Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermek fogszabályozás fórum

Gyermek fogszabályozás (beszélgetős fórum)


1 2 3
32. katus3
2010. szept. 7. 16:36
Ti hol csináltatjátok? Nálunk a környéken nincs is államilag támogatott,a legközelebbi Pesten van a Rókus kórházban.
31. katus3 (válaszként erre: 30. - B2076ec79b)
2010. szept. 7. 16:34
Én tegnap rákérdeztem,azt mondták,ha Tb támogatottba megyünk,ott kb. 30 ezer,de ha magán orvoshoz,akkor 100-nál kezdődik! Igen,engem is ez aggaszt,hogy még korai neki! Egy 5 évesen sem láttam még.
30. b2076ec79b (válaszként erre: 29. - Katus3)
2010. szept. 7. 16:27

Én is aggódtam, de a fogorvos megnyugtatott. Meg ugye fogat szabályozni később is lehet :)

Elvileg az én fogorvosomnál 40 ezer lenne, de elmegyünk egy Tb által támogatottba, ott elméletileg ki fogunk jönni olyan 25-30 ezerből... Aztán majd járunk az enyémhez állítani, az alkalmanként olyan 2-3 ezer ft. Pontos összeget majd mondok, ha érdekel, amikor kifizettem :)

29. katus3 (válaszként erre: 28. - B2076ec79b)
2010. szept. 7. 16:21
Szia! Köszi a választ! Persze,a fogorvos jobban tudja,de mégis a lelkem mélyén ott motoszkál,az,amit a gyerekorvos mondott.:-( Nem szeretném elhanyagolni a lányom fogait, de azt hiszem,igazad van. Alig van még maradandó foga! Megkérdezhetem nektek mennyibe fog kerülni?
28. b2076ec79b (válaszként erre: 27. - B2076ec79b)
2010. szept. 7. 16:16
Ja, még annyit-ez a privát véleményem- hogy a fogorvosra kellene hagyatkozni, ő tudja :)
27. b2076ec79b (válaszként erre: 26. - Katus3)
2010. szept. 7. 16:15

Szia!

Mi holnap megyünk, elvileg leveszik a mintát. Októberben lesz 8 éves a lányom, de kb 2 éve várunk, hogy még nőjön foga, essen ki..stb.

26. katus3
2010. szept. 7. 16:07
Sziasztok! Tegnap voltam az 5 éves lányommal a gyerek orvosnál,aki mikor megnézte a torkát, szólt,hogy azonnal vigyem fogszabályzásra a gyereket,mert elöl az egyik maradandó foga kissé befelé áll,és ez előbb-utóbb annyira befelé megy,hogy ki fog törni! Én ezen azért lepődtem meg,mert a fogat egy tejfog nyomta el,amit ki is húztak. Akkor nem mondta a fogorvos,hogy ilyen hamar kellene. Ezután még este rohantunk a fogdokihoz,aki azt mondta,5 évesen nem vagyunk elkésve,olyan meg nincs,hogy ez miatt kitörik a fog! Szerinte ráér még a fogszabályzás, majd ha több maradandó foga lesz. Érdekelne mások véleménye,kinek mikor kapott a gyereke fogszabályzót,mert én is korainak tartom.
25. Enee
2010. márc. 15. 14:13
Sziasztok! A Szentkirályi utcába járok, látom itt elég sokan szintén. Már lassan két éve van meg a felső fogszabim, most rakták fel az alsót 8-án. Nekem elég sok baj volt a fogaimmal, háromszor kellett deliberáció a felső négyeseimnél (eredetileg kettő, csak az egyiknél előbb lejött a drót, minthogy a fogam kijött volna, ezért kellett a harmadik) ja, és két fogamat ott is kellett húzni, most már szerencsére csak az alsó négyeseket kell kihúzni :) Aztán remélem már nem lesz semmi. Hajrá mindenkinek!!!
24. Gavrilo1 (válaszként erre: 23. - Gaudi)
2010. febr. 1. 12:59

Szia!


Január elején voltunk megint fogászaton- sajnos egy tejfoga lyukas és fájt neki. Ezt szépen kifurta az orvosnő és kész. A fogszabályozáson megnézték és aztmondták hogy még mindig nincs semmi teendő. Azt nem tudom ha véletlenülki akarna bújni azokon a helyeken ahol felül kihúzták mi lenne,mert mellette már kiesett a tej és ki is bújt a maradandó, és látványosan nincs ott egy csepp hely sem másik fognak. Na de azzal nyugtattak, hogy az csak 10 éves kora körül várható (de akkor valszeg ezt a két fogat ki kell majd venni).

De ahoz képest hogy eleinte azonnal fogszabályzó volt az álláspont, még mindig nem kapott semmit pedig már eltelt másfél év- és még fél évig megint semmi. Na minddegy, remélem ők értik a dolgukat (már három különböző orvos volt egyforma véleményen).

23. gaudi (válaszként erre: 12. - Gavrilo1)
2010. febr. 1. 12:32

Szia!

Nagyon érdekelne a véleményed. Azt hiszem, hasonló cipőben járok, mint Ti. Az én kisfiam ma 8 éves, és tegnap bújt ki az első maradandó foga. Sajnos még minden tejfoga megvan, úgyhogy mögötte, hátrafelé kezdett el nőni. Pedig december végén direkt elvittük fogorvoshoz, hogy meddig várjunk az első fogacskára, aki azt mondta, ha nem változik semmi, fél év múlva menjünk vissza és akkor megröntgenezik. (Csak zárójelben kérdezem: az nem tűnhetett fel egy "tapasztalt" fogorvosnak, hogy ott valami esetleg kezd kibújni?). Szóval ma teljesen beparáztam (ez sajnos jellemző rám) és folyton arra gondolok, hogy biztosan ki kell húzni az előtte lévő tejfogat, és mi lesz, ha a többit is :((( ??? Most még reménykedem, mert csak a napokban megyünk fogorvoshoz, aki talán mond valami bíztatót. (Na nem ahhoz aki azt mondta, várjunk még fél évet.)

Kérlek, írd meg a tapasztalataidat, a negatívat, pozitívat egyaránt.

Előre is köszi

22. dorcoo
2009. nov. 23. 19:39
Kislányomnak Hyrax gyorstágító készüléket ajánlottak első lépésben, mert hogy a felső állkapocs kicsi. Utána jönne a ragasztott fogszabályozó felhelyezése. Tele vagyok kétségekkel a tágítóval kapcsolatban. Akinek volt ilyen, kérem, ossza meg ezzel kapcsolatos tapasztalatait. Nagyon köszönöm.
2009. aug. 15. 12:46

Augusztus 1-től már sehol nincs támogatás.

Elvették, ahogyan sok minden mást is .

Felháborító!

Miért rajtunk spórol a kormány?

Mehetünk maszek alapon. Mentünk is már.Csak beült a székbe, igazított a készüléken,4000 ft-ot kért.

Én is szívesen dolgoznék ilyen órabérért!

20. inci-finci (válaszként erre: 19. - F4tt0um4)
2009. júl. 3. 13:09
Ez a fogászat a Krúdy Gyula utcából költözött át oda a szép épületbe. Próbáltam őket áthozni ide Kispestre , de 2010 szeptemberére kaptam időpontot, ott is tb-re 50-60-e lenne, de addig meg várjak , és a sok éves munka tönkre menne, mert eddig éjszakait hordtunk . Így maradtunk itt , és szeptemberre van idő pontunk és ennyiért, ez is tb-re , nem értem hogy miért ekkora az ár különbség ...
19. F4tt0um4 (válaszként erre: 18. - Inci-finci)
2009. júl. 3. 10:52
szia..hát, akkor lehet, hogy azért mert az az új..én a 2. emeletre járok, az osztályvezető főorvoshoz...és nekem ennyi volt :S majd érdeklődj!
18. inci-finci (válaszként erre: 17. - F4tt0um4)
2009. júl. 1. 20:47

Sziasztok , akkor nekem miért mondtak , 90-100ezret, majd be ájultam , mikor a doktornő előadta a dolgokat.

A Szentkirályi utcában két fogászat, van , én az újba járok , az 5 emeletre, megnézem majd a dr-nő nevét...

17. F4tt0um4 (válaszként erre: 16. - Silverblue)
2009. júl. 1. 17:39
sziasztok! én is oda járok a szentkirály utcába, és nekem also-felső mindennel együtt összesen volt 50e ft...
16. Silverblue (válaszként erre: 15. - Inci-finci)
2009. jún. 21. 09:20
Szia!Mi évek óta oda járunk a lányommal és nem került ilyen sokba a fogszabályozója.Melyik orvoshoz mentek?Ki mondta nektek,hogy ennyibe fog kerülni?
2009. jún. 20. 22:09
Sziasztok :mi a Bp:Szentkirályiba megyünk , oda jártunk évekig, kivehető éjszakai fogszabink volt. Szeptemberre kaptunk időpontot a fix fogszabályzóra, alsó+felső , Brackettel dróttal mindennel együtt ,kb: 90-100e tb-re. Előre ennyit tudtak mondani .
2009. jún. 20. 07:28

Két fajta készüléket kaptunk.

Felülre éjszakait, amit 10 naponta húzni kell.

Alulra az őrlőkre ragasztott drótot kaptunk, ami nem engedi, hogy bedűljenek a fogai.

Ez még tb által támogatva sikerült megcsináltatni.Így is kb.20000 ft-ot fizettünk.

2009. jún. 3. 15:24
Sziasztok! Én 15 éves vagyok és 3 hónapja van fent a felső fogszabim, állandó, havonta egyszer járuk vissza..akkor állítanak rajta..2-3 hónap múlva felteszik az alsót is..Én Bp-re járok a szentkirály utcába-->Stomatológiai Intézet, nekem semmi gondom nincs vele..
2009. jún. 3. 15:19
A fiamnak 7 évesen 4 fogát kellett kihúzni a szabályozás miatt , de csak most majd 1 év elteltével kapja majd meg az éjszakai szabályzót . sajnos valószínűleg amikor ki akarnak majd bújni a maradandó fogai azokat is ki kell majd húzni, de ez még a jövő zenéje.
2009. jún. 3. 14:05
Járt már valaki a gyerekével az v.ker.Zoltán u.-i fogszabályzó rendelésen?Mik a tapasztalatok?
10. Zara7 (válaszként erre: 8. - Dorotea)
2009. máj. 7. 08:54

Nekünk tb támogatottan ingyenes volt a vizsgálat, mintavétel stb. csak a kivehető fogszabályozóért kellett a gyereknek fizetni 6510 Ft.-ot. Évente 1 alkalommal adhatnak ilyen támogatott áron fogszabályozót. 6 hetente kell ellenőrzásre járni, de az is ingyenes.

Kecskeméten talán a Dentalion Bt. csinál tb támogatott fogszabályozót, de meg kéne kérdezni tőlük. Én a netes keresőben őket találtam meg.

9. dorotea (válaszként erre: 8. - Dorotea)
2009. ápr. 22. 20:16
Bocsi:menjünk
2009. ápr. 22. 16:59

Képzeljétek el, hogy visszavittük a röntgen eredményt és kiderült, hogy megszűnik az sztk-s rendelés.

Mennyünk el privát.

Sajnos ezt anyagilag nem tudjuk felvállalni.

Szerintem ezzel nem vagyok egyedül.

Tudtok Kecskeméten vagy Cegléden tb által támogatott fogszakorvost?

köszi

7. dorotea (válaszként erre: 3. - Silverblue)
2009. ápr. 22. 16:52

Szia!

köszi a levelet!

Szeretném ha megírnád, hogy nektek mennyit kellett fizetnetek!


Hogy viselte?

Nem fájt neki?

Amikor levették nem fájt?

Nem vérzett az ínye?

Az osztálytársai hogyan viszonyultak hozzá?

köszi!

Szia!

6. virgilius (válaszként erre: 2. - Ildi0325)
2009. ápr. 20. 15:30

Ildi, erről az ingyenességről senki nem tud, körbekérdeztem, és más fogszabályozós ismerőseinknek sem ajánlották fel a lehetőséget, hogy kaphatnak ilyet ingyen. Biztos ez?

Az én fiamnak spec. kivehetős van, abból létezik ingyenes fajta? A 8000 mint tb-s ár az reális?

2009. ápr. 18. 18:09

Sziasztok!

A fiam (9 éves) is nemrég kapott fogszabályzót, kivehetőset. Az egyik fogorvos húzni akarta a hármasait, a másik viszont erről egy szót sem ejtett, hanem gépet írt fel. TB-vel ez 8000 ft volt, műanyag, fém drótokkal.

4. jpne (válaszként erre: 2. - Ildi0325)
2009. ápr. 18. 18:07

Szia!

Megkérdezhetem,hogy mennyi idős volt a lányod mikor kihúzták a fogait? A felső 4-eseket húzták?

Az én lányom 10 éves és ki akarják húzni a fogait. Mi most emiatt halasztjuk az ügyet.

nekünk a mintavételkor 6000 ft-ot kellett fizetni, a ragasztott fogszabályzó kb 45 ezer ft lenne.SZTK-s, nem magán.

2009. ápr. 18. 18:03
Az én lánykámnak 3 éve van fogszabályozója.Most 12 éves.Ez minden gyereknél másképpen zajlik.Neki először éjszakai készüléke volt,amit 2 havonta igazítottak a fogához.Utána kaptuk meg a felragasztottat amit havonta kellett meg igazítani.Mi tb-s rendelésre járunk.Így csak a 15 százalékát kell kifizetni a fogszabályozónak.Most éjszakai van neki megint mert egy év után levették a ragasztottat.Az árak ha érdekelnek megírom privátba.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook