Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyulladásban lévő fog gyökérkezelése fórum

Gyulladásban lévő fog gyökérkezelése (tudásbázis kérdés)


14. VendrinerPiroska (válaszként erre: 13. - Lily012)
2020. ápr. 19. 12:26

Igen, fel tudja írni, mert nem csak fogászati célra használják. Sőt, gondosabb fogászok is etetik veled, mielőtt elkezdenének egy gyulladt fogat kezelni.


@Porkkala&Bözsi néni: még TB alapon is létezik alapos és jó szándékú fogorvos/szájsebész, csak ember és osztály kérdése. Volt pozitív tapasztalatom is: debreceni klinika szájsebészet.

2020. ápr. 19. 10:25
A Dalacint a háziorvos is felírja? Nekem is van egy gyulladt fogam de nem akarom kihúzatni mert lehet hogy még megmenthető lenne. Viszont most megcsináltatni se tudom pénzhiány miatt.😕
2020. ápr. 18. 14:55

Köszönöm szépen a válaszokat!

Azóta kaptam gyulladáscsökkentőt Dalacint, már elmúlt a problémám, de mindenképpen megyek a jövőhét folyamán az orvoshoz. :)

11. Porkkala (válaszként erre: 8. - Tumbo2)
2020. ápr. 14. 13:20
Sajnálom! :(
10. Porkkala (válaszként erre: 9. - Bözsi néni)
2020. ápr. 14. 12:45

Iiiigen ez igaz, a szakrendeléses tapasztalataimat én sem annyira ecseteltem, mert a bátorítás volt a célom :)))


Illetve párom körzeti fogorvosa az ő elmondása szerint abba a kevés kivételbe tartozik.. ő nagyon szereti.

9. Bözsi néni (válaszként erre: 7. - Porkkala)
2020. ápr. 14. 11:10

Ehhez viszont sajnos csakis magán fogorvos kell, ilyesmit TB alapon nem csinálnak.


Nekem nagyon rossz tapasztalataim vannak Tb fogászattal kapcsolatban. Az ott dolgozó "orvosok" gorombák,durvák, nemtörődömök, inkább húznak, ha kekl, ha nem. Az sem érdekli őket, mekkora fájdalmat okoznak. Ezért idézőjeles orvosok, mert az ilyen szadista, nem orvos!


De a pénzt a zsebbe azért elvárnák.


Tisztelet a nagyon kevés kivételnek, ha van egyáltalán.

8. tumbo2 (válaszként erre: 7. - Porkkala)
2020. ápr. 14. 11:01
maszek orvosnál voltam,egy kalap pénzért.végül a szakrendelőben vésték ki az ínyemet,kiszedték a gyökeret.
7. Porkkala (válaszként erre: 6. - Tumbo2)
2020. ápr. 14. 10:56

Tényleg nagyon fáj a gyökérkezelés.. ha nem érzéstelenítik el rendesen!

De mindent el lehet, a leggyulladtabb fogat is... nem tudom te hol voltál, de a szakrendeléseken szeretnek spórolni az érzéstelenítővel.


Sajnos rengeteg baj van a fogaimmal, rengeteg helyen voltam, majdhogynem mindent tapasztaltam sajnos...


Nekem ennél a gyulladt fognál így zajlott: egy szuri a leghátsó fog mögé (vezetéses érzéstelenítés, alsó 6-os fog volt gyulladt), a fog elé/mögé 1-1.... várakozás... elkezdték, nagyon fájt akkor még egyet kaptam a fog mellé... várakozás... próba, ismét fájt... ekkor kaptam intrapulpális injekciót bele a fogba. Na az kiütött mindent onnantól kezdve a fejem is lefűrészelhették volna :D


Erről ezt írják egy oldalon:

"Az úgynevezett intrapulpális illetve intraligamentális érzéstelenítés során, apró speciális tűkkel juttatunk plusz folyadékot direktben a fogbél üregbe, illetve az adott fog tartószerkezetébe. Így teljesen körbe véve a fogat ellátó és a fogban lévő érzéstelenítendő idegeket. A legkomolyabb gyulladásban lévő fogat is lehet érzésteleníteni, és így fájdalom mentesen kezelni. "


Ezeket bátorításként írom, hogy ha gyulladt a fog el kell menni fogorvoshoz, mert az a pár db injekció semmi ahhoz képest amit előtte él át az ember amíg fáj a foga!!

2020. ápr. 14. 10:20
soha életemben többé gyökérkezelést.ami fájdalmat én ott átéltem,mégis begyulladt a fog,akkora volt a fejem,mint a cipó.húzzák ki,mondtam,ketten fogták a fejem.hát van ilyen mondta a drága fogorvos.hab a tortán,hogy egy gyökérdarabot bent felejtettek,ami egy év után kezdett el mozgolódni.
2020. ápr. 14. 10:11
Szóval tudom milyen rossz, nagyon átérzem... kitartás és menj mielőbb orvoshoz, szerintem is van sürgősségi ellátás a szakrendelőben!
4. Porkkala (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 14. 10:10

Szia, igen van rá esély, hogy gyökérkezeléssel megmenthető!


Én egyszer jártam így, hogy betömték a fogam és rá egy hónapra begyulladt. De sajnos az a tapasztalat, hogy magától ez nem fog elmúlni. Én is próbáltam mindent rá, gingisol, szájvizek, pálinka... ideig-óráig hatottak aztán a végén már aludni sem tudtam és számoltam a perceket a fogorvosig! Egy 0-24-es magánfogászatra mentem el az éjszaka közepén... jó sok injekció kellett (kb. 5!), de sikerült elérzésteleníteni és gyökérkezelni (kaptam antibiotikumot is) és aznap este már hatalmasat aludtam utána, még mindig emlékszem mekkora megkönnyebbülés volt. :D


Ja és a legszebb az egészben, hogy ahhoz mentem egyből vissza első körben aki betömte de ő azt mondta nem lehet semmi baja a fogamnak mert nem is volt nagy tömés. Kétszer is elküldött kezelés nélkül.. így kötöttem ki az éjszakai ügyeleten.

3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 14. 10:05
Sürgősségi ellátás van most is.
2020. ápr. 14. 09:48
Gingisol.
2020. ápr. 14. 09:46

Sziasztok!

Régebben volt egy lyukas fogam ami begulladt, majd azt az orvos csak simán betömte, azzal a fájdalom és a gyulladás is elmúlt, de most fél évre rá, megint begyulladt és borzasztóan fáj, lehetséges még a gyökérkezelése?

Vagy tudtok valami jó házi gyulladáacsökkentő praktikát, mert jelen helyzetben sajnos nem tudok fogorvoshoz menni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook