Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gyakorlatias angol fórum

Gyakorlatias angol (beszélgetős fórum)


18. 845783fc97 (válaszként erre: 17. - 845783fc97)
2022. aug. 16. 12:02
- 1 szerencse 🤭
17. 845783fc97 (válaszként erre: 13. - Cslászló)
2022. aug. 16. 12:01
Sok szerencsét! Addig is nézhetsz filmet, sorozatot, minél többet. Én így tanultam meg spanyolul. Mondjuk angolul is, de azt suliban kezdtem. Sok szerencsét!
16. f6e17c1dbe (válaszként erre: 13. - Cslászló)
2022. aug. 11. 19:31
Szia! Ha nyugdíjas vagy, miért nem kötetlenül tanulsz? Ahogy jól esik, én sorozattal, meg olvasással jutottam el egy erős középhaladó szintre (természetesen folyamatosan csiszolom a tudásomat). A szövegértéshez minél több hanganyagot kell hallgatni, egyet többször is. Ami érdekel, olyat.
15. Cslászló (válaszként erre: 14. - 9b10f3d7ff)
2022. aug. 11. 19:19
Köszönöm, hogy hozzászóltál. Benne vagyok a facen a gyakorlatias angol csoportban, de ott mindenki a tanárnő által diktált ütemben halad.(többnyire) Azért szeretnék egy tanuló társat,mert úgy gondolom ,akkor együtt jobban haladnánk, és egy egy nehezebben menő részre több idő jutna.Lehet, hogy ez nem így van, de engem inspirálna egy társ.Tehát ,ha valaki szeretne velem együtt tanulni, jelenkezhet.
14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Cslászló)
2022. aug. 10. 20:32

Szia!


Miért nem próbálsz esetleg a Face-n egy csoporthoz csatlakozni?


Esetleg csak rá írni valakire, hogy beszélgetne-e veled? Angliában, USA-ban is vannak nyugdíjasok, akik esetleg szívesen beszélgetnének.

Most nincs idő, megkeresni, de leírom ida majd, hol van a Face-n ahol tanárral (is) beszélgethetsz.

Veszíteni valód nincs, max. azt mondják nem, vagy nem mész arra az oldalra többet.

Jó szórakozást!

Most jutott eszembe, az üdvhadseregnek vannak ilyen beszélgetős délutánjai angolul. Az V. ker. Akadémia utcában is volt egy ingyenesen beszélgetős csoport, angol társasjátékozás, de ez kb. 7 éve. Még működik-e nem tudom.

2022. aug. 10. 19:41

Sziasztok !


Párszor már neki kezdtem az angol nyelv tanulásának,de egy idő után meguntam, bele fáradtam. Ami nehézséget okoz, hogy nincs akivel együtt tudnék tanulni, és egymást segítve tudnánk, akár naponta is beszélgetni,átbeszélni amit tanultunk.A leírt szöveggel nincs bajom, gyorsan tanulom a szavakat is,a beszédértés megy nehezen, hiszen addig míg az első mondatot megértem, már mondanak másik hármat...!Eddig a Duólingóval, Gó angollal tanultam gyakoroltam,és most a gyakorlatias angolt kezdeném el,vannak könyveim amiből tudnánk együtt haladni... ha lenne valaki akit érdekelne az együtt tanulás beszélgetés, alapfokról újra kezdve,az írjon nekem ,Újpalotán lakom.Már nyugdíjas vagyok van időm rá. Érdekel? írj.

2022. jan. 22. 15:25
Pdf formátumban át tudná valaki küldeni a kezdő könyvet?
2021. nov. 14. 19:21

Az a helyzet, hogy az angol az egyik legnépszerűbb idegennyelv, éppen ezért olyan széles a kínálat nyelvoktató anyagokból, hogy nehéz megtalálni az utat ezeknek az útvesztőjében. Véleményem szerint rengeteg hasznos weboldal és videó, tananyag elérhető ingyenesen is- ebből fakadóan én ilyenekért nem fizetnék.

Amiért hajlandó voltam fizetni, az tanfolyam/magántanár, ahol személy szerint velem foglalkoznak.

10. BeauIieu (válaszként erre: 8. - Borian)
2021. nov. 14. 09:22
Én németet, főző sulit kémiát tanultam ég időben, amih a fákat
9. BeauIieu (válaszként erre: 7. - 9b10f3d7ff)
2021. nov. 14. 09:14
Én 3 év után meg keverem a he/She-t,vtlbalok rodz akton bemeñi,..
8. Borian (válaszként erre: 7. - 9b10f3d7ff)
2021. nov. 14. 08:38

a motivációnál nincs jobb nyelvtanár :-)


nyelvet tanulni nehéz, fáradtságos, idő és energia


sajnos sokan azt hiszik, elég ha befizetnek vmilyen jó nyelvtanfolyamra, vesznek vmi jó könyvet, applikációt, és akkor magától megoldódik


az a rossz és jó hírem, hogy nem a módszeren, tanáron múlik


lehet rossz tanártól is megtanulni, ha akarod és jó tanártól is távozhatsz üres fejjel

7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Michelle.r)
2021. nov. 14. 08:25

Mielőtt nem ismertem én sem gondoltam, hogy az menni fog.

2 éves kezdő képzésre jelentkeztem. Kiderült az osztályból ketten vagyunk csak kezdők. Olyanokkal volt feltöltve az osztály, akik nem tudtak lediplomázni, a hiányos tudásuk miatt angolból. Küzdöttem, mint állat, hiszen több éves előnnyel voltak a többiek, volt aki még dolgozott Angliában is. A lényeg egyszer beültem egy könyvesboltba, minden könyvet odavittem az asztalhoz és átlapoztam. Az említett könyvnél maradtam, az magyarázta el számomra úgy szájbarágósan, hogy megértsem. A 0-tól lettem 2 év alatt idegennyelvi titkár.

Nem állítom, hogy másnak is 100% jó ez a módszer, de mint saját tapasztalat megosztottam, mert nálam működött, éppen akkor, amikor már bedobtam volna a törölközőt.

6. BeauIieu (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 14. 07:35

Szerezz be egy amdol barátot!

Vagy bárkit akivel közös a nyelv. Én gyerekkonyveket olvasok szótársdàl.

2021. nov. 14. 00:07

Én biztosan nem egy magyar embertől akarnék angolul tanulni. Véleményem szerint autentikus angolt nem is fogsz. A youtoube-on jobbnál jobb oktató anyagok vannak, hogy csak néhányat említsek:


mmmEnglish

EngVid - learn English with Gill

Crown Academy of English

Learn English with Papa teach me

Learn English with English100.com


Ezek arra is jók, hogy különféle akcentusokat, idiómákat megismerj.

4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 13. 21:28
Nekem nagyon sok segítséget adott az angol megértésében a SZAMÁRPAD című 3 kötetes könyv. Annyira jól megmagyarázott mindent. Példák, gyakorlatok vannak benne, magyarázattal, megoldással.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Kittii)
2021. nov. 13. 20:56
Is…Németh Ildikó Gyakorlatias angol. Konkrétan egy tanfolyam szerű dolog de otthon csinálod és a saját tempódban.
2. Kittii (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 13. 20:43
Ez egy applikáció?
2021. nov. 13. 20:30
Sziasztok! Az angol tanuláson gondolkozom egy ideje, tanultam az iskolában, jártam tanfolyamra, de semmi nem verte bele a fejembe. Most gondolkozom a Gyakorlatias angol megvásárlásán. Van valakinek tapasztalata? Mert mindehol csak a pozitív van, a face oldalon nincs vélemény írási lehetőség, ezért nem vagyok biztos abban, hogy megéri a most akciós 30.000-es árat. Köszi a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook