Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ha a baba kihagy mozgásfejlődési lépcsőket, pl. kúszás akkor az később helyesírási problémákat okoz! Szerintetek igaz? fórum

Ha a baba kihagy mozgásfejlődési lépcsőket, pl. kúszás akkor az később helyesírási problémákat okoz! Szerintetek igaz? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2011. febr. 14. 16:21
dehogy!
110. zebracsikó (válaszként erre: 108. - Bione)
2011. febr. 14. 15:51

mi nem értettünk félre,

inkább Te értettél félre minket:


nem minden esetben okoz problémákat a mozgásfejlődési menet eltérése

2011. febr. 14. 14:59
simán
108. Bione (válaszként erre: 103. - Szemmelver)
2011. febr. 14. 13:58

Sziasztok,


Nem olvastam végig a fórumot, csak egy megjegyzést szeretnék tenni.


Az unokatestvérem egyáltalán nem mászott, ma kiváló orvos. A bátyám sem mászott, ifjon aranyérmes futó volt. Másik két családtagom is hagyott ki lépcsőket, az egyik banki fejes a másik gyógyszerész és sportoló. Én sem másztam, közgazdász vagyok.


Remélem senki nem érti félre, nem a családom bemutatása volt a cél...

107. zebracsikó (válaszként erre: 106. - Zsanci79)
2010. ápr. 13. 20:27

úgy értettem,hogy ne általánosíts abban, hogy semmi baj nem lesz azzal, aki nem mászik (pl.Te)


Középen van az igazság:


természetesen nem minden esetben okoz későbbi tanulási gondot a mozgásfejlődés (tulajdonképpen az idegrendszer fejlődésének) elmaradása.

106. zsanci79 (válaszként erre: 102. - Zebracsikó)
2010. ápr. 13. 09:38
Mondd már el, h mért általánosítok azzal, h én nem másztam? Ez rám vonatkozik, nem mindenkire szerintem...Ennyi erővel más is általánosít h következménye ez meg ez lesz... sőt konkrétan, biztos lesz következménye... na ez az általánosítás
105. zsanci79 (válaszként erre: 103. - Szemmelver)
2010. ápr. 13. 09:35

És én is levittem a kisfiamat a Dévény féle módszerre, mikor még nem forgott 6 hónaposan, és megállapították, h semmi baja, csak lusta. Ezt ők mondták, szakemberek!

Úgyhogy nem vagyok az az anya, aki tojik a gyereke fejlődésére, meg úgy általában mindenre.


És különben Te vagy az a szülő, aki egy másik fórumban (2,5 hónapos baba sokat sír és ölbe van csak el) azt írtad, hogy egy ilyen pici baba nem fog belőled rabszolgát csinálni.....hogy feőlvegyed az öledbe.

Ez biztos nem hat ki a további fejlődésére igaz?


na mindegy, nem ez a téma, és én megosztottam a tapasztalatom a fórumnyitóval. Gondolom ez nem tilos

104. zsanci79 (válaszként erre: 103. - Szemmelver)
2010. ápr. 13. 09:28

Hát az én estemben ilyen plrobléma nem volt, és azokkal sem akikkel beszéltem erről. Mért kell mindent ráhúzni mindenkire, h biztos baja van vagy lesz?

Te nem úgy veszed észre h mostanában mindentől bajunk lesz? Főleg a gyerkőcöknek. Mert én úgy veszem észre.

103. szemmelver (válaszként erre: 100. - Zsanci79)
2010. ápr. 13. 07:28

Bocsi,de ez nem divat!

nem egyenes következmény, de mozgásfejlődés az agyi érés alapja, ezért ha kimarad valami azt az agyi területet is érinti. erre alapoz a Dévény-féle mozgásprogram!

102. zebracsikó (válaszként erre: 100. - Zsanci79)
2010. ápr. 13. 06:34

éppen Te mondod,hogy ne általánosítsunk!! Erre leírod, hogy "Én sem másztam, mégsem lettem diszlexiás"

?????????


nem egyenes következménye az elmaradó mozgásfejlődésnek az olvasási nehézség.

101. zsanci79 (válaszként erre: 100. - Zsanci79)
2010. ápr. 12. 22:52

Ja és mászás kimaradás mellett, gyönyörűen olvastam, és helyesírási versenyekre jártam. Szóval nem szabad általánosítani egyáltalán.....

Mint ahogy mindenben másképp fejlődnek a gyerekek. Az enyém már 9 hónaposan állt és kézenfogva mentünk, megfordulni viszont csak 7 hónaposan fordult, 10-11 hónaposan kezdett mászni, kúszni abszolút nem, 1 évesen meg már egyedül hátrafelé sétált, mert az akkor nagyon tetszett neki :)) Most kizárólag futva közlekedik, és beszélni nem igazán óhajt még, de mindent megért és megértei magát. E miatt sem fogok azonnal aggódni

2010. ápr. 12. 22:45
Én sem másztam, mégsem lettem diszlexiás...és mások sem akiket ismerek. Mert kikérdeztem az ismerősöket, mert a fiam sem akart mászni. Aztán végül megindult az is. Sztem ez megint valami divat hogy diszlexiás lesz a gyerek ha nem mászik
99. sleepin (válaszként erre: 98. - Sleepin)
2010. ápr. 12. 22:39

jav.

fiam

98. sleepin (válaszként erre: 89. - Vikianya)
2010. ápr. 12. 22:39
A fima mászott nagyon sok hónapig, csak a kúszás maradt ki. Néha még ma is mászik, ha rájön az 5 perc. :) Megyünk 2 nap magánbölcsibe, hátha húzóerő Neki a beszéd terén...
97. zebracsikó (válaszként erre: 96. - Zebracsikó)
2010. ápr. 12. 19:55

* jav.

Nevelési

96. zebracsikó (válaszként erre: 94. - Bea0824)
2010. ápr. 12. 19:55

ha nem megy neki a 7 bontása ,akkor ez nagyon nehéz feladat neki, hisz itt már tizesátlépés is van!


Viszont a helyedben mindenképpen gyorsan felvenném a kapcsolatot az iskola logopédusával vagy a Neveli TAnácsadóval.

2010. ápr. 12. 18:27
Elrontottam 14-4-3=7 így helyes.
94. bea0824 (válaszként erre: 93. - Zebracsikó)
2010. ápr. 12. 18:27

Félévkor közepes volt belőle, most ott tartunk, hogy lehet évet kell ismételnie ez miatt, plezt tanulják

14-7=7

14-4-7=7

és nem tudom vele megértetni, hogy hogyan kell bontani, ebben pl a 7-t.

Mondjuk a tanárral sem vagyok megelégedve, mert nagyon kevés feladatot oldanak meg, alig van házi. Én is gondoltam hogy elviszem és megvizsgáltatom.

93. zebracsikó (válaszként erre: 92. - Bea0824)
2010. ápr. 12. 18:00

javaslom a Delacato terápiát! Ez mozgésterápia, amit otthon is kell napi szinten gyakorolni a fejlesztő által megadott gyakorlatokat.

Az idegrendszeri éréselmaradás behozásában segít.


Ha nagyon nem megy a matematika (bár erről írhatnál bővebben) akkor a Nevelési Tanácsadóban érdemes kérni vizsgálati időpontot

92. bea0824 (válaszként erre: 11. - Dorka29)
2010. ápr. 12. 17:40
Éppen ma jutott ez eszembe, az én fiam most elsős nem megy neki a matek, abszolút nem érti s dolgokat, ő nem mászott. Ennyi idősen mit lehetne vele csinálni??
91. zebracsikó (válaszként erre: 90. - Lizabella)
2010. ápr. 12. 17:16
valami galiba lehet a látás és a mozgásszervezés kapcsolatában. Merthogy a térlátás is a mozgáson keresztül fejlődik.
2010. ápr. 12. 15:19

Sziasztok.


Nekem az a problémám,hogya 3 éves fiam minden könyvet fejjel lefele tart.Azt olvastam a hétvégén,hogy ez is annak a következménye,hogy valami mozgás fejlődés kimaradt neki.Valakinek van ilyen tapasztalata?Ez súlyos probléma?

89. Vikianya (válaszként erre: 88. - Sleepin)
2010. ápr. 12. 14:54
a mászás inkább a helyesírásért felelős, nem a beszédért. Az én lányom se mászott, és most már folyamatosan beszél. De ti se vagytok elmaradva, ne idegeskedj emiatt :)
2010. ápr. 12. 14:39
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy 2 éves múlt a fiam és nem igazán akar beszélni. Tudna szerintem, mert el-elejt szavakat, illetve a saját nyelvén dumál egyfolytában. Nála kimaradt a kúszás. Hason forgott körbe körbe, de előre nem igazán kúszott (hátra annál inkább), hiába volt hason egyfolytában. Szerintetek lehet köze hozzá és fel kéne keresni szakorvost, vagy megindul majd magától a beszéde?
87. zebracsikó (válaszként erre: 85. - Drnéni)
2010. ápr. 10. 17:38

a hanyattfekvésnek mi köze a kúszáshoz??? A gyerek előtte már eleve átfordul, jó ideig ez az átfordulás van porondon,majd ebből kezd el kúszni (jó esetben).

Az anyuka hiába fekteti hanyatt a gyereket, ha az már tud átfordulni, nyilván előbb-utóbb helyet is akar változtatni, s elkezd kúszni majd mászni .

A kúszás ideje néha elég rövid, mert néhány baba nagyon hamar rájön a mászásra.

86. zebracsikó (válaszként erre: 85. - Drnéni)
2010. ápr. 10. 17:35
úgy látszik, a gyógypedagógusok és gyermekorvosok álláspontja eltérő
2010. ápr. 10. 16:02

A mozgásfejlődésnek vannak kulcsfontosságú állomásai (pl. fej tartása, forgás, mászás), viszont hogy a gyerek hogyan, milyen sorrendben jut el egyiktől a másikig, az mindegy. pl. régen a legtöbb gyerek kúszott, de manapság, amikor a gyerekorvosok a hanyattfekvést preferálják, nagyon sok baba nem kúszik, hanem valami mást csinál a mászás előtt, pl. gurul. Tehát ebben a szokásoknak is van szerepe.

A mozgásfejlődés zavara egyébként sem okozója, hanem velejárója a későbbi részképességzavaroknak, hátterükben minimális agyi léziók állhatnak.

84. zebracsikó (válaszként erre: 83. - Tündike80)
2010. ápr. 6. 13:32
ne vezesd félre!
2010. ápr. 5. 22:32
Egyeltalán nincs összefüggés. Tuti. ne félj
82. zebracsikó (válaszként erre: 81. - GreenFairy)
2009. aug. 27. 08:49

olvasd el Sally Goddard Blythe : Reflexek, tanulás és viselkedés - Betekintés a gyermeki elmébe - A tanulási és magatartási problémák nem-invazív megoldása

c. könyvét

Itt részletesen le van írva, egy-egy mozgásfejl. fázis kimaradása milyen reflexek kóros működésével, túlzottan hosszú fennmaradásával magyarázható, s ennek milyen következményei vannak - pl. a térlátásra( vigyázat!!nem közvetlenül a tanulási folyamatokra, hanem áttételesen)

A Libriben megvásárolható, nagyon olvasmányos ez is -bár ez a könyv szakembereknek készült.

De ugyanezen író megjelentetett a szülők számára is könnyen érthető könyvet ugyanebben a témában.

Érdemes utánajárni!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook