Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gyógy- és fűszernövények fórum

Gyógy- és fűszernövények (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Gyógy- és fűszernövények

110. Szoknya
2011. júl. 13. 14:30

No..közben egy kis könnyü mozzarellás ebédet akartam rengeteg saját bazsalikommal enni..s mit látok????Az is tele volt levéltetüvel:((((( Nagyon elszomorodtam, mert erös, egészséges, dús szép nagy bokrom volt már...és én úgy eszem majdnem, mintha saláta lenne..ez most nagy érvágás volt, mert a felét le kellett csipkednem...

Tettem fokhagymát a földbe és már ázik a gyors csalánlé ellenük, de csak óvatosan, mert kiégetheti a növény...vissza kellene hígítani egy egy hetes áztatást..,de arra nincs idö, így egy gyorsverziót csinálok most. Hátha megmenthetö lenne a 2 növényke.

Persze nincs kéznél katicabogár:)


Meglátjuk..ennyit megér, máskülönben ki kell dobnom öket.

109. Szoknya (válaszként erre: 105. - Zefex)
2011. júl. 13. 13:51

Hm, rímfaragó van köztünk:)

Kellemes e szellemes hablaty-tár:)


Most a kakukkfüvemen vannak zöld pici izék...nem, nem levél..., hanem tetü:)))) Mitöl?Lehet eleve így hoztam a kertészetböl. Pedig miylen szépen fejlödik.

Így a csalánomból erre kerül majd, remélem sikerrel.

Régen anyukám salátából fözött fözeléket. Hm...csalánfözelék? Miért is ne..zöld...:))))


Pennys makréla is jó, egy gond van vele, a makrélák frissen jók. Fagyasztva már más ízüek. Inkább másféle halat válassz, ha már fagyasztott. Valami semlegesebbet. Vagy füstölt a makréla?

108. Lilibeth59 (válaszként erre: 106. - Zefex)
2011. júl. 13. 13:28

Ez tényleg öröm!!!

Azért legközelebb próbálkozz úgy, ahogy írtam, szépen cseppenként..., akkor tuti elsőre jó lesz.


Írok még, csak most ezer a munka, csirkéket vágunk, meg még mindig a zöldbab (legszívesebben most ezt kenném a fejemre, de hát úgyis lepotyogna)

107. Lilibeth59 (válaszként erre: 105. - Zefex)
2011. júl. 13. 13:26

Nagyon-nagyon tetszik, kár, hogy én nem tudok ilyen jól rímeket faragni..., a humorod is irigylésre méltó, nem unatkozhat a környezeted!


Szóval én csalánból eddig csak teát készítettem, azt is ízesítem pl. szederlevéllel, mert legyünk őszinték, nincs jó íze, és volt, hogy készítettem hajszeszt is vele, saját gyümölcspálinkát használva hozzá.


Ennek a labodának utána nézek, határozottan emlékszem, hogy gyógynövényes könyveimben olvastam róla.

106. zefex (válaszként erre: 102. - Lilibeth59)
2011. júl. 12. 22:34
Képzeld, gondolt egyet a krémem, és önmagától homogenizálódott :)
105. zefex (válaszként erre: 103. - Szoknya)
2011. júl. 12. 22:30

Olvastam, és elmélkedek .... bár az nem biztos, hogy jót tesz a komolyságomnak.

Én csalánból főzeléket szoktam főzni (spenótot, bár azt labodából* is el lehet követni:) Sok fokhagymával ízesítve, tükörtojással szervírozva. Levét fejre kenni lehetne, de most erőmből csak híg ecetes löttyre telne.

Leugrottam én is a tengerre, halat nem, de még tengerit sem leltem. Melyik tengert kellene keresnem? Bankkártyámat beélesítettem, és a Penny Marketben makrélára leltem:)

Bánatomat borba ölvén, nyelvem rímre ösztönözvén, elbúcsúzom fórum mára, zárul Zefex hablaty-tára:)

*laboda = Gartenmelde (ajánlom a svájci ProSpecieRara honlapot, a helyi "korcsok" in situ, azaz eredeti élőhelyükön való mentésére. Megérné itthon is, utolsó pillanatban járunk.

104. Szoknya
2011. júl. 12. 17:21

No, szedtem kis friss csalánt, már szárítom is az elsö adagot. Nemrég nött ki, úgyhogy tényleg fiatal, bár ugye nem az elsö tavaszi..de megteszi.


Nem bírtam ki, megszagoltam a levendulás olajat..hát már most olyan kis finom illata van....:))))Ha kész lesz, akkor sztem csinálok már gyógynövényekböl is (ha találok...):)

103. Szoknya
2011. júl. 12. 09:09

Nekem még silány a saját gyógynövénytáram, mert a gyüjtéshez kell hely és növényismeret is. Persze ez csak tanulás kérdése.

Zefex, nagyon jó, hogy bövítsük ki a természetes életvezetést/életélvezést!:)

Szerintem a legnagyobb ötletelést a régi és új ötvözéséhez, az internetes keresés, ezen belül is a kipróbált dolgok, elsökezes tapasztalatok . Hiszen vagy a régi dolgokat találod meg a könyvekben vagy a moderneket.

Talán megpróbálhatnád a kettöt Te egyesíteni, s egy harmadikként a legjobbat kihozni belöle! Biztosan sokunkat érdekelne.

Viszont ez hatalmas terület, ezt felölelni, nem lenne kis munka.

Mire gondolsz leginkább? Gazdálkodásra? Növénytermesztésre?

Építészeten belüli dolgokra? Gondolkodásra? Vagy simán az élhetö élethez szükséges területekre?

Mint például: tartósítószer mentes beföttek, vegyszermentes tisztítás?

Most ezen kisebb dologban olvasgatok, hogy tegyük el a nyár ízeit úgy, hogy a legtöbb vitamin maradjon meg, de sokáig elálljon. Nem minden esetben a fagyasztás a legjobb megoldás, mert az sem 2 fillér, hogy megvedd a nagyméretü ládát vagy fagyasztószekrényt, aztán üzemeltesd. Persze az sem olcsóbb, ha a mirelitárut veszed a boltban, mert az pedig ugyan tárolást nem követel a részedröl, de drágább az egy zacskónyi termék (és ki tudja vegyszerezték vagy sem).

Befötteket, konzervezet a tonhalon/cékla/uborka kívül már nem is tudom mikor vásároltam, mert bár csábító, de tele vannak cukorral és ki tudja még mikkel.

Igyekszem idényjellegü-helyi dolgokat választani , de nem lehet egész télen káposztán és feketeretken élni, vagy némi télálló almán, hiszen a változatosság is fontos.

Mi sok tengeri halat eszünk, szerencsére az fix, hogy frissen fogott , helyi alapanyag és olcsó, mert saját magunk fogjuk ki:))

(sport és szórakozás, s nem utolsó sorban élelemforrás).


Gyógynövényeket, amikkel találkozom, azokat összegyüjtöm, de még sokszor veszem a naturboltokban, hiszen nem ismerem fel mindet, s nincs is a környéken. Elsö körben mindig ezekhez nyúlok, ha apró náthát vagy pocakfájást kell megoldani.


Háztartásban sokszor választom a lágyabb tisztítószereket, gondolok itt az ecetre, szódabikarbonátra, de még mindig nem váltódott ki teljesen, nem is értem, hiszen bizonyított már számtalanszor.

Talán a megszokás.


Hm..és igyekszem magamra kenni inkább a szintén vegyszer és sallangmentes kozmetikai dolgokat (pl madnulaolaj..de Lilibeth59-nek hála, lesz ebböl levendulás is), kivéve a smink, mert bár nem kenceficézem magam mindennap, de néha óhatatlanul kell nekem:)


Jah és még az ételekhez tartozik, szeretnék házi ételízesítöt készíteni, mert utálom a mü levesízesítö porokat, igazi tanyasi csirkém meg egyenlöre nem akadt a közelben:)


Kipróbálom ezt a szódabikarbonátos izzadásgátlást is, kíváncsi vagyok, mert tartok a hónaljdezodoroktól a mellrák kockázatnövelése miatt.

Ha mondjuk a szódabikarbonátoat valami sheavajjal kevernénk és tennénk bele esetleg frissítöhatású gyógynövényt (pl saját termesztésü menta..juj, ezt is kell ültetnem...annyi feladat van , komolyan:)))))...abból lehetne valami stift szerü is, nem?



Hoppsz, ...hát, csak olvassatok lányok:))))

102. Lilibeth59 (válaszként erre: 101. - Zefex)
2011. júl. 11. 11:48

Mindenki szenved, aki sokat iszik (remélhetőleg!), és aztán még többet izzad. De nem is baj, legalább méregtelenítődünk.


Napközben tusolás ha már nem bírom, utána levendula vagy rózsaszirom testpermet, este szódabikarbóna a fürdővízbe és persze bórax.


Így nincs éjszaka izzadás, legalábbis nekem nincs, nyitott ablak, redőny ritkásra leengedve, így alszunk.



A téma tetszik, amit felvetettél, remélem, sokan csatlakoznak majd!

101. zefex (válaszként erre: 100. - Lilibeth59)
2011. júl. 11. 10:21

A túlélésre gyúrok.... Izzadok, iszom, és próbálom a legszükségesebbeket elvégezni. Tehát azokat, amiket eddig is, csak most több idő kell mindenhez.

Megfordult a fejemben, hogy lehetne csak úgy általánosságban agyalni mindenféléről, amibe belefér a gyógy- és fűszernövény is, és minden, ami a lehető legtermészetesebb életvezetéshez tartozik (akár újat indítva).

De közben azon is elmélkedek, hogy jó lenne olyan irányba is puhatolózni, ami ötvözné a modern tudományok sallangmentes vívmányait azokkal a tapasztalatokkal, amiket nagyanyáink-nagyapáink ill. a korábbi generációk még tudtak, de aztán valahogy kikopott, elfelejtődött. Ha van ötletetek, hol lehetne (pl. milyen könyvtárakban, könyvekben) ezt a téma-együttest kutatni, megköszönném. Sokszor azt hiszem, csak az én családom ilyen útkereső, de aztán jönnek megerősítések akár itt a fórumon is, vagy pár hete a Mindentudás egyetemén, és jól esik, hogy nem vagyunk egyedül.

ReiAndi, jól teszed, hogy előre tájékozódsz, előbb utóbb hasznosítani is fogod!

100. Lilibeth59 (válaszként erre: 99. - Zefex)
2011. júl. 7. 22:35

Örülök, hogy velünk maradsz, persze mindenkit szeretettel várunk!


Egy kicsit fel kéne dobni a fórumot, van ötleted?

99. zefex
2011. júl. 7. 21:26
Ne má!! Ne hagyjatok ki!
98. Szoknya (válaszként erre: 97. - Lilibeth59)
2011. júl. 7. 12:18

Igen, a gyógynövények hozzák magukkal a többi természetes megoldást, nem lehet nagyon különválasztani.


Ment a levél!:)

97. Lilibeth59 (válaszként erre: 96. - Szoknya)
2011. júl. 7. 11:41

Hú, nem semmi melegem van. Most jöttem be a kertből, hogy ebédeljek. Előtte tusi..


Igen, persze, hogy kenheted a levendulás mandulaolajat a bőrödre! Meglátod, imádni fogod!!!


Én is szoktam egy-egy olaj-kúrát csinálni, pl. a dióolajat - persze hidegen sajtolt - mind külsőleg mint testápoló, mind pedig ebéd közben egy teáskanállal fogyasztva. Ugyanígy használom a barackmagolajat is, jó a szőlőmagolaj, lenolaj stb. A mákolajat nem kenem egyedül, azt csak "eszem". Nagyon jó csontritkulás ellen, és az én koromban erre is figyelni kell.


De kikeverheted az olajad shea vajjal is, vagy jó min. kakaóvajjal, és kész a testápoló.


De igaz. ez nem is a témához tartozik, van ilyen fórum is, inkább oda kellett volna írnom.


Úgy látszik viszont, hogy szinte csak ketten fórumozunk, írhatnál az email címemre is, talán úgy egyszerűbb lenne... ha gondolod, én szívesen venném!

96. Szoknya (válaszként erre: 95. - Lilibeth59)
2011. júl. 7. 09:28

Mandulaolajam van, nagyon szeretem. Már kiváltottam a testápolókat ezzel. Egyszerü, nem kell semmit kutyulni vele, jó minöségü. Úgy vagyok vele, hogy inkább 100%-os hatóanyagot kenek magamra, mint egy 5%-os pocsék cuccokkal telenyomott testápolót.

Hopp..ez nem ehhez a témához tartozik:)


Szóval mandulaolajban lebegnek a drágák. Kenhetem a börre is amúgy, ha már beleáztattam a virágot? Vagy csak fürdövízbe tegyem?

95. Lilibeth59 (válaszként erre: 94. - Szoknya)
2011. júl. 6. 22:07

Kicsit elmaradtam, bocsi, rengeteg a munka a kertben..

Imádni fogod az olajad, milyen olajban áztatod?

2011. júl. 6. 18:04
Ázik a levendulám az olajban:)))2 hét múlva beszámoló:)
2011. júl. 5. 12:41

Nem kell helyettesítö, mert nem eszünk ecetes kajákat, tehát salikra vagy ilyenekre sosem teszek. Viszont használom az ecetet még , de csak az alma vagy fehérecetet mosáshoz.

No...de , használom egy helyen majd még most jutott eszembe, savanyúságokhoz. Azt hiszem azokhoz kell, ilyen csalamádékhoz, még sosem kézsítettem,de majd fogok:)


Anyósom citromlevet használ ecet helyett, illetve ö az extra jóféle balzsameceteket (mozzarellákhoz, salátákhoz) még nagyon kedveli, esetleg különlegességeket is málnaecet, stb.



Most jöttem vissza levendulaszedésböl, de mivel reggel korán esett (sajnos tegnap nem jutottam el), így csak kis mennyiséget szedtem, próbaképpen. Tuti levendula, isteni az illata:)

Ebböl mandulaolajjal fogok készíteni nyugtató esti fürdövizes relaxáláshoz olajat, ahogy ehhez a receptet javasoltad Lilibeth59.

Kicsit szárítgatom, hogy ne legyen vizes.

Nagyobb mennyiséget, amit komolyabb csokorba köthetek illatosítónak, ruhásszekrénybe, stb...na, azzal megvárok egy naposabb idöszakot.

92. Lilibeth59 (válaszként erre: 91. - Szoknya)
2011. júl. 5. 12:01
Mit használsz ecet helyett? Citromlét?
91. Szoknya (válaszként erre: 90. - Zefex)
2011. júl. 5. 08:43

Mivel én nem használok étkezéshez ecetet, így hajöblítésre használom. Barna hajam van.

+szoktam a talpamat áttörölni vele, megelözésképpen.Föleg ha vendégeink voltak vagy strandon járunk.


Olajat pedig csirkehúsokhoz, halakhoz, tepsiben sült burgonyákhoz, és ha valaki szereti a bárányhoz is isteni.

Igen intenzív az íze, mint füszer, de így olajban ez picit lágyul, tehát ha kezdö rozmaringozó az ember, érdemes így . Én úgy jártam vele, hogy az elsö idökben böven szórtam a füszert, de nem ízlett és túl sok volt, ...aztán megtaláltam a helyes arányt:)


Friss rozmaringgal készítem és jóféle olivaolajat használok hozzá. Ecetböl pedig valami kis gyengébb ecetet, lágyabbat.

Beszuszakolom az olajos/ecetes üvegbe a szárat, volt hogy az olajoshoz tettem fokhagymát és szemes borsot is.Sötét helyre raktam (szekrény) és pár hetet érleltem. Elviekben szürni kellene, de én bennehagytam, nem romlott meg.

90. zefex (válaszként erre: 80. - Szoknya)
2011. júl. 5. 08:05

Mihez használod a rozmaringos olajat és ecetet? Milyen ételekkel passzol?

Az olajat friss, vagy szárított rozmaringgal készíted?

2011. júl. 4. 16:23

Köszi nektek, szerintem sokaknak segítenek ezek az infók!


Nos, levendulaszedés csak este lesz, napközben nem volt idöm mégsem, viszont ma muszáj,mert holnaptól esik és azt nem akarom megvárni. Majd megszimatolom akkor elötte.


Tájvédelmi területekröl is jó, hogy lett pár sor, esetleg nem mindenkinek nyilvánvaló. Viszont jó lenne tudni, hogy engedélyt hol lehet szerezni vagy kik kaphatnak.


Kellene feltenni képeket a naplókba a gyógynövényeitekröl, a begyüjtött és készített dolgokról, így még jobban vonzó lehet .

88. zefex
2011. júl. 4. 13:36
Arra figyelj, hogy természetvédelmi oltalom alatt álló területről - ilyenek a nemzeti parkok, tájvédelmi körzetek, természetvédelmi területek - csak akkor gyűjthetsz, ha van rá engedélyed :(
87. Lilibeth59 (válaszként erre: 86. - Szoknya)
2011. júl. 4. 12:16

Igen, nagyon jó elszöszölni a virágokkal, persze a zöldségfélékkel is, de hát a virágok.... az más.


A levendulát az illatáról meg kell, hogy ismerd! Nincs még egy növény, aminek az illata hasonlítana hozzá. Szárastól szedd, vágd le kb. 15-20 cm-es szárral, bár könnyen törik is. Csokorba kötöd, virággal lefelé lógatva szárítsad szellős helyen, de Nap ne érje! Ha megszáradt, beakaszthatod szekrénybe, beteheted selyempapírba hajtogatva pl. fehérneműs fiókba.

De le is morzsolhatod száradás után a virágját, így készíthetsz belőle teát, vagy illatos fürdőt.

Megjegyzem, órákat töltenél a virágok szedegetésével, azért is száradás után morzsolják le a szárról, úgy, mint pl. a bodzavirágot, vagy az akácvirágot.

Készíthetsz levendulaolajat is vele. Itt vagy megvárod, hogy megszárad, és lemorzsolod a virágját, vagy - hát igen... - lecsipegeted a virágját a szárról még frissiben, és hidegen sajtolt olajba beáztatod. Jó meleg helyre tedd az üveget, kb. 2 hét múlva leszűrheted. Isteni illata lesz!


Védett gyógynövény mifelénk nincs, nem tudom, felétek van-e pl. korpafű. Azt tudom, hogy nem lehet Magyaro-on gyűjteni, de felénk egyáltalán nincs is. Aztán van az ezüstös palástfű, de nálunk sajnos még a közönséges palástfűvel sem találkoztam.

Ami felénk tenyészik, azokat nyugodt szívvel lehet szedni, persze ésszel: mindig kell hagyni a növényből, nem szabad mindent leszedni. A szaporulatra is gondolni kell.


Árvalányhajat láttam foltokban a környékünkön, az védett növény, nem is szedtem még vázába sem, had szaporodjon, ha tud, mert bizony sokakat nem érdekli, hogy védett-e vagy sem, leszedik, aztán mielőtt hazaérnének, lekókad, sokszor láttam már utakon, út mellett leszedett vadvirágokat eldobva...

A hóvirág is védett, felénk tavasszal rengeteg van, szerencsére nem szabad piacon árulni, régebben nőnap előtt szinte letarolták mind egy szálig.

86. Szoknya (válaszként erre: 85. - Lilibeth59)
2011. júl. 4. 11:12

Igazán köfalon mutat nagyon szépen a lobélia, hü..varázslatos, de kell neki hely az tény, mert néhány tö alig mutat valahogy...max más virággal kiegészítve, de ha sok lobéliád van, kész virágtenger:)


Mostnézegettem a google keresön az enciánt, nagyon helyes virág!


Amúgy ezekre a kertészeti dolgokra nem régen kaptam rá, elképesztöen jó idötöltés, és alaposan megmozgat egy kis szöszögés a jó levegön:)

Igaz, nekem kertem nincs, csak udvar, amit nem túrhatok fel, de én emiatt balkonkertészkedek, cserépbe ültetem amit csak szeretnék. Most hó végén megyek kertészetbe és veszek koktélparadicsom palántákat és majd amiket kapok majd itt.

Viszont ez is ad böséges elfoglaltságot és remekül kikapcsol a hétköznapok monoton dolgaiból.


Ma megyek szedni levendulát sztem 1 óra múlva, remélem tényleg azok:)))))

Elötte jól megnézem az interneten a képeket, nehogy mást szedjek le!!!!

Ha a lilaság amit láttam, az valóban levendula, akkor szedek kicsit belöle...csak virágot, gondolom..vagy szedjem le szárastól és lógassam fel csokorban száradni? hm...mintha így láttam volna valahol.


Jut eszembe kellene beszélni a védett virágokról is, nehogy leszedjük öket. van benne tapasztalatod,hogy miket tilos gyüjteni?

85. Lilibeth59 (válaszként erre: 84. - Szoknya)
2011. júl. 4. 10:55

Talán elnézik nekünk, az én enciánom sem gyógy- vagy fűszernövény, sőt, nagyon is mérgező!


De csodaszép! Az ember lányát megörvendeztetik ezek az aranyos virágok, hiába, a lelket is táplálni kell....


Lobéliám nincs, soha nem is volt, de nagyon tetszenek! Hiába, mindent nem lehet helyhiány miatt.


Mindig öröm, ha kikel a virágmag! Én a boltiakról már lemondtam, inkább gyűjtöm magam, vagy ha látok ismerősnél, akkor kérek.

84. Szoknya (válaszként erre: 83. - Lilibeth59)
2011. júl. 4. 10:39

Hiába na, a szeretet ereje sokra képes!


Most örülök, mert kaptam virágmagokat egy kedves ismerösömtöl, de már ö sem tudta mifélék...elültettem pár hete és kezd kibújni :)))Izgalmas, hogy mi lesz belöle:))))))

A lobéliáim meg megbolondultak, hozza avirágjait rendesen..kérdés,hogy kell vennem vajon valami tápoldatot hozzájuk?..hm.., de ez eltér a gyógy és füszernövénytöl:)

83. Lilibeth59 (válaszként erre: 82. - Szoknya)
2011. júl. 3. 22:09

Nem is olyan különleges az orbáncfű, sok helyen megtalálható.

Sokmindenre jó, pl. enyhe depresszióra, lehangoltságra, hangulatjavító, túlhajszoltság esetén alvászavarra.

Az olaja pedig kiváló sebgyógyító, kiváló sebgyógyító, jó zúzódásokra, véraláfutásokra, csillapítja a fájdalmat. Az olajat csak a virágjából kell készíteni, beáztatni a virágját valamilyen hidegen sajtolt olajba, kitenni a napra, mikor már szépen bevörösödik az olaj, akkor leszűrni.


Arra viszont vigyázni kell, hogy fényérzékenységet okoz, tehát nyáron nem szabad csak estefele inni a teát, szoliba ha megy valaki, akkor se használja! Az olaj ugyanígy.


A tea még a szabálytalan, rendszertelen ciklust is helyrehozza, de aki fogamzásgátlót szed, az ne használja a teáját, mert csökkenti annak hatását.


Szép virág, dísznövénynek is megfelelne a gyönyörű okkersárga virágjaival. Kár, hogy csak a maga választott helyen tenyészik, hiába hoznék haza, nem maradna meg.


Gratulálok a növénykéidhez, szeresd őket, szó szerint beszélgess velük, cirógasd meg őket, meghálálják!


Nekem van encián fám, már több is, mert szét tudtam már szedni. Mikor ültettem az első évben, gyönyörű volt. Aztán teleltettem, mert nem bírja a hideget. Tavasszal kiültettem, egy száraz kóró volt. Mindenki azt mondta, hogy elszáradt, minek locsolgatom? De én nem adtam fel, locsolgattam, és többször megsimogattam , mondtam neki, hogy szeretem, és nagyon örülnék, ha végre kihajtana. És elkezdett kihajtani! Azóta minden tavasszal ugyanez, és gyönyörű kék virágokkal örvendeztet meg egész őszig, mikor berakom teleltetni, még akkor is tele van virággal. Tavaszra viszont megint csak egy száraz kóró, amíg nem kezdem el "szeretgetni".

82. Szoknya (válaszként erre: 81. - Lilibeth59)
2011. júl. 3. 20:25

Hü..papírzacskó! Eszembe se jutott, nagyon klassz ötlet, köszi.

Juj, nagyon szeretem a barack féléket, vennék is töled, ha otthon laknék, viszont ha jó áron adod, viszik majd rendesen.


Nos, elkezdtek a petrezselymjeim kibújni, nagy az öröm!

Bazsalikomom gyönyörü, erös, dús, igazán szép.

Milyen kakukkfüvem van?Hm....jó kérdés,majd beazonosítom valahogy:)

Jó, hogy szólsz a virágok szedésének optimális idejéröl, a levendulát is szednem kell már , jó lenne még esö elött.


Obáncfü...hm, különleges növényekhez is mersz nyúlni, ahogy látom.

81. Lilibeth59 (válaszként erre: 80. - Szoknya)
2011. júl. 3. 18:36

Sajnos nekem nincs kakukkfüvem, így a saját termőhelyén szedem.

Tudom, hogy van "kerti" kakukkfű, Neked az van? Bazsalikomom sincs, hú, most csak irigykedek! A petrezselyem az idén nekünk is nagyon gyéren kelt, pedig próbáltuk kipótolni, mégegyszer vetettünk oda, ahol nem kelt ki, de hiába...

Mifelénk mindenki panaszkodik az idén rá.


Ha szekrényben tartod a gyógy- vagy fűszernövényeket, nem gond, ha nem sötét üvegben vannak. A barna papírzacskó is megfelel a célnak, papírboltban szoktam venni.


Mi most szárítjuk a sárgabarack magot, kb. 2 hét, ha végre megint kisüt a Napocska, és lehet törni. Az idén nagyon sok van, tavaly szinte csak töredéke volt. Meghirdetem egy aukciós oldalon, mert ennyit mi nem tudunk megenni, mert már érik egy másik sárgabarackunk, és van, ami meg azután fog érni, ahogy ez leérik. 2 éve is vitték, mint a cukrot. Nem csoda, szerintem "aranyáron" kínálják sok webáruházban. Azért az kicsit durva, amit elkérnek érte.


Orbáncfüvet szeretnék szedni, a virágjából olajat készíteni. De meg kell várnom a jó meleget, hiszen, ha nedves a növény, nem lehet leszedni. Meg akkor a legintenzívebb a gyógyereje, ha a Napocska süti ezerrel!


Sok sikert a rozmaringos finomságaidhoz!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook