Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Győri Kaáli Intézet infók fórum

Győri Kaáli Intézet infók (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
26036. Toppyka94
szept. 24. 00:24
Bocsánat, a telefonom túl okos, én pedig fáradt...szóval a többi hiba mellett a leginkább félre értelmezhető, hogy a "ne" szócska kimaradt az 50ezer elől.
26035. Toppyka94
szept. 24. 00:21

Sziasztok! Egy ideje olvasom a fórumot, de néhány kérdésemre nem találtam választ.

Arra sajnos rájöttem, hogy hetek kérdése konzultációs időponthoz jutni. Azaz remélem, hogy csak hetek kérdése. 3 hete hívom minden nap őket, de eddig nem jártam sikerrel.😔

Ebből kiindulva, illetve az árakról is, úgy mennénk, hogy a vizsgálatok még legyenek. Vitt eredményt elfogadnak?

A fertőző betegségek vizsgálatára ötlete valakinek, hogy 50ezer legyen kettőnknek?

Milyen kezdeti költségek vannak, ami elkerülhetetlen? Negatív hozzászólást kérlek benneteket, hogy ne. Sajnos 3 inszem, 2 lombikbébi túl vagyunk sikertelenül, és Tb támogatás ide,vagy oda, milliós összegnél tartunk vastagon. Megbeszéltük, hogy adunk egy utolsó esélyt, de csak akkor, ha gond nélkül belefér a keretbe, így jó lenne tudni, hogy kb.mire számíthatunk.

Milyen vizsgálatok kellhetnek még? Ami eddig kellett, illetve még vanátjárhatósági, bár kb.3 éves, 3.,21.napos labor(ebből tudom, hogy friss kell, fertőző betegségek, AMH(2,5éves), leiner mut., elméletileg novemberben lesz méhtükrözésem, egy hónapos citológia. Mi kellhet még? A férjemnek hol tudunk vizsgálatot kérni? Az előző intézetben vizsgálták, de nem tudom, hogy kiadják-e az eredményeket. Bocsánat, hogy hosszúra sikerült, de annyi kérdés kavarognak a fejemben. Minden információ jól jöhet. Köszönöm!

26034. PeggyGordon (válaszként erre: 26029. - Zafi)
szept. 22. 21:30
Persze délután 1kor jött meg tegnap.. 🙈 Holnap próbálok időpontot kérni a hiszteroszkopiara.
26033. Hanga05 (válaszként erre: 26032. - Kingasim)
szept. 21. 13:52
Én a sikeres FET-nél az égvilágon semmit sem éreztem, nagyon nehéz, de próbáld meg elterelni a figyelmed, és ne keress tüneteket! A gyógyszerek okozhatnak tüneteket, ha sikerül, talán a 2. héttől jöhetnek tünetek, de az is csalóka lehet, úgyhogy kitartás, és a vérvétel fogja megmondani a tutit!
26032. kingasim
szept. 21. 12:08

Sziasztok!!!

Fet+3. napon vagyok, ti mit éreztetek? Időnként szúr az alhasam a bal oldalon. Ez normális? Tegnap óta érzem és nem tudom h ez jót vagy rosszat jelent? Más túnetem nincs, viszont elég sok gyógyszert kapok (progynova, prolutex, crinone). Mit érzetetek?

Köszi a válaszokat.

26031. Toffe (válaszként erre: 26027. - Zsuzsi319)
szept. 20. 10:53
Szia!Mi kértünk igazolást a dokitól,akihez tartozunk,gond nélkül adtak nekem is és a férjemnek is.Munkahelyemen simán elfogadták,sőt igazolt-fizetett napot írtak arra a napra.Férjemnél ugyanúgy.Bár hallottam már,hogy nem mindenhol díjazzák.Nekem szerencsénk volt mert a cég családcentrikus,sok a lombikos kolléganő,nálunk simán elfogadják.Főnöktől is függ!!!Helyedben én beszélnék a főnökömmel,egy próbát megér!Én is féltem,meg nem akartam,hogy tudjanak róla,de nekem bejött.Sőt segítenek ahogy csak tudnak!Sok szerencsét!
26030. PeggyGordon (válaszként erre: 26029. - Zafi)
szept. 20. 08:50
Köszi szépen!
26029. Zafi (válaszként erre: 26028. - PeggyGordon)
szept. 20. 08:49
Szia. Igen, 12-ig vannak szombatonként.
szept. 20. 07:18

Sziasztok! Ha szombaton jön meg, aznap is el lehet érni őket telefonon?

Úgy emlékszem azt mondtak, hogy szombaton délig vannak.

Köszi!

26027. zsuzsi319
szept. 19. 13:04
Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem hogy a munka összeegyeztetése a lombikkal. Ti hogyan oldjátok meg ill. olvastam olyat neten ,hogy lehet kérni fizetettlen igazolt távollétet is a munkáltatótól csak kell kérni igazolást a dokitól és a reprodukciós eljárásnál kötelesek elengedni a vizsgálatokra. Ti mit tudtok erről? Ill. a férfi tagnak is jár ilyen igazolt távollét ha nincs szabadsága vagy kevés van mondjuk pl. spermaleadásnál amikor tényleg ott kell lennie.
26026. zsuzsi319 (válaszként erre: 26020. - Aranyancsika)
szept. 19. 08:07
Szia! Az anyagiakat tekintve nekünk ugy 350.000 volt( persze ez az összeg a problémától függően változhat). A vizsgálatokat tekintve 2018 júliusban derült ki hogy csak lombik jöhet szóba, azóta jártunk vérvételekre, vizsgálatokra és kedden (2019.09.17)kaptam meg a szuricsomagom. Már nincs sok hátra a beavatkozásig ,nagyon várom:) Mi szeretnénk lefagyasztani is hátha nem sikerül elsőre és rákérdeztem hogy ilyenkor mi a menete, mikor lehet újra beültetni. A doki azt mondta hogy 1 hónapot kell várni és utána lehet de a tb-s 6 hónap mert sokan vagyunk.
26025. bjura83 (válaszként erre: 26017. - Dittti)
szept. 17. 16:04
Szia!Nekem cisztásodásra hajlamos a mellem, de általában elmúlnak a ciszták. A lombik miatt gyakran megyek ellenőrizni. Mondtam Boga dokinak lombik után,hogy volt megint cisztám, csak legyintett rá, hogy ekkora méret miatt ne parázzak. Szóval nem hinném, hogy mondana bármi megnyugtazót. Nekem endom lett a lombik után a petefészkemben, előtte nem tudtam, hogy lenne. Azt sem reklámozzák, hogy a hormonkezelés ront az endometriózison.Én emiatt csak a FET-t vállaltam be, pedig a doki stimut is akart.
26024. Toffe
szept. 17. 09:54
Sziasztok!Szeretném megkérdezni tőletek,hogy van-e itt valaki akit méhsövénnyel diagnosztizáltak és meg is műtöttek Győrben.Sajnos addig leállították a lombikot amíg ,,ezt,, nem rakják rendbe!Tudnátok esetleg segíteni?Nem igazán ismerem az orvosokat :( Köszi szépen!Mindenkinek sok sikert!
26023. Hanga05 (válaszként erre: 26022. - Dittti)
szept. 17. 08:35
Szia! Ez nem ilyen egyszerű kérdés, de ha az orvost megkérdezed, biztos elmondja, mi a legújabb álláspont erről. Más lombikos fórumokon is többször előkerült a téma. Sok vizsgálat folyt, folyik, hogy megállapítsák, gyakoribb-e lombikosoknál a rák kockázata, de nem egyértelmű, mert a rák kialakulását sok minden befolyásolja, többek között az is, ha valaki későn szül, vagy nem szoptat, és hát többnyire ezek a nők lombikoznak. Vagy van olyan, akinél genetikailag eleve nagyobb a mellrák kockázata. Valamennyi kockázatnövekedés lehet, ezt mindenkinek magának kell mérlegelni. Ezért is kérnek 35 év felett mammographiát stimu előtt.
26022. Dittti (válaszként erre: 26019. - PeggyGordon)
szept. 17. 06:38

Elég szomorú dolog, ha hallgatnak. Nekem nyugodtan megmondhatná a valóságot. Mert lehet furcsa, de engem eltántorít. Ebben biztos benne van az is, hogy én már szültem. Van egy csodálatos 8 éves fiam. Aki első próbálkozásra összejött. A tesó meg 2 éve nem.......

Én bízom, hogy engedik az inszeminációt, máskülönben nem lesz kistesója a fiunknak.

26021. Dittti (válaszként erre: 26020. - Aranyancsika)
szept. 17. 06:34
Győrben a tb-s lombik most 2020 februárnál tart. A szeptemberi konzultációkon ekkora kapnak időpontot. Kb félév. Az anyagika:200-500 ezer között, a problémáitoktól es a szervezeted reakcióitól függően.
szept. 17. 03:50
Sziasztok! Meg szeretném kérdezni, hogy a TB támogatott lombiknál hány hónapot kellett várni, mire sorra kerültetek? Úgy hallottam, hogy az is több százezer vizsgálatokkal, konzultációkkal együtt. (természetesen ez se baj, túlvagyunk pár inszemináción és vizsgálaton-a babáért mindent!)
26019. PeggyGordon (válaszként erre: 26017. - Dittti)
szept. 16. 21:45
Szerintem nem fogják azt mondani, hogy nagyobb a rizikó, pedig biztosan van része ennek a sok hormonnak a daganatok kialakulásaban. Könnyebb azt mondani, hogy nincs róla hivatalos statisztika, nem fognak maguk ellen beszélni.
26018. Hajnus85 (válaszként erre: 26015. - Varga Nóra)
szept. 16. 17:28
Szia. Szerintem senki én is hívogatom őket nap mint nap, mint ma is de semmi.. Kicsit ez már idegesítő..
26017. Dittti
szept. 16. 17:13

Sok helyen olvasni es hallani, hogy a lombik kezelések után évekkel a nők nagy része mellrákkal küzd??!! Engem meglepett ez a hír, de hivatalos, reprezentatív statisztikát nem találtam.

A magas rizikó oka a lombikon átesett nőknél a megemelkedett ösztrogén. Sajnos a mellrák kialakulásához ennyi épp elég. Jövő szerdán megyek a Kaáliba Boga doktorhoz. Eldől, hogy inszem vagy lombik lesz a problémáinkra a megoldás. Mindenképpen kikérem az ő szakmai véleményét, mert engem személy szerint nagyon megrémít.

Valaki kérdezte már őket erről? Jó lenne megnyugtató dolgokat olvasni. ☺

26016. 2015fun (válaszként erre: 26001. - Dagi4)
szept. 16. 15:23

Őszinte részvétem!

Sok erőt kívánok Neked!

szept. 16. 09:39
Sziasztok! Valaki a napokban kapott időpontot? Én ma is próbáltam, sajnos megint nem adtak.
26014. Varga Nóra (válaszként erre: 26001. - Dagi4)
szept. 16. 09:31
Szia! Nagyon sajnálom! Őszinte részvétem! Sok erőt kívánok!
26013. Rekus35 (válaszként erre: 26001. - Dagi4)
szept. 15. 07:53

Nincsenek szavak!

Borzasztóan sajnálom 😢

Fogadd őszinte részvétem!

Nagyon sok erőt és kitartást kívánok!

26012. Szandra1111 (válaszként erre: 26001. - Dagi4)
szept. 14. 23:40

Fogadd őszinte részvétem!

Nincsenek szavak....

😭 😢 😔

Ha esetleg írnál róla, meghallgatnánk téged, hogy mi történt. Ha nem osztanád meg, teljesen érthető.

Mély együttérzésem!

Ölellek!

26011. kingasim
szept. 14. 15:22

Köszönöm a válaszokat!!! El se hiszitek mekkora segítség ez...

Mégegyszer nagyon köszönöm.

26010. Klaudia20 (válaszként erre: 26006. - Kingasim)
szept. 14. 14:31

Prulutex, igen hasba, de ha hosszabb ideig kel majd (🍀), akkor combba is mehet. Nekem úgy volt jó, hogy derékszöget zárt be a bőrömmel, és a cuccot nagyon lassan (tényleg tetű lassan) nyomtam be. Mielőtt kihúztam a tűt, elengedtem a bőröm. Nem masszíroztam szét, mert így sokkal kevésbé lett göbös,és kevésbé is fájt.

Crinone, másodjára használom, először kimart. Most úgy csinálom, hogy minden reggel kiszedem magamból, mert nem szeretném,hogy egy nagy technocollá összeállt göb legyen a méhnyakamnál. Kiszedem, kb két mozdulattal,és úgy rakom fel az újat. Szigorúan kézfertötlenítés után. Én tus alatt csinálom, egyszerűbb. És így nem mar ki, se kívül, se belül.

26009. dagi4 (válaszként erre: 26004. - Zafi)
szept. 14. 13:48
Köszönöm!
26008. Rekus35 (válaszként erre: 26006. - Kingasim)
szept. 14. 13:48

Szia.

Hasfalba kell a prolutexet igen.

Nekem fájt a szurik helye, nem tudom ez általános e, de ismerősöm is panaszkodott erre. Kellemetlen volt nem elviselhetetlen, de ha így lesz ne ijedj meg, elmúlik.

Crinone:

Én nem piszkáltam amennyi kijött magától annyi ürült ki.

Kicsit undi de sztem alapvetően jó készítmény.

26007. PeggyGordon (válaszként erre: 26006. - Kingasim)
szept. 14. 06:51
Szia! Ezt az injekciot nem ismerem, de gondolom hasba kell. Az 5 beultetesemnel mindig crinone gélt kaptam. Este célszerű feltenni, darabokban távozik majd, ez kicsit fura. De szerintem hatásos volt, mert igaz nem sikerültek a beultik, de sosem jött meg, amíg használtam. Ebből gondolom hogy nekem jól felszivodott belőle a progeszteron.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook