Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha elzáródik a tejcsatorna mit kell, mit lehet tenni vele? fórum

Ha elzáródik a tejcsatorna mit kell, mit lehet tenni vele? (tudásbázis kérdés)


16. g1977g
2009. febr. 17. 12:10
nekem is volt ilyen, mind a két fiamnál. bevált a meleg vizes zuhany, utána a férjem leült velem szemben, és jó zsíros testápolós kézzel jól átmaszírorta hónaljtól, nyaktól a mellbimbó irányába. erősen, határozottan. utána rá kell tenni a babát, ő majd kiszívja a tejet. mind a két fiamnál ez vállt be.
2009. febr. 17. 09:16
Hát én már mindent megpróbáltam de nem változik úgyhogy muszáj leszek elmenni az orvoshoz.Azért köszi a tippeket.
2009. febr. 14. 09:03
Igen Én is így csináltam a fejés és a masszírozás csak kiegészítés volt.Ha hónalj tartással tartod a babát,akkor üríti ki legjobban a cicit,de a lényeg ,hogy többféleképpen tedd a melledre,hogy minden zugból ki szopja a tejcsidet.
2009. febr. 13. 16:17

Szia!

Szoptatos csoptortban vagyok onkentes. A mastitis enyhe formaja az, amit Magyarorszagon tejcsatorna elzarodaskent emlegetnek. Ezt az okozza, hogy tul sok a tejed. Ezen a fejes bizony nem segit, hiszen azzal csak fokozod a tejtermelest.

A melegviz valoban nagyon jo szoptatas elott, de en inkabb azt javaslom, hogy fejes helyett bizd a babara a mell kiuriteset. Sokkal jobb munkat vegez, mint barmelyik mellszivo.

Ilyen esetben minel tobbszor keruljon a baba a gyulladt mellre, az meg fogja oldani a gondot.

Szoptatas utan a hideg borogatas a jo, legjobb a fagyos kaposztalevel.

Fajdalomcsillapitok kozul a paracetamol tartalmuakat szoktuk javasolni szoptatas alatt (Panadol ilyen), de a Nurofent is alkalmazhatod, annak van gyulladascsokkento hatasa is.

Ha nem erzel javulast 2-3 nap mulva, keress fel egy orvost. De altalaban azert addigra rendezodik a helyzet.:)

Mielobbi jobbulast kivanok!

2009. febr. 13. 16:09
Kitartás maszirozd és fejd,sajna csak ez amódszer segít.
11. **Rita** (válaszként erre: 10. - Nikol0518)
2009. febr. 13. 15:49
Próbáld ki, ha nem segít akkor viszont menj el dokihoz mielőtt begyulladna a melled
10. nikol0518 (válaszként erre: 9. - **Rita**)
2009. febr. 13. 14:33
akkor biztos van benne valami:)
9. **Rita** (válaszként erre: 1. - Nikol0518)
2009. febr. 13. 14:22
úgy látom mindenki valamilyen fejés előtti "melegítéses, maszirozós" módszert ajánl :)
2009. febr. 13. 14:21
Akkor megpróbálom először a forró vizet utána pedig ha az se segit marad az orvos.De nincs valami ami higitja egy kicsit a tejet mert arra is gondoltam hogy nem-e attól van ez hogy túl sűrű a tejem,Amúgy köszi a tippeket.
7. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Nikol0518)
2009. febr. 13. 14:18

Szia Azt hiszem van erre urtica urens homeopátiás bogyó.Majd kérdezd meg a patikában.

Nekem is volt néhányszor.Meleg vizes borogatás,masszírozás.Hónaljtól kiindulva enyhe simítások a mellbimbó felé,és ugyanez a válltól,és egészen a nyaktól.Lényeg,hogy lefelé történjen és ne erőse,nehogy megtörjenek a tejutak.

És utána fejd ki,Úgy ahogy szoktad,Én géppel csináltam,mert nem ment a kézi fejés.

2009. febr. 13. 14:17

Engedd tele a kádat jó meleg vízzel, aztán feküdj benne hasra 1/2 órát! Utána jöhet a fejés!

Nekem bevállt. -igaz utána 1-3 napig még fájt a cici, de ez csak valami utóhatás. Nem lehet, hogy Nálad is ez van?

5. Andrea anya (válaszként erre: 3. - Nikol0518)
2009. febr. 13. 14:14
Akkor szerintem beszélj orvossal vagy a védőnővel.
4. **Rita** (válaszként erre: 1. - Nikol0518)
2009. febr. 13. 14:13
Nekem anno a forró zuhany alatti maszirozás, és utána fejés segített
2009. febr. 13. 14:09
Szia!Szoktam masszirozni is de az se segit.Medela harmony mellszivóm van.Kézzel valahogy nem megy.Nem tudom már mit csináljak.Annyira fáj érzem hogy van benne tej és egyszerűen nem jön ki.
2009. febr. 13. 12:31
Szia. próbáld meg a mellkörüli masszírozást is.szerintem a fejés kevés.lehet hogy össze csomosodik a tej.egyébként mivel fejed a tejet?
2009. febr. 13. 11:29
Sziasztok!Érdeklődni szeretnék hogyha elzáródik a tejcsatorna mit kell csinálni?Már egyszer voltam vele bent a kórházba de akkor "csak" lefejték a csecsemősök.Azóta már kétszer volt ilyen akkor a fejéstől helyre jött de most már három napja semmi változás.Rendszeresen minden szoptatás után lefejem a mellem teljesen ezért nem értem miért van ez.Ha valaki tudna segiteni valami tanáccsal megköszönném.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook