Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha egy meghatalmazáson nem volt időtartam jelzés, az akkor automatikusan visszavonásig érvényesnek tekintendő? fórum

Ha egy meghatalmazáson nem volt időtartam jelzés, az akkor automatikusan visszavonásig érvényesnek tekintendő? (tudásbázis kérdés)

7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Aileron44)
2016. ápr. 29. 23:03
Neked, viszont sok sikert, az ügyintézésedhez!
6. aileron44 (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2016. ápr. 29. 20:14

Köszönöm szépen a választ mindenkinek.


További kellemes estét :)

5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - Aileron44)
2016. ápr. 29. 19:35
Hivatkozhatsz rá, hogy nincs rajta (ezek szerint) a visszavonásig érvényes, akkor viszont a józan ész szerint is, csak egyszeri meghatalmazás. A közjegyzők is ráírják, ha többszöri a megbízás, hogy visszavonásig érvényes.
4. aileron44 (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2016. ápr. 29. 19:31

Köszönöm, mi is így gondoltuk. Egyik "csoda" szolgáltató szerint érvényes a 7 hónappali ezelőtti dátummal is.


Azóta írtam egy levelet, hogy visszavonom, de hogy oda kerül-e mellé ebben egyáltalán nem vagyok biztos.

3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Aileron44)
2016. ápr. 29. 19:28

Úgy gondolom, nem. Akkor lenne érvényes, ha le lenne írva, hogy a meghatalmazás visszavonásig érvényes.


Egyébként valószínű, attól is függ a meghatalmazást milyen célból készítették.

2. LadyBird 2015 (válaszként erre: 1. - Aileron44)
2016. ápr. 29. 19:16

2014. március 15-vel (Új Ptk.) kezdődően változtak a szabályok:

„határozatlan vagy öt évnél hosszabb időre szóló általános meghatalmazás öt év elteltével hatályát veszti”. Azokra az általános meghatalmazásokra, melyek 2014. március 15. előtt keletkeztek, nem vonatkozik ez a szabály. Korábban az általános meghatalmazásoknak csak két időbeli korlátja volt: az egyik bármelyik fél halála, a másik a meghatalmazás visszavonása. Azokat az általános meghatalmazásokat, melyek öt évnél idősebbek, vissza kell vonni, ha a meghatalmazó a jogviszonyt a továbbiakban nem kívánja fenntartani.

2016. ápr. 29. 18:55

Sziasztok!


Abban kérnénk segítséget, ha egy meghatalmazáson nem volt időtartam jelzés, az akkor automatikusan visszavonásig érvényesnek tekintendő?


Nem formanyomtatvány volt, hanem egy gépelt papír csak.


Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook