Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha a munkahely nem hosszabbít szerződést.. Segítségeteket kérem.. fórum

Ha a munkahely nem hosszabbít szerződést.. Segítségeteket kérem.. (beszélgetős fórum)

6. Cyntia (válaszként erre: 3. - Napkelet)
2009. szept. 17. 16:02
Én is így tudom.. Csak megerősítést vártam: köszi.
2009. szept. 17. 16:02

Ha jól értem, határozott idejű szerződésed volt.

Ha igen, és lejárt akkor sajnos nincs mit tenni. Nem kötelezhető a munkáltató újabb szerződés megkötésére.

A gyed jár, mert azt a munkaviszonyod alapján számolták ki. Nem kell félni, hogy kevesebb lesz.

4. napkelet (válaszként erre: 2. - Jucusmucus)
2009. szept. 17. 16:01
Sajna, ha határozott idejű volt a szerződése, akkor a szerződés lejártakor megszüntetheti a munkaviszonyát. Más lenne, ha határozatlan idejű munkaszerződése lenne, akkor valóban nem szüntetheti meg a munkaviszonyt.
3. napkelet (válaszként erre: 1. - Cyntia)
2009. szept. 17. 15:59

Szióka!


Nyugodj meg, igaz a munkaviszonyod megszűnik, de ez nem érinti a gyed-hez való jogod. Azt kapod továbbra is.

2. jucusmucus (válaszként erre: 1. - Cyntia)
2009. szept. 17. 15:59

Szia !

Szerintem szerződést nem bonthat, amíg otthon vagy a manóval. De biztos vannak itt nálam okosabbak is, akik biztosabban tudják.

2009. szept. 17. 15:52
Jelenleg GYED-en vagyok itthon a 9 hónapos kisbabánkkal. A kedves munkahelyem: úgy tűnik nem hosszabbít szerződést. A kérdésem az lenne, hogy akkor ugyanazt az összeget kapom tovább az Államkincstártól amit eddig kaptam? Ki mit tud erről?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook