Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Etikus és szabályos-e, hogy szóbeli pótvizsgán azt a tételt adta a tanár a gyereknek, amiből írásbelin a leggyengébb feleletet írta? fórum

Etikus és szabályos-e, hogy szóbeli pótvizsgán azt a tételt adta a tanár a gyereknek, amiből írásbelin a leggyengébb feleletet írta? (beszélgetős fórum)


1 2
35. jstefan (válaszként erre: 1. - Chrysstina)
2012. szept. 2. 22:51
Korrekt, és így igazságos azokkal szemben akik keményen becsülettel tanulnak!!!
34. 657cb515d9 (válaszként erre: 1. - Chrysstina)
2012. szept. 2. 21:37
Persze, bármit kérdezhet!!
33. Serry (válaszként erre: 14. - Chrysstina)
2012. szept. 2. 21:33
gondolta a tanár ha már volt 1 napja a szóbeli előtt legalább azt átnézte a gyerek amit nem tudott. Így esélyt adott a javításra.
2012. szept. 2. 20:49
Így, hogy egymás utáni napokon volt, inkább esélyt kapott rá, hogy a szóbelin kiköszörülje az írásbelin szerzett csorbát. Nos nem sikerült. Gondolom nem a bányában dolgozott a nyár folyamán.
31. Chrysstina (válaszként erre: 29. - Mumster)
2012. szept. 2. 20:10

Van szobája, esze is, van olyan tantárgy, amiből szín ötös. Remélem, átlendül ezen a nehéz kamaszvagyok korszakon, és rájön, hogy tanulni kell.

Köszi a sok jó ötletet, az én fiam holnap kezdi a középsulit, és lassan belegyalogol a kamaszvagyok korszakba :) Biztos lesznek vele is gondok, de azt is túléljük!

Egyébként én mindig elmondtam a fiamnak, bármivel is kezdődött a mondat, hogy úgy szeretem, ahogy van! Pont így tökéletes nekem!

Amikor kicsi volt, azt mondta, hogy ő pont ilyen anyucikát akart. Hát kívánhatnék én másmilyen gyereket?

30. mumster (válaszként erre: 21. - Chrysstina)
2012. szept. 2. 19:45
Azért ezt célszerű kiegészíteni azzal, hogy én így is szeretlek fiam és tudom, hogy ennél több van benned. Vagy valami hasonló. A lusta disznózáskönnyen válhat önbeteljesítővé, hiszen ha mindenki annak tartja...
29. mumster (válaszként erre: 27. - Chrysstina)
2012. szept. 2. 19:43

Ez a hozzáállás nekem szimpatikus :)


Gondolom a pótvizsgának is van szabályzata, ha ott az van, hogy húzni kell a tételt, akkor nem volt szabályos. Mehetett ez arra is, hogy direkt megbuktassa, meg arra is, hogy a leggyengébb produkciót javítani tudja.

Nem tanult eleget, ez van.

Talán kell ez a pofon, hogy összeszedje magát. A pozitívumokat kell nézni.

Új osztály, új év, új esély :)

Tiszta lappal indul, állítólag Einstein is megbukott fizikából. Nincs vége a világnak. Ha rá jöttök hol volt a gond, akkor ki lehet küszöbölni.


Ajánlom a tanulasmodszertan.hu oldalt, sok jó tipp van :)


Ha nem értette (akár azért mert nagy a lemaradása az anyagból), akkor kell mellé egy tanár, hogy szintre hozza.

Ha szimplán lusta, akkor közösen ki kell tűzni egy célt, meg kell egyezni valamiben, pl:

minden nap megcsinálja a leckét és be is mutatja, felmondja /esetleg éppen a házimunkába segítés közben/ (ez mondjuk félévig) és ezt írásban "szerződésbe" kell foglalni és kitacepaózni az íróasztala fölé, hadd nézegesse nap, mint nap :)

Van saját, nyugodt asztala, zuga, ahol tanulhat?

28. Chrysstina (válaszként erre: 26. - Michelle.r)
2012. szept. 2. 19:29
Nem vagyok gonosz, csak próbálom megérti őt. Nem egyszerű, mert nagyon kamasz a gyerek :) De túléljük!
2012. szept. 2. 19:24
Attól még, hogy nem én vagyok az anyja, még törődhetek vele. Nem én neveltem az elmúlt években, de akkor is lehetne most ilyen.
26. michelle.r (válaszként erre: 21. - Chrysstina)
2012. szept. 2. 19:18
Te vagy a gonosz mostoha? :o))
25. andi6020 (válaszként erre: 24. - Chrysstina)
2012. szept. 2. 19:15
Mert ciki. Szerintem.
24. Chrysstina (válaszként erre: 23. - Andi6020)
2012. szept. 2. 19:09
Miért?
23. andi6020 (válaszként erre: 21. - Chrysstina)
2012. szept. 2. 18:56
Az utolsó mondatot inkább ne írtad volna le....
22. spinneli (válaszként erre: 21. - Chrysstina)
2012. szept. 2. 18:55
Akkor ennyi, lesz még egy éve, hogy megtanulja.
2012. szept. 2. 18:51

A gyerekkel közölte az apja, hogy lusta disznó volt, és amúgy is megtett mindent, hogy a tanároknak ne ő legyen a kedvence.

Egyébként nem az én fiam. :)

20. kisj
2012. szept. 2. 18:36

A tanár inkább egy biztos esélyt akart arra adni, hogy sikerüljön a vizsga.

Nagy szarvashiba volt azt a tételt nem megtanulni.

19. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Chrysstina)
2012. szept. 2. 18:10

Ha valaki elégtelenül teljesített, értékelhetné, hogy kap még egy esélyt, és nyár végéig megtanulhatja, amit előtte egy tanév alatt nem tudott. Az az értelme az évismétlésnek, hogy a gyerek megtanulja azt, amit elsőre nem tudott. Mivel az egyik agyag épül a másikra, ezért ha valami kimarad, logikus, hogy nem tud rendesen továbbhaladni.

Szóval, igen, teljesen jogos és etikus, sőt a gyerek érdekét szolgálja, mert a tudás megszerzése az iskola lényege, és ha valaki gyengébb, akkor be kell látni, hogy neki több idő kell a minimum teljesítésére.

Ha meg lusta disznó, magára vessen!

18. a0c1361e44 (válaszként erre: 14. - Chrysstina)
2012. szept. 2. 18:07

Hát nem a tantárgy nevére lettem volna kíváncsi:)

Ez akkor egy pótvizsga volt és a bukás azt jelenti, hogy évet ismétel. Gondolom ezért zavar annyira. Ha a tanár nem volt a legrendesebb, akkor az nem csak a nem tudásának szól...


Ilyen megvilágításban inkább rendes volt, hiszen egy olyan kérdést adott neki, amire már előző nap válaszolt, így azt gondolhatta, hogy ma is menni fog, nem?

17. spinneli (válaszként erre: 14. - Chrysstina)
2012. szept. 2. 18:05
Remélem a gyereknek nem ezt kommunikáljátok.
16. spinneli (válaszként erre: 1. - Chrysstina)
2012. szept. 2. 18:04
Teljesen szabályos, lassan a tanár lesz a hibás, mert a gyerek nem tanult...
15. andi6020 (válaszként erre: 14. - Chrysstina)
2012. szept. 2. 18:03
Mert csak. 12 tétel nem is sok. Akár meg is tanulhatta volna.
14. Chrysstina (válaszként erre: 13. - A0c1361e44)
2012. szept. 2. 17:59

Irodalom.

30-án irásbelizett, 31-én pedig szóbelizett. A tanár nem húzatott tételt, hanem odaadta neki azt, ami az előző napi írásbelin a leggyengébben ment.

Nem okoljuk a tanárt, csak nem értjük, hogy ha volt 12 tétel amiből készülni kellett, akkor miért nem húzhatott.

2012. szept. 2. 17:35

Milyen vizsga volt ez?

A tételt nem a gyerek húzta?


Egyébként semmi gond nem volt a tanárral. Azt kérdez, amit akar.

12. michelle.r (válaszként erre: 1. - Chrysstina)
2012. szept. 2. 17:32

Ráadásul erősen kiszámítható és várható volt, hogy kíváncsiak voltak arra, megtanulta-e amiről már kiderült, hogy nem tudta.

Sajnálom, hogy megbukott, de remek alkalom a felelősség vállalásra, áthárítás helyett.

11. d6fd5940b1 (válaszként erre: 1. - Chrysstina)
2012. szept. 2. 17:20

nekem ha valami nem ment, legközelebbi alkalomra azt tanultam meg legjobban!

ha a te gyereked nem így tett,az nem a tanár hibája!

2012. szept. 2. 17:18

Úgy tűnik, ezt mindenki megérti, az anyuka kivételével... Megjegyzem, húztak meg középiskolánban és fiamat is egyszer.

Mindketten matematikai antitalentumok vagyunk.

9. 06718ca650 (válaszként erre: 8. - A14deb9047)
2012. szept. 2. 16:45
imádtam/om Ady-t, belőle írásbeliztem. nekem az ominózus esetem a Bánk Bánnal volt, nem olvastam el. :( miután elolvastam már könnyű volt. :)
8. a14deb9047 (válaszként erre: 7. - 06718ca650)
2012. szept. 2. 16:43
Így voltam Ady Disznófejű nagy úr című versével :(
2012. szept. 2. 16:39
megnézte hogy megtanulta-e azóta. én irodalomból annó a próbán kihúzott tételt nem tudtam, maj még egyszer megkérdezte a tanár, végül meg azt húztam érettségin. mák. :)
2012. szept. 2. 16:38
Az nem lett volna etikus a többi gyerekkel szemben, ha megkérdezi, melyik tételt tudja legjobban, és abból vizsgáztatja le.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook