Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Menstruáció idején szabad laparoszkópiás műtétet és méhtükrözést végezni? fórum

Menstruáció idején szabad laparoszkópiás műtétet és méhtükrözést végezni? (tudásbázis kérdés)


2012. aug. 29. 14:07
Végül is megműtöttek?
15. life14
2012. aug. 27. 08:18

De azt nem értem, hogy ha direkt endometriozis miatt mutenek, akkor hogyan lehet menstruácio idején muteni.

Nem jut ki a vér és a nyálkahártya darabok ilyenkor a hasuregbe?

14. life14
2012. aug. 27. 08:13

Most hívtam a doki asszisztensét,és azt mondta,hogy tíztol próbáljam meg visszahívni a dokit,hogy ilyenkor mi a teendo.

De azt mondta,hogy szerinte simán el lehet végezni a mutétet menstruáciokor.

13. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 11. - Life14)
2012. aug. 26. 13:29

sztem azért kell a katéter, mert ugyan a laparoszkópia lájtos műtét, de előszörre nem egyszerű felkelni, ha pisilni kell. Mondjuk simán megoldható, de én is kaptam.

Sztem meg tudod beszélni a dokival simán.

12. life14
2012. aug. 26. 13:28

Koszonom a válaszokat.

Holnap kell befekudnom.Ha nem mulik el a vérzés,akkor beszélek a dokival,hogy halasszuk el a mutétet.

11. life14
2012. aug. 26. 13:26

Még egy kérdés:A katéterre miért van szukség?

Mikor volt a laparoszkópiás mutétem,nem volt katéterem mikor felébredtem,csak drécso.

Így is évek óta állandó huvely és hugycsofertozésem van,ami tobbszori antibiotikumos kezelésre sem szunik meg.

A katéter nem fog rontani a helyzeten?

10. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 9. - Life14)
2012. aug. 26. 13:24
Igen, mert ha a menstruációs vér kikerül a hasfalba, ott gócokat okozhatnak az endometrikus sejtek. És csak fokozódik a probléma.
2012. aug. 26. 13:22

Egy endometriózisról szóló honlapon olvastam,hogy ha a hasi mutéteket menstruációkor végzik,az is lehet az oka az endometrikus csomók kialakulásának.

Ezért ettol is félek.

8. life14 (válaszként erre: 6. - Zebra25)
2012. aug. 26. 13:18

A dokim szabadságon van,csak a mutétem elotti napon áll újra munkába.

Ezért elmentem a klinikára,ahol muteni fognak egy másik dokihoz.

Mondtam,hogy az utobbi idoben rendszertelen a menstruációm.És megkérdeztem,hogy mi van,ha pont a mutétkor jon meg.

Azt mondta,hogy ha csak enyhe vérzés van,akkor szerinte nem kell elhalasztani.

De nem célszeru menstruációkor méhtukrozést végezni,mert a vér miatt nem látják olyan pontosan a dolgokat.

És nekem pont amiatt csinálnak méhtukrozést,hogy megtudjuk mi az oka az elhúzódó vérzésnek,és adenomyosist is gyanítanak.

7. Holdsugár83 (válaszként erre: 3. - Life14)
2012. aug. 26. 13:11
Nekem a laparnál is meg a tükrözésnél is úgy igazítottak h ne vérezzek.Ha addig nem múlik,ha csak nem muszáj sztem nem csinálják meg.
2012. aug. 26. 13:04

még a laparrnál szerintem nem gáz, de a tükrözés...hát nem tudom mert ott a méhet vizsgálják...nem tudom

a dokid nem mond erre semmit mert Ő tudja ezt a legjobban

2012. aug. 26. 13:00
nekem elhalasztották a méheltávolításomat, mert pont megjött. szóval szerintem attól függ, mennyire sürgős a dolog.
2012. aug. 26. 12:55
laboroszkópos műtétet lehet, mert anyut is akkor műtötték petevészek cisztával, mikor megvolt neki. a tükrözést nem tudom:S
2012. aug. 26. 12:55

Sziasztok!


Két nap múlva fognak muteni endometriózis és PCOS miatt.

Három hónapja folyamatosan van pecsételo vérzésem,és a múlt hónapban kétszer is megjott a menstruációm.

Két hete volt erosebb vérzésem,amit menstruációnak véltem.

De tegnap elkezdtem megint vérezni.Nem barnázás,hanem világospiros vér.

Valószínu,hogy ismét megjott.

Már volt egy laparoszkópiás mutétem,amit szintén mensruációkor végeztek,mert surgosen meg kellett muteni,omlott belolem a vér.

Akkor is azt mondta a doki,hogy nem surgos esetben nem szabadott volna ilyenkor muteni.


Mik a kockázatai annak,ha menstruációkor végzik a mutétet?

2012. aug. 26. 12:52
A méhtükrözést,menszesz után végzik.
2012. aug. 26. 12:47
Ha menstruáció idején szabad laparoszkópiás mutétet és méhtukrozést végezni?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook