Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ha a baba kihagy mozgásfejlődési lépcsőket, pl. kúszás akkor az később helyesírási problémákat okoz! Szerintetek igaz? fórum

Ha a baba kihagy mozgásfejlődési lépcsőket, pl. kúszás akkor az később helyesírási problémákat okoz! Szerintetek igaz? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2009. aug. 27. 03:37
Való igaz, hogy a mászás vagy kúszás kihagyása utalhat olyan idegrendszeri hátterű apróbb malőrre ami a későbbiekben részképességzavar formájában nyilvánul meg, de ez nem több, mint merő találgatás. Általában diszgráfiás/diszlexiás/diszkalkúliás gyermekek szüleit utólag kikérdezik, mászott-e, kúszott-e a gyerek, hátha több arra utaló jel is van az előzmények között, hogy a probléma veleszületett és nem mondjuk pszichológiai. De önmagában az ilyesmi nem jelent semmit, az is lehet, hogy egész másra utal, vagy legvalószínűbb, hogy éppen nem utal semmire. Kár aggódni, a túlzott nyomás a gyereken rosszabb dolgokat is kiválthat.
80. SF
2009. aug. 17. 21:45

Anyukám szerint nem kúsztam, se nem másztam, mégsincs egyetlen részképességzavarom. A lányom és a fiam viszont mindent, mégis diszgráfiások.

Ez szerintem nem ettől függ!

2009. aug. 17. 20:16
A lánykámnál is kimaradt a mászás,és most végezte az első osztályt:kiváló tanulmányi eredményéért oklevelet kapott.Jobban tudja a helyesírási szabályokat,mint a bátyja,aki 11.éves.
78. f64f0d9a69 (válaszként erre: 76. - Szemmelver)
2009. aug. 17. 19:43
Nagyon hasznos és a többi is. Elküldöm a lánykámnak is mert, ha nincs gond akkor is hasznos.
2009. aug. 17. 17:56

A most kilenc éves fiam nem mászott, csak 11 hónaposan elindult.

Elsőben "rossz" tanuló volt, mindíg behívtak fogadóórára. Besokalltam, mert a gyerek annyira igyekezett. A nevelési tanácsadóban foglalkoztak vele néhány hétig. Kiderült, hogy az iq-ja lényegesen magasabb, nagyon jó a logikája. CSAK DISZGRÁFIÁS! Egy évig próbálta leplezni, hol ezzel, hol azzal a többiek előtt.

Sokat javult, közben fejlesztésre jár. És nem rossz tanuló már a tanárai előtt sem.

A lényeg, a problémát a kimaradt mászásra vezették vissza...

76. szemmelver (válaszként erre: 75. - Szemmelver)
2009. jún. 25. 15:37
nézzétek ezt meg!
2009. jún. 25. 15:37
74. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 73. - Caryna)
2009. jún. 21. 17:55

A nagyobbik lányom 2,5 éves, a kicsi 18 hónapos. Mondhatnám, hogy a nagyobb 2 éves kora után kezdett igazán beszélni (azóta egyfolytában mondja, még éjszaka is:)), viszont a kicsinek már 10 hónaposan be nem állt a szája. Tehát a beszéd kilőve!

A mozgásuk teljesen ideális volt a gyógytornász szerint, bár csak a nagyobbik lányomat hordtam 12 alkalommal hozzá, a kicsit csak 3x.

Elképzelhető, hogy majd később lesz valami hátrányuk?

De most írok egy ellenpéldát. Anyu azt mondja, hogy én anno nem másztam, nem kúsztam, sőt 1 éves koromig járókában voltam és nem éreztem (a tanáraim sem)hogy bármi hátrányom lett volna a suliban...(a fősuliig 4,6-os átlagom volt). Hacsak annyi nem, hogy balkezes vagyok, viszont első osztályban átszoktattak a jobbos írásra...ezen kívül mindent ballal csinálok.:)

73. Caryna (válaszként erre: 67. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 21. 16:36
Mennyi idősek a gyerekeid? Lett valami hátrányuk abból, hogy kimaradt náluk a kúszás?
72. f64f0d9a69 (válaszként erre: 71. - F64f0d9a69)
2009. jún. 21. 13:24
A matematikait is.
71. f64f0d9a69 (válaszként erre: 70. - Caryna)
2009. jún. 21. 13:23

Ezekben a könyvekben az agyféltekék összehangolt működésére vannak gyakorlatok.

Fejleszti az olvasási, írási és olvasási készségeket.

70. Caryna (válaszként erre: 68. - F64f0d9a69)
2009. jún. 21. 13:15
Ebben a 2 könyvben mozgást fejlesztő gyakorlatok, tornák vannak?
69. zebracsikó (válaszként erre: 68. - F64f0d9a69)
2009. jún. 20. 17:54
Nagyon jó 2 könyvecske, én is ajánlani tudom mindenkinek!
2009. jún. 20. 17:33

A kúszás, mászás a mozgás összerendezése miatt is fontos. És az agyféltekék összehangolására, hogy ne csak az egyik agyféltekét használják, hanem mind a kettőt.Ez az eredményes tanulás feltétele.

Én a gyerekeimnek vettem ilyen könyvet régen,igaz csak érdekességként, de szerették.

Észkapcsoló agytorna a címe.

Bármilyen korban hatásos gyakorlatok vannak benne és van 2. része is.Észkerékkapcsoló a címe.

2009. jún. 20. 16:02

Személyes tapasztalatom még nincs, mivel a nagyobbik lányom is csak 2,5 éves, de Dévény-tornára hordtam és ott a gyógytornász szerint nem szerencsés, ha akár a kúszás, akár a mászás (vagy bármely mozgásforma) kimarad.

Megjegyzem, egyik lányom sem kúszott, viszont 6,5 hónaposan quattro olyan gyorsan közlekedtek, hogy alig értük őket utól.:)

66. Caryna
2009. jún. 20. 15:57

Én úgy tudtam, hogy a mászásnál a jobb/bal koordináció a lényeg, ez okozhat pl. diszlexiát! A kúszás szerintem - bár nagyon laikus vagyok - ugyanezt jelenti az agynak - nagyjából, a mászásnál még erőnlét szükséges! Rosszul gondolom?

Félek ugyanis, hogy a kislányom inkább csak mászni fog majd, kúszni nem annyira, mivel most azt csinálja, hogy négykézlábra támaszkodik s így hintáztatja magát, majd "szökdécsel " előre, ha el akar érni valmait!

Szerintete, aggódjak? Bár Dévény Annnához járunk!

2009. jún. 20. 13:59
Én öcsémnél kimaradt a mászás,kuszás. diszlexiás.
2009. jún. 20. 09:53

elbeszélünk itt egymás mellet:

az 53. hsz-t mégegyszer olvassátok el.

63. f8db0709b8 (válaszként erre: 56. - Emrus)
2009. jún. 20. 09:51
Az én lányom detto:)
62. zebracsikó (válaszként erre: 60. - Caryna)
2009. jún. 20. 09:41
Bármelyik mozgásfejlődési fázis kimaradása jelzőtünet.
61. szemmelver (válaszként erre: 54. - Zebracsikó)
2009. jún. 20. 09:11
teljesen igazad van!
60. Caryna
2009. jún. 19. 19:35
A kúszás kimaradása is okozhat problémát/hátrányt, vagy csak a mászás kimaradása?
2009. jan. 23. 09:06
Nem hinném. Szerintem semmi összefüggés a két dolog között. Az én fiam (24 éves) kúszott, mászott semmilyen mozgási fejlődést nem hagyott ki. A helyesírása viszont nem a legjobb.
58. emrus (válaszként erre: 57. - ELEN)
2009. jan. 23. 09:01
Érdekes, mert az én fiamnak is jó a hallása ő is járt zeneiskolába, ütős szakon végzett és a városi kamarazenekarban tevékenykedik.
57. ELEN
2009. jan. 14. 11:31

Csatlakozom:)

Az én Fiam sem kúszott,mégis nagyon nagyon jó a helyesírása.

Mondjuk Neki a hallása is nagyon jó,zongorázott,most gitározik,szöveget ír....azt mondják ez is összefügg.

56. emrus
2009. jan. 13. 10:38
Én csak annyit tudok mondani, hogy a fiam soha nem mászott és kúszott, egyszer csak minden mászás nélkül elindult, és olyan helyesíró, hogy le a kalapot.
2009. jan. 13. 09:44
Az egyik felfogas szerint az ember egyedfejlodese soran ugyanazokat a lepcsofokokat ismetli, mint ahogy a torzsfejlodes zajlott. A mozgasfejlodes osszefugg az idegrendszer eresevel-ahogy itt mar sokan leirtak. Ha a mozgasfejlodes barmelyik szakasza kimarad, vagy nem gyakorolodik be elegge, a kapcsolodo erzekelo es iranyito kp-ok nem fejlodnek elegge, es ez vezethet tanulasi problemahoz, magatartaszavarhoz is. Ugyanis a mozgas segitsegevel jarodnak be az idegpalyak, es fejlodnek az agyi rendszerek.
2009. jan. 12. 21:28

A laikusok összekeverik a rossz helyesírást a diszlexiával, pedig nem azonos fogalmak!!

A diszlexia részképességzavar és egészen más alapokon nyugszik, mint a rossz helyesírás.


Részképességzavarokat nagyon nagymértékben okozhat mozgásfejlődésbeli késés, kimaradó fejlődési szakaszok.


Az óvodák nagycsoportjaiban működik diszlexia-veszélyeztetettséget előjelző szűrés. A védőnők végeznek hallásvizsgálatot. A logopédusok végeznek beszédhallásvizsgálatot és beszédészlelési, -megértési tesztet.

Érdeklődjetek az ovikban.

Az óvónők pedig a tornafoglalkozások tapasztalataiból el tudják mondani, ki az a gyermek, akinek a mozgáskoordinációja, egyensúlya, mozgásszervezése problémás.

Ezeket a gyerekeket meg kell vizsgáltatni!

53. Jakus
2009. jan. 12. 21:01
Itt nem a helyesírásról van szó,azt állapították meg a hozzáértők,hogy a szóban forgó gyerekek körében ( akik nem másztak,vagy kihagytak valamilyen szakaszt a mozgásfejlődésből ) később sokkal többnél fordul elő dyslexia ( olvasási probléma ),valamint dysgraphia ( írásprobléma ). Ez vitathatatlan tény,ezért sok babának javasolnak gyógytornát ( az én kisebbik lányomnak is ),hogy mindegyik mozgásszakaszt érintsék.
2009. jan. 12. 11:15
van összefüggés! Sajnos!:(
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook