Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Neked, hogy-hogy nincs még gyereked.......? fórum

Neked, hogy-hogy nincs még gyereked.......? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2013. szept. 23. 13:49
2013. máj. 27. 21:21

Igen azért jó,hogy van ez a fórum mert itt elmondhatjuk ami "bánt" minket ha más nem, de mi megértjük egymást és ez jó.Mindannyian tudjuk milyen az ha ezzel jönnek az emberek van akinek fájó pont sajnos van akinek meg idegesítő.

Nem vagyunk mi másabbak azért,mert nincs gyerekünk.Csak nekünk így jó és ennyi.

2013. máj. 27. 18:48
Nem pont azért van a fórum, hogy legyen hol kimorogni, kibeszélni magunkat? De tényleg ne idegesítse fel senki magát! Itt csak egyszerűen gondolatokat és véleményeket cserélünk. Lehet érdekesnek találni, lehet egyetérteni, nem egyetérteni, nevetni a másikon, de idegeskedni aztán végképp nem érdemes! :-)
233. 06718ca650 (válaszként erre: 232. - A81a1b9451)
2013. máj. 27. 18:08
persze, hogy nem éri meg, annyira nem is bánt. :) de én olyan vagyok, hogy néha annyira jól esik kimorogni magam.
232. a81a1b9451 (válaszként erre: 231. - 06718ca650)
2013. máj. 27. 18:03
Lehet morgolódni, de szerintem felesleges emiatt idegeskedni, mert nem éri meg.
231. 06718ca650 (válaszként erre: 216. - A81a1b9451)
2013. máj. 27. 17:54
sajnos igen, a világ ilyen. értelmetlen protokollkérdések. :) nem tudunk ellene semmit tenni, de jó, ha kimoroghatjuk magunkat valahol miatta. :)
2013. máj. 27. 16:41

Ez az egymas eleteben vajkalas, meg itelkezes annyira rossz emberi tulajdonsag. Leginkabb szerintem a sajat frusztracioikat enyhitik igy a masok eleteben vajkalok... Csak nezz meg egy forumot barmilyen temaval kapcsolatban. A hozzaszolasok 80%-a frocskolodo szokott lenni.

A magam reszerol en tudom azt, hogy van 3-4 evem eldonteni, hogy lesz-e sajat gyerekem, de bizom abban, hogy az elet majd ugyis alakitja. Nagyon stabil parkapcsolat nelkul nem vallalnam be. Nalunk a parom fiatalabb nalam par evvel, szoval nem is olyan egyszeru a kerdes, de igazabol ha oszinte akarok lenni, meg en sem erzem magam kesznek az anyasagra, hiaba a korom mar feltetelezne ezt.

229. 5367028aed (válaszként erre: 1. - H.holdacska)
2013. máj. 27. 16:05

Nekem gyermektelen felnőtt lányom van és csípem az olyan kérdéseket, hogy mért nincs még gyereke, vagyis nekem unokám.

Na erre szoktam mondani, hogy azért mert nem lakik a gólya utcájában. Na azt az értetlen pofákat ha látnátok:)) Mindig visszakérdeznek, hogy milyen utcában? Aztán nincs is több kérdés, téma lezárva, ennyi...

228. 171925f409 (válaszként erre: 227. - Libus2000)
2013. máj. 27. 15:25

Ismerős:)Nekünk 2 kutya és 4 cica van:)tudom mivel jár de nem baj én akartam vállalom:))

Mindenhol csak a panaszkodást olvasni,hallani de közben azon agyalnak mikorra szülessen a következő gyerek a támogatások miatt.Szép:(

Nagyon ismerősöm amióta szült kivan nagyon levan pusztulva pedig nem volt ilyen.És ahhoz képest még túl fiatal mi lesz vele 30 év múlva.

227. Libus2000 (válaszként erre: 226. - 171925f409)
2013. máj. 27. 15:16
Én is így vagyok vele. Egyrészt tök idegesítő, hogy születik egy gyerek és felborogat mindent a szülőknél és a környezetükben, és állandóan panaszkodnak - fáradt, nem alszik, nincs ideje magára, nincs pénze, meg kell szervezni a vigyázást, ha beteg, vagy ha dolguk van. A munkahelyükön elvárják, hogy máshogy kezeljék őket, mert gyerekük lett (és ez a pasikra is igaz!). A nagyszülők is kifordulnak magukból, az lesz hirtelen a szent gyerek, aki az unokát fel tudja mutatni, a másik, akinek még nincs gyereke, az onnantól nem számít... Mindenki tök más ember lesz mint előtte. Tisztelet a kivételnek, aki normálisan tudja kezelni, de ez a ritkább. És én sem tudom sajnálni őket, amikor nyafognak - ők akarták! Nekem csak macskám van, de nem panaszkodom, hogy minden csupa macskaszőr, meg hogy éjjelente kétszer felébreszt a dorombolásával. Én akartam, átgondoltam, tudtam, hogy mivel jár! Inkább arról mesélek, hogy milyen aranyos, meg jófej. Aki ugyanezt egy embergyereknél nem bírja átgondolni, az minek vállalja! Ettől függetlenül még mindig fenntartom, hogy valahol belül irigykedem, és még mindig dilemmázom!
226. 171925f409 (válaszként erre: 225. - Libus2000)
2013. máj. 27. 14:51

Én azt szoktak mondani,hogy megszoktuk a jót kényelmet és egy gyerek ezt teljesen felborítja ennyi:)

Nekem is azt mondták megbánom...Mondom és?? nem neki lesz rossz hanem nekem.Bezzeg amikor annak az illetőnek nem volt gyereke soha erről nem beszélt velem de mióta szült azóta csak e körül forog a témája.De úgy,hogy közben minden második szava a jajj fáradt vagyok nem tudok aludni állandóan sír a gyerek...:)érdekes sajnálni nem tudom hisz ő akarta

2013. máj. 27. 11:39

Még egy gondolat: a félelem a legrosszabb az egészben. Lehet félelemből is szülni: nehogy később akarjam, amikor már nem lehet, nehogy elhagyjon a pasim, nehogy ne úgy éljem le az életem, ahogy a nagykönyvben meg van írva... És lehet félelemből nem szülni: mi van, ha megbánom, hogy szültem, vagy hogy most szültem, vagy hogy éppen ennek a pasinak szültem...

Persze akinek gyereke van, az az utóbbira azt mondja, hogy úgysem bánnád meg, mert a gyerek az a minden, az az élet értelme, és a soha el nem múló szerelem és stb.

De akinek még nincs, az ezt nem érzi, csak azt, hogy egy visszavonhatatlan, életre szóló döntés, és egy marha nagy felelősség.

Éretlen, aki így érzi? Lehet. Na akkor ezért nincs gyereke! Tessék, itt egy válasz a kérdezőknek. Milyen felszínesen hangzik, hogy "éretlen vagyok". De közben mennyi negatív tapasztalat és megbántottság és szorongás van a háttérben. Na ezért nem kell vájkálni, mert a felszínes mondatok téves ítéletre késztetik az embert, a mélyére meg úgysem engedünk senkit, hogy belelásson.

224. 171925f409 (válaszként erre: 223. - Libus2000)
2013. máj. 27. 11:16
Ez igaz:((
2013. máj. 27. 10:07

Sokan gondolják, hogy a gyerek összetart egy kapcsolatot, vagy helyrehoz egy megromlott kapcsolatot. Ez nem igaz. Kényszerből maradnak együtt a gyerek miatt, nem azért mert közelebb kerültek egymáshoz a gyerek miatt. Nem egymással maradnak együtt, hanem a gyerekükkel akarnak együtt élni, meg a gyereket nem akarják megfosztani attól, hogy teljes családban nőjön fel. Úristen, hány ilyen nő van, aki azért szül, hogy megtartsa a pasit, aztán vagy otthagyják gyerekestül, vagy nem hagyják ott, de tojnak a fejére, és megcsalják. Na meg van a másik típus, aki esetleg hosszas keresgélés után végre talál egy pasit, és gondolkodás nélkül azonnal szül neki egyet. Aztán pár év alatt kiderül, hogy nem is jó a pasival. És megint "összetart" a gyerek. Nem akarok senkit megbántani, akivel ilyesmi történt, nyilván az is később rájön, hogy nem így kellett volna, és neki meg a "miért lett gyereked" kérdés a fájdalmas. Viszont tud azzal mentegetőzni, hogy van egy (két-három) gyereke, és az mindent megér, és semmi sem pótolhatná, és blabla... Na a gyermektelen meg legalább elmondhatja, hogy nem kötött kompromisszumot, nem zsarolt és nem hagyta magát zsarolni, és a párja nem azért van vele, mert "muszáj a gyerek miatt".

Nem ragozom tovább, pro és kontra van egy csomó példa meg egy csomó érv. Én azt mondom, hogy véletlenek nincsenek. Akinek van gyereke, annak úgy kellett lennie, akinek meg nincs, annak meg valamiért ez az útja. De piszkálódni, meg elítélni senkit nem szabad.

Bár ettől most nekem még mindig nem jobb. :-))))

222. 171925f409 (válaszként erre: 221. - Libus2000)
2013. máj. 27. 09:50

Igen sok olyat olvasok épp egy közösségi oldalon ahol a nőnek mér van gyereke az új pasi akar de ő már nem de fél,hogy ez miatt elhagyja így inkább szül neki.Még ilyet zsarolni akarja de a nő a buta.Azt ha utána mégis ott hagyja?Akkor ott marad 2 gyerekkel kutyának nem fog már kelleni.

És arra az emberek többsége nem gondol,hogy nem csak azért nincs gyerek mert nem akarunk hanem mert nem lehet más okok.

Főleg ahol esetleg nem lehet és feszegetik ezt a témát az nagyon rossz:(

2013. máj. 27. 09:44

Nem gondolnak bele az emberek, hogy egy kérdéssel mit okozhatnak. Nekem sincs (még) gyerekem 36 évesen, és én is utálom, ha faggatnak. Igen, fáj, mert olyan okai vannak, amibe még magamban is utálok belegondolni, nem hogy kiteregessem bárkinek.

Szívem szerint néha visszakérdeznék, hogy "neked meg miért van gyereked?". Aztán mondja el az igazat, ha meri: becsúszott, bosszút akartam állni az előző pasimon, gyorsan szültem egyet, nehogy elhagyjon a férjem, stb.. Mert ahogy a gyerek nem vállalásnak is vannak furcsa és esetleg fájdalmas okai, pont úgy néha a gyerekvállalás hátterében is erősen megkérdőjelezhető okok állnak. És most senki ne essen nekem, persze, elhiszem, hogy a többség igazán szerelemből és vágyból szül, de sajnos elég ellenpéldát láttam ahhoz, hogy ne éljek rózsaszín felhőben. Szóval szinte mindenkinek ott a kis csontváz a szekrényben, akár van gyereke, akár nincs. Minek erről faggatni a másikat, épp elég szar naki az, amit tud magáról meg az életéről. Ja, és aki boldog és elégedett akár a gyerekeivel, akár gyerek nélkül, az nem is igen faggatózik, és sokkal elfogadóbb. Azok szoktak hülyén nézni meg kötekedni általában, akiknek savanyú a szőlő valamiért. Nekem is savanyú a szőlő, mert nem lett gyerekem, és csak vergődöm magamban még mindig, pedig múlik az idő. És olyan egyszerű belekötni a gyerekesekbe, hogy a magam "döntését" állítsam be a jobbnak, okosabbnak. Közben meg a lelkem mélyén irigykedem. Á, bonyolult nagyon, akárhonnan nézzük.

220. 171925f409 (válaszként erre: 219. - A81a1b9451)
2013. máj. 27. 09:28

Na igen ha őket ez teszi boldoggá:)

Én is utálom mikor megkérdezi mizu egyebek aztán jön a baba kérdés meg,hogy kifutok az időből:(Gondolhatod menyire örülök neki.

219. a81a1b9451 (válaszként erre: 218. - 171925f409)
2013. máj. 27. 09:15
Nem baj, hogyha értetlenül néznek. Ez a te életed, úgy élet ahogy akarod, vagy ahogy tudod. Nem kell mindent megmagyarázni. Egyébként pedig a békesség kedvéért néha belefér egy kis lódítás, tehát nyugodtan mondhatod, hogy tervbe van véve és pont.
2013. máj. 27. 09:08

Én azt mondom,hogy nem szeretnék ennyi de akkor nem értik és csak néznek rám.Lehet az a jó,hogy azt mondjuk igen lesz de még ne tudjuk mikor azt kész:))

Elég baj,hogy nekünk magyarázkodni kell.

Azt már nem is merem nekik mondnai miért nem akarok mert úgysem értenék meg.

2013. máj. 26. 20:41
Amint már írtam az első babánk házasságunk 10. évében született, szóval ezeket a kérdéseket számtalanszor hallottam. A legtöbbször az volt a válaszom, hogy "Benne van a következő 5 éves tervben" A legtöbb esetben ez bevált és nem kérdezősködtek tovább.
216. a81a1b9451 (válaszként erre: 212. - 06718ca650)
2013. máj. 26. 20:38
Igen, a legtöbb esetben ezek a kérdések tényleg csak arra valók, hogy mondjanak valamit. Ez van, ilyen a világ! Ezért ajánlom én azt, hogy nem kell felvenni. Nem kell ezen idegeskedni. Olyan ez mint a nyuszi meg a sapka kérdése. Ha van gyereked arról kérdeznek, ha meg nem arról. Persze magánügy, de sok minden más is, mégis megkérdezik: pl. van-e már munkád? Találkoztam olyan emberrel is, mivel, hogy több hónapja munkanélküli volt, számára ez a kérdés verte ki a biztosítékot.
215. Ági05 (válaszként erre: 211. - A81a1b9451)
2013. máj. 26. 16:14

Ebben igazad van,sokszor valóban csak udvariassági kérdés,vagy nem tud mást kérdezni.Csak amikor ugyanez az ismerős,legközelebbi alkalmakkor is ezzel jön,már sok.

Ez a kérdéssor tényleg tipikus:Miért nincs gyereked?Mikor lesz esküvő?Mikor jön a baba?

Mikor a második?(Én jelenleg ezt az utolsó kérdést unom már.)

De akárhogy tipikus kérdések,mégis ez mindenkinek a magánügye.

214. Ági05 (válaszként erre: 212. - 06718ca650)
2013. máj. 26. 16:07
Egyetértek veled :) Ha az ember válaszol,akkor jön a további kérdés,de miért stb.A tanácsosztogatás,arról nem is beszélve,hogy túlgondolják,meg amikor visszahallja az ember,már nem is azt,amit mondott.
213. 06718ca650 (válaszként erre: 207. - 25800e2d09)
2013. máj. 26. 15:09
:))
212. 06718ca650 (válaszként erre: 210. - A81a1b9451)
2013. máj. 26. 15:08
nem várhatjuk el, persze. de szerintem ezek a kérdések csak arra valók, hogy mondjanak valamit az emberek, mert mást nem tudnak kérdezni. akkor inkább ne mondjanak semmit. lehet hogy én vagyok fura, de én így gondolom. lehet, hogy ezért is beszélgetek kevés emberrel. ha mondasz nekik valamit rögötn túlgondolják, megszorozzák kettővel, stb. nekem ez nem kell.
211. a81a1b9451 (válaszként erre: 209. - Simple)
2013. máj. 26. 12:38
Legtöbb esetben ez csak egy egyszerű udvariassági kérdés, csak akinek ez fáj jobban felveszi. Mint ahogy már mások is írták ennek soha nincs vége. Amikor még csak jártunk a férjemmel azt kérdezték, hogy mikor lesz az esküvő, amikor megházasodtunk az volt az aktuális kérdés, hogy mikor jön a baba. Na ezt jó sokáig kérdezték, mert 10 év után jött az első baba! Utánna azt kérdezik, hogy lesz-e második, mikor jön már, ne legyen sok idő közte, stb. A második után újra jön a kérdés, akartok még harmadikat, stb. Mivel ennek soha nincs vége, én úgy döntöttem rögtön az elején, hogy ezen én nem fogom idegelni magamat. Szépen válaszolok és kész. Sokaknál ez hasonló kérdéssor, mintha az időjárást beszélnénk meg. Persze akiknek meg 4-5 gyerekekük is van, ott meg a rosszalló megjegyzésekkel kell megbékülniük.
210. a81a1b9451 (válaszként erre: 206. - 06718ca650)
2013. máj. 26. 12:28
Hidd el, sebei mindenkinek vannak. Nekem is vannak, voltak, másnak lehet másmilyen jellegű. Nem várhatom el mindenkitől, hogy az én sebeimet pátyolgassa.
209. simple (válaszként erre: 205. - A81a1b9451)
2013. máj. 25. 21:50
De kinek mi köze van ehhez? Ez teljességgel magánügy. Nekem anyósom apósom nem kérdezte még ezt meg soha, pedig ők aztán majd megvesznek azért, hogy legyen még egy unokájuk. De van bennük tapintat.
208. 712a5d68c1 (válaszként erre: 1. - H.holdacska)
2013. máj. 25. 21:46

Nem akarlak elkeseríteni, de amikor majd megszületik az első kisbabád, kapsz egy kis időd és kezdődnek az újabb tolakodó kérdések.

Mikor érkezik a tesó? Ha csak egy gyereked van, jönnek a kedves megjegyzések: egy gyerek - nem gyerek. Én mindig azt mondtam, hogy akkor nekem macskám van. Ez rövid távon bevált, de csak nem hagyta őket a gondolat, hogy mi nem szeretnék mégegy gyereket. Utána már támadtak: ne flancoljak és rögtön fog telni tesóra. Nem értették, hogy nem pénz miatt nincs másik gyerekünk. Aztán átváltottak gonoszba: Ha meghal a fiam, nem lesz vigaszom és másik gyerekem aki pótolná. Na ezen a pontom értékeltem át a barátság fogalmát. Ezt csak azért írtam le, mert nekem nagyon rosszul esett és ha van lehetőséged szelektálni az ilyen "kedves" érdeklődőket lépj mielőbb, mert ezek képesek megkeseríteni az életedet sok éven át.

207. 25800e2d09 (válaszként erre: 201. - 06718ca650)
2013. máj. 25. 21:05
megvan a tökéletes válasz: ha nő akkor vissza kell kérdezni jó hangosan hogy "És a te hüvelygombád hogy van? remélem már nem viszket annyira!" ha férfi akkor meg "Jaj és a prosztatavizsgálat milyen? Úgy sajnálom hogy ilyesmin kell keresztülmenned!" ha így se esik le nekik akkor nincs több ötletem...
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook