Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyökérkezelt fog ugye nem kéne fájjon 3 hét után? fórum

Gyökérkezelt fog ugye nem kéne fájjon 3 hét után? (beszélgetős fórum)


22. cruz (válaszként erre: 21. - Spintires)
2021. okt. 27. 20:01
Szia! Mi lett végül a fogaddal? Én is ebben a cipőben járok sajnos.
2021. jún. 30. 10:08
Bizom a tudásában (vagy nem kéne?), sebész volt Debrecenben (vagy 40 éve fogorvos), már nyugdíjas most, remélem nem azért nem röntgenezte, mert az ő rendelőjében nincs (szemben amúgy van), hanem mert szerinte nem kellett.
20. VendrinerPiroska (válaszként erre: 12. - Katt2)
2021. jún. 29. 23:50

Több helyen gyökérkezeltek már, még sohasem csinálták röntgen nélkül. Ez mondjuk a minimum a 21.-ik században, első sorban azért, hogy a gyökér formáját, állását ellenőrizze, valamint azért is, mert a tisztítás folyamán ellenőrizheti, hogy feljutott-e a gyökércsúcs végéig.


Az én cisztám, sajnos, nem csak akkor fájt, mikor ráharaptam, mert míg be nem fejezte és csak átmenetileg volt lezárva, nem is nagyon ettem azon az oldalon, hanem hullámokban. Viszont azt még a röntgen sem mutatta ki, csak a ct.

19. katt2 (válaszként erre: 18. - Spintires)
2021. jún. 29. 22:41

Doki majd megmondja ni legyen.

Az előbbiek csak a saját tapasztalataim, egyáltalán nem biztos, hogy ezt neked át kell élned.

2021. jún. 29. 22:29

Ne érts félre, így alapból nem fáj egyáltalán.


Ha véletlenül ráharapok, akkor az rossz, utána sajog vagy 4-5 percig, de aztán elmúlik.

Csak rossz bal oldalán rágni, meg hogy ennyi idő után is ugyanolyan, se jobb se rosszabb.

17. katt2 (válaszként erre: 16. - Spintires)
2021. jún. 29. 21:57

Sajnos nem tudlak semmi jóval bíztatni. A komolyabb fogfájás attól van, hogy valahol gyulladás van. Ha csak valamelyik csatornában, vagy a gyökérben, akkor az nagyon tud fájni, mégpedig azért, mert a gyulladással együtt jár valamennyi genny termelődése is. Ez a folyadék belülről nyomja az idegeket és ettől fáj, néha rettenetesen. Az a baj, hogy az ott egy teljesen zárt hely, a genny nem tud hova távozni. A folyadékok nagyjából összenyomhatatlanok, ezért az ott marad és nyomja az idegeket. Hát, ettől fáj. Ha csak a gyökércsatornában van, vagy a gyökércsatorna aljában, akkor kifúrják, kipucolják és ettől nagyjából azonnal megszűnik a fájdalom, hiszen nincs ami nyomja az idegeket. Attól, hogy kitépik az idegeket, az alja még ott marad, de az gyorsan gyógyul.

Baj a cisztákkal van. Ezek is termelnek valamennyi váladékot, de valamennyivel több helyük van tágulni, teret foglalni. Ha másképp nem megy, akkor az inny és a fog között törnek utat maguknak a külvilág felé, tehát valamennyire tudnak tisztulni. Meg a véráram is elszállít valamennyit, tehát nem jár olyan nagy fájdalommal. Én kérdeztem a dokit, hogy nem lehetne e mintát venni belőle, aztán valahogy kitenyészteni és megnézni, hogy mi szűntetné meg. A válasz az volt, hogy több száz olyan baktérium, vagy mi a fene van, reménytelen ilyen módon ellenszert találni.

Volt olyan cisztám, ami vándorolt. 1-esről a 3-ig. Persze, nem múlt el. Egy doki kikaparta, egy hónap múlva visszajött.

Szóval, ha ilyened van, akkor néhány hónapig lehet vele várni, hátha meggyógyul, de ha a doki azt mondja, hogy húzás, akkor lehet, hogy igaza van.

Fájdalomcsillapítónak nekem a Flector Rapid vált be, ez egy granulátom ( tulajdonképpen Cataflám ), vízben kell folodani, 10 perc alatt hat és van egy gyulladáscsökkentő hatása is. A gyulladást nem szűnteti meg, de másfél napig el lehet lenni vele. Persze csak ciszta esetében. Ha valamelyik csatornában, vagy gyökércsúcsnál van gyulladás, akkor 2 óránként szedtem, különben fejre lehet állni a fájdalomtól. Akkor nagyon gyorsan gyökérkezelés.

2021. jún. 29. 21:23
Nem tudom, hogy lesz.. ideális esetben a gyökérkezelés után természetes fájdalomnak 3-4 nap alatt fokozatosan el kéne tünnie (és végleg), itt valami baj van.
15. katt2 (válaszként erre: 14. - Spintires)
2021. jún. 29. 18:04
Nem, alsó kettes.
14. spintires (válaszként erre: 12. - Katt2)
2021. jún. 29. 16:55
Melyik fog volt? Egy nagyörlő?
2021. jún. 29. 14:50
nem
12. katt2 (válaszként erre: 10. - VendrinerPiroska)
2021. jún. 29. 14:32

Nekem a gyökértömés után megröntgenezte a doki és megmutatta a fényképet. Azt mondta azért kell, hogy lássa, hogy a tömőanyag leért e a csatorna legaljára is. Egyébként, ha elég tág a csatorna, nem röntgenezik, látják röntgen nélkül is.


A rosszabb eset, ha attól fáj, hogy nőtt a gyökérre ( kívülről, tehát nem a csatornában ) ) egy ciszta. Volt ilyenem, ki kellett húzni. A gyökércsonkolás is csak 50%-ban szokott sikeres lenni. A ciszta csak egy bizonyos alkalommal fáj, néha hidegre, néha melegre, vagy nagyobb nyomásra, vagy például egy pohár borra.

2021. jún. 29. 12:38

Tudom, ezért lepett meg, hogy csak úgy belefogott, mert minden gyökérben lehet több csatorna is (mivel kisörlő, ezért asszem ott 2 gyökér van).


Még 2014-ben gyökérkezelték a szemfog mögötti kisörlőt (jobb felső), az 7 évig hibátlan volt, pedig ott se röntgenezett. Aztán persze abból is letört a belső csúcsa, azzal se tudom, mi lesz.. nem fáj, de így letörve se oké.

10. VendrinerPiroska (válaszként erre: 8. - Spintires)
2021. jún. 29. 12:05
Mondjuk, ha röntgen nélkül gyökérkezel, akkor nem biztos, hogy eljut egészen a gyökércsúcsig, és valóban sikerült kipucolnia a fogat, tehát maradhat benne trutyi. Ettől is fájhat.
2021. jún. 29. 09:45
ha jól csinálják nem.akkora volt a fejen,mint a cipó,mondta a drága orvos,van ilyen,az sztk-ban szedték ki a benne maradt gyökeret.életemben többé sosem ilyet.
2021. jún. 29. 09:39

Jól látod, nem volt röntgen.


Ne értsd félre, alapból nem fáj egyáltalán (mintha nem lenne semmi baj azzal a foggal). Viszont ha rágok jobb oldalon, és véletlenül ráharapok, akkor durván, és utána sajog is vagy 5-10 perc, aztán megint elmúlik.

Éjszaka se fáj egyáltalán, nem kelek fel tőle, stb


Az orvos valami olyat mondott, hogy mikor ráhaparok, a gyökér csúcsa megnyomja a gyökérhártyát, ezért fáj.

Azt viszont nem mondta, hogy mennyi ideig számítsak erre, mikor kéne csökkennie, stb

2021. jún. 29. 09:28
szerintem nem
6. VendrinerPiroska (válaszként erre: 1. - Spintires)
2021. jún. 29. 09:27

Szerintem hívd fel a családorvosodat is, ha nem tudsz fogorvoshoz eljutni.. Lehet, hogy ír neked antibiotikumot.

Viszont jól értem, hogy gyökérkezel röntgen nélkül? Ez azért elég furcsa.

2021. jún. 29. 09:10
Az a baj, hogy ezen és a következő héten szabadságon van (ezért írta, hogy 13-a, amúgy lehet lett volna hamarabb is).
2021. jún. 29. 07:28
Nem ám!
2021. jún. 29. 07:25
Hasonlóan voltam az elmúlt hetekben. Gyökérkezelés után nagyon fájt nyomásra, hidegre-melegre érzékenyen reagált. Következő alkalommal újra gyökérkezelte, azóta semmi gond vele, gyógyszeres fedőtömés van benne. Adj még egy esélyt a dolognak.
2. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Spintires)
2021. jún. 29. 05:55
Én betelefonálnèk a dokinak és elmondanám a panaszaim.Lehet előre hozná az időpontot és orvosolná a dolgot.Nem muszály mindig egyből máshoz rohanni úgymond,simán csak el kell mondanod a panaszaid,hisz ezért a fogorvosod.
2021. jún. 28. 21:56

Alapból nem, viszont nyomásra eléggé (hideg-melegre is).


Se nem jobb, se nem rosszabb, mint 3 hete. Először gyökérkezelte, aztán utána két alkalommal csak kaparászott benne, mivel fáj, nem tömhette be. Azóta elsősorban a bal oldalán rágok, jobb oldalon csak tojást, tésztákat, stb. tudok.


Tehát még se gyökér, se felszini tömés nincs benne.


Legközelebb csak júl. 13-án megyek, de szerintem akkor is pont ugyanilyen lesz.. nem hinném, hogy ezt így értelmes csinálni hónapokig.


Menjek el egy másikhoz, ahol röntgenezik is?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook