Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gergô 2 éves lesz.Kezd romlani foga felül az elsô kettô között.Az orvos hogy nyitja ki a száját, megoldani a problémát?Nekem sem engedi! fórum

Gergô 2 éves lesz.Kezd romlani foga felül az elsô kettô között.Az orvos hogy nyitja ki a száját, megoldani a problémát?Nekem sem engedi! (tudásbázis kérdés)


17. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 16. - Lobo1)
2009. aug. 18. 17:29
A kisebbik lányom még csak 20 hónapos, és lehetetlen meggyőzni.:(
16. lobo1
2009. aug. 18. 17:23
Mi is most voltunk fogorvosnál 3 éves lesz a kisfiam. Semmi gond nem volt. Először nem akarta kinyitni a száját, közbe a doki elmondta neki hogy mit fog csinálni és hogy milyen eszközei vannak. Aztán egyszer kinyitotta picit, mondogattam neki hogy még nagyobbra, nagyon ügyes volt és még be is tudta tömni neki.
2009. aug. 18. 16:10
Mort! Ha a gyerek nem engedi, hogy megnézzék a fogait, vagy nem nyitja ki a száját, az orvos nem erőlteti, nehogy rossz élményként maradjon meg a kicsiben a fogászati vizsgálat. Pár hét múlva érdemes újra próbálkozni. A kisebbik lányomnak kora ellenére szokatlanul kevés foga van (mind teljesen ép), ezért vittem el a saját fogorvosunkhoz. Minden bábozás, plüsshad és könyörgés, kérlelés hasztalan volt...a gyerekem, aki egyébként be nem fogja a száját, egy Á-t nem volt hajlandó mondani...mielőtt még szétrámolta volna a rendelőt, hazajöttünk.
14. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 13. - Mariann7533)
2009. aug. 18. 16:06
A Zymafluorral egyébként is óvatosan kell bánni. Csak akkor adható egy kisgyereknek, ha az ivóvíz fluortartalma az átlagérték alatt van. Meg kell előzetesen kérdezni erről a gyerekorvost.
2009. aug. 18. 14:41
Megmondom őszintén,hogy az én lányom 3 éves korában az ugrálóvárban összefejelt egy kisfiúval,aki állon találta a lányomat.Dina foga elkezdett mozogni,és ömlött a vér belőle.Elvittük fogorvoshoz,ő azt mondta,hogy ne adjunk neki kemény ennivalót három napig,és majd magától visszaszilárdul.Ez meg is történt,de az addig gyönyörü fehér foga kezdett áttetsző lenni,mintha üveg lenne.Megkérdeztem nálunk a patikus csajszikat,hogy mi a jó rá.Nekünk is a zymafluort ajánlotta.Szedtük egy hétig,de változás nem volt.Akkor ajánlotta az elmexet,és este megmosta a fogát,reggeli fogmosásnál hófehér volt az addig áttetsző foga.Ha nem a saját szememmel látom nem hiszem el.Azóta is azt használom mind a három gyereknél,/a legkisebb most lesz egy éves,és már van hat foga/és ezért írtam azt,hogy ez valami csoda,mert egy éjszaka alatt rendbevágta a fogát.
12. Ekka (válaszként erre: 11. - 91d4989ab9)
2009. aug. 18. 13:55
:) Ismerős! Barátnőmnek gyönyörűek a fogai a 3.gyerkőc szülése, szoptatása után is! 34 éves, és egy tömött foga sincs. (nem azért, mert nem megy fogdokihoz!:) )
11. 91d4989ab9 (válaszként erre: 6. - E87e4cce43)
2009. aug. 18. 13:53
párom 29 éves, soha nem volt egy rossz foga se még, irigylem is rendesen... genetika főleg ez, persze mosni is kell de nem csak ezen múlik
10. Ekka
2009. aug. 18. 13:43
Szerintem ez nem fogkrém kérdése! Lehet, hogy fogkrém nélkül is gyönyörűek lennének a gyerekeid fogai! (mármint, elmex fogkrém nélkül, valami mással mosva:D)
9. Arka
2009. aug. 18. 13:41
Nálunk is volt ilyen, de nem volt fekete "csak" barnult, zymafluor tabletátt írt fel, azt szedtük, de nem rendszeresen, és nem lyukadt ki neki, a barnaság halványodott. Az új fogaival semmi, csak kuszán nőnek. Egyébként mi is rendszeresen mostuk elmex-szel, nem is nyalókázott, mégis...
2009. aug. 18. 13:24
Nálunk hála istennek mindegyik gyereknek gyönyörü fogaik vannak.A lányom most lesz hét éves,februárban cserélet az első fogait.Viszont nagyon sok csoporttársának romlottak az első fogak.Én az elmex fogkrémet használom a gyerekeimnél,és az valami csoda.Gyönyörüen beépül a fogba a sok vitamin,a fluor,és nagyon szép fehérek tőle a fogacskák.Mindenkinek ajánlom.
7. Ekka
2009. aug. 18. 13:09
Majd a doki megoldja, nehogy már te problémázz rajta!
2009. aug. 18. 12:18

Lehet, hogy rossz modorra vall,hagy dicsekedjek egy kicsit:P

A fiam 20 éves, de még soha nem volt egy rossz foga sem!!!

(mondjuk amint lett legalább 4 db mosni való foga, azóta mossuk (illetve mossa)

2009. aug. 18. 09:45
Nálunk is ugyanez volt és addig nem nyúltak hozzá, míg nem töltötte be az 5 évet, utána pedig kihuzták neki és pár nap múlva már bújt ki neki a maradandó foga.
2009. aug. 18. 09:37
Komoly gond, mindig ilyesmitől rettegtem. Sajnos nincs ötletem, szerencsére nálam ilyen gond nincs, viszont lesz, mert a lányom kijelentette, hogy a tejfogát simán tömhetik, de ha csontfoga romlik, nem egnedi hogy injekciót szúrjanak. Előre ráz a hideg, hogy mi lesz. Mert eljön ez ideje az tuti.
3. cel
2009. aug. 18. 09:36
Bízd a dokira. Hasonló korú kis unokám ugyan ezzel a problémával küzd. Már több alkalommal jártak fogorvosnál és többedik alkalommal sem félt a kicsi.
2009. aug. 18. 09:34

Sajnos nálunk is ugyanez van.Az én kisfiam 19 hónapos és el fogja veszíteni a felső két fogát.

Tömni sem lehet,mert egésze körbe van szuvasodva...

1. Mort
2009. aug. 18. 09:31
Gergô 2 éves lesz.Kezd romlani foga felül az elsô kettô között.Az orvos hogy nyitja ki a száját, megoldani a problémát?Nekem sem engedi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook