Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gondolva a jövőbeli terhességre... fórum

Gondolva a jövőbeli terhességre... (beszélgetős fórum)


12. aa35c27f5c (válaszként erre: 1. - HarciPuffancs)
2011. jún. 26. 07:28
Ha olyan a dokid, szerintem simán néz ellenanyagot a véredben a leírt betegségekhez kapcsolódóan :)
11. Mandula71 (válaszként erre: 8. - HarciPuffancs)
2010. febr. 24. 17:03

Az oltási könyvednek meg kell lennie, ha nálad nem, akkor a szüleidnél:) Abból kiderül, hogy mi ellen vagy beoltva.

Valóban, az oltás mellett is el lehet kapni, de nagy valószínűséggel azoknál, akik így is elkapják, anélkül súlyos szövődménnyel járna a betegség.

Mellesleg pedig javaslom, hogy inkább most deríts ki mindent ezzel kapcsolatban és inkább most adasd be a védőoltást, mint hogy akkor kezdj el foglalkozni a témával, amikor már gond is lehet belőle.

10. Fuoco
2010. febr. 24. 09:40

Rubeolát én sem kaptam el - elvileg - bár a szüleim állítják, hogy átestem rajta!

Mikor az orvosom felhívta a figyelmemet a rubeolára, utána olvastam a neten, és ez alapján nem annyira veszélyes, ugyanis már mindenki kap védôoltást, plusz évente kb 10 megbetegedés van az országban. Nem pontosan emlékszem, mert a terhességem elején néztem utána, de meggyôzô volt abból a szempontból, hogy igen kicsi az esélye annak, hogy elkapom.

Amit tehetsz az az, hogy a kritikus elsô 2 harmadban ha lehet ne menjek kisgyerekek közelébe. De google a barátunk, ha kicsit böngészel a neten rengeteg mindent megtudhatsz ezekrôl a betegségekrôl! Amik terhesség esetén tényleg veszélyesek a babára nézve, de igen kicsi az esélye annak, hogy elkapd!

2010. febr. 24. 07:42
Én 87-es vagyok, húgom 89-es! Neki 18 évesen jött ki a bárány asszem, na hát mondanom sem kell pont a legjobbkor, szilveszterkor...nagyon szenvedett, de túlélte! :) Én ott ültem mellette sokszor, mégsem kaptam el..! Hogy ez jó-e vagy nem, nem tudom! :) :/
2010. febr. 24. 07:39
Én is kaptam védőoltást valamelyik ellent, tuti, de nem tudom melyik ellen! Meg azt is hallottam, hogy attól függetlenül is előjöhet és csak azzal késleltetik..! :S Na most mindegy, majd ha kell, úgyis kiderítem a dolgot! Köszöntem! :)
2010. febr. 24. 07:34

A bárányhímlő tényleg nagyon veszélyes tud lenni a terhes nőkre.

De van ellene védőoltás! Legalábbis a kislányom kapott ilyet, két részletben. Azt viszont sajnos nem tudom, hogy felnőtteknek is adható-e. Kérdezd meg a háziorvosodat, ő biztos meg tudja ezt mondani.

6. Mandula71 (válaszként erre: 1. - HarciPuffancs)
2010. febr. 24. 07:33

Azt azért nem ajánlom, hogy megpróbáld direkt elkapni, felnőttkorban veszélyesebb szövődményei lehetnek. Mindkét betegség ellen van védőoltás, beszélj a háziorvosoddal. (A google szerint rózsahimlő elleni oltás 1989 óta kötelező minden gyereknél.)

Ha jól emlékszem, egyébként vérvizsgálattal kimutatható, hogy átestél-e ezen a betegségen (ha valaki mondjuk nem emlékszik, vagy nem biztos benne és például nincs kitől megkérdezni).

5. wanda2 (válaszként erre: 1. - HarciPuffancs)
2010. febr. 24. 07:30

Szerintem nagyon fontos gondolatot vetettél fel, a terhesség alatti rózsahimlő bizony súlyos problémákhoz vezethet. A házi orvossal konzultálj ebben az ügyben. Egyik ismerősöm a babprojekt előtt vért vetetett, kiderült, hogy ő már volt rózsahimlős, de a doki mondta, hogy nagyon jól tette hogy megnézette.


Én is készülök erre a vizsgálatra, úgyhogy hajrá!

2010. febr. 24. 07:24

:) nekem sem volt egyik sem, bár rubeolára kaptam védőoltást, jah és folyamatosan ott ültem a himlős barátnőim között és egyszer sem kaptam el... most babaprojektben vagyunk, de valahogy ez nem nyugtalanít, majd nem járok közösségbe.


Rózsahimlő ellen egyébként kellett, hogy kapj védőoltást. Nekem háziorvos egyébként azt mondta, lehet, hogy elkaptam, csak annyira enyhe lefolyású volt, hogy észre se vettük - főleg egész picikorban enyhe, meg immunrendszere válogatja.

2010. febr. 24. 07:23
Védőoltás?
2010. febr. 24. 07:22
Dokihoz még nem mentem!
2010. febr. 24. 07:21
Kedves szülők! :) Mit tegyen az ember akkor, ha nem volt még se bárány, se rózsahimlője és majd X év múlva babát szeretne? Még van időm, de azt mondják terhesség alatt sok problémát okozna, ha pont akkor jönne ki valamelyik? Mit csináljak? Menjek be egy oviba és vadásszak himlős piciket..? :) Előre is köszönöm a válaszokat! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook