Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha az apa eddig nem szabályosan vette fel a gyerek után járó adókedvezményt, hogyan lehet helyrehozni? fórum

Ha az apa eddig nem szabályosan vette fel a gyerek után járó adókedvezményt, hogyan lehet helyrehozni? (tudásbázis kérdés)

7. syria (válaszként erre: 4. - 9c485f67e8)
2017. febr. 5. 09:16
Akkor rájuk kell bízni az ilyen bonyolult esetben a tévedés lehetőségét. :)
6. Bichi (válaszként erre: 1. - Niki.ke89)
2017. febr. 4. 12:18

Ha "hivatalosan" egyedülálló vagy, akkor apukajogalap nélkül vette fel.


"A szja-törvény szerint tetemes bírságra számíthat az a magánszemély, aki jogalap nélkül kérte az adóelőleg megállapításához tett nyilatkozatában – a nyilatkozattételkor fennálló körülmények ellenére – a családi kedvezmény vagy más adókedvezmény érvényesítését. Ha kiderül, hogy a ténylegesen igénybe vehető, illetve az igénybe vett kedvezmény összege között 10 ezer forintot meghaladó különbözet mutatkozik, annak a 12 százalékát különbözeti bírságként az adóévre vonatkozó bevallásban külön kötelezettségként kell feltüntetni, és megfizetni."


Én is a nav-hoz bemennék, ha látják a jóhiszeműséget, akkor önbevallással talán eltekintenek a bírságtól...

2017. febr. 3. 22:39
Kell egyébként vmi meghatalmazásos formanyomtatvány h apukáét is bevigyem?
4. 9c485f67e8 (válaszként erre: 3. - Syria)
2017. febr. 3. 22:12
Bementem, vittem a papírokat és megcsinálták.
3. syria (válaszként erre: 2. - 9c485f67e8)
2017. febr. 3. 21:22
Lehet őket erre kérni? Ha igen, ez a tuti megoldás.
2. 9c485f67e8 (válaszként erre: 1. - Niki.ke89)
2017. febr. 3. 21:00
Bevinném a navhoz a papírokat, és ôket kérném megcsinálni az adóbevallást.
2017. febr. 3. 20:47

Sziasztok!


Elég nagy gondban vagyok. Gyed alatt csőd eljárás alatt megszünt a cég ahol dolgoztam és akkor azt mondta nekem ott a könyvelő,hogy a következő évben 2016-ban nem vehetem én igénybe az adókedvezményt,mivel nincs munkaviszonyom(a gyedet kormányhivatal utalta tovább egyébként).


Na most én kérdeztem akkor hogy akkor apuka igényelheti e ha bár a lakcim kártyája szerint itt egy lakcimen vagyunk,de én mint egyedülálló nevelem a gyermekem. Azt mondta h ezt igy lehet,mert attól h egy címen lakunk még lehetünk ugy mint pl lakótársak,de adókedvezménynél meg jó ha egy címen vana gyerekkel,és nekem a csp-t nem kell jelentenem hogy nem egyedülálló vagyok.

(amugy apuka nem lakik itt,én egyedül nevelem a gyerköcöt,ő az adókedvezményt minden hónapba oda adta nekünk)


Viszont most adózásnál merült fel a probléma,hogy ezt igy nem lehetett volna.


Hogyan legyen az adóbevallás? Nem akarok apukával kiszúrni,h büntetése legyen.

A legtöbbször kapott tanács az,hogy hogy adózzunk le rendesen,ha kibukik az adókedvezményes dolog,apuka visszafizeti,én meg meg igénylem max.


De azt is mondták h már eleve ugy csináljuk az adóbevallást hogy apuka visszafizesse az adókedvezményt,és meg megigénylem.


Most akkor mit kellenne csinálni?


A két fenti tanácsot,két különböző navos hölgy mondta.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook