó könyv, érdemes elgondolkodni rajta. Én sok ásványvizet iszom, az üdítőket utálom, a kólát különösen. Több okból is... Mindegy. A víztisztítón már régen gondolkodom, de egyelőre túl drága, olcsóbb cipelni a flakonost :-(( Direkt olyan táskám van, amibe mindig tudok tenni fél liter vizet. Ugyanis én gyakran vagyok szomjas. (Nincs baj a vércukrommal). Néha itthon is csak úgy lenyúlok az ágy mellé és iszom, unalmamban :-)) Csak azért olyan helyen, szituációban, amikor nem tudok gyakran vécére menni, visszafogom, ilyenkor néha úgy érzem, elájulok. Mert amúgy meg ami be, az szinte azonnal ki is... Nem tudom, ezzel más is így van???
2009. jún. 14. 14:41

Én tavaly októberben vettem egy viz tisztitót. Na ezt a vizet te is meginnád. Van hozzá dusitó, ami oxigénnel dúsitja, és kimondottan itatja magát a viz. Ha egy pohárral ittál kívánod a másikat.

Finom ize van. Én sem tudtam meginni a csapvizet. Állandóan cipeltem az ásványt és a buborékost. Egy ideig cipeltem a szodavizet. De ez már nekem egy kissé fárasztó lett. Igy döntöttem megvettem. Nem bántam meg. Ha teheted vedd meg azt a könyvet

A tested vízért kiállt. A kórházban olvastam el mikor betegápoló voltam, megváltozott a nézetem.

Hihetetlen dolgokat írnak benne. A coláról, a társairól. Most néztem meg az interneten, az eladomakönyvem.hu -n van 1200.- Ft. Postázzák és személyesen is át lehet venni. Bolti ára 2400-2500 forint között van.

117. 4ab67f870d (válaszként erre: 116. - Princes47)
2009. jún. 14. 14:23
Utálom a vizet :-((((( Hányingerem van tőle. Figyu, tudom, hogy ez mind hisztinek tűnik, de panelban lakunk... Amikor kertesben laktunk vidéken és udvari kút volt, azt ittam, nem is kellett más, de ezt a csapvizet képtelen vagyok meginni, szerintem a klór miatt. Ásványvizet szoktam, szénsavasat, de logikus, hogy azt nem szabad majd, marad a mentes. Az üdítőkkel is az a bajom, mint a befőttekkel, hogy agyoncukrozzák őket. Vagy aspartam van bennük édesítőként, az meg idegméreg. A csapot meg nekem hiába nyitogatják, az egy hónapja (is) kiderült. Vagy felkelés, vagy katéter. Amúgy a vicc az, hogy mindennek ellenére iszonyú lightos beteg vagyok, ha hagyják, hogy csináljak, amit akarok. Még mindig bejött, senkinek nem volt semmi baja velem. Mandulánál altatást kértem, és szóltam, hogy a kézfejembe tegyék a branült. Piszkosul fájt, sokkal jobban, mint a könyökhajlatban, de utána adtak egy heparinos fecsit, én meg ötpercenként leszerelgettem magam az infúzióról és kiballagtam vécére. Aztán heparin, infúzió visszateker, és ment minden tovább. De könnyebb így. Nekem teher az, ha úgy érzem, hogy sok velem a baj.
2009. jún. 14. 13:40

Az intenzivre 8 órakkor mentem, és már sirt, hogy hol voltam ilyen sokáig. Nem engedtek be hamarabb.

Én nem beszélgettem vele, nem zavartam, csak tettem a dolgomat, mikor segíteni kellett felállni akkor ott voltam, ha ki kellett menni a WC-re akkor is, megnyitottam a csapot, - mert bizony az is nehéz lesz - tehát csendben voltam.


Szerintem nem iszol eleget /persze ez csak az én

gondolatom/ a tea a kávé a leves nem folyadék. A

folyadék a viz sok sok viz. Hidd el sokat segítene.

115. 4ab67f870d (válaszként erre: 114. - Princes47)
2009. jún. 14. 13:33

Gyerekkorom óta megvan, sajnos... Genetikus, mindkét szülőm ezzel kínlódott. Pedig nagyon sok rostot eszem, nyersen mindent, zöldséget-gyümölcsöt, és iszom is, mondjuk nem sokat, de normálisan. Próbáltam már egy csomó természetes módszert, de egy bizonyos erős hashajtó az egyetlen, ami működik. Ha nincs, néhány nap után kénytelen vagyok beöntést adni magamnak. A gasztroenteresek sem tudtak mit kezdeni vele. Nincs se Candidám sem másom, minden oké, csak nem megy és kész :-(


A magok legalább majd lekötnek :-)) Amíg az ember nem a hasára koncentrál, minden oké. Írod, hogy fontos volt annak, akit látogattál, a jelenléted. Hát, sajnos én az a típus vagyok, aki szeret egyedül szenvedni, azaz nem szenvedek, hanem elmélyülök és elindul az öngyógyítás. Nem meditáció, csak nyugalom, na ebbe látogató vagy pár locsifecsi szobatárs igencsak bele tud kavarni... Anyuval és a barátommal is meg van beszélve, hogy bármilyen műtétem van, az első két nap senki nem jön be hozzám. Legalább amiatt nem kell rosszabbul éreznem magam, hogy ők szenvednek attól, hogy nem vagyok jól. Mert akit szeret az ember, azzal már csak így van...

2009. jún. 14. 13:10
Nekem a nagy szemű szöllőtől mindig meg van a várva várt eredmény, de ez csak akkor szükséges, ha utazom, vagy ha egész napos tanfolyamon vagyok, és az ember nem mindig mehet oda ahova szeretne.
113. princes47 (válaszként erre: 111. - 4ab67f870d)
2009. jún. 14. 13:08
Szerintem igen, de nem hiszem, hogy a mag köpködésével fogsz tudni kinlódni.
112. princes47 (válaszként erre: 110. - 4ab67f870d)
2009. jún. 14. 13:07

Nem voltam, csak sajnos mint "betegápoló" részese voltam egy ilyen frissen mütött ember ápolásában, az intenzivtől a hazamenetelig mellette voltam.

Sokat számitott számára.

2009. jún. 14. 12:19
Amúgy néha elgondolkodom, miért nem lehet natúr ízű befőtteket kapni? Minek mindenbe az édesítő vagy a cukor? Mindennek van saját íze :-( A friss meggy nem jó?
110. 4ab67f870d (válaszként erre: 108. - Princes47)
2009. jún. 14. 12:17
Voltál Kicsinél??? Most esett le...
109. 4ab67f870d (válaszként erre: 108. - Princes47)
2009. jún. 14. 12:16

Hát, eleve nem bírom a fehér péksüteményeket, beteg vagyok tőlük. Sokat kínlódom egy ideje a gyomrommal. Legutóbb is vittem magammal barna kenyeret, azt ettem. Amúgy nem vagyok kenyeres, négy kornspitz nekem elég egy hétre :-) Inkább tejtermék és nyersfüggő vagyok. Gondoltam, viszek be instant leveseket is, de a meleg víz erősen termál, nem tudom, iható-e? ... Az üres leves jöhet, azzal végig kiegyeznék :-) A meggybefőtt helyett meg gondolkozzunk máson, mert az édestől is rosszul vagyok :-( Ez sem hiszti, pár éve még egy fagylaltot sem tudok enni, mert azonnal hányingerem van tőle. Akkor innivalót viszek, sokat. Ásványvizet, Nesteát, az nem olyan édes. Gondolom, szénsavasat nem lehet majd.


Ha mindez nem lenne elég, altatófüggő vagyok hat éve... (este 3 tabletta)...

2009. jún. 14. 11:57

A kajáról csak annyit, hogy az intenzíven egy zsemle, de csak belecsípni tudott nem tudta megenni. Ebédre üres leves, vacsíra zsemle.

Másnap már tejfeles túró volt egy zsemlével.

Az ebéd már valamivel komolyabb volt, de még mindig kímélő.

Folyamatosan adták a szélmozgató tablettát, ami egy kicsit láttam kellemetlenséget okozott. De ha nagyon sok folyadékot iszol, mindig csak egy-két-három kortyot, akkor hidd el nem lesz gondod. Inni kell, hogy a beleid ne huppanjanak össze. Főleg még az, hogy inni kell. Meggy befőttet pedig feltétlen vigyél magaddal. Isteni.

107. 6b959121ac (válaszként erre: 104. - 4ab67f870d)
2009. jún. 14. 11:20
Remélem nem értetted félre a tusolós dolgot. Nekem is tapasztaltabb szobatársaim ajánlották, hogy közvetlenül műtét előtt élvezkedjek még egy kicsit a vízben mert utána már nehéz lesz.
106. 4ab67f870d (válaszként erre: 105. - 4ab67f870d)
2009. jún. 14. 11:19
Kiegészítés: erre biztosan szívesen áldozna mindenki, egy minőségibb kajára. Az egynapos sebészeten vacsira kenyér, margarin, sonkafelvágott meg öt szelet friss uborka volt...
105. 4ab67f870d (válaszként erre: 102. - Princes47)
2009. jún. 14. 11:17
Állva??? És a nagydolog? Na, ezek azok a dolgok, amitől félek. Sajnos nekem elég sok gondom van ezen kívül is, többek között a székrekedés. Ha nem veszem be a gyógyszert, nem sikerül - így lettem súlyos aranyeres -, ha viszont beveszem a gyógyszert, másnap reggel bizony neki kell ülnöm... (Ülőke-papír, Bradomanos fertőtlenítő kendő). A nővérkék angyalok voltak, tényleg nem a pénzért (az egyiket sajnos jól zavarba is hoztam, mikor adtam neki, de Szegeden ez az alap és hát mit tudtam én), egyetlen rossz szavam nem lehet rájuk, ahogy az orvosokra sem. Csak a szobatársak... Meg a kaja... Egy fekvőnek, akinek hasi sebe van, nem nagyon lenne szabad rostmentes ételeket adni, de sajnos itt az volt. Hús, zöldség-gyümölcs, tejtermék (kivéve a cukrozott tejeskávét) mutatóba... Épp most írtam egy cikket, abban felvetettem, hogy a kórházak miért nem szerződnek valamelyik ételszállító céggel. A Gastroyal 390 Ft-ért kínál ebédet. De lehetne fizetős kajarendelés is, pl. egy közüzemi konyháról, választható menüvel. Nálunk 550 Ft-ért néha 11 féle menüből lehet választani. Finom, és akkora adagok, hogy vacsorára megmarad a fele.
104. 4ab67f870d (válaszként erre: 101. - 6b959121ac)
2009. jún. 14. 11:08
Biztosan letusolok :-))
103. 4ab67f870d (válaszként erre: 99. - 6b959121ac)
2009. jún. 14. 11:07
Volt már, nem jó érzés, tudom. De engem az ideg enne meg, ha nem engednének felkelni vécére, namármost nekem főleg infúzióval negyedóránént sajnos mennem kell... A vége úgyis az lenne, hogy vissza kellene, hogy tegyék, mert másként nem menne. Így legalább efelől nyugodt lehetek. A pontos időt 25-én tudom meg...
102. princes47 (válaszként erre: 97. - 4ab67f870d)
2009. jún. 14. 09:03

Állva, és kapaszkodva fogsz a WC lenni. A törlőkendők pedig nagyon jó és higénikus. Ezt talán még a legelején sem írtam. A nővérke többször bejön megkérdi hogy mi a beteg kívánsága, elmagyarázza, hogy ki mit fog kapni enni, és miért. Ha hoz gyógyszert akkor annak a hatását is elmagyarázza. És nem várnak érte semmit. Tehát nem azért jönnek ilyen sokszor, hogy várnak valamit, hanem mert ez a dolguk.

Ui. Db-be olyan csend és nyugalom van, nem akartam elhinni. Hozzá vagyok szokva a hangoskodáshoz, mint ahogyan az minálunk van a korházakban. Ott a falak nincsenek leütve, az ablak tiszta, gyönyörű hófehér rajta a függöny. A kövezet fényes, de nem csúszós. Hihetetlen. Én csak ámultam és bámultam. Eddig nem ezt láttam sehol. Szívószálat rövidet ne felejts el vinni magaddal. Meg kicsi törölközőt. Ha netalán begyulladna az inekció helye tudjad vizes ruházni. És persze neylon zacsit a törülközöhöz.

101. 6b959121ac (válaszként erre: 98. - 4ab67f870d)
2009. jún. 14. 09:01

Egy jó tanács!

Közvetlenül műtét előtt tusolj le, mert az ember iszonyú büdös lesz utána, és tusolásra utána egy darabig nincs lehetőség csak macskamosdásra.

2009. jún. 14. 08:58
Valóban , Debrecen jó helynek tűnik!
2009. jún. 14. 08:57

Szia!

A katétert csak a műtétet követő első vagy második nap /nem emlékszem pontosan/ szedik ki. Én kértem őket, hogy szedjék ki még aznap, de nem tették meg. Nekem nagyon kellemetlen volt azzal menni, mosakodni, aludni de túléltem.

Tudod már a pontos időpontot?

2009. jún. 14. 08:54
Amúgy kitaláltam valamit, kíváncsi vagyok, bejön-e. Sz esett mosdókesztyűről. Nos, én vettem babatörlőkendőt, nedvesített, fertőtlenítős törlőkendőt vécézéshez és elülső tájékra külön. Nem kell vacakolni a mosdókesztyű és a törülköző szárításával, ami amúgy is hálátlan, mert az általam belülről "kitapasztalt" kórházi osztályokon valamiért háklisak az ágy végére száradni kiterített törülköző miatt. Mintha ez rontana a képen, basszus :-( Néhol kimondottan javít. Sosem értettem, még mikor dolgoztam sem. Nem fehérnemű, színes, tiszta textília, mégis. Amúgy meg mivel nincs fregoli... Próbáljon valaki egy vizes törülközőt a párna alá suvasztani, két nap alatt bebüdösödik. Na, mindegy...
2009. jún. 14. 08:49

Uhhh... Lehet, hogy Debrecenbe kellett volna mennem??? Én még egy hasi sebészettel is kiegyeznék a tranzitszoba helyet...


Eva, és a műtét napján hogyan pisil az ember, ha ágytálba nem tud? Szóljak majd előre, mert ez nálam sajnos tény, nem hiszti. Pláne, ha nyomatják az infúziót... Szerintetek kérjem, hogy a műtét közben feltett katétert hagyják bent? Lehet, hogy ez lenne a legjobb...

2009. jún. 13. 19:08

Debrecenben a mütét napján és éjjelén vannak az intenziven a frissen műtöttek, 9-10 óra tájba visszakerülnek a szobájukba. Reggel már ki kell menni a WC-re. A tisztálkodásba segit a nővérke.

Nagy felügyelet alatt vannak. Az osztályra kerüléskor jön az aki mütötte, az altatós a főorvos, és a tanár. Ez napjában kb 2 szer.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook