Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ha a baba kihagy mozgásfejlődési lépcsőket, pl. kúszás akkor az később helyesírási problémákat okoz! Szerintetek igaz? fórum

Ha a baba kihagy mozgásfejlődési lépcsőket, pl. kúszás akkor az később helyesírási problémákat okoz! Szerintetek igaz? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
21. kathlee (válaszként erre: 20. - 1a50c86bb0)
2008. ápr. 8. 16:21
Igen, én már több ilyen esetről is hallottam.
2008. ápr. 8. 15:15
Ezt van, aki elhiszi?
19. berdor
2008. ápr. 8. 15:11
Engem érdekelne, hogy tényleg milyen összefüggés van. Persze nyilván nem lehet minden esetben általánosítani. Nálunk pl. a kisebbik lányom elmúlt már 8 hónapos amikor megfordult, jártam vele fejlesztőbe kb. 1 évet (egyéni, csoportos foglalkozások, úszás) Jelenleg kiscsoportos, aki nem tudja az előzményeket az nem is gondolná, hogy ilyen problémákkal küszködtünk. Kiscsoportos létére a finom mozgása jól fejlett pl. egyedül köti a cipőjét, csodálatosan vág vonal mentén, a memória játékban pedig ver minket. Úgyhogy nem tudom ..... mindenesetre érdekes dolgokat is produkálhat az élet :)
18. böbe83 (válaszként erre: 15. - Csera)
2008. ápr. 8. 13:02

anyám, csak 8 hósan fordult meg, de normális lett, kitűnő tanuló, meg minden...

sztem ne stresszeld magad.

17. Dorka29 (válaszként erre: 15. - Csera)
2008. ápr. 8. 12:43

A vállizület miatt jártok rehabilitációra? Elméletileg, ha szakember látja rendszeresen, akkor nem fordulhat(na) elő, hogy ne szóljanak, ha egyéb problémát is észrevesznek.


Az átlagoshoz (ÁTLAGOS-t használok, nem véletlenül és nem azt írom, hogy normális) képest kicsit talán késik a mozgásfejlődése, de ez még nem feltétlenül jár olyan következményekkel, ami kihat a tanulási képességekre is.

Átlagos:

hasról hátra 3 hó

hátról hasra 4 hó

ülés (támasztva) 6 hó

kúszás, mászás 7-8 hónaptól


De azért fontos, amit már írtak is, hogy ez nagyon egyéni, nagy eltérések lehetnek.

Pl. egy vékonyabb baba talán fürgébb, könnyebben és ezért szívesebben mozog, míg egy duci baba jól érzi magát akkor is, ha csak néha-néha mutatja meg, hogy ő bizony ám meg tud fordulni.:)


Ami biztos, hogy nem árt, ha egy picit tornáztatod, mozgatod. A legszerencsésebb az lenne, hogyha a rehabilitáción kérnéd meg azt, aki veletek foglalkozik, hogy mutasson néhány gyakorlatot.

2008. ápr. 7. 23:21

ÉN orvosoktól azt hallottam (bár nem ennyire sarkítva),hogy a mozgásfejlődés kihathat a tanulási képességekre.

HA idejében észreveszitek s kezelik, nem lehet gond szerintem.

15. csera (válaszként erre: 9. - Dorka29)
2008. ápr. 7. 22:23
Hasról hátra fordul kb.1,5 hónapja,de vissza nem megy. Támasztva ül, bár ha előtte van valami érdekes akkor előbb-utóbb orra esik. Járunk rehabilitációra megvannak vele elégedve, csak a vállizülete feszes egy kicsit.
2008. ápr. 7. 22:13
Ez akkor igaz, ha a szülők erőltetése miatt marad ki vmi. Pl. bébikomp miatt nem tanul meg rendesen mászni. Sok gyerek hagyja ki vagy a kúszást, vagy a mászást magától.
2008. ápr. 7. 22:07
Szerintem sem vagytok lemaradva semmiről.Az lesz az igazi fejlődés ha magától jön rá hogy is kell előrehaladni.Gyerekek közt nagy eltérések lehetnek,lehet később kezd mászni,esetleg nem is fog hanem egyszerre feláll,de hamarabb megtanul biciklizni mint társai.
2008. ápr. 7. 21:55
Ez hülyeség lehet. Nem vitatom, hogy az egész mozgásfejlődésnek köze van/lehet az agy klb. területeinek fejlődéséhez, viszont véleményem szerint a helyesírás egy tanult dolog, nem képesség. Vannak ugye nyelvtani szabályok, de sok esetben csak az adott szó "írásképét" ismerjük, a konkrét szabályt nem is tudjuk felidézni. (Idegen nyelveknél talán a szabályt is tudjuk). Én azt mondom, hogy az olvasás sokat segít a szavak helyes írásmódjának elsajátításában, még ha az ember/kisember nem is kúszik...
2008. ápr. 7. 21:55

És hogy a kérdésre is válaszoljak:

Igaz, de nem biztos, hogy okoz, csak okozhat.

Nem biztos, hogy az írásban jelentkezik majd a probléma, jelentkezhet az olvasásban, számolásban is. Ezeket nevezik tanulási zavaroknak. (azok a "diszek": diszgráfia, diszlexia, diszkalkulia)


De ami a legfontosabb, hogy ezek megelőzhetők!

2008. ápr. 7. 21:53

Nem szabad általánosítani! Egyik gyerekre igaz ez a jóslat, a másikra meg nem. A lányom nem kúszott, most másodikos (általánosban) és kitűnő tanuló! Imád olvasni, falja a könyveket, az osztályban ő olvas a leggyorsabban, és a legszebben (ezt nem én mondom, hanem a tanárnő). És gyönyörű a külalakja is.

A fiamnál nem maradt ki ez a lépcső, még most is főleg kúszik (14 hónapos), de a későbbiekről majd 6-7 év múlva tudok nyilatkozni :) Ő is az első időkben csak hátrafelé tolta magát, aztán hátrafelé kúszott, a védőnőnk szerint pont ez a normális!

9. Dorka29 (válaszként erre: 6. - Csera)
2008. ápr. 7. 21:51

Még csak most lesz hét hónapos, nem vagytok elkésve a kúszással, mászással. Ha négykézlábra áll és hintáztatja magát, az már a mászás előjele. Nagyon sok gyerek nem előre kezd el mászni, hanem hátra, de előbb -utóbb megtalálják az előre irányt is.

Hagyd, hadd mozogjon sokat szabadon. Tegyél elé érdekes tárgyakat (vagyis motiváld a helyváltoztatásra), amiket valamilyen módon megpróbál majd elérni.


Egyébként az eddigi mozgásfejlődése rendben volt? Mikor fordult hasra/hátra? Megtámasztva megül-e, mennyi ideig? Szemmel követi-e a mozgó tárgyat is?

8. gerna (válaszként erre: 6. - Csera)
2008. ápr. 7. 21:45
Eleinte sokan hátrafelé haladnak. Tegyél ELÉ elérhető távolságba érdekes dolgokat, játékokat, aztán kicsit messzebb. Csak úgy tudja elérni, ha előre halad. Próba-szerencse.
2008. ápr. 7. 21:40

Az én középső gyermekem több lépcsőt is kihagyott.

Mióta iskolás,kitűnő tanuló,és ma már gimnazista.Úgyhogy nyugi!

6. csera (válaszként erre: 2. - Tengericsillag)
2008. ápr. 7. 21:37
Nem akar kúszni, mászni csak négykézlábra áll és hintáztatja magág, vagy hátrafelé tólja magát. Hogy vegyem rá, hogy előre haladjon? Hétfőn (14-én) lesz 7 hónapos.
2008. ápr. 7. 21:37

Igen szerintem igaz,én anyám szerint kilenc hónaposan mentem,de ülni és mászni nem volt kedvem,soha.

Na a helyesírásom iskolában rémes volt,de a külalak húúúúúú nekem kellett felolvasni a dogákat.Ezek után szerintetek igaz???????

2008. ápr. 7. 21:37

Gyógypedagógiára járok, és bizony úgy tanuljuk, hogy a mozgásfejlődés kihat később a tanulási képességekre.

Az agy eleinte a mozgással szerzett ingerek által fejlődik, ezért fontos, hogy minden lépcsőfokot bejárjon a gyermek. Ha valami kimarad, akkor bizonyos agyi területek nem ér ingerlés, ezáltal az a terület kevésbé lesz fejlett.

2008. ápr. 7. 21:33
Ezt még nem hallottam, a fiam ő biztos nem kúszott, mert alig mult el 8 hónapos v. 2 - 3 nappal és már lépésekett tett magától, szóval 9 hónaposan már egész jó kis távokat megtett. Hát a helyesírása, azt nem ecsetelném. Na de már 21 évesen alakul:)
2008. ápr. 7. 21:32
Szerintem lehetséges.Én is ugy gondolom fontos hogy minden "lépcsőt megjárjon" a gyerek,ezért is hagyjuk kúszni-mászni,ne jártassuk a babát.
2008. ápr. 7. 21:23
Ha a baba kihagy mozgásfejlődési lépcsőket, pl. kúszás akkor az később helyesírási problémákat okoz! Szerintetek igaz?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook