Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan enyhítsem a gyökérkezelésre váró fogam gyulladását? fórum

Hogyan enyhítsem a gyökérkezelésre váró fogam gyulladását? (tudásbázis kérdés)


2016. nov. 10. 18:16
az én fogorvosom is cataflame-ot ajánlott.
2016. nov. 7. 18:37
Hát egyelőre kicsit javult a helyzet, kíváncsi leszek éjjelre és reggelre, hogy milyen mértékű fájdalom lesz. Reménykedjünk a legjobbakban. :D Bár nyilván fájni fog, hiszen nem lett kész a lefúrás csak félig, szóval várható fájdalom.
2016. nov. 7. 16:21

Na most már enni tudtam kicsit meg kamillateázok, aztán talán később veszek majd be cataflamot.

Egyébként pl. a tantum verde ilyenkor segít valamit? ha szopogatom, vagy a fújós verziót használom vagy egyelőre most ilyesmit ne használjak?

27. Barack05 (válaszként erre: 26. - Tomi9046)
2016. nov. 7. 16:16
Hát az már jó nagy fusermunka lenne, ha ki tudnád. Persze de dörzsöld nagyon erősen, de mindenképpen kell fogat mosnod.
2016. nov. 7. 16:12
De nem tudom kimosni a tömést belőle?
25. Barack05 (válaszként erre: 24. - Tomi9046)
2016. nov. 7. 16:06
Természetesen moshatsz, a kérdéses fogadnál persze óvatosabban.
2016. nov. 7. 16:03
És pl. ma este mossak majd fogat vagy a tömésnél ilyenkor hogy van? öblögetés stb.?
2016. nov. 7. 16:02
Rendben köszi. :)
22. Barack05 (válaszként erre: 21. - Tomi9046)
2016. nov. 7. 15:44

Ha már elmúlt az érzéstelenítő hatása vehetsz be fájdalomcsillapítót. De én ezt innen nem tudom megmondani, hogy mi legyen a fogaddal, a saját fogorvosoddal kellene konzultálnod, illetve szerintem kérj időpontot hozzá korábbra, ahogy ő is mondta.

Elvileg az is előfordulhat, hogy lehet, hogy el kell távolítani a fogadat, de én továbbra is csodálkozom, hogy ha még be is van dagadva az arcod, hogy hogy nem adott valami antibiotikumot, ami lehúzza a gyulladás, ilyen mértékű gyulladásnál nem is szoktak enélkül hozzányúlni egy foghoz. De én nem vagyok a kezelőorvosod, a félelmeidet, illetve a kezelés menetét vele kellene megbeszélned.

2016. nov. 7. 15:40
cataflamot vajon mikortól lehet bevenni?
2016. nov. 7. 15:32
Sőt most már a torkom körül is kezd fájni sajnos. :D nyelésnél
2016. nov. 7. 15:15
De ha így fájni fog akkor mégis mi lesz? Altatásban nem szeretnék beavatkozást, szóval valahogy ezzel a fájdalommal kéne megoldani... Csak szerintem ha majd így belefúrna elájulnék kb. a fájdalomtól.
2016. nov. 7. 15:12
Jó lenne azért 1-2 órán belül enni is, viszont most úgy érzem, hogy ez eléggé fog fájni, plusz be is van dagadva kicsit a számnál az arcom is.
2016. nov. 7. 14:55
Nem lehet, hogy majd az egész fogat ki kell húzni? Ez a nagyőrlő azt hiszem lent.
2016. nov. 7. 14:54
Illetve meddig kell most várnom, hogy vehessek majd be cataflamot, plusz mikor tudok majd enni?
2016. nov. 7. 14:54
De mégis meddig kell lefúrnia, hogy hozzáférjen az ideghez?
2016. nov. 7. 14:54
:( Igen fog fájni szerintem már egy kicsit érzem is a fájdalmat, hát félek hogy mi lesz. Mert, ha most fáj pluszban, akkor még jobban fog fájni ha hozzányúl ismét... Meg úgy érzem most jobban be is van dagadva az arcom, mint ezelőtt.
13. Barack05 (válaszként erre: 12. - Tomi9046)
2016. nov. 7. 14:22
Attól, hogy izgulsz még el kell zsibbadnia a fognak. Gondolj csak bele az emberek többsége retteg a fogorvosi kezeléstől ... mi lenne, ha ettől még el sem zsibbadna a foguk ... belegondolni is rossz. Biztos, hogy gyulladás,és nem is kis mértékű. Valószínűleg fájni fog, ha kimegy az érzéstelenítő hatása, majd meglátod mennyire, de ha éjszakánként is fáj, akkor kérj újra időpontot. Vannak ugyan jó fájdalomcsillapítók (pl. Cataflam dolo), de az már semmiképpen sem jó, ha fájdalomcsillapítóról-fájdalomcsillapítóra tudsz csak létezni.
2016. nov. 7. 14:15
És mégis mi lesz, ha elmúlik a zsibbadás és utána egyből elkezd fájni a fog? Azt mondta a dokinő, ha fáj nagyon, akkor hívjam és keresünk előbbre időpontot.
2016. nov. 7. 14:14
A zsibbadás egyébként még mindig megvan és 11 után volt a kezelés, szóval érdekes... 3 könnnyebb és egy erősebb szuri volt, amit fog mellé adott.
2016. nov. 7. 14:13
Nem lehet, hogy az izgalom miat nem zsibbadtam annyira el? Illetve gondolom mivel már mélyen kellett fúrni, azért is fájt ismét. Mikor még feljebb fúrt, akkor még nem éreztem fájdalmat, de ahogy lentebb megint elkezdte egyből belenyilalt, persze kicsit érzékenyebbek is a fogaim lehet azért is fájt.
2016. nov. 7. 14:12
A gyulladás nem volt olyan mértékű,hogy nagyra duzzadjon az arcom egyébként, csak mindig éreztem, hogy azért gyulladt. Nem tudom pontosan egy nagyon fehér tömés van most bent.
8. Barack05 (válaszként erre: 7. - Tomi9046)
2016. nov. 7. 13:50

Csak gyógyszeres tömést kaptál? Orális gyulladáscsökkentőt nem? Ha nagyon erős a gyulladást az egy gyógyszeres tömés nem fogja helyre tenni egy hét alatt, márpedig úgy látszik a tiéd elég komoly, ha négy szuri után sem zsibbadtál el eléggé.

Egyébként a jeges borogatás valóban jó lehet átmenetileg.(fogorvos vagyok)

2016. nov. 7. 12:34
Ajj most kicsit baj van... Kaptam négy szurit, de kellőképpen nem zsibbadt el a fognál a rész, amikor fúrt már mélyebben, akkor eléggé fájt belenyilalt, így egyből abbahagyta, és adott gyógyszeres tömést, várunk 1 hetet, azt mondta ha nagyon fáj, akkor hívjam és keresünk még a hétre időpontot... De szerintem ez nyilván fájni fog ha kimegy a zsibbasztó hatás, mivel már elég mélyen volt fúrva, de azt mondta még nem látja nem tudja kinyitni az ideget... :( ez most nagyon elkeserítő helyzet, mert gondolom ez későbbi is ugyanúgy fájni fog, mivel már túl mélyen voltunk.
6. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Tomi9046)
2016. nov. 1. 07:14

Gyulladást fagyaszd le!

Jégkockát, vagy jégkockával hűtött vizes ruhával borogasd, míg a lob, a gyulladás visszahúzódik!

2016. nov. 1. 01:02

Nekem a Corsodyl mindig bevált ínygyulladásra. De ha már a fog gyökerénél vannak gondok, szerintem csak a fogorvos segíthet.

Nem tudsz másikhoz hamarabb bejutni? Én nem várnék.

4. t.Ili (válaszként erre: 1. - Tomi9046)
2016. nov. 1. 00:36

Az egyik füledet lazán dugd be vattával. Mindegy ,h. melyiket, de mind a kettőt nem szabad!!!

Így tudod lezárni azokat az enyhe légáramlatokat, amiket amit amúgy meg sem érzel, de ha valahol gyulladás van,(az orr, arc, homlok, fül, szem,garat üregei átjárhatók!)sokkal hamarabb gyógyul.

Ha mind a két füled bedugod, pl sapkát használsz,vagy fülvédőt, azzal nem szünteted meg a huzatot!! Hidd el működik!

Aki pl. arcüreg gyulladásra hajlamos,annak megelőzésre is jó

2016. nov. 1. 00:29
Harapj rá szegfűszegre! Komolyan!
2016. okt. 31. 23:44
Néha szódabikarbónával is megmosom, illetve estéként gingisol plusszal is ecsetelek. Reggelre általában visszább húzódik a gyulladás.
2016. okt. 31. 23:40
Csak 7-én fogok tudni menni fogorvoshoz, addig ki kell bírnom valahogy, csak az utóbbi pár napban megint előjött a fájdalom és leginkább esténként szokott már eléggé fájni, mindig cataflammal próbálom enyhíteni, plusz öblögetés, ecsetelés, de nem sokat segít. Még mit lehetne bevetni? Utóbbi időben nem fájt, viszont mos megint erős gyulladás kezdődött.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook