Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha a gyereked nem akarja megírni a leckét... fórum

Ha a gyereked nem akarja megírni a leckét... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
35. SF (válaszként erre: 33. - Encsy75)
2009. máj. 14. 19:43
Erre találták ki a felsős készségfejlesztő órákat...
34. SF (válaszként erre: 31. - Garamond)
2009. máj. 14. 19:42

Nem, miért lennél rossz szülő? Feltételezem, hogy azért tetted, mert szereted a gyerekedet, és meg akartad kímélni egy csalódástól.

Amit írtam, arra vonatkozott, hogy lehetett volna elkerülni, de gondolom, azóta meg is oldódtak a nehézségeitek. Legalábbis a nagy részük.

33. Encsy75 (válaszként erre: 32. - 9ea67a7a1c)
2009. máj. 14. 19:41

Én ezzel nem értek egyet.Mikor fogja bepótólni?Ebből lesznek a csúfolódások?!És a többi ehhez hasonló?

Na és hogy néz ki hogy 5-6.osztályos gyerekek nem tudják a Magyar Himnuszt vagy Szózatot?

32. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 27. - Encsy75)
2009. máj. 14. 19:37
Nálunk sem egyformán kérik van akitöl kevesebb is elég,aztán folyamatosan kerül "feljebb" és igy nőnek az elvárások is,de hagyják had legyen egy kis sikerélménye a saját szintjén.
31. garamond (válaszként erre: 24. - SF)
2009. máj. 14. 19:37
Nem, félre értettél. Teljesen nekem kellett kiszínezni a képet, mert ő egyáltalán nem csinálta. Este nem tom hány óra volt már és csak azt hajtogatta, hogy nem szeretek rajzolni. Segítettem volna, de nem volt mit. Amikor elaludt, kisatíroztam én. Gondolom most akkor rossz szülő vok..
30. SF (válaszként erre: 27. - Encsy75)
2009. máj. 14. 19:36

Ezt úgy hívják, hogy differenciálás. A gyerek képességeihez mérten adják a leckét. Kérdés, hogy ez mennyire látszik igazságosnak egy másik gyerek szemszögéből.

A gyengébbnek mindenképpen jobb, ha nem kell az egész hetet a 4 vsz megtanulásával tölteni, a másik meg úgy érzi, vele kiszúrtak.

Nehéz igazságot tenni. Azt kell megértetni a gyerekkel, hogy neki azért több, mert tudja a tanító néni, hogy ő többre képes.

29. tücsimücsi (válaszként erre: 27. - Encsy75)
2009. máj. 14. 19:36
Ez nem azért van, mert csoportbontásban tanulnak?
28. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 20. - SF)
2009. máj. 14. 19:34
Igen,első osztályban mindennap volt szerintem sok olvasnivaló.Értem hogy olvasni mindennap kell és irni is,(az is volt mindig szinte),de reggel legkésőbb 3/4 7kor elindul itthonrol és fél 5-5nél hamarabb nem ért haza.Akkor átnézzük a táskát,pihen(ne) vacsizik játszik stb és hulla fáradt.....ehhez képest tulzottnak találtam hogy volt hogy a másnapi uj anyag volt otthonra feladva előző estére stb.
2009. máj. 14. 19:32
Látom itt tanárok is vannak.Lenne egy kérdésem.Mikor mi gyerekek voltunk egy adott osztályban minden gyereknek egyformán meg kellett tanulnia az adott verset,ma az egyik gyereknek 1 versszakot a másiknak 4-et és van akinek az egész verset.Hát hogy van ez?
26. SF (válaszként erre: 22. - 754c7e07c3)
2009. máj. 14. 19:32
Nem ítéltem el kapásból, meg máshogy sem. Csak én is elmondtam a véleményemet, de a pedagógus szemszögéből. Természetesen a cikkbeli anyukával is megbeszéltam a dolgot, nem a háta mögött beszélem ki.
25. Hexike (válaszként erre: 23. - Encsy75)
2009. máj. 14. 19:31
Igen, ez is jó megoldás. :D
24. SF (válaszként erre: 21. - Garamond)
2009. máj. 14. 19:30

Erre keressük a választ.


Az első év nagyon nehéz, különösen, ha játékos még a gyermek.

Az esetedben pl. te csak akkor színezel, ha az ő ceruzája is mozog. Így segítettél is, és ő is dolgozott. Később pedig már csak szóban segítesz.

23. Encsy75 (válaszként erre: 15. - Hexike)
2009. máj. 14. 19:29
Szia. Én is megkérdeztem,meg is mondta.Elmondtam neki,hogy magának tanul és rajta múlik minden.Nem kívánom hogy egyetemre járjon és négy diplomája legyen.Csak tanuljon úgy hogy tisztességes szakma,állása legyen amiből megtud majd élni és nem utolsó sorban szereti is.4,4 az átlaga. Az anyanyelvén kívűl két nyelvet tanul,az egyiket az iskolában a másikat itthon,az apjától.Én így csináltam.
22. 754c7e07c3 (válaszként erre: 16. - SF)
2009. máj. 14. 19:28
Nem tartom helyesnek. Besegíteni lehet a gyereknek, helyette megírni nem hiszem, hogy jó ötlet. De, ha valaki helyesnek találja azt, akkor sem kell elítélni kapásból.
21. garamond (válaszként erre: 1. - SF)
2009. máj. 14. 19:28

Fú, ne kövezzen meg senki érte, de nálunk úgy kezdődött az iskola első osztályban, hogy a gyermekem nem volt hajlandó a képet kiszínezni. Mit tehettem volna? Első nap, első lecke, nekiálltam satírozni.

Nagyon nehezen rázódott bele az iskolába, megszenvedtünk minden évben. És még most is tart. Mit tehet egy szülő?

20. SF (válaszként erre: 17. - 9ea67a7a1c)
2009. máj. 14. 19:27
Jól értelmezem, hogy iskolaotthonos a gyereked, és még otthonra is adnak házit?
19. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 16. - SF)
2009. máj. 14. 19:26
Nem mondta hogy helyes ahogy látom és én sem azt mondom hogy jó dolog...csupán nem kell felfújni.
18. SF (válaszként erre: 15. - Hexike)
2009. máj. 14. 19:26
Jó ötlenek tartom. Van, akinél beválhat.
2009. máj. 14. 19:25

Bevallom mikor nagyon soknak találtam a házifeladatot aminek nálunk elvileg nem kellene lenni de mégis volt elsőben nagyon sokszor,nos volt hogy belejavitottam,belesegitettem...ha aránytalanul sok szoktam néha beleirni.Nem csinálom meg helyette a háziját,és mikor tulzottnak találtam a terhelést jeleztem a tanárnéninek,de nem szégyellem a "tettemet":)


Tényleg nem jó dolog de a tanároknak is jobban fel kellene mérniük azt mire képes reggeltöl du 4ig tartó intenziv figyelés után gyerek esténként.

16. SF
2009. máj. 14. 19:24

Látom, nem értettél meg.

Egy egyre inkább elharapózó jelenségre szeretném felhívni a figyelmet. Neked ezen belül természetesen lehet más véleményed.

Nem rágódok rajta, hanem szeretném tudni, hogy ki hogyan látja ezt a problémát. Amint látod, neked sem harapom le a fejed. Az nem az én stílusom. Csak szeretném megérteni, hogy te miért látod ezt így helyesnek.

15. Hexike
2009. máj. 14. 19:23

Szerintem a gyereket úgy lehetne rávenni, hogy leckét irjon, vagy hogy tanuljon, hogy, Megkérdezném tőle: mi szeretnél lenni ha felnősz...erre válaszol a gyerek.... és meg kell tőle kérdezni h : és szerinted akik ezt a munkát végzik tanultak ilyet? vagy jól tudják?

Szerintem ez a módszer beválik. :)

(Az, hogy más irja meg a gyerek helyett a leckét azért nem jó, mert nem tanulja meg, és később sem fog felelőség tudatot érezni, hogy megcsinálja...

14. 754c7e07c3 (válaszként erre: 12. - SF)
2009. máj. 14. 19:20

Nézd meg a szavazásaimat. Aztán beszélj arról, hogy mit gondoltál, és mit nem. egyébként meg nem érdekel.


Főleg amiatt, mert pedagógus vagy, nem értem, miért idegesíted magad ezen a problémán. Ha az osztályodban történik, megértem, hogy elítéled, és jelzed a szülő felé, de egyébként nem értem, miért rágódsz olyasmin, amit olvastál egy cikkben. :)

13. SF (válaszként erre: 11. - 754c7e07c3)
2009. máj. 14. 19:13
:-)) Erre számítottam.
12. SF (válaszként erre: 9. - 754c7e07c3)
2009. máj. 14. 19:12

Például mert pedagógus vagyok, és tudom, hogy mi a szerepe a házi feladatoknak.

A másik ok a gyerek, aki helyett dolgoznak, ezáltal megfosztják őket egy fontos tapasztalattól. Te talán mindig ott leszel mellette, és megcsinálsz majd mindent? Eljársz helyette dolgozni, ha felnőtt? Mert ha most nem tanulja meg a gyerek, hogy neki is vannak feladatai, soha nem fogja komolyan venni a munkát.

11. 754c7e07c3 (válaszként erre: 8. - SF)
2009. máj. 14. 19:10
Nem, nem nyomtam mellé, de nem is gondoltam komolyan. Voltam már szavazásnál férfi, és kopasz is. :)
10. SF (válaszként erre: 7. - Danama)
2009. máj. 14. 19:10

Ha lesz még miből!


Persze, nyilvánvalóan egyszerűbb nekem megírni, mint a gyerek fölött ülni, és magyarázni, de neki nem lesz belőle haszna. Utána meg majd fizetik a korrepetáló tanárt, mert év végén bukik...

2009. máj. 14. 19:09

Bocsi, hogy belekérdezek, mindamellett, hogy nem értek ezzel egyet, miért bánt ez téged? Az ő problémájuk, az ő gyereke, ha akarja csinálja meg helyette, neked ez miért esik rosszul?

Attól, hogy ő megcsinálja, neked nem lesz jobb, sem rosszabb, akkor miért veszed ezt a problémát ennyire fel?

8. SF
2009. máj. 14. 19:06

Kiírtam egy szavazást is erről, és megdöbbentő, hogy vannak, akik szerint helyes a gyerek helyett leckét írni.

Remélem, mindjárt itt lesznek, és azt mondják, csak mellényomtak!

7. danama (válaszként erre: 5. - SF)
2009. máj. 14. 19:05
majd megveszik neki az érettségit, diplomát
6. c3194ec9c7 (válaszként erre: 1. - SF)
2009. máj. 14. 19:04
abszolút helytelenítem. A gyerekkel szúr ki a legjobban.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook