Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermeket szeretnék...de mire? Akinek nincs munkája az mire is tudna vállalni egy kisbabát? Szerinted? fórum

Gyermeket szeretnék...de mire? Akinek nincs munkája az mire is tudna vállalni egy kisbabát? Szerinted? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
15. kacsa118 (válaszként erre: 14. - Bcb6de9272)
2012. jan. 25. 15:02
Igen, őket azok tartják el, akik adóznak meg tb-t fizetnek...
2012. jan. 25. 15:01

Én nemrég írtam egy igen befolyásos hölgynek, a levelemben megfogalmaztam számtalan kérdést..persze nem válaszolt a konkrét kérdére...de nagyon mélyen szomorú vagyok...

Közben meg vannak olyan családok, akik valóban szegények..és ők simán bevállalnak akár több családot...eztsem értem, akkor lehet mégis én vagyok borúlátó:?

13. kacsa118 (válaszként erre: 6. - Papp Szilvia)
2012. jan. 25. 15:00
Nagyon egyet értek! Én gyes-t nem adnék!!! De tényleg! Ingyen pénz!
2012. jan. 25. 15:00

Mögöttem nem áll család, és ezért nem is tervezünk gyermeket egyenlőre a párommal.

Pedig már kérdezték hogy mikor jön a baba, de nem tudok erre érdemleges választ adni.


Sokan mondják hogy ne várjak arra hogy minden meglegyen, de ugyanakkor úgy nem akarok babát hogy nincs meg neki mindaz, ami szükséges számára, hogy jól érezze magát, hogy mosolyogni lássam majd.


Mindenki maga dönti el, hogy mikor jöhet a baba és mennyi pénzből tud gazdálkodni, lehet azt minimálbérből is okosan, félretéve esetleg.

2012. jan. 25. 14:59

jah,nem kapunk nagyszülőktől segítséget, mert az én oldalomon nem úgy állnak a páromén meg adnának ha kérnénk de inkább megoldjuk magunk valahogy mindig ha szükösek leszünk mint kölcsönt kérjünk!


mindig mindent akkor veszünk meg és akkor csináltatunk amikor telik rá, és nem hitelezünk termékeket...(nem házról beszélek tvről stb)

2012. jan. 25. 14:59

Szia!

Először is nagyon örülök, hogy valaki hasonló képen gondolkozik, mint én.

16 év munkaviszonnyal a hátam mögött jött az első gyermekünk.

Szülés előtt is munkaviszonyban voltam, onnan mentem táppénzre majd megkaptam a juttatásokat, de most felvetődött a tesó gondolata.

Jelenleg gyes-en vagyok, szintén a párom tart el.

Papíron ugyan megvan a munkahelyem, elvileg várnak is vissza, de egy kicsi mellett nem tudom én is bevállalni a 3 műszakot.

Az anyai szívem azt sugallja, kell testvér, hisz egy gyerek nem gyerek, plusz a fiam imádja a nála kisebbeket is és a nagyobbakat is.

De ha a racionalitás talaján akarok megállni, akkor kérdem én: Ha most egy gyerekkel is nagyon nehéz, mi lesz a kettővel?

Párom azt mondta, kell, én meg ketté vagyok szakadva.

Én is szívesen venném a jó tanácsokat.

2012. jan. 25. 14:59

minden álmom, hogy legyen gyerekem...de valahogy úgy érzem...kilátástalan...

és bevallom őszintén,fáj, mert 33 évesen már ideje volna egy család...de az anyagi bizonytalanság, igen megszegi a kedvemet:(

8. kacsa118 (válaszként erre: 5. - Bcb6de9272)
2012. jan. 25. 14:58

Na meg az orvos és az odautazás. Az sem kevés...


A babakelengyéről pedig már ne is beszéljünk...

7. Filemon79 (válaszként erre: 1. - Bcb6de9272)
2012. jan. 25. 14:58

Ne vállalj! Jól látod, akinek nincs munkahelye, az nem remélhet semmit.

Nekünk egy lányunk van, munkanélküli alatt lettem terhes. Már akkor is dilemma volt, megtartsuk-e, de megtartottuk, és nem bánjuk. De rettenetesen nehéz anyagilag, ha a nagyszülők nem segítenének (és ne pénzre gondoljatok, hanem főleg étellel, nyersanyaggal tudnak segíteni), már rég éhen haltunk volna.

Mi is szeretnénk második babát, de mivel még mindig munkanélküli vagyok (novemberben járt le a Gyes), és jelen állás szerint már a Gyes sem jár alanyi jogon, egész biztosan nem vállaljuk be. Ha most terhes lennék, nagy valószínűséggel abortusz lenne a vége, bármennyire tiltakozik is ellene minden emberi érzés bennem. Persze vigyázunk, hogy ne legyek terhes, de a lányom is úgy fogant, hogy elvileg nem foganhatott volna meg.

2012. jan. 25. 14:58

szia, én munka nélkül nem vállaltam volna soha gyereket! nálunk alap volt h minimum a gyedem 80 ezer legyen majd, de ez még 2008ben épp mielőtt elért volna a válság...

sikerült, sokat kapok most , többet is a reméltnél...


most jön a kistesó, harcolok a cégemmel a fizetésemelésért, mert jelenleg 50et kapnék gyedre majd...az nagyon kevés!!!!


tehet e a kormány a gyerekvállalás csökkenéséről? persze...tök mindegy ki van hatalmon, ha az embereknek nincs munkájuk,vagy nem jelentik be kellő képpen akkor hova szüljünk? két évig kell megélni belőle, és nem pár hónapig!


most csökken a gyed majd 10ezerrel aki bruttó 167ezer alatt ment gyedre...nem emeltek semmit amióta szültem...


a gyest ingyen pénznek tartom,nem is érdekel hogy csökken közel 3ezer fttal.hisz ahogy nézzük azok kapják akik nem dolgoztak előtte, vagyis nem tettek be a közös kasszába...


ez az én véleményem...lehet támadni,minden ember másképp gondolkodik...

2012. jan. 25. 14:57

Számtalan alkalommal, nézet el téresem szokott itt lenni, olyan hölgyekkel, akik azt vallják, hogy a babához nem szükséges a pénz!

most akár, hogy is számolom, nézem...

Kiderül, hogy valaki babát vár:

Mi a teendő?

Orvoshoz menni

Aztán szükséges különböző vizsgálat..ezekért ha jól tudom nem kell fizetni, de ha én pl többet szeretnék látni, akkor ugye ott már 10 ezres nagyságról beszélhetünk.

természetesen még arról nem beszéltem, hogy az anyukának nem éppen egyoldalú táplálékra van szüksége...

Közben a 9 hónapunk alatt élni kell, havalki olyan szerencsés, hogy van munkája, akkor ugye jobb a helyzet..de mi van akkor, ha a nőnek nincs munkaviszonya...magyarul jövedelem nélkül van..

és biztos vagyok abban, hogy akinek nincs pénze már az a 9 hónap is olyan szegényesen telik, mert valljuk be a kismamák azért megkívánnak dolgokat...és ha megvonjuk magunkat amit úgy óhajtunk az sem jó..

Szóval van mit átrágni ezen a kérdésen..

Arról meg nem is beszélek, hogy amikor nő a pocak ott már ugye a ruha tárat is cserélni kell, meg szóval szomorú...

4. kacsa118 (válaszként erre: 1. - Bcb6de9272)
2012. jan. 25. 14:56

Szia!

Szerintem abszolút jól látod, hogy sajnos minden pénzből van... És egy gyerek rengeteg pénzben van, már születése előtt is (39 hetes vagyok). Ha mögöttünk nem állna család, mi sem vállaltuk volna be, pedig nem minimálbérből élünk...

Hogy csupán a politikát okolni? Csak a politikusokat nem lehet, ez tény, de azért nagyon nagy részük van a mai helyzetben. Mindegyiküknek!!!

A családok, fiatalok semmi olyan segítséget nem kapnak, hogy gyereket vállalhassanak.

Szerintem a legnagyobb gond, a munkahelyek hiánya.

3. winny (válaszként erre: 1. - Bcb6de9272)
2012. jan. 25. 14:56
Nagyon felelöség teljesen gondolkodsz.Valóban fontos a pénz.
2. 328aadd89f (válaszként erre: 1. - Bcb6de9272)
2012. jan. 25. 14:55

Szia!


Én maximum GYED-et kapok, mert elég jó volt a fizetésem. A férjem is jól keres, de még így sem egyszerű.

Baromira "költséges" dolog a gyereknevelés. És nem luxus, hanem csak alapvető dolgokra gondolok.

Ha nem lett volna munkaviszonyom, nem mertem volna szülni.

2012. jan. 25. 14:49

sziasztok!

Egyre többet foglalkoztat maga a gondolat, hogy szeretnék egy kisgyermeket,de vannak dolgok, amik igen elszomorítanak, az este pl néztem egy műsort, két anyát mutattak be a nézőnek,az egyik jó szituált..a másik minimálbérből..ment gyedre...akkor az ember ilyenkor megkérdezi, hogy akinek minimálbérből kellett gyedre menni, akkor mi vár pl arra a nőre akinek nincs munkája?

ha végig gondolom épp ésszel, akkor arra szomorú megállapításra jutok, hogy akkor én ne szüljek,mert nem vagyok abban a helyzetben?

Tudom nem minden a pénz, de ha kicsit számolunk rájövünk azonnal, hogy sajnos a terhességhez is pénz kell, a szüléshez, jah és a megszületendő babának is mindent pénzből kell venni.

ha valaki mögött nem áll egy család, pl nagyszülők akkor bizony,akármilyen fájó, a racionalitás győz...a felett, hogy minden nő anya szeretne egyszer lenni!

de szerintetek ki ezért, a felelős, egyáltalán lehet ezért pl a kormányt okolni?

vagy mindenki magára vessen, hogy nincs munkája?

közben cikkek hada íródik, hogy csökken a népesség...szerinted mit lehetne tenni, hogy a magyar párok bátrabban vállaljanak be gyermekeket, ill.nagy családokat?

persze itt a fórumon, már volt módomban vitába szállni, az anyagiakról, anyaságról....de pénzből élünk...és...a létünkhöz...pénz, pénz, pénz...

én pl 20 ezr ft-ból élek...erre hogy akarjak én bátran családot?

Párom tart el...

nem vita fórumot szeretnék, csak jó volna átrágni a jogszabályokat, a dolgokat, esetleg akik már anyukák...adhatnak tanácsot...

remélem...sokan megírjátok a véleményeteket...

várok mindenkit, sok-sok szeretettel!

A topik inditója:)

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook