Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyerektartás nem fizetése esetén börtön jár? fórum

Gyerektartás nem fizetése esetén börtön jár? (beszélgetős fórum)


2022. szept. 20. 06:35
Megeshet, igen.
2022. szept. 20. 05:17
Nem én csinálok belőle,saját maga döntése volt. Köszönöm a "segítő" válaszodat.......
26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - 9b10f3d7ff)
2022. szept. 20. 05:16
Köszönöm szépen :)
2022. szept. 19. 22:13

A gyermektartás nem meg fizetése miatt, ha nem fizeti az apa, börtön jár. A gyámhivatal jelenti a rendőrség felé, hogy állítsák elő a pasit, vagy nőt, mert ugye fordítva is előfordulhat.

Ha valaki böngészi a polis.hu-t, ott a sok csaló, gyilkos,rabló mellett, keresnek gyermektartás miatt is embereket.

24. boldogzokni (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 19. 21:03
Ez a szitu nagyon idegesítő lehet. De ebben ügyvéd segítségét kérd, ő megmondja mire számíthat büntetésként ez a pasas.
23. andi6020 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 19. 19:12
Stílusos viszont igen. Meg kedves. Sok sikert!
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Fincsi5)
2022. szept. 19. 19:06
Köszönöm :)
21. Channa* (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 19. 19:04

Nem értelek!


Ha mindent tudsz akkor miért kell a fórum?


Én tuti, semmi okosat nem tudok hozzászólni, de azt gondolom, ha minden gyerektartást nem fizetőt leültetnének, akkor a gyilkosoknak nem lenne hely a börtönökbe, így azt gondolom, hogy ezért nem ültetik le.


Azt írod, hogy másért is van ellene eljárás, ha olyanért, amiért börtön jár, akkor ha leültetik, akkor az ezért lesz és nem a gyerektartás nemfizetése miatt.


Ha leültetik, akkor nincs miből fizetnie megint, azaz egy kicsit sem fogsz jól járni, akkor sem, ha veszélyezteti a nem fizetéssel a gyereket.

Azért van nálad, mert te nem veszélyezteted, el tudod tartani, ugye? Ezt írtad, így tuti, hogy így van.


Sok gyerek, sokkal rosszabb helyzetben él, még sem ültetik le a szüleit...

20. Cidanoi (válaszként erre: 16. - Várigigi)
2022. szept. 19. 19:01
Mivel nem talál munkát, pedig keresett, az nem az ő hibája ,hogy nem alkalmazzák sehol. Kár a gőzért, ha nem dolgozik, meg tudja indokolni. A munkakerülést meg nem büntetik. Ahogy adósok börtöne sincs...
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Várigigi)
2022. szept. 19. 18:58
Bizony-bizony,és én bizonyítani tudom hogy milyen fényűző életet él! Még Arábiába vitorlázgat..............
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Cidanoi)
2022. szept. 19. 18:57
Marha nagy tévedésben vagy,január 1 óta már más a jogszabály! Igenis a Gyámhivatalnak kötelessége a feljelentés az ügyészség felé! Főleg,hogy jogerős bírósági ítélettel van a gyermektartás fizetése. Ott is azt nyilatkozta hogy nincs jövedelme,de ki tudja fizetni a tartásdíjat!Amit te írsz,az okafogyott,régi törvényi rendelkezés!
2022. szept. 19. 18:51
Úgy látom nagy hiba volt fórumot nyitnom,még a végén szegény Apuka lesz a nagy áldozat........ Ja nekem van munkahelyem és el is tartom a gyermekemet,ajánlom figyelembe a Btk. Paragrafusát gyermektartás nem fizetése esetén! Ez nem egy sima tartozás,ez bűncselekmény................................
16. várigigi (válaszként erre: 14. - Cidanoi)
2022. szept. 19. 18:49
"Nem felróható a tartásdíj fizetési kötelezettség elmulasztása az erre kötelezettnek, ha nem rendelkezik jövedelemmel, vagyonnal, keresettel, és ezért őt nem terheli felelősség, vagyis teljesítésre képtelensége olyan okra vezethető vissza, amely rajta kívül álló, így például ha megbetegszik, előzetes letartóztatásba van, szabadságvesztés büntetését tölti. Ugyanakkor megállapítható az önhiba, ha a kötelezettnek azért nincs megfelelő kereste, mert olyan életmódot folytat, hogy saját mulasztása miatt nem rendelkezik megfelelő keresettel."
15. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 19. 18:48

Bizonyítsd be, hogy van pénze.:))



30 éve leültették emiatt, most nem tudom.

14. Cidanoi (válaszként erre: 13. - Várigigi)
2022. szept. 19. 18:43
Ha nincs munkája, nincs jövedelme, ennek alapján fizetni sem tud. Ez elég az önhibához.
13. várigigi (válaszként erre: 11. - Cidanoi)
2022. szept. 19. 18:40

"Már bocsi, ha valakinek tartozása van az miért bűncselekmény?"


2008-as törvény szerint annak minősül, amennyiben önhibájából nem fizeti.

12. Cidanoi (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 19. 18:30
Ezt a súlyos nélkülözést nem kell hirdetni, ezzel azt bizonyítod, hogy képtelen vagy ellátni a gyerekedet. A végén még intézetbe viszik. Megértem a problémádat, de a letiltás elsősorban jövedelemből történik, ha nincs jövedelem, nincs ingóság, ingatlan miből foglaljanak le Ismered a helyzetét, vedd rá a végrehajtót foglalja le az állatokat, csak ki fogja etetni őket? A végrehajtó biztosan nem. Mivel a Porsche sincs a nevén, nyugodtan mehet vele... A legtöbb amit tehetsz, magánnyomozót fogadsz feltérképezni a dolgait, mert a végrehajtó a számítógép mellől nem látja és nem is érdekli...
11. Cidanoi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 19. 18:18
Már bocsi, ha valakinek tartozása van az miért bűncselekmény? Nem fogják körözni sem. Ha betudják rajt hajtani foglalással akkor behajtják, ha nem akkor meg nem. Az adósság attól, adósság marad. Csak nem kapod meg, rengetegen vannak így. Gyámügynek nem kell sehová sem küldenie levelet, erre találták fel a fizetési meghagyást.
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Aszparagusz)
2022. szept. 19. 18:14
Vagyis de,reagálok! Ez egy büntetőeljárás nem pedig behajtás,azt a végrehajtó intézi. Mivel a gyermek tartós beteg súlyos nélkülözésnem teszi ki,ezért 3 év börtönbüntetés jár. Szerinted honnan tudom,hogy van pénze? Csak a gyerekem Apja,15 Franci Bulldogja van amit tenyészt,ráadásul hírdet a facebookon. No meg a Porsche amibe ül.........................
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Aszparagusz)
2022. szept. 19. 18:08
Marhaságra nem reagálok.............
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - 9b10f3d7ff)
2022. szept. 19. 18:07

Előzetesre gondoltam,van pénze "csak azért sem fizetek" a magyarázat!

Na ha nem fizet,majd leüli,innentől meg az Államnak fog tartozni,azok majd biztosan hagyják is!

7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 19. 18:01

"Reménykedhetek hogy ha letartóztatják fizetni fogja az elmaradottat?"

Ha letartóztatják, nem tudja fizetni, hiszen te írtad más miatt is keresik.


Ha idáig nem fizetett valamiért, lehet dafke nem fog fizetni.

6. aszparagusz (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 19. 18:00

Hiába van rengeteg pénze szerinted.

Ha nincs semmi a nevén, akkor nehézkes lesz a behajtás.

Ha már így tudod, hogy egy beszari alak, és a tárgyaláson fizetni fog - elárulom neked, hogy ez nem lehetséges - akkor miért indítottál erről fórumot?

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2022. szept. 19. 17:49
Ki mondta hogy abból fizessen? helyette fizessen én azt írtam!
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Aszparagusz)
2022. szept. 19. 17:48
Rengeteg pénze van leírtam már! Beszari alak,nem akar az börtönbe menni,a tárgyaláson lehetősége lesz fizetni,vagy leüli! Hülye nem vagyok!
3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 19. 17:35
Hogy tudná abból fizetni?
2. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 19. 17:30

Ha letartóztatják, szerinted miből fogja fizetni a tartásdíjat és az elmaradást is?

Abból, amit a börtönben keres?

2022. szept. 19. 17:24
Apuka hónapok óta nem fizeti a tartásdíjat,múlt héten kaptuk meg az állami megelőlegezésről a határozatot 3 évre. Végrehajtás sikertelen volt,jelenleg más évekből is adódóan 1.200.000 Ft a tartozása. A Gyámügy hivatalból megküldte a járásbíróságnak és az ügyészségnek is a megkeresést,mivel ez bűncselekmény. Semmilyen levelet nem vesz át,nem reagál semmire. Ha körözni fogják leültethetik-e érte? Van ellene más büntetőeljárás is,így halmazati lett. Reménykedhetek hogy ha letartóztatják fizetni fogja az elmaradottat? Rengeteg pénze van,de semmi nincs a nevén. Válaszokat megköszönném!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook