Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » GYES alatt munkavállalás nagyon gáz? fórum

GYES alatt munkavállalás nagyon gáz? (beszélgetős fórum)


8. Manki (válaszként erre: 1. - Manki)
2010. nov. 25. 17:02
Nagyon szépen köszönöm Nektek a véleményeteket, nagyon sokat segített :)
7. 4c1a787e8f (válaszként erre: 3. - Kira88)
2010. nov. 25. 15:32

Sziasztok!


A "létminimum" manapság nagyon tág fogalom.


Nagyon sokaknak azt jelenti, hogy természetes, hogy fodrászhoz járok, festetek, daueroltatok, szolizok, fitnessezek, kozmetikushoz megyek, piercingem van, tetkóm van, autóm van a popeszom alatt, "egészséges" reklámcuccokat eszem, beülök ide-oda, meg hát azért jár az új csizma meg egy-két cucc minden idényben...

De hát sajnos a létminimunon vagyok, mert gyerekre már nem maradna pénzem...

(Ezt most nem az itt fórumozókra értettem, hanem ha körülnézek, sokszor ezt tapasztalom)


Nekem van egy hajszárítóm, körkefém, sütővasam, tornaszőnyegem, buszbérletem, és járok a piacra. Úgy egyébként ha nem is vagyok mindig skatulya, általában 18-nak néznek. Ja, és van három gyerekem, de étel azért mindig jut az asztalra.


Persze komoly anyagi rendezetlenségnél gondolkodni kell, és nem is a kevés pénz a legnagyobb ellensége a családnak, hanem a bizonytalanság, amikor nem tudod biztosan, mennyivel gazdálkodhatsz...


Kedves Fórumindító!


A gyes nagyon kevés, ha valaki nem nagyon jómódú, nemhogy ciki, hanem "kötelező" mellette dolgozni. Pláne, ha olyan isteni szerencséd van, hogy 4 órába tudnád kezdeni, otthonról. Az embernek vissza kell ám a "normál" életbe rázódni, a gyereknek meg egyre inkább a közösségbe. Ez egy lépcsőbe meg nagyon nehéz, és az elején úgyis sok a betegség, az otthonlét... Szörnyű, amikor minden köhögésnél görcsbe van a gyomrod, hogy úristen mit szólnak, ha otthon kell maradni vele... Ha ezt át tudod hidalni, háromnegyed siker...


Sok boldogságot!

6. Pipőci (válaszként erre: 1. - Manki)
2010. nov. 25. 15:23

Én ebben a cipőben járok... gyes alatt 4 órában dolgozom a régi munkahelyemen. Gyes alatt már nincsen egyébként korlátozva a munkavégzés időtartama. Én azért nem tudok 8 órában dolgozni, mert itt nincsen bölcsi.

Nem elítélendő szerintem a dolog. Mindenki maga dönti el, hogy mit szeretne... szerencsés, aki megengedheti magának, hogy a gyes összege ne befolyásolja a döntését... :(

Én megpróbálom összeegyeztetni a munkámat és a családot minnél jobban... ami nehéz, mert én 12 órás munkarendben, éjszaka és nappal is dolgozom. Szerencsére apuka nagyon aktív a gyermekek gondozásában... :))

5. Bri* (válaszként erre: 1. - Manki)
2010. nov. 25. 15:06

Amíg nincs gyereked, nem is láthatsz tisztána témában. Van, aki nagyon jól érzi magát otthon a babával, egyáltalán nincs szüksége kikapcsolódásra, van, aki ki akar mozdulni. Nem tudhatod, hogy milyen lesz a baba, mennyira ragaszkodik hozzád/ te őhozzá, lesz-e aki besegít, stb. Eleinte úgysem tudsz majd dolgozni, mert a baba minden idődet leköti.

Ez majd akkor elválik. Szerintem addig fölösleges ezen gondolkodni.

2010. nov. 25. 14:55
Ha alkalmaznak és lesz, aki vigyáz addig a kicsire, semmi gond. Persze a gyermek korától is függ...
3. Kira88 (válaszként erre: 1. - Manki)
2010. nov. 25. 14:53

Nem elítélendő,úgy boldogul mindenki,ahogy tud.


Azért én azt tanácsolom, hogy amíg a "létminimunon" vagy ahogy írtad, addig ne vállalj gyereket a saját jól felfogott érdekedben.


Minden jót!

2. c191c35515 (válaszként erre: 1. - Manki)
2010. nov. 25. 14:47

Szia:)


szerintem semmi akadálya,hogy dolgozz..:)a feltételek is megfelelőek szerintem..:)

és nem elítélendő!!!

2010. nov. 25. 13:37

Sziasztok,

kérem segítsetek, nagyon gáz lenne és egyáltalán van lehetőség jogilag baba mellett munkavégzésre (főnököm szívesen alkalmazna 4 órában, otthoni munkavégzéssel)

Egyenlőre csak elméletben érdekel a téma, mert még soha nem volt kisbabám, így nem is tudom, hogy egyáltalán akarok-e majd dolgozni, de mivel létminimumon vagyok, ezért a pénz nagyon befolyásoló.

A másik ami miatt gondolkodunk rajta, hogy a férjem nagyon gyermekcentrikus és csak 6-13 óráig dolgozik, így délután sokat tudna segíteni, míg én 4 órában egy kicsit talán ki is kapcsolódhatnék a munkában.


Mi a véleményetek, elítélendő, hogy ilyen gondolataim vannak?


Nagyon köszi a válaszokat!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook