Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyed a második babánál fórum

Gyed a második babánál (beszélgetős fórum)


2010. nov. 22. 13:01
azt mondta a csaj hogy a thgyás és a gyed.Most jutott eszembe hogy a szomszédasszonyom is úgy szült hogy a nagyfia 3 éves kora előtt....és kb 6 ezer ft as különbség.Én utánakérdeznék a helyedben...
21. henkoki (válaszként erre: 20. - Ditty26)
2010. nov. 22. 12:57
Ez érdekes. Nem lehet hogy csak a tgyás időszakára gondoltak. Az az első 180 nap vagy mennyi. Akkor még nekem is közel annyi volt. De a 43 már szerintem nem "közel azonos" a 66-al...
2010. nov. 22. 10:28
Na beszéltem az OEP-el,azt mondták ha a 2 .baba az első baba 3 éves koráig megszületik és fennáll a munkaviszonyom akkor ugyanazt az ellátást fogom kapni mint az első gyereknél,max minimális különbséggel.Viszont ha 3 éves kora után születik meg akkor már a munkaviszonyt nézik és a számításnál nem számít bele a gyes...
2010. nov. 22. 09:59

Lányom 2,5 éves volt amikor az öcsi született, tehát már gyesen voltam. Lányommal 45 körül volt a gyedem, a minimálbér után. Most még csak tgyást kaptam, de az majdnem annyi mint a gyed, 60-egynéhány ezer forint körül.


Én csak annyit tudok, nem értek hozzá, hogy kértek a munkáltatótól egy igazolást, hogy mennyit keresnék most. Azt mondták ki kell tölteni egy új munkaszerződést, de nem kötelező, csak akkor a régit veszik alapul.

Nagyon remélem, hogy a gyedem is lesz annyi mint a tgyásom!

18. henkoki (válaszként erre: 16. - Ditty26)
2010. nov. 22. 09:02

Mit mondtak? Semmit. Ennyi és kész. Én nem reklamáltam, mert nem értek hozzá. De én is úgy tudom, hogy az előző évet veszik alapul, így mivel akkor GYED-en voltam, ennyi lett. Illetve a tgyás alatt valamivel több, közel annyi mint az előző gyed alatt.

Én egyébként ezért mondtam le a harmadik babáról szintén kis korkülönbséggel - akkor mennyit kapnék? 20 ezret? Hülye egy rendszer.

17. kiraanyu (válaszként erre: 13. - Kevian)
2010. nov. 22. 08:34

Nézd meg a naplóm...


Remélem, h minden rendben és érkezik a 2.Csoda, a kistesó. :-)

Ha Isten és az Angyalok segítenek!!

Ezúton is kérem Őket!

16. Ditty26 (válaszként erre: 2. - Henkoki)
2010. nov. 22. 08:32
Neked hogy lett ennyi?Mit mondtak?
15. Ditty26 (válaszként erre: 12. - Agica81)
2010. nov. 22. 08:20
most a maxot kapom tehát hiába is emelnék a bérem ennél magasabb nem lehet....de ezt úgysem tervezik:)
2010. nov. 22. 08:19
köszönöm,már írtam egy emait az oepnek de ha rájuk várok......ha estleg megkapom az emailt végre akkor beillesztem ide és mindenki tudni fogja a tuttit:))
13. kevian (válaszként erre: 11. - Kiraanyu)
2010. nov. 22. 08:18

Küldtem egy jelet, s látom mi az újság a kistesóval. Hát nálunk a kisfiam másfél évre jött össze... Remélem a kistesó hamarabb beugrik! :D

Minden esetre nektek sok sikert!!!!

2010. nov. 22. 08:17
Én úgy tudom,hogy gyed,gyes,táppénz soha nem vesznek alapul,ugyanezen jövedelmek kiszámításához,tehát szerintem,ha folyamatosan gyeden leszel,akkor ugyanannyinak kell elvileg maradnia,viszont,ha vissza mész dolgozni és emelik a béred akkor valószínű,hogy az lesz az alapja.És úgy tudom mindig az előző évet veszik alapul.Ájrin nagyon érti ezeket,kérdezz rá tőle.
11. kiraanyu (válaszként erre: 10. - Kevian)
2010. nov. 22. 08:16
Sikerüljön úgy, ahogy szeretnéd!! :-)
10. kevian (válaszként erre: 8. - Ditty26)
2010. nov. 22. 08:14

Ezen vagyok én is kiakadva.

De azok alapján, amit itt írnak, akkor inkább visszamegyek 180 napra dolgozni és azután legalább kapok normális összegű gyedet.

9. kiraanyu (válaszként erre: 7. - Ditty26)
2010. nov. 22. 08:14

De lesz. Mert a jelenlegi gyededet a fizudból számolták, ami ugye magasabb volt.

Ha már eleve az fizudhoz képest alacsonyabb gyed átlagát veszik, akkor logikus , h valamivel kevesebbet kapsz majd a 2.baba után járó Gyedért. (sztem)

2010. nov. 22. 08:13
szörnyű hogy így kell előre tervezni,és nem lehet a sorsra bízni.....
7. Ditty26 (válaszként erre: 5. - Kiraanyu)
2010. nov. 22. 08:12
de ha mondjuk én ebben az évben végig gyeden voltam,és jövőre születik meg ,akkkor végülis nem sok különbség lesz.?
2010. nov. 22. 08:10
ezt most én sem értem..
2010. nov. 22. 08:10

A gyed csak két éves koráig jár.

Ha betölti, gyes-en leszel, ha nem mész vissza dolgozni.

Ha él a szerződésed, mikor megszületik a 2.baba, akkor ismét jogosult leszel Gyedre, de akkor már valszeg kevesebb lesz az összege, mivel a Gyes eléggé lehúzza az átlagot.

(Úgy tudom, h a gyedet az előző évi átlagjövedelmeből számolják.)

2010. nov. 22. 08:10
szia!de akkor előző évben gyedet kaptál meg thgyást,nem?
3. kevian (válaszként erre: 2. - Henkoki)
2010. nov. 22. 08:10

Gyedből-gyedbe léptél, s nem ugyan annyit kaptál?

Na ez jó...

2. henkoki (válaszként erre: 1. - Ditty26)
2010. nov. 22. 08:07
Bizony, az előző évet. Így történhetett, hogy először 66-ot kaptam, most meg 43-at. Szívás. :-SSS 21 hó van a két picim között.
2010. nov. 22. 08:04

Sziasztok!Hátha valaki okosabb mint én vagy pont ebben a cipőben jár......

Az lenne a kérdésem hogy most gyeden vagyok a fiammal,és a max ellátást kapom.

Leegyszerűsítve:milyen gyedet fogok kapni ha a kicsi megszületik Domi 3 éves koráig,,,,,illetve milyet ha a kicsi csak Domi 3 és fél éves korában születik meg??Itt is mindíg az előző évet nézik ?Még akkor is ha nem mennék vissza dolgozni a két gyermek között???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook