Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kelet-Németországban munkavállalás nagyon alapfokú nyelvtudással? fórum

Kelet-Németországban munkavállalás nagyon alapfokú nyelvtudással? (tudásbázis kérdés)

2013. júl. 24. 10:25
köszönöm mindenkinek a válaszokat!!!!:)
2013. júl. 23. 06:27
Ja, és kattints a tartalom jegyzékre. Különböző témák közül választhatsz.
2013. júl. 23. 06:16
Ez egy nagyon jó oldal. A hangszóróra kattintva, hallhatod is a kiejtést. Nézd meg. Én is innen tanulok. [link]
2013. júl. 22. 20:38
Szia! Én is kint vagyok Németországban (Menden-Sauerland). Sajnos én is úgy jöttem ki, hogy nem nagyon tudtam németül, de végül lett munkám. menj be munkaközvetítőkbe, ott gyári munkát fogsz kapni. Én is azt nyomom. Elég agyhalott munka, de már tök jól beszélek németül, szóval lassan tovább léphetek. :) Sok szerencsét!!!!!
15. Syksy
2013. júl. 22. 20:04

Németországi munkalehetőségek facebook-os csoport:


[link]

2013. júl. 22. 18:22

Szia, en mar kint elek jo ideje. Sajnos nem igazan kapsz munkat, ha a megbeszelesen sem tudsz helyt allni. De, vannak akik felvesznek takaritashoz, vagy mosogatashoz, de ezek szezonalis munkak es csak 400-450 Basis. Ha a lakasod is fizetned kell, nem futja sok mindenre sajnos. A nyelvtanfolyam itt No -bn nagyon draga szerintem, egy ora 15-40 Euro es kell legalabb 3 honap napi 2-3 ora, hogy megalld a helyed a munkahelyen. Hacsak, incs olyan szerencsed, hogy olyan helyet talalj, ahol melletted gy magyar is van.

addig probalkozz a nemettel ezen az oldalon:

[link]

[link]


Sok sikert.

2013. júl. 22. 18:02
...vagy egyszerűen fogd az önéletrajzod, másoltass belőle 20-30 példányt, és add be minden hotelbe, panzióba, étterembe. Persze jelölj meg valamilyen pozíciót, például, mosogatás, takarítás.
2013. júl. 22. 18:01
Helyi újságok, vagy EURES az interneten, vagy keress a környéken munkaközvetítő cégeket, hátha kell valakinek ember.
2013. júl. 22. 17:44
Ez mind szép és jó lenne, ha találnék ilyen munkahelyet :S
2013. júl. 22. 16:48

Szinte nulla nyelvtudással nem kellett volna Mekiben kezdeni,ahol jönnek-mennek az emberek és sok mindenre oda kell figyelni.

Nekem rengeteg ismerősöm kiment nulla nyelvtudással dolgozni Angliába és Németországba is,szóval nem lehetetlen semmi. :) Csak olyan munka kéne,ahol nem kell sokat beszélni és megérteni,amíg bele nem jössz.Pl takarítás,étteremben mosogatás.Azért lehet jól keresni ezekkel is.Unokatesóm fél éve mosogat egy étteremben,de nem bánta meg,hogy elment.

Vagy tényleg próbálj meg olyan munkahelyet keresni,ahol vannak magyarok és még segítenek is.

9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - ~Fluttershy)
2013. júl. 22. 16:30

Nem szeretnélek elkeseríteni, de nyelvtudás nélkül nem igazán tudsz a munkaerő túlkínálat miatt elhelyezkedni. Nem tudom mennyire érted meg a németet, de egy sima takarításhoz is muszáj, hogy megérts utasításokat.

Azért gratulálok a bátorságodhoz, és kívánom sikerüljön elhelyezkedned!

2013. júl. 22. 16:30

Ezért nem szabad elindulni minimális nyelvtudással..majd csak rám ragad felfogással..

Miért nem íratkozol be elöszőr egy nyelviskolába ott kint? Mellette meg ahogy jobban megy a német már eltudsz helyezkedni.

7. Milup2 (válaszként erre: 5. - ~Fluttershy)
2013. júl. 22. 16:23

Mikor én osztrákba mentem, akkor is előre a fontosabb szavakat kiírogattam magamnak, ami szóba jöhet, s még nem tudtam, pedig én csak gyerkőcökre mentem vigyázni;)Persze aztán is adódtak olyasmik, amit nem értettem, de kell pár hét, míg belerázódik az ember, s már társalogni is bátran tud..;)

S nyelvtanfolyamra is beiratkoztam ott, ahol aztán magyarokkal is megismerkedtem, s máris lettek ismerőseim, barátaim...


Muszáj nekiülni a németnek, hogy minél könnyebben menjen a beszéd és az értés...;)


Újságot vegyél, ahol apróhirdetések vannak, hátha találsz vmit...

6. Milup2 (válaszként erre: 4. - ~Fluttershy)
2013. júl. 22. 16:17
:( Hátha mégis rájuk akadtok...
2013. júl. 22. 16:16
Most az a legfontosabb hogy minél hamarabb munkát találjak, a nyelvtudásom úgyis csak 2-3 hónap után lesz viszonylag elfogadható.. addig viszont nem ülhetek itthon :S
2013. júl. 22. 16:15
Voltunk kint tón múlt héten tesómmal, és találkoztunk magyarokkal, akik étterembe dolgoznak, de sajnos az étterem címe elveszett... :S Így már ez a támaszpont is minusz.. :S
2013. júl. 22. 16:13

Mindenképpen tanulgasd a szavakat...A legfontosabb, hogy a szókincsedet növeld, hogy megértsd, amit mondanak....

A szakszavakat mindenképpen ki kell keresgélned a szótárból, ami épp az adott munkakörhöz kell...(persze midnenre nem gondol az ember, de ha a legtöbbet megérted, amit elvárnak tőled, akkor a többit majd hozzátanulod ott)

Csak tippeket tudok adni: keresgélj takarítási munkákat, vagy gyerekekre tudnál esetleg még vigyázni....


De hátha tud más majd konkrét munkát írni itt....

Sok sikert kívánok a továbbiakhoz...

2013. júl. 22. 16:05
Még csak két hete vagyok itt Plauen-ben, a mekibe voltam próbamunkán, de elutasítottak, mert sokszor félreértettem őket, és így kasszába sem tudtak berakni, mert nagyon minimálisan tudok csak németül. Ezek után fogalmam sincs, hol tudnék dolgozni, ha még ide sem vettek fel... Esetleg nem lakik valaki a közelben, aki tudna segíteni? Vagy valami jó ötlet? Teljesen kivagyok. Semmi élettapasztalatom, 18 éves vagyok, és egy érettségim van. Szóval fogalmam sincs, mihez kezdjek...
2013. júl. 22. 16:02
Kelet-Németországban munkavállalás nagyon alapfokú nyelvtudással?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook