Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermeket szeretnék...de mire? Akinek nincs munkája az mire is tudna vállalni egy kisbabát? Szerinted? fórum

Gyermeket szeretnék...de mire? Akinek nincs munkája az mire is tudna vállalni egy kisbabát? Szerinted? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
405. Ami.
2012. jan. 27. 18:00
Én is úgy tudom h a felének számít.Kérdezz utána!
404. g1977g (válaszként erre: 51. - 4fbd4b2862)
2012. jan. 27. 17:36
szia. én úgy tudom, hogy az ápolási is munkaviszony, csak 2 év számít egy évnek. Anya ápolásin volt még tavaly, akkor így mondták neki.
403. Ami. (válaszként erre: 393. - Pahet a vadász)
2012. jan. 27. 17:22

Én is egyet értek veled.Én voltam az a "szemét" aki fel merte hozni a betegséget is félelmül az anyagiak mellett.Kaptam szépen utána.Pedig csak a saját aggályaimat írtam le,én így is tartok ettől,h "egészségesek" vagyunk.Jó asztmás vagyok,ezzel is vannak nehézségek,de nem mozgásszervi,vagy hallási problémáink vannak.Én is elvetetném a gyereket ha időben megtudom h súlyos beteg.Mindenkit megkímélek őt is.

Férjem napi 10órát dolgozik,4 órás bejelentéssel,én 8at,de nem vagyok bejelentve.Ugyh én sem várhatok sok mindent az államtól.És nem az én hibámnak tartom h nem tudok elhelyezkedni,sikerült,de mit csináljak ha nem jelent be,hiába kérem.El is lehet menni,ezt a választ kaptam,köszi akkor inkább dolgozok,h kapjak pénz,amiből kifizetem a rezsit,eszek,öltözködök,fizetem a tb-met.

Sokaknak igaza van,hogy tökéletes alkalom nincs,mert mindig van ez-az amiért kitolni lehetne.Mi már 2 éve megbeszéltük h idén ősszel szeretnék,akkor állunk neki,most is nagyon szeretnénk,1 éve szerettünk volna,de tartjuk magunkat ahhoz,h kikalkuláltuk így lesz a legjobb.

402. bubinana (válaszként erre: 393. - Pahet a vadász)
2012. jan. 27. 16:45

Szia!!!Kétszer olvastam el...

EGYETÉRTEK MINDEN SORODDAL!!!

401. Jasmine24 (válaszként erre: 393. - Pahet a vadász)
2012. jan. 27. 16:20
Nagyon jokat irtal, abszolut egyetertek!!!
400. 3f5c7e70e6 (válaszként erre: 399. - De Luca)
2012. jan. 27. 15:57
:) :) :) :) :) :)
399. de Luca (válaszként erre: 394. - Michelle.r)
2012. jan. 27. 15:25
A legutóbbi céges buli múlt pénteken volt - pedig igen ritkán van, de akkor jelentőségteljes - arra még tisztán emlékszem, hogy valahányszor a számhoz emeltem a pálinkás kupicát, mindig televolt, aztán a következő kép, hogy otthon a tükör előtt én vagyok Bruce Dickinson és a hangom is legalább olyan jó. Másnap vettem észre, hogy a hoxán is aktívan részt vettem előző éjjel. :-D
398. 3f5c7e70e6 (válaszként erre: 396. - Arianne113)
2012. jan. 27. 15:22

Csatlakozom az előttem szólóhoz! A régire szavazok.

Sok sikert hozzá bárhogy is lesz!

397. Arianne113 (válaszként erre: 393. - Pahet a vadász)
2012. jan. 27. 15:21
Micsoda undorító gerinctelen nő lehetett a volt főnököd...
396. Arianne113 (válaszként erre: 395. - Dorottya88)
2012. jan. 27. 15:19
Az biztos hogy az új munkahelyről hamar kirúgnak ha megtudják hogy babád lesz, én a helyedben még megpróbálnám kihúzni egy ideig a mostaninál, az még mindíg biztosabb mint az új.
2012. jan. 27. 15:15
Sziasztok. Van egy kis problémám vagy nagy dilemmám.: Párommal szeretnénk kisbabát és úgy néz ki csak lombikkal jön össze,most januárba elkezdtük a kivizsgálásokat és még be se jelentkeztünk a lombik kezdéséhez.De a munkahelyemen log a lába mindenkinek szerintünk jó ha márciusig kihuzzúk itt, de ha szerencsém van átküldenek máshova dolgozni ami budán van, ami a beosztás miatt jó lenne 3 munka 2 otthon ,tehát melette tudnék járni orvoshoz ,csak elég kevés a fizu meg messze van (ha szerencsém van)és oda átmehetek dolgozni.Vagy a másik lehetöség megyek máshova kicsit több pénzért de rosszabb beosztással h-p:8-16-ig ami vonattal kb 30 percre van.CSak az a kérdés igy hogy fogok eljárni orvoshoz nem biztos hogy egy új munkahelyen eltudják viselni a késést vagy a szabikat,vagy hogy én most kezdtem de már gyereket tervezek. Nem tudom sajnos azt megtenni , hogy ne dolgozzak. Mi a véleményetek mit tennétek az én helyemben?A válaszokat köszönöm.
394. michelle.r (válaszként erre: 389. - De Luca)
2012. jan. 27. 14:52
És azóta minden összejövetelen mindenki téged hív meg egy koktélra, mert állati jó fej leszel, ha iszol :DDD
2012. jan. 27. 14:25

Amióta elindult ez a fórum, olvasom, néha megrökönyödöm egyes hozzászólás stílusán, egymás szapulásán,néhányan nagyon jókat derülök, és nagyon sok mindenkivel egyet értek!

Mert Mi is nagyon hasonló helyzetben vagyunk a párommal /gyerek most vagy később/ így nyilván van véleményem, véleményünk is! Az eddig leírt hsz.-ból szemezgetve, másról is van véleményem, amit szintén le fogok írni, természetesen ha valakit ezzel majd megbántok, előre elnézést kérek!

De csak szép sorjában :) :

1-Gyerek:

Ha szigorúan veszem, 2009 nyara óta nincs munkahelyem.. nagyon sok önéletrajz, állásinterjú van mögöttem, és két olyan munkahely, /ami 2009- 2012 között volt/ ahol egy-egy hónap után gerinctelem módon kiraktak. Az elsőnél el mertem kérni a fizetésemet, ami nem tetszett nekik, hát smsben kirúgtak, és majd két hónap kellett hogy kifizessenek, és cirkusz /ezen a munkahelyen 5 körös fordulóban kerültem be, és eredetileg pasit akartak!/... a második munkahelyemen olyan főnökasszonyt kaptam ki, aki úgy beszélt velünk mint a kutyával, és a problémája velem csupán csak annyi volt, hogy túl precíz vagyok. Soha egy rossz szót nem szóltam vissza, és dolgoztam mint egy hülye, hogy megfeleljek! Ehhez képest mikor kezdtük volna idén a munkát, írta, hogy még nem nyitunk, majd menjek be a fizetésemért x napon, de előtte telefonáljak... mint kiderült, a két ünnep között felvett valakit, és azért kellett telefonálnom mielőtt bemegyek a béremért, hogy ő tutira ne legyen ott! természetesen egy leányzó ült már az asztalomnál mondanom se kell, és természetesen egy hete dolgozott! /itt is több száz jelentkezőből választottak ki, még grafológiai elemzésre is bekértek kézzel írt önéletrajzot, aminek az eredménye messzemenőkig szuper volt/ Szóval a lényeg, hogy így gyakorlatilag az önéletrajzomban 2009-től nem írtam, nem írhatok semmit, hisz ha ezeket jelezném, kérdés lenne hogy miért csak 1-2 hónapot dolgoztam, stb stb... hazudni meg nem fogok, így inkább kihagytam... eredmény, hogy nem kapok munkát! Van két diplomám, plusz grafikus vagyok, 31 éves, és nem kellek a páromon kívül senkinek! Ergo, nem kapnék semmit, ha szülnék, a párom meg nem tud 6 ember helyett dolgozni 8 műszakban. Marad az egy fizetés, és a kompromisszum, hogy még nem... ami természetesen frusztrálja őt is és engem is, mert mindketten nagyon szeretnénk gyereket! Neki olyan munkája van, ami szezonális, szóval ősztől tavaszig szo-szo, de nyáron még kevesebb... Azon vagyunk, hogy találjak munkát, és legyek bejelentve.. dolgozzam le az évet, és utána vállalunk. Ez van! Sajnos. Szülők részemről munka nélkül jelenleg, az ő szülei 1 fizetésből +nyugdíj... az esküvőnket is úgy fogjuk megoldani, hogy szülők és mi... persze szívünk mélyén szeretnénk lagzit, dáridót meg felhajtást, de nem valószínű, hogy ebből a közeljövőben lesz valami... marad a szépen szerényen verzió.. csak az a lényeg amúgy is számunkra, hogy összeházasodjunk... a többi csak a körítés :)

Betegség/ ill. veleszületett betegség:

Értem itt ez alatt, amikor kiderül, a pocaklakó nem lesz egészséges...

Lehet, hogy sokaknál kiverem a biztosítékot, de én nem tartanék meg olyan babát, aki betegen jönne a világra. Többek között azért nem, mert megnyomorít egy családot lelkileg, anyagilag, és ezen felül még ő is szenvedne. Egészen egyszerűen nem tudnám végignézni, hogy a gyermekem súlyos betegségektől szenved... de azt is rettenetesen sajnálnám, hogy nem lehet olyan élete amit megérdemelne, nem lenne férje/felesége, csodálatos élete. Továbbá, ha már mi a szülei nem leszünk, ugyan ki gondozná továbbra is?

Nyilván itt olyan súlyos esetekre gondolok, akik magatehetetlenek, nem tudnának épségben felnőtté válni... Nem a siketekre stb.


Két sérült embernél kérdéses a gyerekvállalás. Ugye ezt is felhozta valaki a fórumon.

Mindenek előtt le szeretném szögezni, hogy megértem azt a nőt és férfit aki babát szeretne /de sérült/! Ez az az ösztön, amit nem lehet kizárni, kiirtani az emberből!

Ettől eltekintve nagyobb eséllyel örököl a gyermek hasonló problémákat, mint egy egészséges párnál. Kérdés, hogy ilyen esetben az "önző én" kerül előtérbe, vagy a belátás. /mint írtam, megértem az önző ént, hisz ez normális!, de azt a fajta önzést, amikor szülök, de nem magamnak, hanem másnak, más nevelje, mert én képtelen vagyok rá, ám akkor is akarom, mert nő vagyok, azt nem tudom megérteni/

Az egyik kockázat,mennyi eséllyel lesz beteg/egészséges a baba, plusz ha úgy vesszük nem magának szül, ellátni sem nagyon tudja majd, a másik hatalmas lemondás, mert bár az ösztönök dolgoznak, de belátható, hogy "nem lenne szabad"

/még mielőtt valaki megkövezne, én itt arra gondolok, amikor két szellemi fogyatékos, vagy Down-kóros, vagy súlyosan mozgáskorlátozott pár szeretne gyereket/

Hozzáteszem, én nem engednék szülni olyan nőt, aki nem tudja ellátni önmagát!


És itt megint nem arra gondolok, amikor valaki pl fiatal házas,egészséges, a feleség autóbalesetet szenved, lebénul,esetleg azt mondják csak egy két éve van hátra, de a párjával babát szeretnének! remélem érzitek a különbséget amit próbálok érzékeltetni.

Igaz, hogy ez nagyon szélsőséges példa, de értsétek jól!

No összegezve, még egyszer, nem szerettem volna senkit megbántani, és csodálatos dolog lehet babát várni! Mi is nagyon szeretnénk, de racionálisan végiggondolva, sajnos most még nem lehet. De dolgozunk rajta, hogy hamarosan lehessen!


Mindenkinek kívánok Boldog és csodálatos babavárást, egészségben!

392. 3f5c7e70e6 (válaszként erre: 387. - Globus)
2012. jan. 27. 12:28

NEm ide tartozik amit leírok, meg hát... ránk nézve nem is szép,de akkor is leírom.

Az előbbiekben már részleteztem a véleményemet erről a témáról.

Szóval a férjem 10 évig dolgozott egy helyen. 10 órát dolgozott, ebből 8 évig 4 óra volt bejelentve, 2 év sehogyan sem. Ide-oda hurcolták dolgozni, volt hogy hetekig nem láttam. (pedig szakmája nem kívánja meg ezt, csak máshol is vállalt munkát a cég). 10 év alatt se táppénz, szabi is csak úgy, hogy a szabi felét be kellett mennie, vagy éppen utánunk jöttek a nyaralásnál, hogy ezt csinálja már meg. Ja szakmunkásról van szó! 10. év januárjában szóvá tette, hogy fizu melés kéne, meg jelentse vissza a főnökség, mert hát családot szeretnénk,nyugdíj, stb. Még csak azt sem kérdezték meg tőle mégis mennyi emelésre gondolt? NEM volt a válasz, és ha nem tetszik viszlát.

Az év júniusában új munkahelyre ment, most kérek elnézést mindenkitől! Seggelt ahol csak tudott (máskéépen nem megy ma már), két hét után fizuemelést kapott. Ott dolgozik június óta, most újabb fizuemelés (bár ez az új szabályok maitt semmit nem ér), év végén köszönet képpen honorárium (jó nem száz ezrek, de akkor is jó volt). Idén már iskolába küldik!

Szóval ennyit arról, hogy milyen világot élünk. És miért félnek a párok a babától.


Visszatérve a fórum témájára újra. A férjem fizetéséből élünk, nincs nettó 150 000 sem. Denálunk sem az anyagiakon múlik. De ezt már írtam.

szép napot és ne vessetek meg azért, amit leírtam!

391. spinneli (válaszként erre: 384. - 06718ca650)
2012. jan. 27. 11:37

botorság.


ezernyi készséget, ezerféle dologra lehet használni, csak meg kell találni őket.

:)

390. 31c1daa9fa (válaszként erre: 389. - De Luca)
2012. jan. 27. 10:43
uhhh bakker. :DDD
389. de Luca (válaszként erre: 387. - Globus)
2012. jan. 27. 10:39
Egyszer egy céges bulin állítólag - merthogy én nem emlékszem semmire - követeltem a cég tulajdonosától a fizetésemelést és saját irodát (senkinek nincs saját irodája, legalábbis itt az építkezésen). Szerencsére nem rúgtak ki, igaz, nem kaptam se emelést, se saját irodát :-) De hetekig rajtam szórakozott mindenki.
388. 31c1daa9fa (válaszként erre: 387. - Globus)
2012. jan. 27. 10:34
Hát persze. Nem új keletű, ez már akkor is így volt, mikor először mentem dolgozni, 2004 ben!
387. globus (válaszként erre: 377. - 31c1daa9fa)
2012. jan. 27. 10:32

Ráadásul ha burkoltan célzol arra, hogy alul vagy fizetve, úgy kivág, mint macskát sz...ni. Utána felvesz egy alacsonyabb képzettségűt, aki külön kérés nélkül megkapja a magasabb összeget.

Évek óta ezt látom.

386. 31c1daa9fa (válaszként erre: 383. - Lili1983)
2012. jan. 27. 10:28
26 múltam. Még mindig tanulok. Nem mondom, hogy felesleges, mert nem az államnak tanulok. Na de a rohadt anyjukat, csak egyszer kerüljek még munkahelyre, esküszöm akkora nyelvem lesz, hogy seggig el fog érni, és egész nap körözök vele!
385. 31c1daa9fa (válaszként erre: 382. - De Luca)
2012. jan. 27. 10:26
:)))
384. 06718ca650 (válaszként erre: 374. - Spinneli)
2012. jan. 27. 10:23
az hogy én az ilyenekhez balfék vagyok. :D nekem nincs kézügyességem, üzleti érzékem. csupán csak ennyi. :)
383. Lili1983 (válaszként erre: 377. - 31c1daa9fa)
2012. jan. 27. 10:23

ugye ez a pénzközpontú világ szépsége :(


néha engem is elkeserít, hogy tanultam 21 éves koromig, makk egészséges vagyok, és meg csak be sem jelent rendesen a cég, más munkát meg jelenleg nem nagyon találok... persze azért nyitott szemmel járok, hátha akad valami és akkor továbblépek

382. de Luca (válaszként erre: 378. - 31c1daa9fa)
2012. jan. 27. 10:23
Valószínűleg összekeverted a "milánói makaróni" topic-kal :-)
381. 31c1daa9fa (válaszként erre: 379. - Spinneli)
2012. jan. 27. 10:21
Tudom. Ezt mondom. Áááááá megyek inkább, most jól felhúztam magam megint....
2012. jan. 27. 10:21
Nincs olyan, hogy jó időpont. Mindig jöhet valami amire nem számít az ember. Mi úgy vállaltuk a második picit, hogy kapok gyedet is, Férjecskémnek klassz állása volt, minden adott volt. Aztán megvette a céget egy német cég, új seprű jól seper alapon, szép lassan kiseperték a régieket.:( Azóta a szinte minimálbér összegű gyedemből és munkanélküliből éltünk, most már abból se mert már csak csökkentett összeget kap ami kb 30e. Szóval azt tudod csak eldönteni akartok e gyermeket, minden mást majd az élet irányít.
379. spinneli (válaszként erre: 377. - 31c1daa9fa)
2012. jan. 27. 10:20
Utánad nem jár adókedvezmény.
2012. jan. 27. 10:20
Bár ezt lehet rossz helyre írtam...
377. 31c1daa9fa (válaszként erre: 375. - Lili1983)
2012. jan. 27. 10:17
Őszintén? Most sok embert meg fogok bántani, de leszarom. Rohadtul unom, hogy csak a megváltozott munkaképességűeknek adnak munkát mostanában. Tudjuk miért, de bakker, azt a munkát amit én szakképesítéssel tudnék végezni, elvégzi helyettem olyan ember, akinek fingja nincs hozzá! Szomorú.
376. spinneli (válaszként erre: 373. - 06718ca650)
2012. jan. 27. 10:15

Ahogy akarod, vannak kérdések, amiben én is.

:)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook